تجمع اعتراضی مهندسین ناظر در برابر اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان + فیلم

مهندسین ناظر استان خراسان رضوی دست به اعتراض زدند. مهندسین می‌گویند، در شرایطی که تورم و گرانی بیداد می‌کند، با این تعرفه‌های سالانه نظام مهندسی قادر به تامین معیشت خود نیستیم. آنها خواهان ابلاغ تعرفه‌ سالیانه متناسب با شرایط تورمی سالیانه هستند. به گفته مهندسین تعرفه‌های فعلی در سال‌های قبل نیز نیازمندیهای زندگی آنها را تامین نمی‌کرد. چه برسد به شرایط فعلی که تورم چندین برابر افزایش یافته است.

روز چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۰، مهندسین ناظر استان خراسان رضوی در اعتراض به تعرفه‌های ناچیز نظارت مهندسی در برابر اداره راه و شهرسازی این استان تجمع کردند.

مهندسین معترض خواسته‌های خود را بر روی پلاکاردهایی با این مضمون نوشته بودند: «تجمع مهندسین در اعتراض به تعرفه خدمات مهندسی. ما خواستار ابلاغ تعرفه ابتدای هر سال متناسب با معیشت و مسئولیت مهندس هستیم.»

در پلاکارد دیگر به همدستی شهرداری با مافیای ساخت و ساز برای ساختن ساختمان‌هایی با استاندارد غیرمهندسی اشاره کرده است.

بر روی این پلاکارد نوشته شده بود: «مافیای ساخت و ساز + خلاف شهرداری در تراکم فروشی= بازی با جان و مال مردم. چه کسی خدمات پایین مهندسین سود می‌برد= مافیا ساخت و ساز+ بساز و بفروش»

به گفته مهندسین ناظر شرکت کننده در این تجمع، مافیای ساخت و ساز در همدستی با شهرداری حاضر به تن دادن به نظارت مهندسین نیست. از این‌رو برای سود بیشتر از نظارت مهندسین ناظر استقبال نمی‌کند.  

مهندسین می‌گویند با خودداری اداره کل راه و شهرسازی از افزایش تعرفه نظارت مهندسی، راه را برای ساخت و سازهای غیرمهندسی و خطرساز باز می‌کند.

معترضان بر روی بنری نوشته بودند: «دریافتی مهندس ناظر در طی یک سال در بهترین حالت ۵۰ میلیون تومان با مسئولیت مادام العمر.»

برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: