بازداشت فردی که مجسمه قاسم سلیمانی را آتش زد

رئیس‌کل دادگستری چهارمحال و بختیاری مدعی بازداشت فردی شد که هفته گذشته مجسمه قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران را در شهرکرد آتش زده بود. احمدرضا بهرامی، روز ۲۱ دی‌ماه ۱۴۰۰ به خبرنگاران گفت این فرد «ضد انقلاب» با تلاش نیروهای اداره اطلاعات سپاه، سربازان گمنام امام زمان و نیروهای انتظامی در کمتر از یک هفته شناسایی و دستگیر شد.

 رئیس‌کل دادگستری چهارمحال و بختیاری مدعی بازداشت فردی شد که هفته گذشته مجسمه قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران را در شهرکرد آتش زده بود.

احمدرضا بهرامی، روز ۲۱ دی‌ماه ۱۴۰۰ به خبرنگاران گفت این فرد «ضد انقلاب» با تلاش نیروهای اداره اطلاعات سپاه، سربازان گمنام امام زمان و نیروهای انتظامی در کمتر از یک هفته شناسایی و دستگیر شد.

رئیس‌کل دادگستری چهارمحال و بختیاری گفت برای جلوگیری از شایعات پس از تکمیل روند تحقیقات، هدف این فرد و «وابستگی او به گروه‌های خاص»، اعلام می‌شود.

به گفته بهرامی، این فرد هم‌اکنون در اختیار نیروهای قضایی است و حکم او پس از تکمیل پرونده صادر خواهد شد.

در روز ۱۶ دی ۱۴۰۰، تندیس قاسم سلیمانی که در طول یک سال و با صرف هزینه ۱۵۰ میلیون تومان ساخته شده بود تنها چند ساعت پس از نصب در میدان قمر بنی‌هاشم شهرکرد به آتش کشیده شد و کاملا سوخت.

محمدعلی نکونام، امام جمعه شهرکرد، پس از این اتفاق در بیانیه‌ای گفته بود: «این جنایت در تاریکی شب مثل همان جنایت در فرودگاه بغداد که در خلوت شب و در اوج ناجوانمردی اتفاق افتاد، می‌باشد.»

تاکنونی شماری از شهروندان در ایران به اتهام توهین به قاسم سلیمانی در فضای مجازی یا پاره کردن عکس‌های او بازداشت و به زندان محکوم شده‌اند.

برگرفته از: 
ایران وایر
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: