سرعت انتشار سویه کرونا امیکرون شبیه کبریت زدن به جنگل

هشدار یونس پناهی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت؛ سرعت انتشار سویه کرونا امیکرون شبیه کبریت زدن به جنگل بیانگر وضعیت خطرناک در شروع پیک ششم کرونا
سرعت انتشار سویه کرونا امیکرون به کبریت زدن در یک جنگل تشبیه شده است. این هشدار معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در مورد شدت گسترش امیکرون است. به‌رغم سکوت و بایکوت خبری مقامات وزارت بهداشت دولت رئیسی، دو ماه از ورود کرونا امیکرون به ایران می‌گذرد.

وضعیت به‌قدری بحرانی است که مقامات و کارشناسان بهداشت برخلاف میل خود، آژیر را به‌صدا در آورده‌اند. اما همچنان به نصیحت و توصیه به مردم اکتفا می‌کنند.

ایسنا به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت معاون وزیر بهداشت می‌نویسد: «سرعت انتشار امیکرون شبیه کبریت زدن به یک جنگل است.»

پناهی در مورد خطرناک بودن کرونا امیکرون ادامه می‌دهد: «روز به روز ابعاد جدیدی از این ویروس چموش و وحشی نمایان می‌شود.»

یونس پناهی سپس به طرف‌های موهوم توصیه می‌کند: «اگر مراقبت‌های لازم و اقدامات پیشگیرانه مؤثر انجام نشود، ما در هفته‌های آینده گرفتار امیکرون خواهیم شد.»

اما معلوم نیست به کی این توصیه‌ها را می‌کند.

چرا که این رسم و روال در این نظام است که هیچ‌کدام از مقام‌های اجرایی و دولتی نظام ولایت فقیه، مسئولیت این مرگ و میرهای گسترده را نه می‌پذیرند و نه حاضر به پس دادن حسابرسی هستند.

معاون فناوری و تحقیقات وزارت بهداشت با زدن لگدی به روحانی، سیاست دولت قبلی را واردات داروهای مختلف و رویکرد درمان‌محور در بخش کرونا اعلام کرد. وی سپس به حمایت از سیاست دولت رئیسی پرداخت و گفت: «در دولت سیزدهم اقدامات پیشگیرانه به ویژه تزریق واکسن در اولویت قرار گرفته است.»

اما بی‌درنگ دوباره ماسک درمانی پیشه کرد و رو به مردم گفت: «از هموطنان انتظار داریم تا شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه زدن ماسک را جدی بگیرند.»

یونس پناهی در ادامه، سخنی از صدها هزار مرگ و میر کرونایی در سایه سیاست ممنوع کردن ورود واکسن معتبر توسط خامنه‌ای نگفت.

وی فقط هشدار داد و افزود: «روز به روز ابعاد جدیدی از این ویروس وحشی نمایان می‌شود. به‌طوری که سرعت انتشار امیکرون بسیار بالا است و شبیه کبریت زدن به یک جنگلی است که به سرعت امکان مشتعل شدن آن وجود دارد.»

برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: