تجمع اعتراضی معلمان سراسر کشور در برابر مجلس + فیلم

معلمان خواستار رسیدگی به طرح رتبه‌بندی و افزایش حقوق به میزان ۸۰ درصد سقف حقوق هیات علمی دانشگاه‌ها هستند
روز ۸ آبان ۱۴۰۰، صدها تن از معلمان سراسر کشور در برابر مجلس تجمع اعتراضی برگزار کردند.
این معلمان از استان‌های خوزستان، فارس، اصفهان، مازندران، البرز، تهران، قم، سیستان و بلوچستان و… به تهران آمده‌اند.

شعار معلمان معترض:

رتبه‌بندی حق ماست/ نتیجه رنج ماست

با این همه هیاهو/ حاصل وعده‌ها کو

معلم می‌میرد/ حقه نمی‌پذیرد

فرهنگی در عذابه/ هیات رئیسه خوابه

بنا به گزارشات رسیده قرار است یکشنبه ۹ آبان، مجلس آخرین بررسی‌های طرح رتبه‌بندی را انجام دهد. خواسته معلمان افزایش حقوق تا سقف ۸۰ درصد حقوق هیات علمی دانشگاه‌ است. معلمان همچنین خواستار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و افزایش عادلانه‌ مستمری آنها می‌باشند.

به گفته معلـمان معترض طرح کنونی مجلس با رتبه‌بندی کامل، فاصله فراوانی دارد و مطالبات آنها را پوشش نمی‌دهد. دولت رئیسی و سازمان برنامه و بودجه با این طرح مخالف هستند. درحالیکه همه سران حکومت و اطرافیانشان حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند. سازمان برنامه و بودجه علت مخالفت خود را نداشتن ردیف بودجه و افزایش تورم می‌داند. رئیسی برخلاف ادعای تبلیغاتی‌اش در هنگام انتخابات، تلاش بسیاری برای توقف این طرح انجام داده است.

تجمع اعتراضی معلـمان در تاریخ ۲۲مهرماه در اعتراض به اجرا نشدن طرح رتبه بندی

پیش از این معلـمان و فرهنگیان در تاریخ ۲۲مهرماه ۱۴۰۰، یک تجمع اعتراضی در سراسر کشور برگزار کردند. ‌آنها خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند. درقسمتی از قطعنامه پایانی این تجمع آمده بود:

«ما اینجا گرد آمده‌ایم که بگوییم لایحه رتبه‌بندی بارگذاری شده در مجلس مورد قبول ما نیست. همانطور که در نامه‌ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران به نمایندگان مجلس آمده‌ است، خواستار تغییر آن هستیم. بایستی حقوق و مزایای هر فرهنگی حداقل ۸۰ درصد حقوق و مزایای اعضای هیات علمی دانشگاه باشد. ما با افزایش ساعت کار موظف، از ۲۴ ساعت به ۳۰ ساعت شدیدا مخالفیم.»

همزمان با تجمع معلـمان، جمعی از خدمتگزاران و سرایداران مدارس نیز در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و سطح پایین حقوق‌های خود، مقابل مجلس دست به تجمع زدند. آنها خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و بررسی حقوق‌های ناچیز خود شدند.

منبع: 
سایت ایران کارگر
برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: