گزارش‌ها از اعتصاب شماری از قضات و کارکنان قضایی در شهرهای مختلف ایران

دادگستری شهر بهمئی در استان کهگیلویه و بویر احمد. گزارش ها حاکی از توقف ارائه خدمات در برخی از مجتمع های قضایی در ایران از جمله تهران، کرج، مریوان، کرمانشاه، اهواز، ایلام و اصفهان است گزارش‌ها از اعتصاب شماری از قضات دادگستری و کارکنان بخش های اداری دادگستری و قوه قضائیه ایران حکایت دارد.
 
 
دادگستری شهر بهمئی در استان کهگیلویه و بویر احمد. گزارش ها حاکی از توقف ارائه خدمات در برخی از مجتمع های قضایی در ایران از جمله تهران، کرج، مریوان، کرمانشاه، اهواز، ایلام و اصفهان است

 

 

بر اساس گزارش های دریافتی از ایران، اعتصاب کنندگان به پایین بودن سطح حقوق و تصویب نشدن طرح پرداخت اضافه کاری در مجلس شورای اسلامی معترض اند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی چهارشنبه ۱۵ دی ماه با کلیات طرح تعیین فوق‌العاده خاص کارکنان قوه قضائیه با ۹۷ رأی موافق، ۱۱۵ رأی مخالف و ۱۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۱ نماینده حاضر در صحن مخالفت کرده بودند.

طومار اینترنتی درخواست کارکنان قضایی از مجلس برای در نظر گرفتن وضعیت معیشتی شان از سوی حکومت فیلتر و خذف و شده است
توضیح تصویر،

طومار اینترنتی درخواست کارکنان قضایی از مجلس برای در نظر گرفتن وضعیت معیشتی شان از سوی حکومت فیلتر و خذف و شده است

طومار اینترنتی شماری از کارکنان قضایی برای توجه مجلس به وضعیت معیشتی شان از سوی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه متوقف و حذف شده است.

همزمان با اعتصاب، گزارش شده است که گروهی از قضات و کارکنان دادگستری هم در برابر ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران دست به اعتراض زده اند.

اعتراض کارکنان دادگستری در مریوان

 

اعتراض کارکنان دادگستری در مریوان

برخی از وکلا از ایران اطلاع داده اند که مجتمع‌های قضایی کیفری در حال فعالیت عادی اند و این اعتصاب مربوط به کارکنان مجتمع‌های قضایی حقوقی است.

محمدحسین آقاسی از وکلای دادگستری در ایران در توییتر خود نوشته است "در دادگستری کرج برای مطالعه پرونده ای آمده ام، دادگاه ها عملا کار نمی کنند، قضات از حضور در دادگاه خود داری کرده اند، دوستی از تهران اطلاع داد که ظاهرا اعتصاب یک هفته ای قضات مطرح است".

آقای آقاسی نوشته است "از ۱۳۵۳ که با دادگستری در ارتباطم هرگز اعتصاب یا اعتراض عملی از قضات ندیده بودم".

.

 

علی مجتهدزاده دیگر وکیل دادگستری در ایران هم گفته است که امروز فعالیت یکی از مجتمع های قضایی به نام صدر که وی به آنجا مراجعه کرده بوده به دلیل اعتصاب متوقف بوده اما به گفته وی دادگاه انقلاب فعالیت عادی داشته است.

آقای مجتهدزاده در توییتر خود نوشته است "دیگر همکاران وکیل نیز خبر داده‌اند اوضاع در مجتمع‌های قضایی دیگر تقریبا به همین صورت است" و گفته "تقریبا در هیچ کدام از مجمتع‌های حقوقی ارائه خدمات صورت نمی‌گیرد"

به غیر از کرج، قضات و کارکنان دادگستری در شهرهای دیگر ایران از جمله تهران، مریوان، کرمانشاه، اهواز، ایلام و اصفهان هم دست به اعتصاب زده اند.

به دلیل ارتباطی که بین نهاد قضایی و حکومت وجود دارد، اعتصاب در میان قضات و کارکنان قوه قضائیه و دادگستری از نادرترین موارد اعتراض به حکومت‌ها به شمار می رود

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: