استرالیا به طور محدود به شهروندان خارجی اجازه ورود می‌دهد

استرالیا اعلام کرد که به طور قابل توجهی ممنوعیت ورود اتباع خارجی به این کشور را حذف کرده و گروه‌های خاصی را در اولویت برای ورود در نظر می‌گیرد.

 

بر همین اساس مهاجران ماهر و دانشجویان بین‌المللی و همچنین شهروندان کشورهای ژاپن و کره جنوبی از جمله افرادی خواهند بود که در اولین مرحله و از اول ماه دسامبر اجازه ورود دارند.

تمامی کسانی که وارد استرالیا می‌شوند باید به طور کامل واکسینه شده باشند.

استرالیا از ماه مارس سال گذشته برخی از شدیدترین کنترل‌های مرزی جهان را حتی بر روی شهروندان خودش به اجرا گذاشت.

اسکات موریسون، نخست وزیر این کشور این خبر را "گامی مهم و رو به جلو" خواند.

طبق قوانین جدید که براساس آن محدودیت‌های مرزی کمتر می‌شود، دارندگان ویزا می‌توانند بدون نیاز به گرفتن مجوزهای مخصوص به استرالیا سفر کنند.

دولت پیش‌بینی کرده که بین ماه‌های دسامبر تا ژانویه حدود ۲۰۰ هزار مسافر وارد استرالیا شوند.

کارن اندروز، وزیر امور داخلی استرالیا گفت: "دارندگان ویزا، شامل کارگران ماهر و دانشجویان و همچنین پناهندگان و کسانی که دارای ویزا موقت هستند براساس این برنامه می‌توانند وارد استرالیا شوند".

او افزود که آنها باید سه روز قبل از ورود، آزمایش منفی کووید داشته باشند.

شهروندان کاملا واکسینه شده کشورهای کره‌جنوبی و ژاپن که دارای ویزا هستند، هم می‌توانند بدون نیاز به قرنطینه وارد استرالیا شوند.

در استرالیا پس رسیدن به اهداف واکسیناسیون عمومی که شامل بیش از ۸۵ درصد افراد بالای ۱۶ سال است، بازگشایی مرحله‌ای در دستور کار قرار گرفته است.

در دوران شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت سفرهای خارجی، وابستگی اقتصادی استرالیا به نیروهای کار خارجی و دانشجویان بین‌المللی برجسته شده بود.

بخش آموزش بین‌المللی استرالیا در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۹ میلیارد دلار درآمد کسب کرد، که آن را به چهارمین منبع درآمد بزرگ این کشور پس از سنگ آهن، زغال سنگ و گاز تبدیل کرد.

تا همین ما‌ه‌های اخیر، استرالیا ساکنان و شهروندان خود را از خروج از کشور، تحت استراتژی‌ای که به "قلعه استرالیا" معروف شده بود، منع می‌کرد.

این سیاست برای کنترل شیوع ویروس کرونا مورد ستایش قرار گرفته بود، اما خانواده‌ها را نیز به طور بحث‌انگیزی از هم جدا کرده بود.

سیاست‌های سختگیرانه دولت استرالیا نهایتا از ماه نوامبر کاهش یافت و به شهروندان واکسینه شده اجازه داد تا از برخی آزادی‌ها استفاده کنند.

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: