تشکیل قرارگاه امنیت غذایی یا حکومت پاسداران

سپاه پاسداران برای کشتار نه امنیت غذایی
دولت رئیسی با تشکیل قرارگاه امنیت غذایی و تسلط پاسداران می‌خواهد مشکلات اقتصادی کشور را حل کند
سیدجواد ساداتی‌نژاد، وزیر کشاورزی رئیسی، روز یکشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ اعلام کرد قرارگاه امنیت غذایی تشکیل می‌شود. وی اضافه کرد که چنین قرارگاه‌هایی در همه استان‌ها تشکیل شده و این تصمیم، مصوب ستاد اقتصادی دولت است. با این تصمیمات، معلوم می‌شود که دولت رئیسی قصد دارد مشکلات اقتصادی کشور را با راه‌‌حل‌های نظامی حل کند.

ساداتی‌نژاد در نشستی برای تنظیم سیاست‌های اجرایی تنظیم بازار و توزیع کالاهای اساسی شرکت کرد. در این نشست معاونان وزیر و رؤسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها شرکت داشتند. ساداتی با مطرح کردن تشکیل قرارگاه امنیت غذایی، خواستار این شد که این قرارگاه‌ها هرچه زودتر در تمام استان‌ها تشکیل شود.

قرارگاه امنیت غذایی می‌خواهد چه مشکلی را حل کند؟

ساداتی در توجیه تشکیل این قرارگاه‌ها، برای آنها وظایفی را برشمرد. از جمله این وظایف عبارتند از:

  • مسئولیت کنترل زنجیره محصولات کشاورزی از مزرعه تا سفره مردم
  • کنترل بازار در شیوه توزیع و قیمت‌گذاری کالاها
  • هوشمند کردن توزیع محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی تا پایان سال ۱۴۰۰
  • دعوت از سرمایه‌گذاران صنعتی برای ایجاد صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی
  • توسعه کشاورزی قراردادی با شرکت بازرگانی دولتی و تعاون روستایی

وزیر کشاورزی مدعی شد که وزارت جهاد کشاورزی مردمی‌ترین بخش دولت رئيسی است. وی مدعی شد که قرار است بیشترین توجه در این دولت به بخش ترویج کشاورزی اختصاص یاید. ساداتی اضافه کرد که باید استفاده از ظرفیت بخش خصوصی را در ترویج کشاورزی ارتقا داد.

مشکل کشاورزی ایران با نیروی نظامی حل نمی‌شود

دیکتاتوری حاکم بر کشور تجربه خود را در مواجه با موضوع کرونا نشان داد. با شروع پاندمی کرونا و گسترش آن در کشور، موضوع قرارگاه‌های مقابله با کرونا هم تشکیل شد. با اعلام تشکیل این قرارگا‌ه‌ها، خودروهای نظامی پاسداران شروع به مانور در خیابان‌ها کردند. اما آنچه در عمل واقع شد، خیانت به مردم و گسترش ویروس در کشور بود.

داروهای کشور توسط سپاه پاسداران جمع‌آوری شده و دپو شدند. داروهای اهدایی کشورهای دیگر را نیز سپاه در اختیار خود گرفت. سپس این داروها با قیمت‌های گزاف در بازار آزاد بفروش رفت. نتیجه آن نیز رسیدن به پیک ششم کرونا در کشور است. درحالی که در دنیا به مرحله اعلام پایان کرونا رسیده‌اند.

دولت رئیس با  تشکیل قرارگاه امنیت غذایی بدنبال چیست؟

دولت رئیسی بارها اعلام کرده است که خزانه‌اش خالی و کسر بودجه‌ زیادی دارد. اگرچه میزان کسر بودجه از نصف تا دو سوم کل بودجه اعلام شده است. اما واقعیت هرچه باشد، وضعیت چنان است که دولتی که مدعی اقتصاد برتر در منطقه می‌باشد، محتاج وارد کردن علوفه از کشور‌های دیگر است. این دولت باید پاسخ دهد با تشکیل قرارگاه امنیت غذایی بدنبال چیست و چه هدفی را دنبال می‌کند؟

منبع: 
سایت ایران کارگر
برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: