اعتصاب کارگران پتروشیمی رازی ماهشهر + فیلم

اعتصاب کارگران پتروشیمی رازی در اعتراض به جلوگیری شرکت از ورود تعدادی از همکارانشان به شرکت
کارگران پتروشیمی رازی در اعتراض به جلوگیری این شرکت از ورود تعدادی از کارگران دست از کار کشیدند. آنها با تجمع در برابر حراست، اقدام به راهپیمایی اعتراضی نمودند. شرکت مزبور با این اقدام ضدکارگری و غیرقانونی به طور ضمنی زمینه را برای اخراج بی سر و صدای کارگران معترض فراهم می‌کند. کارگران معترض می‌گویند تحمل این اقدامات خودسرانه و یک‌جانبه از سوی مدیران این شرکت را ندارند.

آنها در همبستگی با هم خواهان رفع این ممنوعیت هستند. کارگران می‌گویند این شروع مسیری برای فشار و سرکوب خواسته‌های کارگران است.

در اعتراض به جلوگیری شرکت از ورود تعدادی از کارگران، امروز دوشنبه ۴ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، کارگران پتروشیمی رازی ماهشهر در همبستگی با همکارانشان به‌طور یک‌پارچه دست از کار کشیده و در برابر ورودی حراست دست به تجمع زدند. کارگران با این حرکت اعتراضی خواهان رفع ممنوعیت ورود همکارانشان شدند.

در ویدئویی کارگران را نشان می‌دهد که به‌صورت یک‌پارچه در حال ترک محل کار خود هستند.

کارگران پتروشیمی رازی بنا به تجربه سالیان می‌دانند در سایه نبود قوانین حمایت از کارگران، مدیران این شرکت‌ها هر خواسته حقوقی و صنفی را با اخراج پاسخ می‌دهند.

در تمامی موارد مشابه این مدیران و کارفرمایان از حمایت دولت و مجلس برخوردار بوده‌اند.

یادآوری می‌شود که کارگران پتروشیمی رازی روز دوشنبه ۱۰ آبان‌ماه‌ نیز چندین روز پیاپی در اعتراض به خودداری مدیران از انجام وعده‌های داده شده به کارگران و مشکلات حقوق و مزایا، دست از کار کشیدند.

از جمله خواسته‌های کارگران معترض تخصیص پاداش و مزایای رفاهی متناسب با منطقه، افزایش کیفیت وعده‌های غذایی، بروزرسانی طرح طبقه‌بندی مشاغل و بیمه تکمیلی بوده است.

برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: