تجمع نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی شهرداری اهواز در برابر استانداری خوزستان + فیلم

نیروهای حجمی و شرکتی شهرداری
نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی شهرداری اهواز در اعتراض به وضعیت نامشخص شغلی در برابر استانداری خوزستان دست به تجمع زدند
روز شنبه ۲۲ آبان‌ماه ۱۴۰۰، نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی طرف قرارداد شهرداری اهواز دست به اعتراض زدند. این نیروها به وضعیت نامشخص شغلی خود معترض و در برابر استانداری خوزستان در اهواز تجمع کردند.

یکی از نیروهای شرکت‌کننده در رابطه با کارشکنی شورای شهر اهواز می‌گوید: «امسال تا پایان سال مجوز از بین می‌رود. شهرداری و شورای شهر عمدا این کار را انجام نمی‌دهند. در تمامی شهرها و استان‌ها این کار را انجام داده‌اند.»

وی در ادامه در مورد سطح بالای مدرک این نیروها می‌گوید: «تمامی این نفرات فوق لیسانس هستند. آنها سابقه‌های ۱۵ سال به بالا دارند.»

نیروهای شرکتی شهرداری اهواز پلاکاردی در دست داشتند که روز آن نوشته شده بود:

«نمایندگان مجلس و استاندار و شورای شهر و شهردار کلان‌شهر اهواز قانون تبدیل وضعیت را اجرا کنید.»

«ما نیروهای با سابقه و تحصیل‌کرده خواهان اجرای بخشنامه به شماره نامه۵۶۴۵۱ تاریخ ….هستیم»، «خدمت رسانی به قشر مظلوم جامعه».

سال گذشته معاون امور سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، از اخذ مجوز استخدام و تبدیل وضعیت ۱۲هزار و ۶۰۰ نیرو در شهرداری‌ها خبر داد. به این ترتیب مشکل نیروهای انسانی مورد نیاز این سازمان‌های خدماتی در سال جاری مرتفع می‌شد.

اما به گفته نیروهای خدماتی در پی تغییر شورای شهر و شهرداری اهواز آنها در وضعیت نامشخص شغلی قرار گرفتند. شورای شهر و شهرداری از تبدیل وضعیت این نیروها توسط مدیریت شهری جدید خودداری می‌کند.

این نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی شهرداری اهواز، در اعتراض به این وضعیت در برابر استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

معترضان می‌گویند چرا به‌رغم اینکه موضوع نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی در دستور کار مجلس قرار گرفته است؛ اما مدیریت شهری اهواز حاضر به اجرای قانون تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی نیست و این‌کار تاکنون انجام نشده است.

منبع: 
سایت ایران کارگر
برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: