گزارش‌ها درباره درگیری مرزی بین طالبان و نیروهای ایران در ولایت نیمروز

بین طالبان و نیروهای مرزی ایران در ولایت نیمروز درگیری مرزی رخ داده است.نیروهای مرزی ایران داخل خاک افغانستان شده‌اند. همچنین آماج نیوز به نقل از برخی منابع محلی گزارش داد که طرف ایرانی در درگیری مرزی با طالبان در ولایت نیمروز از سلاح سنگین استفاده می‌کند و طالبان هم خودروهای «هاموی زرهی آمریکایی» را برای جنگیدن در برابر مرزبانان ایرانی به نیمروز فرستاده است.

به گزارش افغانستان اینترنشنال، منابع محلی گفتند بین طالبان و نیروهای مرزی ایران در ولایت نیمروز درگیری مرزی رخ داده است.

افغانستان اینترنشنال روز چهارشنبه ۱۰ آذر به نقل از شاهدان عینی نوشت که نیروهای مرزی ایران داخل خاک افغانستان شده‌اند.

همچنین آماج نیوز به نقل از برخی منابع محلی گزارش داد که طرف ایرانی در درگیری مرزی با طالبان در ولایت نیمروز از سلاح سنگین استفاده می‌کند و طالبان هم خودروهای «هاموی زرهی آمریکایی» را برای جنگیدن در برابر مرزبانان ایرانی به نیمروز فرستاده است.

پیش از این نیز درگیری‌هایی میان طالبان و نظامیان ایرانی در مرز دو کشور گزارش شده بود.

 

 

در تاریخ ۱۶ مرداد و در پی تصرف این ولایت به دست طالبان، محمدهادی مرعشی، معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت نیروهای ارتش جمهوری اسلامی با تجهیزات کامل در مرز میلک مستقر شده‌ و به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

سپس در ۲۴ مرداد و در پی انتشار اخباری مبنی بر درگیری مرزی بین طالبان و ایران، خبرگزاری تسنیم گزارش کرد که ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان بارها اعلام کرده از خاک افغانستان تهدیدی علیه ایران صورت نخواهد گرفت و او گفته به مقامات ایران اطمینان می‌دهد که هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: