اعتراضات به بحران آب در اصفهان
26.11.2021 - 20:14

 

Missing media item.

کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، اعتراضات به بحران آب در ایران ادامه دارد، از اولین ساعات بامداد امروز جمعه ۵آذر ۱۴۰۰ تظاهرات مردم اصفهان در اعتراض به بستن آب زاینده روز و حمله به چادر کشاورزان شروع شد.

در ابتدا ماموران سرکوبگر در بستر خشک زاینده روز تجمع کردند تا مانع از جمع شدن جمعیت شوند اما مردم با ماموران درگیر شدند و برغم پرتاب گازاشک آور از جانب ماموران به تجمع خود ادامه دادند.

حضور زنان در این اعتراضات چشمگیر است. بر اساس گزارشات رسیده حال تعدادی از زنان و دختران دراثر پرتاب گاز اشک آور بد شد.

مردم و جوانان اصفهان شعار می دهند: «اصفهان شهرکرد اتحاد اتحاد»، «نترسید نترسید ماهمه باهم هستیم»، «مرگ بر دیکتاتور»، «هموطن به‌پا خیز ایران فلسطین شده» و «اصفهانی دادبزن حقتو فریاد بزن»، «تا آب نیاد تو رودخونه برنمیگردیم به خونه»

مردم با شعار «بیشرف بیشرف» با ماموران سرکوبگر مقابله می‌کنند و مانع از بازداشت همشهریان خود می‌شوند.

از سوی دیگر بر اساس خبرهای رسیده به دليل فراخوان و دعوت به تجمع در نجات رودخانه كارون وتجمع در اهواز، اینترنت همراه اول و ایرانسل در ⁧اهواز⁩ قطع شد.

همچنین خبرها حاکی است در اهواز ماموران سرکوبگر مانع از تجمع مردم شده اند.

خبرهای رسیده حاکی است بسیاری از کشاورزان از ناحیه سر و چشم آسیب دیده و زخمی شده اند.

شعار مرگ بر خامنه ای به گوش می رسد.

موتور نیروی انتظامی توسط مردم و جوانان اصفهان به آتش کشیده شد. یکی از جوانان گفت: «ما هستیم. نیروی انتظامی حمله کرد و گاز اشک آور زد».

تصاویری از مردم مجروح منتشر شد. برخی جوانان و کشاورزان با گلوله ساچمه ای و باتوم و …. به شدت مجروح شدند. ماموران سرکوبگر پاسخ مردم و کشاورزان تشنه لب اصفهانی را با گلوله و گاز اشک آور دادند. در مقابل مردم و جوانان به مقابله برخاسته و با دست خالی به سمت ماموران تهاجم کردند.

کاربران فضای مجازی از زاینده رود تحت عنوان «زاینده خون» نام بردند. یکی از جوانان روی پلاکاردی نوشته است: «بسیجی گلوله را به سرم نزن مادرم اذیت می شود. بزن وسط سینه ام»

ماموران سرکوبگر انتظامی در مقابل مردم تشنه لب اصفهان که «آب» میخواهند از انواع سلاحها از جمله تفنگ ساچمه ای، گاز اشک آور و …. استفاده کردند و بصورت مستقیم به سمت سر و صورت مردم شلیک میکنند. بسیاری از مردم و کشاورزان از ناحیه سر و چشم هدف گلوله قرار گرفته اند. فیلمی از یک مادر که از ناحیه سر هدف قرار گرفته و روی زمین افتاده است منتشر شد.

در گزارشی از پل فردوسی، جمعیت زیادی از مردم در دو طرف پل جمع هستند، ماموران مستمرا اقدام به شلیک گازاشک آور میکنند و این صدا قطع نمی شود. ماموران اقدام به حمله به سمت مردم میکنند. تعداد مجروحان هر لحظه اضافه میشود.

تصاویری از ماموران امنیتی با لباس ورزشی و باتوم بدست منتشر شد. ماموران امنیتی از لباسهای ورزشی یکدست استفاده کرده اند.

جدید:

آخرین خبرها درباره بحران آب در ایران و اعتراضات در اصفهان که به خشونت کشیده شد:

خبرهای رسیده حاکی از استمرار اعتراضات در رحیم آباد زیاد است. براساس فیلمهای رسیده درگیری در این منطقه ادامه دارد، عده زیادی از مردم همچنان به اعتراض ادامه می‌دهند. ماموران مسلح گاز اشک آور می زنند و دود و آتش در همه جا به چشم می خورد.

با شروع تاریکی اعزام نیروهای سرکوبگر از تهران به سمت اصفهان دیده شده و حکومت از گسترش اعتراضات در تاریکی وحشت دارد.

https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کانون حقوق بشری نه به زندان
برگرفته از:
سایت جوانه ها
سایت حقوق بشری نه به زندان - نه به اعدام

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما