بلای سیاسی در همدستی با بلای طبیعی ایران را به سوگ نشاند!

در طول تاریخ بشر، انسان با دو مسئله مهم،  پیشگیری از آسیب های انسانی در نتیجه حوادث طبیعی و ایجاد نظام قانونمند دادگرانه و صلح آمیز روبرو بوده و با گام گذاشتن در انقلاب صنعتی، تحولات شگرفی در هر دو زمینه آغاز گشت که دستاوردهای آنها را در ممالک از بند استبداد و خرافات گسسته می بینیم.
چگونگی کاربرد علوم و دستاوردهای بشری برای غلبه انسان بر طبیعت در پیوند بیواسطه با مناسبات سیاسی اجتماعی حاکم قرار دارد. آنجاکه جوامع به نظام های  مردمی دست یافتند، زندگی بهتر  موضوع محوری جامعه گردیده و سیاست های سوسیال، امنیت و محافظت شهروندان از بلایای طبیعی را در دستور کار قرار داده اند.
اما در نظام های سیاسی که فلسفه وجودی شان از انسان و ارزش های انسانی آغاز نمی شوند وضع بگونه دیگری ست که نمونه صادق آن جمهوری اسلامی ملاهای ایران می باشد که تبلور دروغ، فریب، ریا، خشونت، تبعیض و مردمفریبی ست.

روز شنبه بعد از ظهر، زلزله 6 ریشتری آذربایجان شرقی را به لرزه درآورد و بر اساس آخرین اخبار 306 کشته و 4700 زخمی بجا گذاشته است. چرائی اینکه زلزله 6 ریشتری اینهمه قربانی، زخمی و خسارات ببار آورد را بایستی با فاجعه استقرار حکومت اسلامی در ایران تبیین کرد.
زمانی رسانه های ایران از تفاهمنامه با حوزه علمیه برای کاهش بلایای طبیعی  از طریق کاربرد معنویت نوشتند و اعلام کردند:
"معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، از امضای تفاهمنامه با حوزه علمیه برای کاهش بلایای طبیعی خبر داد و خاطرنشان کرد: در مرحله اول با حوزه‌های علمیه قم، مشهد، اصفهان و شیراز تفاهمنامه همکاری امضا کردیم تا از حوزه‌های علمیه برای به کارگیری نقش معنویت در کاهش بلایای طبیعی استفاده شود".
استقرار حکومت اسلامی در ایران، خود بزرگترین توهین به شعور ملت ایران بود و روحانیت شیعه ملت ایران را آنچنان نادان و عقب مانده دانسته که زندگی بهتر و مسکن شایسته و ایمن برای غیرخودی ها را به نقش معنویت واگذار کرده است و بنای کاخ ها و خانه های فسادی بنام عبادتگاه را به برنامه ها و سازماندهی های هدفمند و نقش سرمایه و حاصل دسترنج ملت ما می سپارند.
با چنین نگرشی دینی، صدا و سیمای ولی فقیه در قبال این فاجعه ملی با تاخیر و بی میلی سخن گفته است تا مسئله سوریه و فلسطین و لبنان تحت الشعاع قرار نگیرد و رهبر جمهوری ملاها در شرایطی که هنوز زنان و مردان و کودکان آذربایجان زیر آوار با مرگ می جنگنیدند، به همین بسنده می کند که:  "رحمت خداوند بر درگذشتگان و شفاي عاجل براي مصدومان و صبر و اجر براي بازماندگان و خسارت ديدگان را از خداوند متعال مسألت ميكنم."

اگر ولی فقیه از تجمع دانشجوئی کارگری ویا خوش پوشی زنان خبردار می شد؛ در کوتاهترین زمان ممکن، اراذل و اوباش سرکوبگرش در محل حاضر می شدند؛ ولی کودکان و زنان و مردان آذربایجان را نیروهای مردمی از زیر آوار نجات دادند و بسیاری هم مفقود شده اند. بر اساس اخبار رسانه های حکومت اسلامی این فاجعه ملی منجر به کشته شدن 306 تن و مجروح گشتن 4700 نفر و بی خانمانی شهروندان گردیده است.
بر همگان روشن است که عامل زلزله طبیعی بوده، ولی مسبب فاجعه جانباختن اینهمه عزیز و نزدیک به 5000 هزار زخمی علل سیاسی دارد که نظام اسلامی به رهبری ولی فقیه مسئول مستقیم آن می باشد.
 در کشور زلزله خیز ما، بهره مندی از مسکن بر اساس استانداردهای شناخته شده، حق طبیعی و مطالبه فوری از غارتگران این سرزمین است.
رژیم اسلامی موضوعی بنام ایران و آزادی و آسایش مردمانش را درک نمی کند و اندیشیدن به نیازهای واقعی شهروند ایرانی جائی در سیاست های اسلامگرایان ندارد.
آسمانخراش های ضد زلزله و قصرهای مجلل برای ملا بنا می شود و دعاهای چون خودشان بی خاصیت، نصیب مردمی می شود که هنوز در خانه های گلی زندگی می کنند و زلزله 6 ریشتری خانه هایشان را به قبرستان شان تبدیل می کند.
شهروندان فراموش شده میهن ما در دوران سلطه رژیم ننگین اسلامی، از فقر، ستم و تبعیض جان شان به لب رسیده و همچنان زیر سقف های کاهگلی زندگی می کنند و هر روز بشکلی قربانی سلطه اسلامگرایان در ایران می شوند.
آری زلزله حادثه ای طبیعی ست ولی عامل زیر اوار ماندن برادران و خواهران، پدران و مادران و فرزنان ما ، تنها  رژیم اسلامی ست.
این حکومت اسلامی ست که سرمایه ایران و ایرانی را در کربلا و لبنان و فلسطین و سوریه هزینه، و زندگی در خانه های کاهگلی را به این ملت تحمیل می کند.
 خلاصه کلام؛ حفظ جان مردم در برابر حوادث طبیعی با رژیم سیاسی ست و جمهوری اسلامی خود بزرگترین بلائی ست که بر این کشور و مردم نازل شده است. تا زمانی که دستان خونآلوده شبکه های روحانیت شیعه از قدرت، سرمایه و جان و مال و هستی این ملت کوتاه نشود، امیدی به فردای بهتر نیست!
همدستی بلای سیاسی با بلای طبیعی، منجر به فاجعه ملی در اذربایجان گردید؛ ایران در غم فرزندانش بسوگ نشسته است؛ ما همه سوگواریم، سوگوارانی که سلاح هایمان را برای آزادی و سربلندی ایران، از آذربایجان تا خوزستان و از بلوچستان تا کردستان و ... صیقل می دهیم!

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.