سرعت انتشار سویه کرونا امیکرون شبیه کبریت زدن به جنگل
14.01.2022 - 07:43

وضعیت به‌قدری بحرانی است که مقامات و کارشناسان بهداشت برخلاف میل خود، آژیر را به‌صدا در آورده‌اند. اما همچنان به نصیحت و توصیه به مردم اکتفا می‌کنند.

ایسنا به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت معاون وزیر بهداشت می‌نویسد: «سرعت انتشار امیکرون شبیه کبریت زدن به یک جنگل است.»

پناهی در مورد خطرناک بودن کرونا امیکرون ادامه می‌دهد: «روز به روز ابعاد جدیدی از این ویروس چموش و وحشی نمایان می‌شود.»

یونس پناهی سپس به طرف‌های موهوم توصیه می‌کند: «اگر مراقبت‌های لازم و اقدامات پیشگیرانه مؤثر انجام نشود، ما در هفته‌های آینده گرفتار امیکرون خواهیم شد.»

اما معلوم نیست به کی این توصیه‌ها را می‌کند.

چرا که این رسم و روال در این نظام است که هیچ‌کدام از مقام‌های اجرایی و دولتی نظام ولایت فقیه، مسئولیت این مرگ و میرهای گسترده را نه می‌پذیرند و نه حاضر به پس دادن حسابرسی هستند.

معاون فناوری و تحقیقات وزارت بهداشت با زدن لگدی به روحانی، سیاست دولت قبلی را واردات داروهای مختلف و رویکرد درمان‌محور در بخش کرونا اعلام کرد. وی سپس به حمایت از سیاست دولت رئیسی پرداخت و گفت: «در دولت سیزدهم اقدامات پیشگیرانه به ویژه تزریق واکسن در اولویت قرار گرفته است.»

اما بی‌درنگ دوباره ماسک درمانی پیشه کرد و رو به مردم گفت: «از هموطنان انتظار داریم تا شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه زدن ماسک را جدی بگیرند.»

یونس پناهی در ادامه، سخنی از صدها هزار مرگ و میر کرونایی در سایه سیاست ممنوع کردن ورود واکسن معتبر توسط خامنه‌ای نگفت.

وی فقط هشدار داد و افزود: «روز به روز ابعاد جدیدی از این ویروس وحشی نمایان می‌شود. به‌طوری که سرعت انتشار امیکرون بسیار بالا است و شبیه کبریت زدن به یک جنگلی است که به سرعت امکان مشتعل شدن آن وجود دارد.»

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران کارگر
برگرفته از:
سایت ایران کارگر

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما