بیانیه شهبانو فرح پهلوی به مناسبت در گذشت شاد روان اردشیر زاهدی آموزنده است

بیانیه شهبانو فرح پهلوی به مناسبت در گذشت شاد روان اردشیر زاهدی علیرغم اختلافات فاحش سیاسی مابین آنان و تقدیر فرح پهلوی از اردشیر زاهدی ، نمونه ای از اخلاق انسانی که برای جامعه سیاسی ایرانی بسیار آموزنده است .

 

 

بیانیه فرح پهلوی به مناسبت درگذشت اردشیر زاهدی

با اندوه فراوان از درگذشت دولتمرد نامدار اردشیر زاهدی وزیر امور خارجه پیشین ایران و سفیر شاهنشاه فقید در انگلستان و امریکا آگاه شدم. اردشیر زاهدی به ایران صمیمانه عشق می‌ورزید، در دوستی و خدمت به پادشاه فقید صادق و استوار و پا برجا بود، و تلاش هایی را که در راه بزرگی ایران و آشنایی هرچه بیشتر جهانیان با گذشته پرافتخار ایران صورت می‌گرفت با سربلندی قدر می‌شناخت.

اردشیر مرا با شاهدخت شهناز پهلوی آشنا کرد، و همین آشنایی رویداد پرافتخار زندگی مرا رقم زد و به ازدواج من با شاهنشاه ایران انجامید.

اردشیر انسانی بود آزاده، بزرگ منش و آراسته به ویژگی‌های ستودنی اخلاقی.

خاطره خدمات ارزنده او و مبارزات میهن پرستانه پدرش تیمسار سپهبد فضل الله زاهدی هرگز از یاد دوستداران ایران و عظمت تاریخی ایران نخواهد رفت.

این رویداد تلخ را از صمیم قلب به فرزند مهربانش مهناز، خاندان گرامی زاهدی و دوستانش تسلیت می‌گویم.

فرح پهلوی

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
خدمات ارزنده و مبارزات میهن پرستانه تیمسار سپهبد فضل الله زاهدی؟؟؟؟؟
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســلار..
خانم فرح پهلوی.از دست دادن دو فرزند دلبندتان و مهاجرت اجباری خانواده شما مثل میلیون ها میلیون ایرانی آواره دز سال 1979, نتیجه همان خدمات ارزنده و مبارزات میهن پرستانه تیمسار سپهبد