دانش آموز دبیرستانی در مالمو دو کارمند زن را با تبر کشت
22.03.2022 - 09:07
ترجمه و تلخیص:
کیانوش توکلی

 رسانه سوئدی Aftonbladet  می نویسد : پلیس سوئد در وب سایت خود اعلام کرده است  که  دوشنبه شب، دو کارمند زن در یک دبیرستان سوئد با تبر و چاقو در مالمو کشته شدند.  بعدا  یک دانشجوی پسر 18 ساله  در ساعت 5:12 بعد از ظهر با پلیس تماس گرفت و گفت " " من در طبقه سوم نشسته ام و سلاح هایم را زمین گذاشته ام و اعتراف کرد که  دو نفر را به قتل رسانده  است.

مدت کوتاهی پس از تماس قاتل ؛  پلیس به مدرسه یورش برد و دانش آموز را دستگیر کرد که داوطلبانه تسلیم شده بود.

شایان ذکر است که دوشنبه شب هنگام حمله حدود 50 دانش آموز در مدرسه بودند. دانش آموزان با وحشت از مدرسه فرار کردند در حالی که دیگران در کلاس های درس خود را  پنهان کرده بودند.

این دو زن با آمبولانس به بیمارستان منتقل  شدند اما جان سالم به در نبردند. پترا استنکولا، رهبر ناحیه پلیس مالمو، در بیانیه‌ای مطبوعاتی می‌گوید: با تأسف فراوان می‌توانیم بگوییم که دو نفر در این رویداد وحشتناک جان خود را از دست دادند و فکر ما به سراغ بستگان و دوستان آنها می‌رود.

قاتل رفتار عجیبی داشت:

دستگیری به صورت غیر نمایشی صورت گرفته است و خود دانشجو نیز به این عمل اعتراف کرده است.  شهادت معلمان مدرسه وجود دارد که می گویند او در تمام زمستان بسیار عجیب رفتار می کرد و می ترسیدند اتفاقی بیفتد.

پلیس خانه ای را در شهر کوچکی در اسکانیا که گمان می رود خانه عامل جنایت باشد، محاصره کرده است.

هنوز انگیزه این دانش آموز 18 ساله مشخص نیست.

پلیس سوئد روز سه‌شنبه ساعت 9:30 کنفرانس خبری درباره این حمله برگزار خواهد کرد.

 

 

 

 

Den svenske indsatsstyrke stormede mandag aften gymnasiet Malmö Latinskola efter meldinger om, at en elev havde angrebet ansatte med en økse. foto: Johan Nilsson/TT/Ritzau Scanpix

پس از گزارش هایی مبنی بر حمله یک دانش آموز به کارکنان با تبر، گروه ضربت سوئدی دوشنبه شب به دبیرستان مالمو لاتینسکولا یورش بردند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی
برگرفته از:
رسانه های دانمارک

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما