ایران من هرگز تجزیه نخواهد شد

به انار سرخ ساوه به عطرزعفران خراسان قسم/
به گل های زیبای قمصر کاشان /
به چشمان زیبای فرزندان کردستان/
به دستان زحمت کش زنان ومردان زابل/
به دشت های سرسبز سمنان وبابل/
به رودهای پر خروش مازندران قسم/
ایران من هرگز تجزیه نخواهد شد
ایران من هرگز تجزیه نخواهد شد 
به سیستان و بلوچستان  قسم
به خوزستان وشیراز و تهران قسم
به اشک های ریخته شده برمزارشهیدان قسم
به کیسه های پر از خونِ جوانان اهواز
هدیه برای زلزله زدگان آذربایجان قسم
ایران من هرگز تجزیه نخواهد شد
 
به خلیج فارس وسهند وسبلان قسم
به خانه های  به آتش کشیده شده 
به کتاب های سوخته شده به تخت جمشید قسم
به دلیران تنگستان به ستارخان و باقرخان
به  مولانا به حافظ به سعدی به فردوسی
به مهنازبه سیمین به شاملوبه فروغش 
 به ابن سینا به زکریای رازی به شهریارش قسم
ایران من هرگز تجزیه نخواهد شد
 
به انار سرخ ساوه به عطرزعفران خراسان قسم
به گل های زیبای قمصر کاشان 
به چشمان زیبای فرزندان کردستان
به دستان زحمت کش زنان ومردان زابل
به دشت های سرسبز سمنان وبابل
به رودهای پر خروش مازندران قسم
ایران من هرگز تجزیه نخواهد شد
 
به تاریخ هزاران ساله قدمتش
به دلیرمردان و شیرزنان استوارش
به صبربه استقامت به دلهره های همیشه پنهانش
درژرفنای تاریک ترین روزهای بحرانش »
« درکشنده ترین هجوم های تاخته شده بر جانش
به سرافرازترین پیروزمندی هایش
به زانو نزدن در پای دشمنانش قسم
ایران من هرگز تجزیه نخواهد شد
 
به دشمنان پا پیش کشیده شده اش
به مزدوران رانده شده اش
به متجاوزین سرخورده اش
به یاوه گویان درمانده اش می گویم
ایران من هرگز تجزیه نخواهد شد
ایران من هرگز تجزیه نخواهد شد
 
مهناز هدایتی 
لندن شهریور1391
برگرفته از: 
ایمیل رسیده
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به خون 25000 شهید اذربایجانی که در سال 1325 توسط رزیم شاهنشاهی به شهادت رسیدند اذربایجان به استقلال دست خواهد یافت.اوزگورلوک اذربایجانی گودور.ازادی منتظر اذربایجان است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دموکراسی ...!!!با این حرفات معلومه چقدر دموکراسی طلبی!!!!!
در ضمن برو یه ذره مطالعه کن وفرق ملت وقوم بفهم که چندنا توایران ملت دارند زندگی میکنن

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این امارها را از کجا اورده اید؟ همه اش نادرست و از واقعیت به دور است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اصلا اين حرف آقا يا خانم دموكراسي يعني دموكراسي چون جمعيت 35 ميليوني تركهاي آزربايجان و 4 ميليوني لر ها و 11 ميليوني عربها و 8 ميليوني كردها و... از 70 ميليون جزء اقليتهاي قومي هستند و فقط 10 ميليون فارسي زبان هستند كه جزء ملت محسوب مي شوند و قرار است كه براي بقيه قوميتهاي اقليت تصميم بگيرند !!!!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ایرانی یک لطفی کن و توضیح بده چرا شما تا کسی چیزی می گوید و بهتان برخورد تفنگ تونو میگیرین طرف ترکیه و اذربایجان؟ اخه اونا چه ربطی به ما دارن؟ ما ملیت های ایرانی دلمان نمی خواهد با شما باشیم درست؟ خب این چه ربطی به کردهای ترکیه و یا تالشی های اذربایجان دارد؟ اخه ببم جان در مورد چیزی که دانسته ایت فقط در حد توهم است لطفا حرفی نزن!!!! قره باغ ارمنی دارد اما اکثریت اذری اند و الان هم تحت اشغال است!!!!! در ضمن شما که چشم نخوری این همه در مورد ترکیه و اذربایجان مطالعه کردی و حالا دلسوز کردها و تالسی های انجا شدی خب چرا نمی روی در سایت های ان کشورهای این مطالعات و نظرات گرانبهایت را چاپ نمی کنی!!! خوبه که تو همین سایت تالشی ها هم دارن ازت بیزاری می جویند! اقاجوون امثال شما برای ما ها املا شناخته شده هستی! هر کسی باشین و هر نظری داشته باشین پشیزی برای ما ارزش نخواهد داشت .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مقالات این ایرانی که ادعایش کوش فلک را پر کرده خواندم. باز هم تگرار مکررات دروغ و تحریف و بازی با کلمات . به نظر من بحث با اینها بی فایده است و اگر اینها در اینده نخواهند در مقابل خواسته های ملیت های ایرانی تمکین کنند سرنوشت در میدان جنگ مشخص خواهد شد
زنده باد ازادی ملیت های کرد عرب ترک ترکمن و تالشی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بنده‌ یک کرد هستم و خوشبختانه‌ سهمی هم در مبارزات حق طلبانه‌ کردها برای احقاق حقوق انسانی و طبیعیشان داشته‌ام و بمثابه‌ همرزمهای مبارزم هرگز نه‌ رادیکال بوده‌ام و نه‌ رادیکال بودن و قبول داشته‌ام ، شعر و تمامی نظرات دوستان را مطالعه‌ کردم از یورشها و تهمتهای ناپسند خوشم نیومد . بهرحال آزادی بیان است ، اگرچه‌ مراعات اخلاق و ادب شرط لازمه‌ گفتگوی سالم است . بطور خلاصه‌ بنده‌ اعتقاد دارم که‌ همه‌ گروهای انسانی حالا ملت بگیم یا ملیت و یا قوم زیاد در اصل موضوع تغیر ایجاد نمیکنه‌ ، حق تعیین سرنوشت خود را دارند و این از بدیهیترین و طبیعیترین حقوق انسانهاست . کسی حق ندارد مانع تحقق این حقوق شود ، مگر از راههای غیر قانونی که‌ برجسته‌ ترین چهره‌ آنهم همان زور عریان است ، آسمیله‌ کردن ، قتل عام ، سرکوب خشن و ... . ولی آیا با این روشها میشه‌ همه‌ را و برای همیشه‌ ساکت نمود ؟ بی گمان هرگز ، چون

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آراز/آلپرآتاسی یا هرنام دیگر
مغولها خیلی بعد از ایرانیان در ایران آمدند و بنابراین نمیتوانند ادعای ارضی کنند. .. بنابراین اگر روزی ارمنیان/یونانیان/کردها سرزمینشان را از ترکیه پس گرفتند, (و انشالله بگیرند), هیچ مسئله-ای از دیدگاه من نیست.جداخواهی برخی از پانترکیستها از ایران به نظر مانند اینست که ترکان مهاجر آلمان یا عربهای مهاجر فرانسه بخواهند بخشی از آن کشورها را ببرند. هیچ حق تاریخی در این مورد وجود ندارد. اما با این حال, هرزمان تمامی پانترکیستهای ایبن سایت حق ارمنیان را برای جدایی آرتساخ ارمنی-نشین از جمهوری آذربایجان برسمیت شناختند, سپس میتوان در مورد ترکیه (جدایی برای کردان) و آران (جدایی برای تالشان) بحث کرد و سپس در مورد ایران نظر داد. پس این بحثها بیهوده است..

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آلپرآتاسی
پاسخ کامل به شما در اینجا داده شده است:
http://www.sepahbod7.blogfa.com/post-29.aspx
و یک نسخه نیز برای مسئولین این سایت فرستاده شده است.
خوشبختانه تاریخ ایران به آن آسانی که شما خواستید، قابل تحریف نیست.
من خودم وقت زیادی ندارم که همواره هر پان‌ترک گستاخ را پاسخ بدهم اما در مقابل مقاله‌ی گستاخ شما، چاره‌ای نبود:
http://www.sepahbod7.blogfa.com/post-29.aspx
به هر حال، شما هرگز قادر نخواهید بود که پاسخ به مطلب فوق را بدهید زیرا نوشتار شما تنها شعار بود و هیچ سندی برای هیچ گفتاری نداشت..

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تاریخ گذشته هیچ تاثیری در حقوق امروزی مدرن ندارد چه به نفع ملیتها باشد و چه به نفع اشغالگران. اگر همه ملیتهای ایران مثل قارچ یک روزه از زمین رویده باشند هم حق تعیین سرنوشت خود را دارند و حقوقشان محفوظ است و در جهان مورد توجه و احترام. در غیر این صورت امروزه باید مغولستان هم نسبت به ایران ادعای ارضی بکند و بسیاری از کشورهای امروز بایستی به کشور روم باستان و بسیاری به سایر امپراطوری های گذشته بپیوندند. لذا بحث حقوقی ملی اولویت منازعه بین ملیتهای تحت ستم در ایران بایستی باشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آلپ
(نه آلپرتاسی که پاسخ مقاله‌ی بی‌پایه‌ی وی نیز بزودی داده خواهد شد)
در مورد اشکانیان همین الان پاسخ شما را نیز مدهم..
اول اینکه ادعای اینکه ارمنی در جمهوری آذربایجان وجود نداشت بقدری مسخره است که واقعا شما فکر میکنید خوانندگان خر هستند؟ ..

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقا اگه این ترک زبان ها می خواهند بروند ، خوب حسابشان را بدهیم بذار بروند. اگر رستگاری را در زیر سایه سر "الهام" یا ژنرال های ترکیه و یا ... می جویند ، همان بهتر که بروند. از گوشت و خون یکدیگریم وهزاران سال با هم زیسته ایم . اگر امروز سفره همسایه را رنگین تر فرض می کنند ، خوب بذا بروند. چرا که نه؟ این نقل قول های تاریخی و سند و مدرک هم کشک است. کسی که نخواهد باور کند ، باور نخواهد کرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ایرانی ! اتفاقآ قاجارها همواره بر هویت ترکی خود تاکید داشتند. حتی لباس سربازان قاجار تقریبآ همان لباس ملی ترکها بود با کلاههای پوستی سیاه و حتی بسیاری از اصطلاحات نظامی ترکی بوده حتی ماههای سال ترکی بوده و ..... پس ادعای شما مبنی بر اینکه دنبال هویت ایرانی بودند . دروغ و تحریفی بیش نیست.
در مورد اشکانیان هیچ سندی حتی غربی و یونانی دال بر فارس بودن وجود ندارد مگر اینکه در موقع ترجمه کردن تغییر و تحریف شده باشد. اشکانی ها(ارشک ها) جد مشترک ترکمنها و ترکهای آزربایجان و ترکیه هستند و ما در این مورد صدها سند داریم .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ارسلان
هیچکس و هیچ دانشمنده زند اشکانیان را ترک نمیشمرد..
http://www.britannica.com/EBchecked/topic/444907/Parthian-language
در ضمن آن نویسنده فارسی-زبان دوران قجر در پی آن بود که برای قجرها نسبنامه ایرانی درست کنند .چنانکه غزنویان و برخی از سلاسل ترک هم خواستند خود را به ساسانیان نسبت دهند. چنانکه اگر به سایتهای غیرترکزبان بروید..میبینید که همه جا اشکانیان را ایرانی(آریایی) میدانند و نه ترک.

جناب آلپر آتاسی
آن مقاله شما تنها شعار بود و حتی یک سند تاریخی نداشت.. غلطهای آن نیز فراوان است. من الان کار دارم ولی امشب مفصل پاسخ شما در زیر همان لینک خواهم داد و سپس از مدیر سایت میخواهم که آن را به عنوان یک مقاله درج دهند تا خوانندگان خود قضاوت کنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی آقایان ارسلان و آلپر آتاسی ! در عصر ناصرالدين شاه قاجار، نويسنده‌اي به نام «محمدحسن اعتمادالسلطنه» با تأليف كتابي به نام «درر التيجان في تاريخ بني الاشكان» در باره‌ي تاريخ اشكانيان و بيش‌تر بر اساس نوشته‌هاي تاريخي دوران اسلامي و قبل از آن كوشيده تا تاریخ ارشک (اشکانی ) ما را به ما انتقال دهد. مرحوم اعتماد السلطنه در كتاب "درر التيجان" از قول «مالالا» از مورخين يوناني گويد كه: پارث به لغت ايراني همان معني اسكيث يا توراني را دارد (جلد اول، صفحه 53)
تاریخ ما بسیار قوی تر از فارسها است . اسناد و مدارک ما هم خیلی قویتر از اسناد جعلی فارسها است. ارشک ها جد مشترک ترکمنها و ترکهای آزربایجان و ترکیه بودند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان عزیز لطفا توجه داشته باشید که بحث تاریخ یکی از تاکتیکهای پانفارسها برای انحراف خواستهای ملیتها می باشد و تاریخ هیچ تاثیری در حقوق ندارد چه به نفع ملیتها باشد و چه به نفع اشغالگران. اگر همه ملیتهای ایران مثل قارچ یک روزه از زمین رویده باشند هم حق تعیین سرنوشت خود را دارند و حقوقشان محفوظ است در غیر این صورت امروزه باید مغولستان هم نسبت به ایران ادعای ارضی بکند.
جنبای آقای ایرانی من قبلا در این سایت مقاله ای در زمینه جعلیات ایرانی منتشر کرده ام که خواهشمندم ابتدا به آن مقاله مراجعه کنید و اگر توانستید دلایل گفته شده در آنجا را نقض کنید آن وقت به چنین بحثهای بیهوده ادامه دهید در غیر این صورت در حد همان مقاله حرف بزنید :
آدرس مقاله : http://www.iranglobal.info/node/6896

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ایرانی حالا شد! حالا که به دنبال منابع معتبر می گردی لطف کن به سایت اینترنتی این سازمانها مراجعه کن ! البته شما من را باید ببخشید که این سایتها در ترکیه و ترکمنستان هستند و شاید در آنها چیزهایی ببینید که به مذاق امثال شما خوش نیاید!!!!
-Türk Dil Kurumu
National Library of Turkmenistan

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ایرانی
بنده هم عرض کردم که وبلاگ یاد شده که اولا کاملا صحیح هستند کفایت جواب شما را خواهند داد! در ضمن یک کلمه هم به گنجینه کلمات دنیا اضافه شد: پان ترکمن . واقعا که شما فارس های نژاد پرست استاد انگ و تهمت هستید! اما شما راست می گویید من اگر طالب استقلا خود مان هستم بگذار که هر چه از دهان شما بیرون می اید بیاید! شما اگر فیلم سیصد را جدی نگیرید تمام دنیا آن را گرفته ! حال این شمایید که با دنیا سر ناسازگاری دارید ویا ترکها!!!! در مورد نسل کشی ترکمنستان هم اگر بخواهم جواب یاوه تان را بدهم مورد تمسخر همه واقع خواهم شد و پاسخی برای این حرف شما ندارم . استادی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ارسلان
کسی دنبال منابع معتبر باشد بدنبال وبلاگ نمیرود..هرچند آن مقاله بی پایه سید حیدر بیات در اینجا پاسخ کال داده شده است:
(جعل طبری به دست سید حیدر بیات)
http://azargoshnasp.net/Pasokhbehanirani/pantorktarikhtabaribadkhwaani.htm
(جعل سخنان ابن خلدون به دست همین شخص)
http://azargoshnasp.net/Pasokhbehanirani/pasokhibnkhalduntahrifpanturkistha.htm

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ایرانی اولا که شما چه کاره این مملکت هستی و آیا نماینده مردم کرد و بلوچی که ادعا داری آنها در صورت تمایل می توانند از ایران جدا شوند! این صحبت های شما اوج تفکرات آشکار تجزیه طلبی است!!!! در ثانی صحیت های شما در مورد ترکمنهای گلستان

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آقای ایرانی هر چند ادعا هایتان نیاز چندانی به پاسخ ندارد و سراسر تحریف می باشد اما بهتر است این بار به جای مراجعه به افکار شوونیستی و پان فارسی خود به چند تا از این مقالات که توسط فقط چند تا جوان تحصیلکرده نوشته شده هم نظری بندازید تا دیدگاهتان اصلاح شود.نیازی نیست خیلی برای اثبات واهی بودن ادعاهای امثال شما زیاد به خودمان زحمت دهیم. آیا با وجود تفکراتی این چنین ارتجاعی که در تاریخ توسط امثال نازی ها .. تدارک شده آیا حتی اگر ما داخل ایران شما نباشیم کسی راضی خواهد بود در داخل ایران شما باشد؟!!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اقای آرسلان آلپ ارتونقا: ممنون از توضیح شما در مورد اشکانیان، بنده نیز به این موضوع علم داشتم، و هزاران هزار دلیل دیگر وجود دارد تا تحریفات این آقایان را بر ملا کند. یک مثال خدمتتان عرض نمایم تا به عمق فاجعه در مورد سیاست کوچ اجباری در ترکمن صحرا پی ببرید: در جاده مابین گنبد تا آق قلا شما به تازگی چند روستا به اسم های شهید بهشتی یک و دو و سه و... مشاهده خواهید کرد. تا چند سال پیش(حداکثر 20) این روستاها که الانه مملو از مهاجر است و در قلب ترکمن صحرا واقع شده جز زمین کشاورزی چیزی نبود. اما الانه شما چندین شهرک و روستا ی بزرگ می بینید که همگی مهاجر می باشند و نکته

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آرسلان..

همانطور که گفتم, تاریخنگاری پان ترکان را تنها پان ترکان در دنیا قبول دارند و بس.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آقای ایرانی ! حضور ترک ها(ترکمن ها) در همین محدوده فعلی به دوران اشکانی ها (ارشک) میرسد. متاسفانه همانگونه که تغییر و تحریف شگرد شما میباشد یا به عبارتی سرقت تاریخ دیگران به نام خود است. نمونه تحریف را در سخنرانی آقای مرسی رئیس جمهوری مصر دیدیم. شما ارشک ها را اشکانی مینامید. ارشک ها ترکهایی بودند که در مقابل نیروهای اشغالگر یونان مقاومت کرده و آنها را شکست دادند. بنابر بر اسناد و مدارک ارشک ها ترک بودند . که شما امروز تغییر میدهید. همانگونه که نام رودخانه اتراک به معنای جمع ترک ها را به اترک تغییر دادید.
اینکه با سیاست کوچ اجباری و رقیق سازی ملیتهای تحت ستم ترکمن و عرب را اقلیت بسازید و بعد ادعا کنید که اینها مهاجر بودند قابل قبول نیست. این مسئله باید در دیوان لاهه و سازمان ملل متحد پیگیری شود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بعد از سوریه وکله پاشدن بشار اسد به زودی نوبت ا ی ر ا ن خواهد رسید و ملل تهت ستم و مهبوس و تهت استعمار شونیسم شیعه اریایی فاس ازاد خواهند شد وملت türk و ملت الاحواز و ملت بلوچستان و türkemenestan و کوردستانو.. دولت های مستقل خود را برپا خواهند کرد و بعد از استقلال این مناتق دست شونیسم شیه فاس و اریایی از منابع و ثروتهای طبعی و زیر زمینی و کشاورزی قطع خواهد شد و ان موقع فارسستان (کرمان و اصفحان وسمنان وکویر لوت و طبس وخوراسان جنوبی) و به مرکزیت وپایتختی کرمان خواهیم دید اقلیت فاس همچون خانم مهناز هدایتی واقا یا خانم اعترافات و روشنفکرای بیسواد بی مخ و نژادپرستی مثل ناصر کرمی چگونه بلبل زبانی می کنندو زیر افتاب کویر بدون اب علف پوست ظریفشان هر روز تیره تر از دیرو خواهد شد تا بیشتر شبیه جدشان کورش اریایی شوند یا شبیه پدرانشان رضا پالانی و نیمچه رضا و ..بشوند وبشینند شوهنومه بوخونند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ارسلان (نامدار) و جناب ارسلان دیگر (اگر یکی نباشند)

..هیچ ترکمن/ترک/عربی در ایران ساسانی (در فلات ایران) وجود نداشت و بنابراین نمیتوان ادعا کرد که این گروه-ها نسبت به ایرانیان بومی هستند. اغلب اعراب خوزستان در دوره صفویه مهاجرت کردند..اما با این حال, اکثریت خوزستان هنوز با اقوام پارسی-تبار هست (لر/بختیاری/فارسی-زبانان/عجم..).

.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همین کوچهای برنامه ریزی شده به ترکمنصحرا و خوزستان نشان میده که در ایران برنامه آسیمیلاسیون برای رقیق سازی صورت گرفته است . که خود این کار از نظر سازمان ملل محکوم است. سیاست رقیق سازی دولت ایران باید توسط روشنفکران و فعالان سیاسی ومدنی ملیتهای تحت ستم ایران در دیوان لاهه و سازمان ملل و پارلمان اتحادیه اروپا مطرح گردد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ایرانی می شود بنده خود را نماینده هیچ گروهی عنوان نکردم و خواستم به جنابعالی که در مورد عقاید سیاسی و اجتماعی مناطق ملیت نشین چیزی نمی دانید اگاهی بدهم. من اگر نماینده هیچ گروهی نباشم که نیستم شما نیز چنین حقی ندارید و لطف کنید زبان تهمت و تهدید و انگ خود را کوتاه کنید. فرهنگ شما بسیار پایین تر از فرهنگ ترکها می باشد. که امیدوارم این مطلب را مدیر سایت حداقل به طور شخصی از طرف من به شما منتقل کند. در ضمن سابقه حضور ترکها در ایران و ترکمنها بسیار زودتر از ورود چند خانواده جنگ طلب آریایی به فلات مرکزی ایران می باشد. تیمور لنگ به حضور ترکمن ها در منطقه اترک اشاره کرده. خالد نبی که پیش از اسلام به منطقه آمده با چوپانی ترکمن دیدار کرده، قبور باستانی منطقه از جمله در منطقه خالد نبی همگی بر طبق رسوم ترکمن ها(قبل از اسلام)ساخته شد ه اند. علاوه بر این زمان تهمت و تهدید توسط پان فارس هایی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ایران تو! به خودت مربوطه ، ولی ازربایجان ما ازاد و مستقل خواهد شد !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای ارسلان..

شما آمارتان غلط است و در ضمن لطفا میشه خود را نماینده کرد/بلوچ نکنید؟
اگر بحث بر ظلم و این حرفها باشد باید از ظلم درازمدت ترکان در این هزارسال به ایرانیان سخن گفت..بویژه اینکه اغلب سربازان مغول نیز ترک بودند و مناطقی مانند آذربایجان و مرو و گندکاووس هیچکدام ترکزبان نبودند.
در ضمن بلوچ/کرد چه ربطی به شما دارند؟ اینها خود ایرانی-تبارند.

در ضمن آمار سی-آی فاکتبوک شمار ترکزبانان آذری/عربها/ترکمنها را در کل 20% جمعیت ایران میداند.
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/ir.html
نقشه قومیتی ایران روشن است:
http://gulf2000.columbia.edu/images/maps/Iran_Languages_lg.jpg

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ایرانی: ترک ها کردها ترکمنها عربها و..... به دنبال احقاق حقوق ملی خود هستند. متاسفانه در فرهنگ فارسی فرهنگ لوده گی و تمسخر فراوان است. شما نیز این سخنان ما ملیت ها را در احقاق حقوق خودمان به دید تمسخر می نگرید. دوست عزیز شما ما را هر چه دلت می خواهد صدا بزن: پان ترک پان عرب پان... . اما ما فقط یک چیز هستیم: یک کرد یک عرب یک ترکمن و ... .زبان شما به تهدید و تهمت نسبت به ترکها خیلی دراز است جناب! فراموش نکن که در تمام دنیا شما ایرانی ها(اکثرا فارس ها ) را به عنوان قانون شکن و دزد در شهرها می شناسند(غیر از محدود تحصیلکرده هایتان). همان کسانی که در ژاپن

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اعترافات: منظورت از مردم ایران چه کسانی هستند؟ منظورت ترکها هستند یا کردهای محروم یا که ترکمنهایی که به بهانه های واهی از کار اخراج می شوند و ممنوع الخروج می شوند و یا عربهای ستمدیده و یا بلوچ هایی که فله ای اعدام می شوند !! منظورت دیگر کیست؟ اینها که برشمردم بیشتر از نصف جمعیت ایران هستند که اکثریت انها حداقل طالب استقلال نسبی هستندو خیلی ها هم اصلا دلشان نمی خواهد در داخل این مرزها ستم بکشند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با تشکر زیاد از آقای کیانوش توکلی و سایت ایران گلوبال.آقای توکلی مطمئنا جنابعالی بهتر از همه می دانید که سایتهای ذکر شده بویژه بالاترین نظرات وکامنت های مخا لفین و مللیت های تحت ستم را همیشه سانسور کرده اند و حتی حساب های کاربری ما را بلوکه کردند.پر واضح است که اینان با بازی وحذف صورت مسئله اتنیکی در ایران بصورت اتوماتیک به روند تجزیه ایران سرعت بیشتری بخشیده اند. کسانی که از دموکراسی بیشتر از من وشما دم میزنند ولی اعتقادی به ان ندارند فکر می کنند مردم همان مردم چهل یا پنجاه سال پیش هستند که هر چیزی به خوردشان بدهند چشم بسته قبول خواهند کرد.اینها اگر به اندازه نصف سایت ایران گلوبال به نظرات مخا لفین و یا استقلال طلبان اهمیت میدادند شاید وضعیت به گونه ای دیگر می شد.کسانی که دموکراسی بعد از جمهوری اسلامی را مشکل گشا و دوای درد ملل تحت ستم معرفی میکنند خودبه اندازه سر سوزن

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اعتراف شما نشان میدهد که مراجعین این صفحه چه کسانی هستند . مردم ایران در روز مناسب جواب مناسب را همچون گذشته به اینها خواهند داد .اگر قرار شود هر 2 نفری که در خارج نشسته اند بدلیل بیکاری و بیسوادی و شوینیسم روستایی، کشورها را تقسیم کندد ، دنیا تا بحال جیگر زلیخا شده بود . بقول ماکیاولی با آدم بی منطق و جعلکار و نادان و دروغگو فقط باید با زبان قدرت برتر ،حرف زد .نبرد نهایی در ایران انجام خواهد گرفت و اینها یکصدسال دیگر ساکت خواهند شد.نام ترکیه هزاران سال آسیای صغیر بوده . نام آذربایجان قرنها قفقاز بوده . ترکها در خاورمیانه مهمان بوده اند و در صورت طلبکاری، باید به آسیای میانه و مغولستان و سیبریه بازگردند چون از نژاد زرد هستند طبق تحقیقات دانشمندان انسانشناس .
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شعر احساسی خانم مهناز را ابتدا در قسمت ادبیات ایران گلوبال درج کردم ، با کامنت هایی_( کامنت های زیادی را به دلیل توهین و فحش حذف کردم) _ که در پای ان نوشته شد ، ان را به بخش قومی _ملی انتقال دادم و قتی این مقاله در شبکه های اجتماعی هم با استقبال (مثبت و منفی ) مواجه شد ،مقاله را به بخش دیدگاهها هم اضافه کردم . امروز که سری به فیس بوک زدم ؛ متوجه شدم که لینک ایران گلوبال در شبکه اجتماعی «بالا ترین» و « آذادگی » هم کامنت های بسیاری در آنجا گذاشته شد . با مرور کامنت ها ی آرادگی و بالاترین _ برعکس ایران گلوبال_ این شعر در آنجا با استقبال فراوان مواجه شده است ....بنظر من اهمیت اصلی ، بررسی این کامنت (منفی و مثبت) توسط کار شناسان و سیاستمداران ایران است تا متوجه شوند که ایرانیان در باره ایران چه فکر می کنند. با حذف صورت مسئله ، مشکل اتنیکی _ فرهنگی در ایران حل نخواهد شد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این همه اه وفغان برای تمامیت ارضی ایران!!!!!!!!!!!من نمی دونم این اقلیتی که میخوان اکثریت طالب استقلال وازادی رو به زنجیر بکشن چرا این قد ازخود راضی هستند!!!!!خانم عزیز ایران"شما" پیشکشت!!!!!!!!!!!!ولی کرد ترک عرب بلوچ ترکمن گیلکی وووو این ایران شما رو نمیخواد!!!!!!!!!!!!!!زوره!!!!!!!!!!بسه دیگه خجالتم خوب چیزیه!!!!!!80 ساله این همه قوم وملت رو اسیر فرهنگ وزبان فارسی کردید وهی فارس فارس میکنید!!!!!اقا والله بالله ما نه فارس هستیم ونه میخوایم فارس بشیم!!!!!!!هرچی هستیم به خودمون مربوطه!!!!قیم واقا بالاسر نمیخوایم!!!!!!!بزارید مردم مظابق قوانین الهی وبین المللی در هرمنطقه ای خود تصمیم بگیرن به چه زبانی صحبت کنن وجطوری سرنوشتشون رو رقم بزنن!!!!!ثروت منطقشونم مال خودشون باشه!!!تاکی میخواید مثلا نفت عربها راببرید باهاش شهرای فارس نشین اباد کنید!!!!!این ظلم تا کی باید ادامه داشته باشه!!!!!!!.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مهناز خانم را بکشی اگه از اروپا برای جنگ به ایران برود .همه این طور آدمها تنها تهران را دیده اند و اصفهان را و وطن را و حقوق انسان را تنها در نژادپرستی و آریا بازی و زبان فارسی خلاصه کرده اند. مهناز کجا و مبارزه برای حقوق ملی هویتی کجا؟؟؟
پدر ایشان از ترکهای خود باخته و فارس شده است که افتخارش دوران دربار و درباری بازی است چون ایشان را من بهتر می شناسم. برای همین مهناز خانم سواد کافی را در باب ملیت و حقوق انسانی ندارد و با احساسات زنانه می خواهد بگوید که هزاران اعدامی کرد - و ترک -بلوچ و عرب و مبارزه ملیتها حتما بایستی فدای یک ملت شود و بس.
ایشان با مقالات احساسی و گاه کودکانه شعار وطن وطن و آریا پرستی می دهد و بس.لذا اجازه دهید ایشان هم در این بلبشور احزاب و اپوزسیون خود را مطرح کند. البته ایرادی ندارد که ایشان با شعر مشکل صدها سال ملیتها را حل کنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این که اینده ایران توسط مردم ایران رقم خواهد خورد مورد قبول همه است. ملت ترکمن هم که هم در رژِیم پهلوی و هم بدتر از آن بعد از انقلاب تحت ستم مضاعف بوده اند( ستم ملی و مذهبی) خواستار به رسمیت شناخته شدن حقوق ملی خود هستند . خدمت کسانی که

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم مهناز هدایتی، آرزو بر جوانان عیب نیست،غربت نیشینی وبی خبری از احوال مللیت های تحت ستم رژیم فارس محور ج ا.عملکرد اپوزوسیون وقلم بدستان پان ایرانیست خیلی وقت است که تیشه به ریشه ایران شما زده اند،کافیست سر خود را از زیر برف برون اورید، چشم وگوشهایتان را با دقت تمیز کنید تا واقعیت ها وتبعیضات موجود را دیده و بشنوید.عملکرد پان ایرانیست ها و پان فارسها در روند تجزیه ممالک محروسه ایران صد برابر فعالیت ها و خواسته های ما استقلال طلبان مللیت های تحت ستم به روند تجزیه ایران سرعت بخشیده است،شما نیز خود را به کوچه سید علی گدا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان عزیز
چند تا پانترک که روزی خود را از باکو/آنکارا میگردند سعی میکنند که جو سایتهای ایرانی را خراب کنند..اینها عددی نیستند زیرا سایت پانترکیستها به نام قرمیز حتی 300 نفر عضو ندارد (مقاله کنید با بالاترین با ده ها هزار عضو).

همچنین این پانترکیستها به نام ما شمالیها صحبت میکنند (با نامهای جعلی مانند تالش در حالیکه تالشان را دولت باکو دارد نابود کند و قوم تالش یک قوم اصیل ایرانی)..در مازندران دهن هر پانترکیست یاوه-گوی بسته میشود.

خوشبختانه 20% کشور آران قفقاز امروز تجزیه شده است (آزادی ارمنستان) و امیدوارم که لزگینها و تالشها/تات/کردها نیز در آنجا آزاد شوند.

هرگز آذربایجان ایران تجزیه نمیشود و این منطقه پیش از حتی ورود ترکان بخشی از ایران بوده است (که ان همه آتشکده سندی برای این حرفهست). تنها شونیست هم در تاریخ گروه-های ترک بودند که مردمان بومی مناطق ایرانی را نابود کردند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مبارزه برای آزادی آزربایجان جنوبی از دست شونیست های فارس ....
در ضمن این پان فارس ها از الان در وحشت آزادی آزربایجان هستند.
یاشاسین آزربایجان.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مهناز دوست خوب ؛
زمانی کار شما قابل بحث بود ! که مینوشتی *ایران ما*
ولی در هر صورت دوستان نظرات خود رو
بیان کردند!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

به زبان اصیل و شیرین فارسی قسم
فارسی شکر است
هفتاد در صدش عرب است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یعنی میگید بجای شمال دیگه باید بریم تایلند
مگه خوابشو ببینید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوست عزیز . من هم می گویم :
- برقرار باد جمهوری مستقل خزر در گیلان و مازندران
- زنده باد زبان گیلکی
مرگ بر زبان پارسی و همۀ زبان هایی که صفت را پس از موصوف و مضاف را پس از مضاف الیه می نویسند.
ولی فکر نمی کنید بین آن گیلکی که در اسکاتلند است و گیلکی خودمان ، خیلی فرق است؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا به چشای خودت سوگند نمی گی! واقعاً قشنگند. شما که اونور آبی، آزاد و خوشبخت، چرا می خوای این مجموعه بدبختی رو یک پارچه داشته باشی؟ چه نفعی براتون داره؟ هنوز در رویای امپراتوری پارس هستید؟ ولی خوشگل خانوم دیگر پارسی تو ایران نمونده. ملت عرب ساکن در ایران با باورهای مذهب خرافی و فاشیستی شیعه خون اقلیت رو در شیشه کرده اند. حکومت اسلامی کنونی بسیار جلوتر از ساکنین شیعه فعلی ایران است. مطمئن باش عدم تجزیه ایران و سود آن به جیب این قوم خرافی می رود. و زجر و بدبختی ان سهم اقلیت های مظلوم است.امیدوارم ایران تجزیه بشه و در قسمت هایی از آن زلزله 10 ریشتری بیاد شاید که دنیا روی آرامش ببیند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حالا که خر تو خر شده و همه دنبال استقلال هستند ، پس ما هم هستیم. چرا باید این تهرانی های... تا تقی به توقی خورد پاشند بیایند شمال و بخورند و زباله تولید کنند و برینند توی محیط زیست و بعدش هم که برگشتند تهران پشت سرمان حرف دربیاورند و برایمان جوک بسازند. اصلاً ما هم می خواهیم مستقل بشویم و به زبان گیلکی خودمان بخوانیم و بنویسیم . چرا نه؟ این تالشی ها را هم به عنوان اقلیت می گیریم و توی سرشان می زنیم و مجبورشان می کنیم به زبان شیرین گیلکی حرف بزنند. اگر آذربایجانی ها یک همزبان دارند مثل الهام علی اف و می خواهند مثل او بشوند که تازه او خودش می خواهد مثل ترکیه بشود و این یکی هم مثل نمی دانم مثل کدام خراب شده ، ما از همین اول اعلام می کنیم که می خواهیم به کشور برادر و همزبان خودمان مثل اسکاتلند بپیوندیم. تا چشم حسود درآید. کلاسش هم از آن گره گوری ها که بالاتر است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم زیاد قسم نخور............،از ما گفتن،در ضمن لازم نکرده ژست دموکراتیک به خودت بیگیری،اگر واقعا اهل دموکراسی و عدالت هستی،تو و امثال تو،چشمهاتون رو بر حس خودپسندی،خودشیفتگی و نژادپرستی ببندید،و بجای این همه شعارهای کور و احساساتی،بگذارید غیر فارس برای خودش تصمیم بگیرد،شما چکاره هستید که برای غیر فارس تصمیم میگیرید؟ا...........که دارید نشون میده یا در اروپا هستید یا آمریکا،پس لطفا از همونها یاد بیگیرید که همه اقوام حق تعیین سرنوشت دارند،و حتی اگر غیر فارسهای ایران اجبارا ایرانی بحساب بیان،حد اقل حق دارند به زبان مادری تحصیل کنند.یا بقول دوستون حق تعیین سرنوشت حقی است که در سازمان ملل ملحوظ شده و هیچکس حق ندارد آنرا از کسی سلب کند.اگر در اروپا هستی برو آلمان و ببین قوم فریز که فقط ده هزار نفر هستند،بصورت فدرال و آزادانه به زبان مادری تحصیل میکنند و با فرهنگ خود زندگی میکنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر به دموکراسی احترام می‌گذارید پس بگذارید ملیت‌های ایران با یک رفراندوم آزاد خود سرنوشت خود را تعیین کونند شما نمیتوانید از طرف اقوام و ملیتها تصمیم بگیرید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مهناز هدایتی خواب میبیند و هنوز هم فکر میکند دوره ستارخان و مشروطه است. بگذارید دل خوش باشد باری شما راست میگوئی . چطوره یک جوک ترکی بگی یا لری . یا عربها را و کردها را کمی دست بیندازیم. ...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شمامیتونی ملت و قوم رو واسه ما تعریف (تحریف= کاری که شما در ان استاد هستین)کنید؟اقا یاخانم دمکراسی قوم فارس!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یک مشت مزدور که معلوم نیست کجا نشسته اند و کی حمایتشان میکنه که نظریات تجزیه طلبانه می نویستند و مطمئنا خارج نشسته و میگویند لنگش کن. اولا کردها که از صاحبان اصلی سرزمین ایران بوده و خواهند بود و قبل اینکه حکومت در ایران توسط هخامنشیانن تاسیس بشه آنها ایران را اداره کرده و حتی کوروش از مادر کرد و از پدی پارس بود. مشکل کردها با حکومت هستش و نه با ایرانیان که به امید خدا به همت مردم حل شود و اما در مورد آذری ها، خوشبختانه آنها آنقدر ایرانی هستند و البته اقتصاد ایران بدون آذری ها و آذری ها بدون ایران نمی توانند به حیات خود ادامه دهند.در این مورد میشود با قطعیت گفت که به کردها ضلم بیشتری مخصوصا بخاطر دین آنها شده. در هر صورت فکر کنم گویا آمریکا و اسرائیل با همایت از تجزیه طلبی در ایران می خواهند دوباره منفور ملت ایاران شوند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقا یا خانم محترم، هر وقت تعریف ملت رو یاد گرفتین، اون وقت از این حرفا بزنید، ملت به کسایی نمیگن که حکومت دستشونه، گرفتی عزیزم .
قدم اول برای آشنایی جنابعالی با تعریف ملت ... http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D9%84%D8%AA

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مهناز خانم قسم به زیبائیت ایران تجزیه خواهد شد و ملل تحت ستم آزاد خواهند شد...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ابران فقط یک ملت داره و اون ملت ایرانه تازه تالشی یک لهجه از زبان شیرین فارسی می باشد بخودی قومیت جدید ایجاد نکنید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اولاً شما ............... رفراندم برگزار میکنی برای تجزیه ایران عزیز
ثانیاً .............. برای آینده ایران عزیز سیستم حکومت تعیین میکنی
ثالثاً حق تعیین سرنوشت به قومیت ها تعلق نمی گیره وگرنه همه کشورها میشدند 50 تا کشور پس اینقدر روی حق تعیین سرنوشت مانور ندید بجاش برید قانون سازمان ملل رو خوب بخونید که میگه حق تعیین سرنوشت ملت ها نه قومیت ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما اول برو فارسی یاد بگیر بعد بیا انجا نظر بده هیچ ملتی جز ملت ایران در ایران زندگی نمیکنه این جای جعلی که شما ازش نظر میدی کجا هست؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما دیگر نمی توانید به زور مردم کردستان را مورد استثمار قرار دهید. حق تعیین سرنوشت مردم کردستان قابل مذاکره نیست. در یک رفراندوم این حق اعمال می شود که آیا می خواهند استقلال خود را اعلام نمایند یا با ملل دیگر یک سیستم کنفدرال را داشته باشند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به همه اينها قسم به همه آنها قسم.ملتها استقلال خود راكسب خاهند كرد و انسانها آزاد خاهند شد.
آزادي براي انسانها استقلال براي ملتها روسياهي براي شونيستهايي كه مدافع دربند كردن ملتها هستند تحت نام تماميت ارزي يا امت اسلامي يا هر تله سياه ديگري

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به امید حق تعیین سرنوشت ملتهای تحت ستم در ایران

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به امید آن روزی که ملتهای تحت ستم در ایران برای حق تعیین سرنوشت در پای صندوقهای رای با نظارت سازمان ملل حاضر شوند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
...Dear Mrs M. Hedayati... Nice poem but unfortunately TOO LATE... ...