«دیگر از تفنگ‌های وینچسترتان هراسی نداریم» نامه سرگشاده معلمان استان فارس

«دیگر از تفنگ‌های وینچسترتان هراسی نداریم» نامه سرگشاده معلمان استان فارس
«دیگر نه از پیام‌های تهدید‌آمیزتان هراسی به دل داریم نه از تفنگ‌های وینچسترتان» پاسخ معلمان استان فارس به تهدایدات دادستانی استان فارس
جمعی از معلمان استان فارس طی نامه‌ای به دادستانی، به امنیتی شدن تجمعات معلمان و تهدید آنها به دستگیری اعتراض کردند. معلمان استان فارس با اشاره به اعلام غیرقانونی بودن تجمع صنفی معلمان از سوی دادستانی، آنرا زمینه‌ساز سرکوب دانستند. آنها در پاسخ به تهدیدات دادستانی فارس اعلام کردند:

«این بار اگر سر هر چهارراه منشعب به خیابان معدل را چهار تا توپ ضدهوایی نصب کرده باشید. حتی اگر یگان ضدشورش را هم مثل مور و ملخ روانه خیابان معدل کرده باشید. باز هم با همان قلمی که در دست داشتیم، خواهیم آمد.» متن کامل نامه سرگشاده معلمان استان فارس در زیر آمده است:

نامه سرگشاده معلمان استان فارس به دادستانی شیراز

«به: مقام محترم دادستانی شیراز

موضوع: امنیتی کردن تجمعات مسالمت‌آمیز معلمان شیراز و سایر شهرستان‌های استا‌ن فارس

همان‌گونه که مستحضر هستید، این روزها وضعیت آموزش و پرورش ایران در شرایط بسیار اسفناک و دردناکی به سر می‌برد. جامعه دانش آموزی و معلمی ایران در طول ۴۳ سال گذشته، مرارت‌ها و رنج‌ها و ظلم‌های بی‌شماری را شاهد بوده است. اصل ۳۰ قانون اساسی آموزش و پرورش، آموزش رایگان و اجباری را برای همه دانش آموزان ایران تصویب کرده، اما متاسفانه هیچ‌گاه اجرایی نشده است.

عدم اجرای اصل ۳۰ که یکی از مهم‌‌ترین اصول قانون اساسی است. معضلات بی‌شماری را به جامعه دانش آموزی و معلمی ایران تزریق کرده است. کودکان کاری که هر روز صبح و شام و موقع رفتن و برگشتن از سر کار، از پشت شیشه اتومبیل‌تان مشاهده می‌کنید، حاصل عدم اجرای اصل فوق است.

قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ۸۶، نه تنها در طول ۱۴ سال گذشته اجرایی نشده است. که با حیله و نیرنگ‌های رنگارنگ و بسیار ناجوانمردانه از مسیر اصلی خود خارج شده و یکی از شریف‌ترین طبقات اجتماعی ایران یعنی بازنشستگان فرهنگی، به انواع بلاها و مصیبت‌های بی‌شمار دچار شده‌اند. معلمان دو و سه شغله و انواع شغل‌های خارج از شأن و شوکت معلمی، نمونه بارز منزلت به محاق رفته معلم، پیش چشم‌های حضرت‌ عالی است.

صندوق ذخیره فرهنگیان ما تا صندوق‌های بازنشستگی، بطور تمام و کمال یا به تاراج حکومتی‌ها رفته و یا گرفتار سومدیریت کلان و فسادها و رانت‌های فامیلی تا آستانه ورشکستگی رسیده و بیشتر آنان، از این مرز نیز گذر کرده است. چپاول آخرین ته‌مانده‌های مالکانه صندوق ذخیره فرهنگیان، همین امروز پیش چشم‌‌های حضرت عالی است. من اگر بخواهم آنچه از ظلم و بی‌عدالتی که بر جامعه معلمی و دانش آموزی ایران در طول ۱۵ هزار ۶۰۹ روز گذشته رفته است را برای حضرت‌‌عالی شرح دهم و شش دانگ سند بیاورم. مثنوی هفتصد هزار منی می‌خواهد.

صد البته حضرت‌عالی خود بیشتر از آن خبر دارید. البته شرح این بی‌عدالتی‌ها بر هر محکمه و دادگاه و مجلس و انواع و اقسام رؤسای جمهور و حتی تا بیت نائب بر حق امام زمان نیز رفته است.

اما دریغا و دردا که نه تنها هیچ گوش شنوایی موجود نبوده است، بلکه بعضا معلمانی را که برای اجرای هر چه سریع‌تر این قوانین، تحصن و تجمعات مسالمت‌آمیز و منطبق بر قانون اساسی انجام داده‌اند. به انواع و اقسام مختلف هتک حرمت شده و مورد ضرب و جرح قرار گرفته و حتی کارشان به دستگیری و حبس و زندان و اخراج هم کشیده شده است. از آنجا که حضرت‌عالی با اعلام غیرقانونی بودن تجمع صنفی معلمان شیراز، راه ورود نیروهای خودسر را تا آنجا فراهم کرده‌اید که خانه معلمان فارس در خیابان معدل شیراز، به اشغال نظامی درآید.

به فرهنگیان شاغل و بازنشسته بسیاری، انواع رفتارهای زشت و سخیف روا داشته شود. و اینکه به عنوان یک دادستان مدعی‌العموم، نتوانستید به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل نمایید و در حضور شما بیشترین هتک حرمت‌ها در حق معلمان معترض فارس روا گردید که بسیارش همچنان وقیحانه و بی‌شرم بود، که ما تاکید بسیار می‌کنیم که سریعا به حذف آن فیلم‌ها بپردازید. وگرنه مجموعه حاکمیت اسلامی، زیر بار خجالت و شرمساری خواهد مرد. و با احتمال آنکه شاید در تجمعات آتی نیز چنین رفتارهایی روا بدارید. لذا ضرورت بسیار دارد که نکات مهمی را، به عرض حضرت‌عالی برسانیم.

دادستان محترم شهرستان شیراز

ما معلمان معترض به وضع موجود در استان فارس باز هم تجمع خواهیم داشت، شک نکنید. چون می‌دانیم شما عزم‌تان را جزم کرده‌اید تا ما از راه‌های قانونی که هست، نتوانیم به حق و حقوق‌مان برسیم. لازم است بدانید که این خواسته‌ها چنان شریف و مقدس هستند که ما باز هم به خیابان خواهیم آمد.

این بار که شورای هماهنگی معلمان ایران با درخواست تجمع استانی ما موافقت فرمایند و یا خود معلمان فارس به این نتیجه برسند. حتما دوباره به خیابان خواهیم آمد. این بار اگر سر هر چهار راه منشعب شده به خیابان معدل را چهار تا توپ ضدهوایی چهارلول بیست یک میلی‌متری در هر طرف آنها نصب کرده باشید. حتی اگر یگان‌های ضدشورش را هم مثل مور وملخ روانه خیابان معدل کرده باشید.

باز هم با همان قلمی که در دست داشتیم، خواهیم آمد. این بار می‌آییم؛ اما در دسته‌های ده تایی و صدتایی و هزار تایی. سوگند به خدای لایزال که نه از پیام‌های تهدیدآمیزتان، دیگر هراسی به دل داریم و نه از گلوله‌های تفنگ وینچستر آمریکایی، که شاید بکار بگیرید. این بار حتی اگر در خیابانها و کوچه پس کوچه‌های منشعب به خیابان معدل، مین ضد نفرات هم که کاشته باشید.»

برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: