چرا اسرائیل نیاز به یک دشمن فرضی داشت؟

نقشه ای کثیف در سر داشته باش، اما وانمود کن که یک قربانی هستی

وقتی در جمع کشورهای عربی محاصره شده اید و هیچ جا پایی نیز در منطقه ندارید، برای نفوذ سریع در منطقه نیاز به یک دشمن فرضی دارید: یعنی به قدرت رساندن حکومت تندروی ایران. دشمنی جاه طلب که همسایگان از ترس آن به دشمن اش پناه برند: یعنی اسرائیل. اسرائیل هیچ پایگاهی در کشور نفت خیز آذرباییجان ندارد؛ نه قرابت قومی، نه مذهبی و نه از هیچ جنبه دیگری. اما یک ایران جاه طلب که توسط ملاها و پاسداران بی سواد ایرانی برای آذرباییجان تهدید شود، آن گاه متقاضی اسرائیل خواهد بود. نوع تهدید، نوع همکاری را نشان می دهد: امنیتی. و این همان تخصص اصلی اسرائیل است و موساد از همین طریق که به سیستم امنیتی شاه نفوذ کرد، به سیستم امنیتی آذرباییجان هم می تواند نفوذ کند. میزان نفوذ و گسترش برحسب میزان کارایی مشاوره امنیتی اسرائیل برای آذرباییجان خواهد بود. اگر نقش های امنیتی توسط همان تیمی از همان سیستم امنیتی (موساد) ریخته شود که تیم دیگرش آن را خنثی سازد، آن گاه کارآیی صد در صد است. و این هم دلیل آن که موساد جوجه اطلاعاتی های ایران را علیه آذرباییجان تحریک می کند. دیدیم که تهدیدهای چند ملای بی سواد ایرانی در آذرباییجان منجر به آن شد که برای ایجاد امنیت در مراسم یوروویژن، مأمورانی از اسرائیل به آذرباییجان بیایند و اتفاقاً یک تیم امنیتی ترور از ایران را هم پیش از عملیات دستگیر کردند! یعنی نقشه نمایش دقیقاً توسط موساد بی نقص اعمال شد. اگر آذرباییجان همین گونه ناشیانه از بابت تهدیدهای ملاهای ایران به موساد پناه برد، کارش تمام است و با آن کشور همان می کنند که با ایران پس از انقلاب 57 کردند و با نفوذ در همه نهادهای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و غیره، از آن کشور نفت خیز چون یک کنه می دوشند و سپس تفاله را به بیرون تف می کنند (یعنی فرجامی که برای ملاهای ایران در پیش گرفته اند)؛ البته با خدمتی که آخوندهای ایران برایشان کردند و نقش این دشمن فرضی را بازی نمودند.

اما چرا دشمن فرضی؟ چون دشمن واقعی تاوان هایی دارد، در حالی که یک دشمن فرضی که نوچه تان باشد، از دو سوی منفعت است: هم منافعی که از نزدیکی رقبای دشمن فرضی می برند و هم منافعی که از دوشیدن آن دشمن فرضی. یعنی اگر ساختار اقتصادی، تجاری و صنعتی در کشور کاملاً دست امنیتی هاست و هیچ کس نمی داند، درآمدها چقدر است تا هزینه ها و مخارج مشخص باشد، یعنی این چپاول حساب شده که مقداری هم جلوی تعدادی آخوند بی چاره و پاسداران لات پرت کنید، اتفاقی نیست و از همین طریق می تواند روی اش یک نقاب کشیده شده باشد. آمارها می گویند در حالی که اسرائیل در تمام طول این سال ها همه کشورها را از تجارت و معامله با ایران ضد اسرائیل منع کرده خود بزرگترین معاملات را از طریق کارتل برادران عوفر از ابتدای انقلاب تاکنون با ملاها داشته است و آن هم از حساس ترین معاملات؛ یعنی تجهیزات نظامی و تکنولوژی های امنیتی برای مهار و سرکوب منتقدان، مخالفان و معترضان به رژیم ملاها. اسرائیل از طریق دلالی، قاچاق و فروش سلاح به ایران در این سلاح ها به یکی از بزرگترین تولید کنندگان و فروشندگان سلاح در جهان بدل شده؛ همان سلاح هایی که پاسداران ابله ایرانی در تلویزیون به عنوان تولید داخلی نشان می دهند؛ حتی متخصصان نظامی ای که زمان شاه به اسرائیل رفته و دوره دیده بودند، همان ها اینک در بالاترین پروژه های نظامی رژیم فعال اند (اطلاع دقیق و به اسم دارم)؛ یعنی ملاها خبر ندارند که برای پیدا کردن جاسوس، در اینترنت می گردند!! شاه و افسران دوره دیده اش در آمریکا را نمی شد، در معاملات و دشمن تراشی های منطقه ای به این راحتی ها گول زد، اما ملاهای ایرانی آنقدر شوت اند که آن ها را می برند مثلاً در عسلویه و یک وسیله که بخار تولید می کند، می گذارند آنجا و ادعا می کنند که این فاز راه افتاد و افتتاح اش می کنند و آن ها هم اصلاً نمی فهمند که از کجا خورده اند! (این مورد عین عبارت یکی از اشخاص امنیتی رژیم است که نقل کردم). یک ایران تندروی شیعی را هم به جان اعراب انداختند و واقعاً هم می بینیم که چه در زمان جنگ ایران و عراق و به خصوص حالا، عملاً اعراب مشغول و درگیر با این دشمن جدید هستند و اسرائیل را رها کرده و حتی فراموش کرده اند. از سویی، یک دشمن فرضی و دروغین، دشمنان واقعی دیگر را نیز به خود جذب می کند و اسرائیل از آن طریق می تواند در دشمنان واقعی حال و آینده اش نفوذ کند و مدام آن ها را در کنترل داشته باشد؛ یعنی همان کاری که از طریق نهادهای امنیتی ایران با گروه های فلسطینی می کند و با نفوذ در آمریکای لاتین از طریق ایران، برای آمریکا نیز اطلاعاتی با ارزش گرد می آورد و همچنان غرب را محتاج به خود و اسرائیل را ارزشمند نگاه می دارد.

اما آیا همین سلاح هایی که به ایران فروختند، حالا یا بعداً برایشان مشکل ساز نمی شود؟ پاسخ را باید از پوتین شنید: چنان که نخست وزیر سابق اسپانیا ادعا کرده، در زمانی که در قدرت بوده، در یکی از نشست ها پوتین به او نزدیک می شود و می گوید، نگران نباشد و آن ها هر چه بخواهند می توانند به ایران بفروشند، چون اسرائیل به موقع نابودشان می کند. این پاسخ یک مقامات امنیتی است که حالا در بالاترین سطح از زد و بندهای بین المللی قرار دارد. اسرائیل با فروش سلاح به ایران، به یکی از تولید کنندگان و بزرگترین فروشندگان سلاح در دنیا بدل شده و حالا مدتی است که نابودی همان سلاح ها و تجهیزات رژیم را شروع کرده و دیدید که تمامی عملیات تخریب در پایگاه های موشکی و هسته ای رژیم به طور کامل موفق صورت گرفت، بدون این که حتی کوچکترین سرنخی دست ملاها بیاید که اصلاً از کی و کجا خورده اند! هر وقت اراده کنند، بقیه را نیز با خاک یکسان می کنند و اگر نتانیاهو دستور توقف عملیات را تا اطلاع ثانوی داده، چون او می خواهد پروژه سی و اندی سالی که از طریق ملاهای ایران پیش برده به سرانجام رساند: یعنی جنگی ویرانگر بین تمامی رقبای منطقه ای اسرائیل – آن هم با شروع حمله اسرائیل به بهانه نابودی همان پایگاه ها و سلاح هایی که خود به رژیم فروخته- تا ساخته های اعراب با دلارهای نفتی –به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس- جملگی ویران شود و ترکیه و ایران نیز یکدیگر را نابود کنند (و سلاح هایی با برد کوتاه و قابلیت نقطه زنی را به همین سبب در اختیار ایران قرار داده اند) و اسرائیل با خساراتی به برآورد کارشناسان اش حدود 500 کشته به عنوان پیروز واقعی از میان خاکستر و دود جنگ بیرون بیاید؛ همان گونه که ابرقدرت نوظهوری به نام ایالات متحده آمریکا پس از جنگ جهانی دوم پدیدار شد. این است خدمت رژیم ریاکار، فاسد و آدم کش ملاهای ایران به عنوان دشمن فرضی به اسرائیل: بزرگترین فتنه قرن؛ نقشه ای کثیف در سر داشته باش، ولی وانمود کن که یک قربانی هستی.

دکتر کاوه احمدی علی آبادی

عضو هئيت علمي دانشگاه آبردين با رتبه پروفسوري

عضو جامعه شناسان بدون مرز(ssf)

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آهای مسئولین بی شرف و بی وجدان جمهوری اسلامی اگر احتیاجی به کمکهای جهانی ندارید, چه از مردم خودتان گدائی میکنید و شماره حساب برا کمک گذاشتید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما ها چه را تا حال ما جراجوئی رژیم ایران را در آزربایجان شمالی محکوم نکرده اید؟ ما به قسمتان باور نکیم یا به دم خروس؟