گوهر عشقی گزارش تلویزیون رژیم اسلامی را رد کرده است
17.12.2021 - 04:42

 Missing media item.

Missing media item.

در پی پخش گزارشی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که هل داده شدن گوهر عشقی در مسیر مزار پسرش ستار بهشی را تکذیب می کند، خانم بهشتی این گزارش را رد کرده است.

او در گفت و گو با مسیح علی نژاد روزنامه نگار و فعال حقوق زنان گفت: "مردم بدانند که مادر ستار ۹ سال است که دروغ نگفته و نمی گوید."

تلویزیون دولتی ایران روز پنجشنبه گزارشی پخش کرد که در آن با اشاره به تصاویر دوربین های مدار بسته ادعا می شد خانم عشقی خود زمین خورده و کسی او را هل نداده است.

خانم عشقی روز شنبه (۲۰ آذر) با انتشار ویدئویی جزییاتی از حمله دو نفر را بیان کرد که در جریان آن، او به سختی آسیب دیده است.

در این ویدئو که توسط "بنیاد ستار بهشتی" در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد آثار ضرب و جرح بر روی چهره خانم عشقی هویداست.

او در ویدئو می‌گوید در راه "امامزاده" بوده که دو نفر بر روی موتور به او نزدیک شده‌اند و یکی از موتورسواران او را به زمین زده است.

خانم عشقی می‌گوید: "بعد دیگر نفهمیدم کجا هستم. چشمهایم را باز کردم و به هوش آمدم و دیدم در بیمارستانم."

اشاره گوهر عشقی به "امامزاده محمدتقی" در شهر رباط کریم است که ستار بهشتی در آنجا دفن شده است.

 

واکنش گوهر عشقی به فیلم‌سازی صداوسیما: جمهوری اسلامی دروغ می‌گوید

گوهر عشقی،‌ مادر ستار بهشتی وبلاگ‌نویس کشته‌شده در سال ۹۱، در واکنش به فیلم‌سازی صداوسیما درباره حمله فیزیکی صورت گرفته به خودش، گفت: جمهوری اسلامی دروغ می‌گوید.

گوهر عشقی در یک لایو اینستاگرامی با مسیح علی‌نژاد گفت «چرا از روز اول که این اتفاق افتاد چنین فیلمی را منتشر نکردند؟ چرا وقتی این همه جوان مردم را در خیابان‌ها کشتند، دوربین نداشتند؟»

گفتنی است که صدا و سیما این فیلم را هفت روز پس از حمله فیزیکی به گوهر عشقی منتشر کرده است.

گوهر عشقی درباره ادعای صدا و سیما مبنی بر اینکه او به هنگام حمله فیزیکی در راه رفتن برای تزریق واکسن کرونا بوده و در مسیر مزار پسرش ستار بهشتی نبوده است، گفت: «دروغ می‌گویند. من واکسنم را تابستان زده بودم.»

هفته گذشته گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی وبلاگ‌نویسی که در آبان سال ۹۱ بازداشت و حین بازداشت کشته شد، در یک پیام ویدیویی اعلام کرد که روز ۱۸ آذرماه مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفته است.

گوهر عشقی در پیام ویدیویی که پس از این حمله منتشر کرد، گفت در حالی که به طرف امامزاده محمدتقی رباط‌کریم محل مزار فرزندش می‌رفت سرنشینان یک موتورسیکلت به سوی او‌ آمده و یکی از دو موتورسوار پیاده شده و او را بر روی محلی که میلگرد بود هل داده است.

گوهر عشقی افزود که پس از این حمله از هوش رفته و در بیمارستان به هوش آمده است.

پیش از این حمله، نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی گوهر عشقی و دختر و داماد او را دوازدهم آبان در آستانه سالگرد ستار بهشتی برای چند روز بازداشت کرده بودند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما