تجمع دستیاران زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

تجمع دستیاران زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در اعتراض به فشار طاقت‌فرسای کاری و تصمیم جدید وزارت بهداشت

سختی شرایط کاری جدید و تصمیم‌های غیراستاندارد رئیس دانشکده پزشکی اصفهان، دستیاران زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را به ستوه آورده است. این دستیاران با یادآوری حساسیت امر پزشکی و درمان می‌گویند با توجه به تعداد محدود کادر پزشکی و حجم بالای بیماران فشار زیادی بر روی آنها است.

این امر موجب خستگی و پایین آمدن کیفیت درمان شده که تاثیر آن به امر درمان بیماران آسیب جدی می‌زند. مسئولان وزارت بهداشت با خودداری از استخدام نیروهای جدید و حتی اخراج بسیاری از کادر پزشکی، زمینه را برای این ضایعه جبران‌ناپذیر در امر درمان فراهم می‌کنند.

دستیاران زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، روز چهارشنبه ۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، با ارسال نامه‌ای خطاب به رئیس این دانشگاه از حجم بالای کار نسبت به تعداد پرسنل کادر درمان شکایت کردند.

دستیاران معترض در این نامه به مشکل کمبود نیروهای متخصص و حجم بالای کار اشاره کردند آنها خواستار رسیدگی به این وضعیت نابسامان شدند.

نامه دستیاران زنان و زایمان در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خطاب به رئیس دانشکده پزشکی

در این نامه آمده است: «آنچه امروز دستیاران زنان و زایمان در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با آن روبرو هستند، عدم توازن میان توان فیزیکی و روحی یک انسان و حجم کاری است که اتفاقا در اینجا از حساس‌ترین امور مورد انتظار است. برای جان انسان هیچ بهایی قابل تصور نیست.

متاسفانه تعداد دستیاران زنان و زایمان حاضر در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (در تمام لول‌ها) با حجم خدمات مورد انتظار از آنها به هیچ روی برابر نیست. این موضوع بارها و بارها به اطلاع مسئولین امر رسیده است و ایشان خود بر امور نظارت داشته‌اند. اما متاسفانه هیچ اقدامی در جهت استانداردسازی فعالیت‌های مورد انتظار از دستیاران، انجام نگرفته است.

مدت مدیدی است که بحث حذف یکی از سه بیمارستان آموزشی و بار توزیع نیروها در بیمارستان‌های باقی‌مانده بر روی میز است. اما تا امروز فقط و فقط در حد شعار باقی مانده است. به همین سبب اینجانبان به جهت جلوگیری از وارد آمدن ریسک و خطر جانی به مراجعین و بیماران به علت عدم توازن تعداد نیروها و خدمات مورد انتظار، علی‌رغم میل باطنی‌مان تصمیم به انصراف از ادامه تحصیل گرفته‌ایم. در صورت عدم تغییر وضع موجود بر تصمیم خود استواریم. اینجانبان تا به امروز فشار کاری و روحی افزایند‌ه‌ای را متحمل گشته‌ایم و با وجود تمامی مخاطرات آبرو و هستی خود را سپر جان مردم شریف نموده‌ایم.»

برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: