تجمع اعتراض بازنشستگان تامین اجتماعی در اهواز و رشت + فیلم

تجمع اعتراض بازنشستگان تامین اجتماعی در اهواز و رشت + فیلم
تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی در اعتراض به اجرای نشدن همسان سازی و افزایش حقوق‌ها در اهواز و رشت

همزمان با تجمع بازنشستگان در تهران، بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای اهواز و رشت نیز دست به تجمع زدند. این بازنشستگان بعد از ۳۰ سال خدمت برای تامین حداقل معیشت خود باید به خیابان بیایند. آنها تاکنون به هیچ‌یک از خواسته‌های خود نرسیده‌اند. این قشر فرودست جامعه با حقوق‌های ناچیز در شرایطی که گرانی و تورم همچنان در حال افزایش است، در بدترین شرایط معیشتی به‌سر می‌برند.

لی یک نماینده مجلس می‌گوید: «افزایش حقوق بازنشستگان باعث تورم و گرانی است». سخنانی که خشم بازنشستگان را برانگیخته است و امید آنها را برای افزایش حقوق و همسان‌سازی، نقش برآب کرده است.

همزمان با تجمع بازنشستگان در تهران روز یکشنبه ۲۶ دی‌ماه، بازنشستگان تامین اجتماعی در اهواز و رشت نیز در برابر سازمان تامین اجتماعی در این دو شهر تجمع کردند.

بازنشستگان تامین اجتماعی در شهر رشت شعار می‌دهند: «همسان‌سازی با بهینه، خواسته ما همینه»، «فریبکاری کافیه، سفره ما خالیه.»

بازنشستگان در اهواز نیز با تجمع در برابر سازمان تامین اجتماعی این شهر با صدور قطعنامه‌ای خواسته‌های خود را بیان کردند.

تجمع اعتراض بازنشستگان تامین اجتماعی در اهواز

یکی از بازنشستگان تامین اجتماعی بر روی بنری نوشته بود: «حقوق زیر خط فقر ۱۵ میلیون نه.»

بازنشستگان می‌گویند، چرا پس از ۳۰ سال خدمت و گذران عمر و جوانی باید برای تامین حداقل زندگی فقیرانه خود به خیابان بیاییم.

دزدی‌ها و چپاول در سازمان تامین اجتماعی یکی از اصلی‌ترین علت‌های وضعیت کنونی بازنشستگان محروم است.

درمهرماه مجتبی یوسفی نماینده مجلس از اهواز، باوی، حمیدیه و کارون گفت که صندوق‌های بازنشستگی به حیاط خلوت دولت‌ها تبدیل شده‌اند.

به گفته وی  افراد سیاسی مانند نمایندگان سابق مجلس، وزرا، فرمانداران و استانداران به‌دلیل وابستگی به جریان‌های سیاسی به‌عنوان مدیرعامل و هیات مدیره صندوق‌های بازنشستگی یا شرکت‌های زیر مجموعه آنها منصوب می‌شوند.

یوسفی همچنین گفت: «نتیجه آن، وضع کنونی این صندوق‌هاست.»

برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: