گردهمایی بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد در تهران + فیلم و عکس

بازنشستگان و مستمری بگیران فولاد
روز دوشنبه سوم آبان‌ماه ۱۴۰۰، بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد تجمع اعتراضی برگزار کردند. بازنشستگان فولاد از شهرهای تهران، اهواز، اصفهان، شاهرود در تهران گرد آمدند.
بازنشستگان شرکت کننده در این تجمع، طبق فراخوان از پیش اعلام شده، روبروی ساختمان صندوق مرکزی فولاد در تهران تجمع کردند. آنها خواستار برآورده شدن مطالبات معیشتی و حقوقی خود هستند.

بازنشستگان و مستمری بگیران فولاد، هفته‌ها است که به‌طور مستمر روزهای یکشنبه را به گردهمایی‌های اعتراضی تبدیل کرده‌اند. بازنشستگان به‌ویژه در استان‌های خوزستان و اصفهان، برای پیگیری مطالبات خود، هر هفته دست به تجمع اعتراضی می‌زنند.

در آخرین گردهمایی که روز یکشنبه ۲۵ مهرماه ۱۴۰۰، در اصفهان و خوزستان برگزار شد، آنها تاکید کردند: «تا زمانی که صندوق حق و حقوق ما را ندهد، از تجمعات دست برنمی‌داریم. ۲۵ درصد از حقوق ما را خورده‌اند.»

بازنشستگان و مستمری بگیران در این گردهمایی در اصفهان و خوزستان اعلام کرده بودند که برای ادامه تجمع خود به تهران خواهند رفت.

از آنجایی که تاکنون از سوی مقامات فولاد خواسته‌های این بازنشستگان بی‌پاسخ مانده است، امروز (دوشنبه) در برابر صندوق بازنشستگی فولاد، در تهران، خیابان وزرا تجمع کردند.

مطالبات و خواسته‌های بـازنشستگان و مسـتمری بگیران فولاد

اصلی‌ترین خواسته بـازنشستگان و مستمری بگیران فولاد، اجرا شدن همسان‌سازی حقوق است. همچنین به کم کردن ۲ میلیون تومان از حقوق‌شان معترض هستند.

آنها بنر و پلاکاردهایی در دست داشتند که برخی خواسته‌ها و سوالات خود را از صندوق بازنشستگی فولاد نوشته بودند.

روی برخی پلاکاردها نوشته شده بود: «افزایش حقوق کمتر از سایر صندوق‌های بازنشستگی، یعنی گرفتار کردن خانواده بازنشسته فولاد در منجلاب معضلات اجتماعی». «متناسب‌سازی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان فولاد با سایر صندوق‌های بازنشستگی وزارت کار، رفاه و اجتماعی». «با هزار میلیارد تومان منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ چه کردند؟» «مطالبات بازنشسته فولاد چه شد؟»

بازنشستگان فولاد روی خواسته‌های قانونی خود تاکید کردند. برخی از این خواسته‌ها عبارتند از:

۱ـ اجرای صحیح مصوبه متناسب سازی حقوق و خودداری از کم کردن ۲ میلیون تومان از حقوق بازنشستگان

۲ـ انتقال به جدول ۷ قانون بودجه

۳ـ درمان فولاد

۴ـ برقراری خدمات رفاهی مطابق تعهدات آیین‌نامه استخدامی فولاد

منبع: 
سایت ایران کارگر
برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: