«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

نام: 
آشچی
نظر: 
حتما می بینم جمال، مرسی بابت فیلم. می خونم کامنتها رو ولی دستم خیلی بنده و فرصت جواب دادن ندارم. برسم، حتما جواب می دم. فقط برای یارادیجیلیق که منبع خواسته:

https://www.youtube.com/watch?v=odyEtElJBx0&t=7421s

ولی امیدوارم که یارادیجیلیق دیگه از من نخواد که دقیقه و ثانیه اون حرف خانم اوروچ رو هم برش در بیارم. چون یک برنامه 3 ساعته است. خودش لطف بکنه برنامه رو تماشا بکنه چون برای روشن شدنش و یاد گرفتن شیوه بحث هم خوبه. ضمنا، در این برنامه، دو منتقد (اسماعیل سایماز و باریش یارکاداش) دو منتقد جدی آک پارتی هستند. باریش یارکاداش نماینده سابق مجلس از ج.ه.پ است و اسماعیل سایماز یکی از بهترین روزنامه نگاران حال حاضر ترکیه. در این بحث، این دو نفر سنگین ترین انتقادها رو به حاکمیت آک پارتی و سیاست سوریه اش از گذشته تا کنون وارد می کنند و خانم اوروچ هم به با همان درجه از تسلط جواب میده. کسی هم
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
فیلم سینمائی 14 تموز زندان دیار بکر پیشنهاد میکنم وقت بگذارید بە این فیلم نگاه کنید مخصوصأ بە آشچی پیشنهاد میکنم حتمأ فیلم را ببیند وقت بگذارد ، پ ک ک اینجوری درست شد و محصول این فضا بود کە پ ک ک را بە وجود آورد

https://www.youtube.com/watch?v=vDIFBXopzDE
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
هر چقدر میگویم ولش کن چرا کامنت میگذاری بگذار این پان تورکها هرچە دل تنگشان میخواهد بنویسند باز گاهی اوقات نمیشود از بس این پان تورکها پرت و بی سواد تشریف دارند همە چیز را مثل ماست و دوشاب بە هم میزنند ، واقعأ خوشا بە حالتان از بس کە عقب افتادە تشریف دارید من بە مثابە یک کورد در این سایت کامنت گذاری کردم از مسئلەی کورد دفاع کردم و بازم دفاع خواهم کرد من نژاد پرست نیستم ولی بە برابری کامل انسانها باور دارم نوشتەهای من کامنتهای من در رابطە با برتری نژادی نیست بلکە در راستای حقوق برابر هست من همان گونە کە از مبارزات ملت کورد برای آزادی و برابر حقوق دفاع میکنم همان گونە از کاتالونیا . از کشمیر ، از ببرهای تامیل از فلسطینی از عرب اهوازی از ترک آذری از باسک از همەی ملتهائی کە برای برابری مبارزە میکنند دفاع میکنم و آن را بە امر خود میدانم
عنوان مقاله: 
تظاهرات گسترده کردها در شهر کلن
نام: 
مهران
نظر: 
پلیس کلن تعداد تظاهر کنندگان را در شهر کلن ده هزار نفر نوشته است، حالا شما این ده هاااا هزار نفر را از کجا در آوردید؟
نام: 
اختر و دستگیری زم
نظر: 
جناب توکلی !
در بخش صدا و سیمای این سایت، جناب اختر (بابک آزاد؟) یک کلیپ در باره دستگیری زم توسط آحوندها گذاشته ، و منتع سازنده این صدا و تحلیل را ننوشته . آیا فگر نمیکنید برای ممانعت از نفوذ اطلاعات آخوندها در شایعه پراکنی در این سایت، باید سازنده این کلیپ را به اطلاع شنوندگان و کاربران رساند؟ صدای گوینده این کلیپ اختر یا( بابک آزاد ؟ !) در این سایت، شبیه صدای آن مامور اسرائیلی یا آخوندیست (؟!) ، که یکبار کوشید " روح الله زم " را از طریق پیشنهاد مالی و رشوه، فریب دهد.! و فیلم و صدایش در رسانه ها هست.
غالب نکات این کلیپ اختر، قبلا در رسانه ها پخش شده اند ولی نکات دروغی که طی این چند روز اصلاح شده اند، باز هم در این کلیپ تکرار میشوند. با توجه به اینکه بعضی از این نکات را خود آخوندها در رسانه های فارسی زبان قرار داده اند.
اگرچه چند" مهره همکار ، و در اطراف زم "متهم به خیانت هستند،
عنوان مقاله: 
اشک تمساح چپ
نام: 
یاور
نظر: 
بنظر من از ترک وکرد وعرب جریان چپ برای خود ابزاری برای فریب مردم ایران ساخته است .با طرح چند پرسش میتوان به سیاست مزورانه وضد ملی چپ پی برد .
ایا جریان چپ حاضر است کشوری بنام کردستان ویا اذربایجان ویا عربستان یعنی خوزستان را به رسمیت بشناسد؟
اساسن این سوسیالیسم مورد نظر رفقا با این ادعا های تجزیه طلبانه در کجا میخواهند عملی شوند؟
سخن بر سر فدرالی شدن نیست چرا که جریان تجزیه طلب کمتر از استقلال نمیخواهد یعنی جدایی این استانها از ایران هدف نهایی است.
اگر روز ی همین جریان پانترک در ایران قدرت را بدست گیرد هرگز اجازه تجزیه کردستان را نخواهد داد.
بسیار بعید بنظر می‌رسد که اساسن کشوری بنام کردستان از چهار کشور بوجوداید.بهترین راه حل مبارزه پیگیر برای ازادی وقانونگرایی است .عنوان مقاله: 
"" تحلیل آخر هفته "" کالبد شکافی یک ذهن آشفته ""
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
کامنت دوم "" عقل و خرد در واقف بودن به محدودیت هاست، بدون این درک از محدودیت، یک جامعه، ملت، کشور در گرداب هرج و مرج، نابود خواهد شد "" پیش از ناا آرامیهای لبنان، آتش‌های مهیب جنگلها، در لبنان زبانه می‌‌کشید و از لبنان، به سوریه سرایت کرد، نزدیک به ۱.۵ میلیون پناهندهٔ سوری، در لبنان زندگی‌ میکنند، اینک با ناا آرامیهای سیاسی در لبنان، این پناهندگان به کجا پنها خواهند برد؟ بدون شک تورکیه ، روسیه را زیر فشار خواهد گذاشت تا تروریست‌های پ ک ک را از شهر منبیج خارج کند تا اسباب خشنودی توده ای‌ها حاصل شود، آیا افراد پ ک ک و ی پ گ و پید که امری از کوه‌ها بالا و پائین رفتند به محدودیت فیزیکی‌ انسان پی‌ نبردند؟ چرا اندیشمندان اینها از خود نپرسیدند تا کی خواهیم گذاشت دیگران ما را شیر کنند تا به محدودیت‌های آنان غالب آییم؟ تورکیه در افق بی‌ ثباتی در دریای مدیترانه، در حال پیشرفت در صنعت زیردیا ئی سازی
نام: 
سازاخ
نظر: 
علی عزیز افراد دوگانه سوز وسط دو صندلی نشسته اند، یک روز پانیرانیستر از پانفارسیستها هستند، یک روز هم قهرمانان شهید شده را در زمان شاه را بانی حرکت ملی آزربایجان معرفی می کنند، و با اجرای ترانه آراز، آراز، خان آراز، ادعای مالکیت حرکت ملی آزربایجان را در مخیله خود می پرورانند، و زمانی که در جمع رفقای پانفارسیت چپ هستند، از ترکها خوخان و گرگ خونحوار می سازند، تا با جلب ترحم آنها مورد تائیدشان واقع شوند، دوگانگی شخصیت اینها کاملا مشخص و مبرهن است، اعتماد به آنها شبیه این است که در اتاق عمل افراد ضدعفونی نشده را راه بدهی، که قطعا با آلودگی خود باعث مرگ مریض خواهند شد، وطنمان آزربایجان بدست پانفارسیسم قدار زخمی شده و برای مداوای او باید اتاق عمل کاملا استرلیزه باقی بماند، و گرنه این افراد دوگانه سوز باعث مرگ قطعی مادرمان آزربایجان خواهند شد.
عنوان مقاله: 
ترکها ی ایران دشمان ایران
نام: 
علی سعادت
نظر: 
در حمله اخیر ترکیه به کردها انچه که برای ما درس شد ومتوجه شدیم دشمنی ترکها با کشور خود ایران شد یم .البته
انها با نگاه وموضعگیری خود اینرا اثبات کردند.بحث دفاع از
کرد نیست.ولی انها جمعیتی هستند.چند میلیونی واز نظر جغرافیائی مستعد یک کشور جداگانه .یا حداقل در مناطق خود دارای اختیارات باشند .این موضوع مورد نظر من نیست بلکه
دفاع ترکها از اردوغان.فاشیست که هیچ نشانی از ادم بودن
نداردبحث.حقیر است.جالب است که انچنان سنگ اورا به سینه میزنند که با سخنان انها در این دو یا سه سال بسیار متفاوت ونشان دادند چگونه افرادی هستند این مواضع تا انجا پیش میرود که قدم به قدم از اردوغان فاشیست اخوان المس... دفاع
وحمایت میکنند .انها به بهانه تروریست.سرکوب میکنند .درحالی که تعدادی از داعشیان فرار ومصبب ان فقط اردوغان
است..علی رغم اعتراض برخی از کشورها وجنایت علیه بشریت
حضرات نیز همصدا وهمراه شده
نام: 
Anonymous
نظر: 
سخنی با جمال
رفیق جمال!، آشچی عزیز که برای کردها کاسه داغتر از آش شده است، و گوئی به تریبون اکراد و (پکک ، ی پ د)، بدل شود،از جهانی شدن تظاهرات اکراد در اروپا حرف زده از آن تجلیل میکند. جناب آشچی عزیز که سخنانش مثل یونس شاملی گرامی با آن کلاه چریکی عکش، مدام از حرکتهای مسلحانه اکراد بطور تلویحی دفاع جانانه مینماید، تا انشالله درتاریخ اکراد بعنوان قهرمان از وی یادشود، هنوز به درک این واقعیت نایل نمیشود، تظاهرات پی در پی اکراد درشهرهای بزرگ اروپا نه بطریق خودشان، بلکه توسط دول همان کشورها سازمان داده به خیابان آورده میشوند. کردی که در گوشه مملکت دور افتاده بعنوان پناهنده محتاج نان شب است، چطور بلند میشود از مناطق دورافتاده فنلاد،سوئد، دانمارک و فرانسه، از یالقوز آباد بلژیک سوار هواپیما شده بیاید درشهرهای بزرگ اروپا تظاهرات راه بیندازند؟
پدیده راهپیمائی اکراد در واقع همان عقده گشائی
عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی فارس
نام: 
علی
نظر: 
اشجی اگر خودت تورک هستی در روند حرکت ملی اذربایجان چه قدمی تا حالا برداشته ای؟؟ که دیگر مردم اذربایجان هنوز نتوانسته اند به تو برسند؟ اما انچه از تو در این سایت دیده ایم پارازیت انداختن به بحث ها و سعی در مشغول کردن کامنت گذارها با مسایل حاشیه ای بود . تو هنوز نمی دانی کرکوک کردستان نیست ؟ . بهتر بود کمی بیشتر به تو اموزش می دادند قبل از فروستادن تو به جبهه جنگ در انترنت.

عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
جناب آشچی چینین میگوید ،،، بە نقل از آشچی ...مثلا اگر در ترکیه پ.ک.ک نبود، دست احزاب اوپوزوسیون برای همکاری یا ائتلاف با ه.د.پ بسیار بازتر می شد. امری که برای دموکراسی ترکیه بسیار ضروریه.
اولأ بگویم من دور نزدیک هیچ سمپاتی بە پ ک ک ندارم ولی نکاتی در رابطە با این جملەی آشچی لازم است نمیدانم ایشان تا چە اندازە بە جنبشهای کوردستان قبل و بعد از پیمان سیور و لوزان آشنا هست پیمان سیور بعد از فروپاشی عثمانی قرار بود 2 ملت ارمنی و کورد هم بە استقلال برسند سرزمینی کە برای استقلال کوردها در نظر گرفتە شدە بود عبار ت بود از کل سرزمینهای کوردستان در تورکیە بە انظمام کوردستان سوریە و عراق شامل موصل و کرکوک را هم در بر میگرفت ولی بعذ از فروپاشی عثمانی افسران ترکیە جوان در پیمان لوزان قطعنامەی سیور را بە هم زدند و از آن زمان تشکیل تورکیە نوین بعذ از عثمانی نزدیک بە 47 شورش بزرگ و کوچک برای آزادی
عنوان مقاله: 
بازهم مغلطه
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ این جناب تبریزی باشعارهای چپی بازهم مغلطه کردند،
بفکرم ،پان فارسیسم درکالبدمحمودافشاربااردشیررپورتربا پان فارسیسم سیدحسن تقی زاده وباپان فارسیسم سعیدنفیسی وباپان فارسیسم رضاپالانی وپان فارسیسم محمودافشاربا پان فارسیسم سیداحمدکسروی باپان فارسیسم ماسیون های وابسته لوژیونری سلطنتی انگلیس هیچ فرقی ندارند.
بلی جناب تبریزی انترناسیونال سوسیالیست شبه سوسیال ناسیونالیست تبریزی عزیز،پان فارسیسم سیدجوادطباطبایی و
حجت کلاشی هیچ فرقی باپان فارسیسم تقی روزبه وبهزادکریمی سوسیالیست محور باپان فارسیسم آقای نوری زاده وشریعت مداری درشورای گذرندارند
بلی ،برادرتبریزی گرامی ستاره شماباستاره های مائوتئسو وباستاره های استالین فرق ندارد،چون که ستاره ستاره است.
جناب تبریزی ،پان فارسیسم امام خامنه ایی وامام خمینی هیچ فرقی با پان فارسیسم رضاشاه کبیرومحمدرضاشاه اعلاحضرت همایون بزرگ ارتش داران ندارند.

عنوان مقاله: 
تنش پیرامون سد آبی‌ بین اتیوپی و مصر تشدید شد
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" به کامنت قبلی‌ من پیرامون این سد آبی‌ نگاه کنید و این خبر را بخوانید "" تنش پیرامون سد آبی‌ بین اتیوپی و مصر تشدید شد، آیا سردمداران اتیوپی همان "" پان تورک کذا ئی هستند "" که جامعه شناس ابله و ساده لوح پیرامون آن نظریه سازی میکردند در حالیکه مهندسان و کارشناسان تورک تورکیه و آزربایجان روی خطوط لوله نفت و گاز و آهن شب و روز کار میکردند تا آزربایجان شمالی‌ از ژئوپلتیک انزوا خارج شود. >>
https://www.ft.com/content/b0ae7a52-f18d-11e9-ad1e-4367d8281195

Tensions rise between Ethiopia and Egypt over use of Nile river
عنوان مقاله: 
اولین بندر سبز در کنار دریای خزر در جمهوری آزربایجان شمالی‌
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" تحلیل آخر هفته "" کالبد شکافی یک ذهن آشفته "" باید پ ک ک و ی پ گ در کرکوک و ئفرین مقاومت میکردند و فرار نمی‌کردند، ببین آشفته بنفشه جان، کرکوک و ئفرین شهر‌های کرد نشین نیستند، نیروی‌های عرب و ترکمن، برای بیرون آوردن کرکوک و ئفرین از دست پ ک ک و ی پ گ، با هر ابلیسی هم پیمان میشدند، پ ک ک و ی پ گ نیز، با حمایت هوا ئی و زمینی‌ اربابان، پرژهٔ تسخیر شهر‌های دیگران را پیش می‌‌بردند. امروز در نبود اربابان پ ک ک و ی پ گ، نیروی ارتش آزادیبخش سوریه را، همان افراد بومی عرب و ترکمن تشکیل می‌‌دهند که در سوریه پ ک ک و ی پ گ را مجبور به عقب نشینی میکنند... من آشفته بنفشه اعتقاد دارم در آزربایجان جنوبی پرژهٔ آسیمیله شدن به خوبی‌ پیش رفته،.. ببین آشفته بنفشه جان، پرژهٔ آسیمیله شدن را، برنامه‌های ماهواره‌ای ترکیه و آزربایجان شمالی‌، سالهاست از بین برده ا‌ند، ادبیات شما با تلاشی مذبوحانه سعی‌ در القأ این
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
چند نکتە با صحبتهای آشچی لام شد من هم در رابطە با صحبتهای ایشان نظرم را بگویم ولی قبل از آن در رابطە با پخش فیلمی کە در این پخش شدە من حتی نگاه هم نکردم ولی چرا تورکها همیشە توی یک قاشق آب بە شنا می افتند ایا آن کس کە این حرف را زدە نمایندەی همە کوردهاست ؟ قزوین بە کوردستان چە ربط دارد ولی 2 ملت کورد و تورک در آنچە کە اسمش آذربایجان غربی هست مناقشە دارند و این مناقشە امروزی هم نیست بە 400 یا 500 سال پیش بر میگردد زمان صفویان بیشترین در گیریها در این منطقە بودە کوچ دادنها و جنگها بە زمان قاجار هم کشیدە شد زمان اسماعیل سمیتقو زمان ٢ جمهوری آذربایجان و کوردستان و بلاخرە سال 1358 و جنگهای نقدە و قارنا و جنوساید قارنا و قلاتان ووو پس این سرزمین مورد مناقشە هست و هر زمان این امکان فراهم شد 2 ملت باید با یک رفراندوم تحت نظارت سازمان ملل سرنوشتش را بەدست رأی مردم بگذاریم
عنوان مقاله: 
افرین به اشچی
نام: 
حسن
نظر: 
برای هزارمین بار جناب اشچی حقیقت را گفت و دستش درد نکند .
به نظر من مردم ایران هیچ اختلافی با هم نداشته و ندارند .گروهی روشنفکر برای عرض وجود شعار خلق‌های تحت ستم و ملل را برای فریب مردم علم کردند و مردم را از زندگی اقتصادی به بیراهه بردند.یادمان نرفته در همان سال 58 خیمه های خلق های تحت ستم در دانشگاه میسر مبارزه با دیکتاتوری شاه را به کجا کشاند .روشنفکران نه ایران بلکه خاورمیانه قربانی هواوهوس قدرت طلبی و بیگانه پرستی هستند .نگاهی به هفتاد سال تاریخ حزب توده پنجاه سال سازمان فدایی و پنجاه سال مجاهد خلق و کومله ووو نشان میدهد این رفقا نتوانستند چراغ پیره زنی را روشن کنند و بیشتر مردم را اواره وخانه خراب کردند .بهترین راه حل همان راه ازادی انتخابات و عدالت بدون تفنگ و مسلسل است.
نام: 
لیلا
نظر: 
بالاخره یک پانترک عاقل و منطقی که خودشان را نقد کنند پیدا شد به اسم آشچی ، من که برای اولین بار که میبینم
نام: 
سازاخ
نظر: 
آشچی عزیز، تجمع آزربایجانی ها در میادین فوتبال و شعارهایشان و خواسته هایشان در کل ایران برای همه شناخته شده است، و طبیعتا کشورهای قدرتمند جهان هم با داشتن سیستم عریض و طویل می دانند در تبریز چه خبر است، تازه در دنیای مجازی مثل فیسبوک، واتساپ، تلگرام، ایمو، اسکایپ و دهها برنامه دیگر نظریات و حوادث آزربایجان منعکس می شود. و از طرف دیگر آزربایجانی ها در اکثر مجامع بین المللی برای مطرح کردن درد ملت خود حضور دارند، تظاهرات هزار یا ده هزار نفری در نیوورک، لندن، پاریس و برلن و بروکسل، با هزینه های سرسام آور سفر، چه تاثیری می تواند داشته باشد، چند تا رهگذر اروپائی و آمریکائی بیایند و هاج و واج نگاه کنند و بروند، که چی بشه؟ بهتر است بیزنس های آزربایجانی پول سفرشان را برای تظاهرات خیابانی جمع کنند، و یک عده افراد کاردان را حمایت مالی بکنند، تا آنها با حضور در مجامع بین الملی ندای ملتمان
نام: 
آشچی
نظر: 
چند وقت پیش داشتم یک برنامه تلویزیونی درباره عملیات «چشمه صلح» میدیدم. یک روزنامه نگاری هست به نام خانم مروه شبنم اوروچ که در دیلی صاباح مطلب مینویسه . از روزنامه مشخصه کاملا که طرفدار آک پارتیه و علاوه بر این، در برنامه های تلویزیونی متعدد، این خانم در حمایت از سیاستهای آک پارتی صحبت میکنه. ولی خانم بسیار مطلع و باسوادیه و حرفهاش همین طوری دیمی و حفظی نیست. این بار هم در دفاع از عملیات چشمه صلح داشت بحث می کرد ولی این رو هم در خلال صحبتش گفت که الان وضعی شده که از بعضی از آمریکاییها که می پرسی پایتخت سوریه کجاست، میگن کوبانی!
خوب، آقایون پر مدعا! ببینیم و یاد بگیریم! فکر می کنید چند نفر از آمریکاییها می دونن تبریز کجاست؟ آخه از ارتش ترکیه به شما چه؟ به ما چه ربطی داره؟ مگه با پول مالیات ما ساخته شده؟ مگه ما در اون ارتش سرباز و افسر هستیم؟ مگه نقشی داریم در موفقیتهای نظامیش آخه؟
نام: 
آشچی
نظر: 
من با بسیاری از نظرات جمال توافقی ندارم. هیچ اعتقادی ندارم که کردستان بزرگ روزی تشکیل خواهد شد. این یک خیال خام هست که متاسفانه هم انرژی کردها رو در هر 4 کشوری که در اونها پراکنده هستند میگیره، هم به روند دموکراسی در این کشورها (که بیش از همه برای خود کردها لازمه) ضربه میزنه. کردهای شمال عراق یک شانس تاریخی داشتند که از کرکوک دفاع کنند و به استقلال برسند. اعتقاد دارم اگر کردها فقط یک هفته - 10 روزی دوام می آوردند، مدیای جهانی چنان جوی بر علیه دولت مرکزی عراق و شخص قاسم سلیمانی درست می کرد که مجبور به عقب نشینی می شدند. این کار کاملا ممکن بود چون ارتش عراق فاقد نیروی هوایی بود و ضمنا کردها هم خوب تجهیز شده بودند و توسط مستشاران اروپایی آموزش کافی دیده بودند. ولی نتیجه نبرد یکی از سریعترین شکستهای تاریخ بود چرا که کسی علاقه نداشت برای آتیه بارزانی یا طالبانی جونش رو فدا بکنه.عنوان مقاله: 
https://iranglobal.info/node/74830ماکرون: ترکیه، ایران و روسیه برندگان در خاورمیانه شدند
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" سایت توده‌ای‌های ( پیک نت ) هیچ درکی از دنیای سیاست ندارد "" یکی‌ به تحلیلگران توده‌ای سایت پیک نت حالی‌ کند "" ورود ارتش اسد به کوبانی و منبیج، به معنی‌ پیروزی برای روسیه در ابعاد ژئوپلتیکی نیست ""، روسیه نه تنها نیروی جنگی لازم را در سوریه ندارد بلکه با حتی در نظر گرفتن "" نیروهای وگنر - مرسنری "" توان یک جنگ نظامی را ندارد، ارتش اسد به کلی‌ ناتوان از پس گرفتن شهر ادلیب است، واقعیت این است که "" روسیه می‌خواست سوریه را تبدیل به یک امتیاز گیری ژئوپلتیکی کند "" ، رفتن ترامپ به عربستان، پوتین را به کلی‌ ناا امید کرد، در برابر سرمایگزاری عربستان و امارات، روسیه متعهد شد که سوریه را به لیگ عرب برگرداند و از فارسستان دور کند، "" ولی‌ بزودی روسیه در خواهد رفت سوریه یک قرص موقتی برای فراموش کردن اکراین بود "" و همچنانکه فارسستانی به هخا می‌‌اندیشد، روسیه نیز باید به فکر اکراین باشد. با لبنان
عنوان مقاله: 
سازاخ
نام: 
علی سعادت
نظر: 
اینکه سازاخ فردی پرخاشگر وعصبانی هیچ وپوچ گرا میباشدؤ
همه میدانند .اما مهم این است که شهامت وصداقت داشته
باشی ولو اینکه با تفکر تو فرق کند حال سازاخ میتواند جنین
ادمی باشد یا خیر معلوم است که نیست .نمیگویند چه میخواهیم .ایا دیگر ایرانی میباشد؟ خودرا جدا میدانند ؟
با رژیم چه میکنند .وکلا مشخص نیست چه سمتی قرار میگیرندهرگاه دقیق روشن نمودند انوقت میشود با یک موضع
گیری معلوم درمورد هر موضوعی کفتگونمود اما معلوم نیست
درست میگویم جناب سازاخ ؟
عنوان مقاله: 
https://iranglobal.info/node/74831 اورمیه کردستان است قزوین کردستان است نصف خاک سوریه کردستان است
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" درس مهم برای یک استراتژیست >> جنگی را انتخاب کن که پیروزیت حتمی و قطعی است "" با نگاهی‌ به ژئوپلتیک بحرانی‌ خاورمیانه، پ ک ک، ی پ گ همیشه جنگی را انتخاب کرده ا‌ند که شکستشان حتمی است، یک ملت در خاورمیانه‌ای که که مور و ملخ و بی‌ آبی‌ و خشکی و ناملایمات جوی و بزودی فروپاشی اقتصاد‌های نفتی‌ تامین آب، آزوقه، نان آنان را وارد ژئوپلتیک ریسک خواهد کرد تا کی باید برای گروه‌های مافیا ئی پ ک ک ، ی پ گ و کانگسترهای کوه‌ها هزینه کند؟ آیا توده‌ای ها، کمونیست‌ها و جامعه شناس‌های ابله ما در فردای قحطی در خاورمیانه نیز، هنوز در هپروت شعار شنا خواهند کرد؟ دنیای تورک در کنار تورکیه ایستاده است، پاکستان در کنار تورکیه ایستاده است، قطر و سومالی و مجارستان و روسیه در کنار تورکیه ایستاده است، گویا مصر از ی پ گ حمایت می‌کند، بزودی سد آبی‌ در اتیوپی با کمک تورکیه ساخته خواهد شد و آب مصرفی مصر که از طری
نام: 
تبریزی
نظر : 
درست است! صد درصد درست است! اورمیه کردستان است، قزوین کردستان است و نصف خاک سوریه کردستان است!

همچنان که اورمیه ترکستان است! قزوین ترکستان است و نصف خاک سوریه ترکستان است!

و همچنان که اورمیه فارسستان است! قزوین فارسستان است و نصف خاک سوریه فارسستان است!

و همچنان که اورمیه عربستان است! قزوین عربستان است و نصف خاک سوریه عربستان است!

امــــــــــــــــــــــــــا، اما چـــــی؟

اما اورمیه پانستان نیست! قزوین پانستان نیست و نصف خاک سوریه پانستان نیست!

با کرد و ترک و فارس و عرب می توان در یک جا زندگی کرد اما با پان کرد و پان ترک و پان فارس و پان عرب نمی توان در یک جا زندگی کرد!

اگر پان کردیسم و پان ترکیسم و پان فارسیسم و پان عربیسم و پان های رنگارنگ دیگر ریشه کن شوند کردها و ترک ها و فارس ها و عرب ها می توانند باهم و در کنار هم در سایه تک میهنی (انترناسیونالیسم) زندگی کنند!