حضور اجتماعی روز افزون زنان ایرانی

۷ آبان در کلاب‌هاوس دنبال اتاقی بودم که ببینم چه خبر است و چه کسانی صحبت می کنند. وارد رومی شدم تصویر فوق نظرم را جلب کرد، سریعا اسکرین شات گرفتم .. در این تصویر ما حضور پرشمار زنان ایرانی را در یک روم مشاهده می‌کنیم. در این شات تصویر ۲۰ نفر است که ۱۶ نفر آنان زن هستند!
 
 
۷ آبان در کلاب‌هاوس دنبال اتاقی بودم که ببینم چه خبر است و چه کسانی صحبت می کنند. وارد رومی شدم تصویر فوق نظرم را جلب کرد، سریعا اسکرین شات گرفتم ..
در این تصویر ما حضور پرشمار زنان ایرانی را در یک روم مشاهده می‌کنیم. در این شات تصویر ۲۰ نفر است که ۱۶ نفر آنان زن هستند!
در همان زمان تعداد افراد حاضر در روم حدود ۹۰۰ نفر بودند. اگر این تصویر را نمونه قرار دهیم. سر انگشتی که حساب کنیم اکثریت مطلق افراد حاضر زن بودند.
تازه! تصور نکنید که موضوع روم بحثی مربوط به فمینیسم و یا مسائل اجتماعی بود، بلکه کاملا یک بحث جدی سیاسی در باره "روابط سیاسی ایران و روسیه" بود.
زنان ایرانی پس از انقلاب در قیاس با مردان با محدودیت‌های زیادی مواجه شدند. اما آنان از هر روزنه و فرصتی استفاده کردند تا با تلاش مضاعف حضور خود را اعلام کنند. از قبولی ۷۰ درصدی در دانشگاه گرفته تا صعود اخیر( اولین بار) به مسابقات فوتبال زنان آسیا و تا کسب مدال در میادین ورزشی و سینما و هنر و علم.
و....این هم حضور فعال در فضای کلاب‌هاوس.
Kan være et billede af 16 personer og tekst, der siger "Followed by the speakers"
 
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: