مکرون در گفت‌وگوی تلفنی با رئیسی بر ضرورت «تعامل سازنده» ایران در مذاکرات وین تاکید کرد

امانوئل مکرون، رییس‌جمهور فرانسه، در گفت‌وگویی تلفنی با ابراهیم رئیسی گفت که ایران باید به طور سازنده در مذاکرات احیای برجام شرکت کند. دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه دوشنبه هشتم آذرماه در بیانیه‌ای اعلام کرد مکرون در این گفت‌وگو بر ضرورت تعامل سازنده ایران برای فراهم شدن امکان بازگشت سریع به توافق اشاره کرده است.

امانوئل مکرون، رییس‌جمهور فرانسه، در گفت‌وگویی تلفنی با ابراهیم رئیسی گفت که ایران باید به طور سازنده در مذاکرات احیای برجام شرکت کند.

دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه دوشنبه هشتم آذرماه در بیانیه‌ای اعلام کرد مکرون در این گفت‌وگو بر ضرورت تعامل سازنده ایران برای فراهم شدن امکان بازگشت سریع به توافق اشاره کرده است.

به گزارش رسانه‌های ایران، رئیسی هم در این مکالمه با مکرون موضوع مکالمه مذاکرات هسته‌ای و مسائل دو جانبه بین دو کشور را مورد مذاکره قرار داد.

این گفت‌وگوی دوجانبه روسای جمهور ایران و فرانسه همزمان با نخستین روز ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای در وین صورت می‌گیرد. ایران از اتخاذ رویکرد و شیوه‌ای جدید برای ادامه مذاکرات خبر داده است.

در سوی دیگر نیز اسرائیل تلاش می‌کند حین این گفت‌وگوها در وین، تحریم‌های جمهوری اسلامی پابرجا بماند.

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، برای همین منظور و با هدف رایزنی با بریتانیا و فرانسه سفری دوروزه را به این دو کشور ترتیب داده است.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: