«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

نام: 
تبریزی
نظر: 
اینها خوراکی های وابستگان به سرمایه داری و بورژوازی هستند، کارگران و رنجبران و دهقانانی که بیل و کلنگ و داس و چکش به دست گرفته و از بام تا شام کار می کنند اما حتی توان خریدن نان ساده را هم ندارند با کدام پول می توانند این خوراکی ها را فراهم کنند؟
عنوان مقاله: 
امپراطوری ترک
نام: 
منوچهر
نظر: 
البته از این سخنان نفرت انگیز ونژاد پرستانه ترکان نباید چیزی بدل گرفت ،چرا که ترکان روزی امپراطور خاورمیانه و شمال افریقا بودند ، بله بودند واکنون نیستند .چرا ترکان از امپراطوری به نفرت از ملیت ایران ملت ارمنستان وکردان رسیده اند؟؟؟پاسخ به این پرسش در حقیقت به عهده مورخان و بویژه مورخان ترک است ..اما انچه عیان است اینکه ترکان با 500 سال سابقه امپراطوری ورسیدن به مرزهای وین متاسفانه ماندگار در مرزهای خرافات دینی و قبیله ای و استبدادی باقی ماندند .هنوز از سوی ترکان مدعی در باره تاریخ ترک و باورهای مخرب دینی اسلامی وشیعه شاه اسماعی کنکاشی تاریخی منتشر نشده است .نه تنها ترکان بلکه دیگر مردمان خاورمیانه همین سرنوشت ترکان را دارند مانند اعراب که هنوز قربانی جنگ شیعه سنی هستند .اما کشتار همه پارسی زبانها وکردان وارامنه ترکان را خوشبخت خواهد کرد ؟یا اینکه ترکان باید تاربخ خود را نقد کنند
عنوان مقاله: 
بی اطلاعی یا مردم فریبی،حواشی اعتراض به کنوانسیون دریای خزر
نام: 
مهرداد مصطفایی
نظر: 
سوالی که بعد از خواندن نقد بانو محمدی پیش میاید این است که هدف نویسنده نقد و انتقاد از نحوه برخورد بخشی از اپوزیسون و وارونه جلوه دادن مفاد این کنوانسیون از طرف بخشی از اپوزیسون است یا دفاع از پرزیدنت روحانی و وزیر ظریف؟؟به دیگر سخن تلاش ایشان برای روشن نمودن این موضوع است یا اینکه هدف ایشان این است که دولت روحانی و شخص ظریف را از زیر این هجمه بخشی از اپوزیسون خارج کند؟؟؟ایشان هیچ اشاره و انتقادی از بی عملی و گماشتگی مجلس شورا سخنی به میان نمی آورد و هیچ اشاره ای به وظیفه مجلس در اینگونه تنظیم کنوانسیونها ندارند ولی به شدت نگران وجهه پرزیدنت روحانی و وزیر خارجه ظریف هستند،مگر مجلس شورا نباید در تنظیم این قراردادها عمل کند و مباحثاتی در مجلی در مورد سود و زیان اینگونهقراردادها به عمل آید آیا زمانی که مرز هوایی و پایگاه هوایی در اختیار روسها گذاشته میشود نباید از تصویب مجلس بگذرد ؟
عنوان مقاله: 
اقای بینام ونشان ...
نام: 
علی سعادت
نظر: 
من متعجبم واز این سخنان خنده ام میگیرد تا انجا که اگر حوصله.باشد یک کتاب هم میشود نوشت .در منطق شما حتما باید درجناح خاصی باشی.واگر بگوئی این دعوای شما درست
نیست جرم محسوب میشود.بفرمائید این همه سخنرانی های
شما چه شق القمری نموده است ؟ منطق.شمارا باید نوشت وبه
موزه تاریخ تقدیم نمود وقتی میگویم... چیزی بارشان نیست همین است .باید طرفدار شما باشم که وطن پرست محسوب شوم؟عقل وهوش وخصوصا منطق شما با هیچ جمله ای وصف نمیشود.حداقل مانع ضعف خود درمقابل.تورکها میشدی.شما حتی متوجه.نیستید که انتقاد من دو طرفه.است
و بادرنظر گرفتن.این امر پاسخ میدادید.امثال شما بدون پرداختن به اصل موضوع با چندتا متلک میخواهند پاسخ دهند
انتقاد روشن به دو نفر.یا دوتفکر نیاز به.ریش سفید وریش سیاه
ندارد رنگ ریش معیار انتقاد نیست بلکه دیدن یک نتیجه است
نتیجه جز مشتی .... چه بوده است؟بفرمائید چند نفر در
این
نام: 
سازاخ
نظر: 
یونس عزیز، چیزی را که نباید فراموش کرد این است که سالهاست که پانفارسیسم، و پان ارمنیسم و پانکردیسم به رهبری پان روسیسیم در تلاشند تا بین آزربایجان و ترکیه، با کوچاندن تصنعی، مرزی از ساکنان مهاجران خلق ارمنی و کرد را جایگزین کنند و مرز زمینی ترکیه را با ترکهای آزربایجان جنوبی و شمالی را قطع کنند، امروز سیاستی که روسها بکمک دانشناکسیون در قره باغ پیش گرفته مشابه آنرا در ارومیه بکمک مالی پانفارسیسم شیعی و بشکل عملی بکمک پ ک ک و پژاک در آزربایجان غربی را بکار بسته اند، با دیدگاه خلقی و با دیدگاه اومانیستی و کمونیستی ما ضمن اینکه نمی توانیم وطنمان را حفظ کنیم، بلکه خطر آن هست که با باز کردن در خود به روی کمونیستهای کرد کل آزربایجان را بباد بدهیم، چون برخلاف شما آنها پان کوردیست هستند تا کمونیست.
عنوان مقاله: 
عالی بود
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ عالی بود،اللرون واراولسون.
جناب شاملی برای هرملتی فرزندان شایسته آن ملت یک نعمتی است.من به افرادی مثل شماافتخارمیکنم.
آقای خالدحاتمی اگرخودش مامورنبود،باورکنید،به اودراورومیه دربانی هم نمی دادند،چه برسدبه اینکه برای شورای شهری پرچالش همچون اورمیه توسط سازمانهای امنیتی تاییدشود.
آقای خاتمی بایدبه رسمی بودن لباس کوردی درادارات کوردستان هم معترض شود.چون این لباس ،لباس رسمی مردم ایران واداری ایران نیست.
دومین موضوع که این روزهاتوسط ارگانهای دولتی دامن زده میشود،امنیت وتجزیه بتوسط نیروهای امنیتی میباشد،آقای خالدرانمیتوان ازاین پروژه حارج کرد.
سومین پروژه مبارزه بافسادبرای انتخابات بوده که میخواهندحس ناسیونالیستی رادربین مردم تقویت کنند.
عنوان مقاله: 
چه فرقی بین حکومت مولا باحکومت شاه یاحکومت کمونیستی سانترالیتستی کمونیستی شما؟
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ این جناب سیدعلی سعادات ،معلوم نیست چی میخواهد،فقط دوست دارد،حکومت عوض شود،فکرمیکند،اگراسم حکومت جمهوری اسلامی رابردارندوجایش یک سیستم کمونیستی استالینی یا انورخوجه ایی یامائویی یایک حکومت شاهی ربع پالانی یایک لائیکی همچون السیسی وضیاالحقی گذاشتند،ایران گل وبلبل خواهدشد.
سیدعلی عزیز،چه فرقی بین حکومت شاه واستالین وباحکومت جمهوری اسلامی مولایی حزب فقط حزب اللهی است؟
شمافرق این چندسیستم رابفرمایید؟
بهمین خاطراست ،که میگویم ...وسوادت بدرد پ ک ک وپولپوت وچریک های ظفاروتبریزی ستاره داردروغین میخورد.
وقتی خروجی افکارعقب مانده صدسال گذشته خودرانمی دانی ،لاقل ...
عزیزدلم ،اکنون طیف های مختلف فکری مخالف سیستم عقب مانده ملاهای عهدحجری میباشند.
اگربهمین سایت ونظرات افرادوگروه هانگاه کنی ،بایدتابحال میدانستی ومی فهمیدی که هرکس طبل خودراباآهنگ ناموزون خودمیزند.
عنوان مقاله: 
قسم به حضرت عباس که...
نام: 
حسن
نظر: 
...که نظام حاکم هیچ نگرانی از مخالفان خود از رجوی تا نگهدار از تجزیه طلب تا ضد پارس از غربی تا شرقی ندارد.نگاهی به مقالات و نظرات مملو از خرافات نفرت تجاهل خودپسندی واز همه مهمتر بی برنامگی وایجاد جنگ زرگری همه در خدمت نظام اخوندی است .
چپ هنوز به این امامزاده حرام زاده دخیل بسته است .کدام اتحاد؟ کدام برنامه ؟ کدام راه و روش کدام اینده روشن از طرف مخالفان تهیه شده است ؟ هنوز گروهی در ارزوی سوسیالیسم و گروهی در ارزوی امدن اقا امام زمان رجوی هستند .بقول شاملو ..ای خلایق هستید و منگ ....
نام: 
تهرانلی
نظر: 
محقق گرامی جناب آقای یونس شاملی، با تشکر از مقاله ارزنده تان که سیاستهای موزیانه رژیم اسلامی پانفارس تهران را در آزربایجان بر ملا میکند، رژیمی که سیاستهای کثیف و استعماری خود را بدست عناصر پان اکراد به پیش برده از آنان به مثابه ستون پنجم و جاده صاف کن رژیم استفاده میکند، جنابعالی با تدقیق نظر و بطور مو شکافانه و دقیق موضوع را آنالیز کرده، نشان داده ای که دیگر هیچ نیروی داخلی و خارجی استعمارگر قادر نیست با اجیر کردن جریانات مشکوکی خواست بر حق مردم آزربایجان را انکار کند. یک مهمان ناخوانده که به ترکی صحبت کردن مردم اورمو ایراد میگیرد، لازم است بداند ترکی صحبت کردن و تحصیل به زبان مادری حقوق اولیه و حقوق انسانی ملت آزربایجان است. نه رژیم اسلامی تهران، و نه عناصر پانکرد و پانفارس قادر نخواهند بود مانع رسیدن مردم آزربایجان به حقوق اولیه خود شوند.

نام: 
به علی سعادت
نظر: 
دست از ریش سفیدی و کدخدا بازی و نگاه از بالا به دیگران بردار !
اگر خودت حرف تازه ای داری آنرا بنویس و کاری به دیگران نداشته باش !
تاکنون نشان داده ای که هیچ گونه ...
همینکه فرقی بین "پان ترک تجزیه طلب ارتجاعی راسیستی مامور بیگانه پرخاشگر " و فارس و ایرانی میزبان نمی گذاری، نشان میدهد که هیچگونه حساسیت و منطق ایرانی میهن پرستانه نداری.
ظاهرا گویا خودت را طرفدار چپ میدانی ولی تاکنون یک جمله مفید مارکسیستی مردم گرای پرولتلریایی نتوانستی اینجا بنویسی.
گمانم خودت را مهم ، و دیگران را بیسواد میدانی. در صورتیکه غیر از حرفهای تکرای و از بالا ،و بشکل واسطه و بیطرف ، تاکنون نتوانستی شنونده و خواننده ای اینجا بیابی.
سعی کن سرت بکار خودت باشد و نظر خودت را در رابطه با موضوعات سیاسی اجتماعی فرهنگی انسانی بنویس، نه قاضی و معلم.
عنوان مقاله: 
انقلاب اسلامی ۱۳۵۷، فرزند خلف کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳
نام: 
سولماز ب
نظر: 
البته فرزند ناقص الخلقه.!
عنوان مقاله: 
اولویت ملتهای غیر فارس.....
نام: 
علی سعادت
نظر: 
عده ای بنام تورک و.عده ای فارس حماقت وپرخاش وهرچه که
در.عالم غیر دموکراسی.رابج است حسابی.به نمایش.گذاشته اند. انوقت همینها از چپ هیولا میسازند .فرض که هیولا باشد
شما چرا هیولا شده اید؟از یک انتقادبنام سانسور خیلی خنده ام میگیرد .انگار مطالب سانسور نشده معجزه کرده اند .خوب سانسور یا غیر سانسور چه فرقی برای شما دارد.؟واقعا خسته
نشده اید؟خجالت نمیکشید ؟ حتما یکی یادونفر صدایشان درمیایدومتلک بازی شروع میشود ..کسانی که این دعوای شما
را میبینند فقط ناامید میشوند .میگویند قراراست این ها بیایند
این عده که خودشان اصل.دیکتاتوری وبی منطقی هستند..اینها
اصلا کی هستند؟اینهمه دعوا نمیتواند ازجانب کسانی باشد که
دم ازرفتن رژیم میزنند حالا تورکها باز متلک میزنند که تو فارس
هستی ودم ازچپ میزنی اخه فارس چه دارد ؟نهایتا نظام پادشاهی ویا چندتا شعار تمامیت ارضی ومبارزه علیه تجزیه طلبی.وخود خواهی .با
نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
نویسنده مقاله هواداره سعودی هاست .تحلیل او دقیقا نشان از پیجیدگی های اوضاع یمن دارد . رقابت های منطقه ای و اهداف آنان موجب "انقلاب"جنوبی ها شد. تحت پوشش مبارزه با ایران و حوثی ، اخوان المسلمین ، القاعده و داعش رشد کردند
عنوان مقاله: 
آقای سانسورچی... بنازم به این دموکرات از نوع رستاخیزی و استالینیستی..
نام: 
lachin
نظر: 
ســـلام دوســـلار...
همانطور که مشاهده میشود آقای سانسورچی درست همان کلمات استفاده شده از پان فارسیست قیرمیزی در کامنت مرا سانسور میکند ولی در کامنت ایشان میماند..
"" در مکتب سوسیالیسم همه برابرند ولی بعضی ها برابرتر از سایرین هستند "". جرج اورول...
عنوان مقاله: 
من هم واقعآ بنازم ...
نام: 
lachin
نظر: 
ســـالام دوســـلار...
اگر این قیرمیزی پان فارسیست یک خورده کم قیرمیزی میشد و در تبریز زندگی میکرد میدانست که در تبریزی محله است بنام ( بارناوا ) که ارمنی ها ( غیر فارس ) در آن زندگی میکردند. تعداد جمعیّت این افراد در تبریز خیلی خیلی کم بود. ولی حتی قبل از آمدن رژیم ولایت فقیه بر سر قدرت , ارمنی ها هم دبستان و هم دبیرستان داشتند که با زبان مادری , با زبان پدری, بازبان عمه ای و بازبان خاله ای ارمنی تا کلاس ششم دبیرستان درس میخواندند . در ضمن ارمنی ها هم در آخر های خیابان شهناز هم یک قبرستان مخصوص هم داشتند. در محله بارناوا یک از ودکا فروش معروف بنام (( بارون )) بود که مسلمان ها در روزهای ماه رمضان نوشیدنی های الکلی را از بارون میخریدند. ذر خود محله ما هم یک خانواده ارمنی مشهور بنام (( نیوایان ....)) زندگی میکردند که این خانواده در براندازی حکومت ملی دکتر مصدق
نام: 
یونس شاملی و توطئه
نظر: 
یک تحلیلکر سیاسی که فوری سراغ" تئوری توطئه" برود و از کلمات پرخاشگزانه کثیف استفاده کند و رگ ترکی اش باد کند بهتر است روانه ترکستان گردد و فضای فرهنگی ایرانی فارسی اینجا را آلوده ننماید. برخوردهای اینگونه نشان میدهد که وی چه شخص متعصب و پان ترک و بی منطق و انحصارگر و پرخاشگری است.
نام: 
تبریزی
نظر: 
اولویت ملت های غیر فارس قبل از رفتن رژیم ولایت فقیه جایگزین کردن رژیمی است که این کارها را انجام دهد:

یک - ساختن دبستان به زبان مادری

دو - ساختن دبستان به زبان پدری

سه - ساختن دبستان به زبان عمه ای

چهار - ساختن دبستان به زبان خاله ای

حتما پس از ساخته شدن دبستان به زبان مادری و زبان پدری و زبان عمه ای و زبان خاله ای کباب هائی به پهنای یک وجب و درازای سه وجب به همراه نان سنگک برشته کنجدی از آسمان خواهند بارید و در همه جا نیز جوی های شیر و عسل روان خواهند شد!

بنازم به این عقل! بنازم به این فهم! بنازم به این درک! بنازم به این شعور!
عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی فارس
نام: 
علی
نظر: 
به جناب علی سعادت. من فارس نیستم دستور بدهم اینده ایران چطور باشد.
اما سرنوشت کشور را نمایندگان تمام ملتها که فارسها هم فقط یکی از انهاست می توانند تعیین کنند
انچه در فضای مجازی می بینی تقریبن همه فارسها هستند که گرد و خاک راه انداخته اند . و خودشان می دوزند و می برند
فارسها فقط به نمایندگی از طرف فارسها می توانند اظهار نظر کنند . هر ملیت در ایران نماینده خود را دارد.
هر وقت دیدی نمایندگان فارس با نمایندگان سایر ملتها در ایران دور یک میز نشسته اند بدان سرنوشت ایران بعد از حکومت اسلامی فارس با هزینه کم تا حدودی حل خواهد شد .. حالا شما می توانید بگوئید نمایندگان ملت یا قوم فارس چه اشخاصی یا احزابی هستند؟

نام: 
Anonymous
نظر: 
آقای تبریزی ممنون آری محمد رضا ذنوذی را همه در تبریز میشناسند.جالب است که پان ترک ها میگفتند چه انسان خوبی است به فقیران در زمستان چراغ علاالدین هدیه میدهد.جوابی شفاف تر از این نیست.حسین ضراب پدر رضا ضراب که با بابک زنجانی ۷۸ میلیارد یورو را از تحریم دور زدند خود زمان جنگ ایران و عراق قاچاق طلا میکرد. جالب ست باز پان ترک ها میگفتند ۱۸ میلیارد دلار و شمش طلا که احمدی نژاد میگفت مس بوده ترکیه سر مرز گرفت و خورد یک حق حساب عادی بوده که به ترک ها دادند تا ایران از مرز بتوانداستفاده کند. سنگ پای قزوین بی جهت معروف نیست. ممنون که نسل جوان را آگاه میکنید. دشمنان که مشغول هر چه بیشتر سردرگم کردن مردم هستند تا ملت ایران همه دارایی اش را غارت کنند.و همه تاریخ را وارونه و به نفع خود جلوه دهند و همه مشاهیر را ترک بدانند و با روی زیاد مرتب پرخاشگری و طلبکارند.
عنوان مقاله: 
جدایی بحرین، تجزیه ی «مسالمت آمیز» بخشی از خاک ایران
نام: 
نگران
نظر: 
برخلاف جناب تبریزی معتقدم که جداشدن بحرین بخاطر این نبود که مردم آنجا میخواستند جدا شوند بلکه بخاطر دستور انگلستان به شاه و نوکری شاه پیش اربابان انگلیسی و امریکایی بود. ملاحظه بفرمایید که اصلا از مردم بحرین پرسیده نشد که میخواهند جزو ایران باشند یا جدا از ایران. خود شاه بعد از اینکه انگلیس دستور داد گفت که با تجزیه بحرین مخالفتی ندارد و بعدهم یک نماینده سازمان ملل رفت بحرین و باچندشیخ خانواده آل خلیفه امیر دست نشانده انگلیس حرف زد و بدون اینکه با مردم عادی صحبت کند گزارش داد که شرایط برای استقلال مناسب است و بعد باز دولت ایران هم اعلام موافقت کرد. این حد از نوکری و بیغیرتی نسبت به تمامیت ارضی کشور در جهان کم سابقه است و درکشور ما متاسفانه هم شاهان ننگین قاجاری و هم محمدرضاپهلوی خاک ایران را بخشیدند و الان هم جمهوری اسلامی خیانتکار دارد با دریای کاسپین همین کاررا میکند. تف بر همه شان
نام: 
تبریزی
نظر: 
بدهی پانصد و هفتاد و هفت میلیاردی ابرمیلیاردر ترک تبریزی محمدرضا زنوزی مطلق

https://snn.ir/fa/news/784645/%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7-
%D9%86%D8%B4%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-
%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-
%D8%B4%DB%8C%D8%B4%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C
عنوان مقاله: 
پاسخ به اموزش زبان مادري
نام: 
lachin
نظر: 
سلام دوسلار..
اقاي پان فارسيست قرمز رنگ...
پاسخ شما خيلي ساده است و هزاران بار جواب شما را داده اند. ولي متاسفانه شما گوش شنوا نداريد.. بعد از استقلال آزربايجان ، قسمتي از بودجه ملي صرف احياي زبان مادري توركي و زبان علمي انگليسي خواهد شد.. پايان داستان..
عنوان مقاله: 
زبان مادری وتبریزی
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ دلیل اصلی این ستاره دارپان فارس جعلی تبریزی...خدمتگذاری همچون سیداحمدکسروی باشد وبس .
حساسیت ایشان درواقع درست میباشد،چون باگرفتن اولین مدرسه بزبان تورکی درایران میتواندخیلی ازمسایل توتالیتاریسم
تحمیلی استعماری رازیرسئوال ببرد.
جناب استادتبریزی ستاره دارماموریت اش تخریب درجبهه دموکراسی خواهی است.
بخوبی میداند،که اگرده مدرسه حتی درده کوره ایی بزبان تورکی کسب کنیم،شعاع این مدارس تهران وشیرازواصفهان وگیلان ومازندران وکل ایران رافراخواهدگرفت.
وحشت ایشان رامن یکی درک میکنم .ازاول آشنایی باایشان دراین سایت بافازفکری ایشان آشناگشته،میتوان گفت که پته ایشان راروکننده یکی این حقیرمیباشم .
سوادخوبی دارد،دقیقا میداندشترخودراکجابخواباند.
پان فارسیسم انگلیس سازماسیونی روی این گونه افرادسرمایه گذاری میکند،
دراین سایت افرادزیادی باتفکر
نام: 
تبریزی
نظر: 
پاسخ پرسش های من درباره آموزش به زبان مادری در کامنت پیشین چیست؟ پاسخ من این است:

سوسیالیست کذائی! پان فارسیست حقیقی!

آیا این است پاسخ پرسش های بی پاسخ مانده من ؟ همگان می توانند داوری کنند!
عنوان مقاله: 
سوسیالیست کذائی و پان فارسیست حقیقی..
نام: 
lachin
نظر: 
ســـالام دوســــلار...
آقای سوسیالیست کذائی و پان فارسیست حقیقی...
هنوز جوهر قلم این مقاله خشک نشده , شما همان افکار ضد زبان ترکی و زبان مادری را مثل گرامافونی که سوزنش گیر کرده باشد پیاپی نوشتید. برای ما دیگر این نوشته های تکراری شما پشیزی ارزش ندارد. خواننده کامنت شما از نوع انتخاب کلمات شما و استفاده از آن , و از افکاری که شما نسبت به زبان مادری تورک ها دارید , بهتر میداند که در پشت پرده پرچم کذائی قرمز, چه پان فارسیسم حقیقی (( خوابیده )) است...