«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

نام: 
هورررااا - سازاچ
نظر: 
تبریک ! سازاچ از "رژیم ایران " نام میبرد و نه طبق معمول از" فارس و زبان فارسی و ایرانیان :"! هور ر ر ا ا ا.....
البته بهتر بود که یاواش یاواش از :رژیم آخوندی " و "حاکمان اسلامی در ایران" هم اسم ببرد.
اگر پان ترک تجزیه طلب ضد ایرانی همچون" لاشین و سازاچ و تورک اوعلی و لوایی ازبک" ، این درسهای ما را در این سایت دنبال کنند، میتواند از نظر سیاسی از "آخوند و شاه اللهی های لس آنجلسی" جلو بیفتند .
هنر ز آن ایرانیان است و بس -- ندادند شیر ژیان را به کس . و ناکس !
عنوان مقاله: 
اول به آیینه نگاه کن شایدخودت راببینی
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ جناب سیدعلی سعادت.
لطفا به آیینه نگاهی بکن.شاید یک عقب مانده رادرآیینه ببینی.
نوشته خودرابخاطرسیفارش جناب عالی یکباردیگر نگاه کردم.درست به خال زده واین باردرست تراین کارراکرده ام.
چپولی گری تنهادرکشورهای عقب افتاده بااقتصادوفرهنگ بیمار بتوسط چندعقب مانده ادامه دارد،
تعدادی ازکم سوادی ...
عنوان مقاله: 
کدام منطق؟
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ جنگ افروزی درمنطقه ودرهرجای دنیا علاوه براینکه منطقی ندارد،بلکه دیوانگی است.
مهندسی نه جنگ ونه صلح یک سیاست تزریقی سفارشی استعماری است.
همانطورکه سیاست اسراییل دربین مسلمانان عرب نفاق ومنافق بازی است،سیاست پان فارسی که هم اکنون رنگ فاشیستی دینی برحودگرفته است ازهمان سیاست استعماری سفارشی برحکومت پالانی با رنگ وبوی دینی پیش میرود.
این سیاست استعماری بیش نیست.چه منطقی میتواندداشته باشد؟
آره منطقی که استعمارگران دارند،منطق فروش اسلحه خودوتخلیه دلارهای نفتی کشورهای عربی مسلمان باهمدستی نوکران استعماری وتفاله های نژادپرستان پان فارس دری زبان شاید درست باشد.
چون درعصرامروزی راهی جز جنگ افروزی وسرگرم کردن مردم واعمال دیکتاتوری دربرابرمبارزان مدنی خواهان عدم خشونت ندارند.
عنوان مقاله: 
اقدام مبارکی است
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ انشالله هرچه زودترکشورهای قیرقزستان وازبکستان وآزربایجان جنوبی نیز بزودی دراین کاراقدام موثری انجام دهند.
الفبای عربی درست است که زبان دینی والفبای مقدسی برای مامسلمانان باهرنگرش فکری است،ولی برای رهایی اززبان استعماری پان فارسی(دری) برای تورکان ایران یک اقدام انقلابی ودگردیسی فکری خواهدبود.
برای کشورهای ازبکستان وقیرقزستان نیز رهایی ازاستعمار اسلاوهای نژادپرستان یک جهش روبجلوخواهدبود.
انشالله تورکان درون روسیه فدرال که دو سوم سرزمین های روسیه رادراختیاردارند،برای آنها نیز این حرکت مبارکی خواهدشد.
تورکان مبارز وچالش گران فرهنگی تورک هند.پاکستان.افغانستان.چین.تاجیکستان تلاش میکنند،همچون تورکان سوریه وعراق
الفبای مدارس ناحیه خودرابه لاتین تبدیل کنند.
نام: 
جم
نظر: 
تبریکات
به آقای تبریزی ستاره*دار، در اینجا باید تبریک گفت، بنظر میرسد چون فشار رویش زیاد شده است،دو قیرانیش دارد می افتد، دیگر زبان 40.000.000 مردم تورک آزربایجان را مثل مولایش ارانی، کسروی، تقی زاده... و دیگر مانقوردهای فارس پرست، با الفاظ من در آوری "فاذری" تلقی نمی کند.
این مبارک کمونیستقلی، که تا دیروز با تمسخر چندش آوری زبان مردم آزربایجان را با الفاظ تمسخر آمیز؛ زبان عمه ای، زبان خاله ای، زبان دایه ای...،و امثالهم لوث میکرد، گوئی یهو ضربه ای شیرین بر ملاجش مرحمت شود، و از خواب خوش ساده لوحی بیدار گردد، اینبار بطور تعجب آوری میفرماید:
(.. مردم جمهوری قزاقستان ترک زبان هستند! همچنان که.. مردم آذربایجان ترک زبان هستند! همچنان که مردم جمهوری ازبکستان نیز ترک زبان هستند و مردم جمهوری قرقیزستان نیز ترک زبان هستند و مردم جمهوری ترکمنستان نیز ترک زبان هستند..) و گوئی ناچار به ادامه
نام: 
سازاخ
نظر: 
رفیق صدرالکارتون خوابهای نیویورک و گور خوابهای اروپا، نمونه بارز بر خورد کمونیستها با زبان عمه ائی و خاله ائی را در قزاقستان می توانید مشاهده فرمائید، که بعد از گذشت چندین سال از استقلال ممالک ترکزبان قیرقیزستان، قزاقستان، ترکمنستان، ازبکستان و آزربایجان، هنوز هم که هنوز است نتوانسته اند از شرّ سر سره نویسی زبان روسی، زبان حاکم کمونیسم خلاص شوند!!!
نام: 
تبریزی
نظر: 
(..... تغییر الفبا در قزاقستان پیش از آن که برای افزایش باسوادی یا بهبود وضعیت اقتصادی باشد برای این است که کشور بتواند خود را از گذشته کمونیستیش جدا کند! .....)

دوستان گرامی، دشمنان کمونیسم و هواداران سرمایه داری و بورژوازی پیاپی پرت و پلاهائی را می گویند و می نویسند که نمونه ای از آنها را دیدید!

اما همگان دیده اند که در ویتنام پس از آن که رژیم سایگون سرنگون شد و ارتش آمریکا از آنجا رفت دولت کمونیستی ویتنام خط لاتین را خط کاربردی مردم ویتنام کرد، آیا جایگزینی خط لاتین به جای خط پیشین در ویتنام برای دشمنی با کمونیسم بود؟

و یا در کوبا هم اکنون خط کاربردی لاتین و زبان کاربردی اسپانیولی است، آیا کاربرد خط لاتین در کوبا برای دشمنی با کمونیسم است؟

و یا کارل هاینریش مارکس فیلسوف نامدار آلمانی نوشته هایش را به زبان آلمانی و خط لاتین می نوشت، آیا کارل مارکس برای .....
عنوان مقاله: 
صدرالاقاتلان 80-100 میلیونی
نام: 
lachin
نظر: 
سالام دوسلار..
برای اینکه نسیم زیبای آزادی را در دنیای دیجیتالی تجربه می کنیم صدرالا مارکسیتها, صدرالااستالینیست ها, صدرالا لنینیست ها , صدرالا فیدل کاسترو ئیست ها ,صدرالامائویست ها, صدرالا انگلس ها, صدرالا برژنف ها,صدرالامیکائیل گورباچف ها,صدرالا کمونیست ها, صدرالاانترناسیونالیست ها و خلاصه صدرالا قاتلان 100 میلیونی زیر خرافات (( صدرالا وطن الواحد فی دنیا .. چهان تک میهنی )) به هراس افتاده اند.
عنوان مقاله: 
زبان کشی
نام: 
علی سعادت
نظر: 
خانم سپیده شاید کمی حق به شماداد ولی خود شما در
مقابل رژیم وجدا از دیگران چه وظیفه ای دارید ؟یعنی
میپذیرید وکاری ندارید .خوب اگر در فردای بعداز رژیم
فرضا بگویند شما دنبال حق خود نرفته وهمه ظلم وستم نظام اخوندی را قبول کردید پس به همان شکل
باید باشد وهمچون گذشته با همان وضع بسازید ودراین
دولت جدید شما با ان وضعیت قبل باید باشید واعتراض نکنید .ایا اینرا میپذیرید؟
عنوان مقاله: 
تورک اوغلی
نام: 
علی سعادت
نظر: 
یکبار دیگر مطلب خودرا بخوانید فکر میکنم حتی خودتان نمیدانید چه گفته اید فقط از فریب جدید چیزی گفته اید که انهم یک پاسخ دارد .شما مریض هستید وهر چیزی برای شما فریبی تازه است.چراکه
مخ شما روی مدار منفی قرار وهرچیزی را همانگونه
میبینید.
عنوان مقاله: 
تبریزی
نام: 
علی سعادت
نظر: 
جناب تبریزی میخواهید.با این حرفها چه چیزی ثابت کنید اگر عده ای کینه توز به صدرا...از بی منطقی حمله
میکنند شما چرا این اقا را مورد انتقاد قرار میدهید .میخواهید بگوئید ما هم از امثال صدرا...خوشمان نمیاید وانها مخالف زحمتکشان هستند تا با این موضع گیری بوقلمونی سلطنت طلبان... را نرنجانی وبگوئی ما هم با مقاله زبان کشی اقای صدر...
مخالف هستیم .نوشته او چه ربطی به زحمتکشان دارد ؟کجای او با زحمتکش مخالفت دارد.؟اسمش .دماغش
گوشش ؟وقتی صراحتا خامنه ای فرزندان را گروگان
میگیرد تا زبان فارسی اموزش ببینند گور پدر هرکس که
با این طرح موافق است .چرا سلطنت طلبان اینجا به
اقا حرفی نمیزنند ؟چون خوش خوشکشان امده ؟اگر
جای انها کمونیستها بودند حالا نمیگفتند خیانت بزرگ چپ بخاطر طرح زبان فارسی مورد قبول وفرمان اقا
از کی تا حالا چرا وچگونه بعد از چهل سال این تصمیم
گرفته شده؟فقط احمقها.ب

نام: 
قزاقستان
نظر: 
چرا الفبای قزاقستان ترکی نشد ؟ لاتین شد ؟
این سرخپوست امریکایی ضد ایرانی؛ واقعا گیج و فراموشکار و ...و بیسواد و سمبلکار است، که تاکنون مدعی بود ترکها دارای الفبا و خط نوشتاری هستند. حالا جیغ وفریاد در این سایت راه انداخته که ، الفبای ترکستان از روسی و فارسی و عربی به لاتین تبدیل میشود ، مانند زمان آتاتورک که هزار ها اثر ادبی اجتماعی دینی فلسفی سیاسی و .......... به انبارها و زیرزمین ها رفتند تا در موزههای آینده گرد و خاک بخورند .
این گروه تجزیه طلب فعال در این سایت ، ادعای دفاع از هویت و زبان و فرهنگ ترکی دارد، و اکنون برای غرب زدگی و غرب گرایی و مسخ نوادههای مغول در آسیا، با دمش گردو می شکند.
زهی جهالت پسامدرن !
نام: 
تبریزی
نظر: 
دوستان گرامی، صدرالاعیان ها، صدرالاشراف ها، صدرالسلطنه ها، صدرالدوله ها، صدرالپولدارها، صدرالسرمایه دارها، صدرالبورژواها، صدرالزرسالارها، صدرالمیلیاردرها، صدرالکارخانه دارها، صدرالشکم سیرها، صدرالمفت خورها و ..... همواره از خیزش کارگران و دهقانان و رنجبرانی که از آنها بهره کشی کرده و با نیروی کار آنها به صدارت رسیده اند در هراسند!

ناسیونالیسم و نفرت پراکنی ناسیونالیستی ابزاری در دست این صدرهاست تا صفوف یکپارچه کارگران و رنجبران و دهقانان را چند پارچه کنند و با فرمول: "چند دستگی بینداز و فرمانروا باش!" صدرالاعیان بودن و صدرالاشراف بودن آنها از میان نرود!

از این روی باید ناسیونالیسم و پندارهای زهرآگین ناسیونالیستی را ریشه سوز کرد و یکپارچه شد، چنان که در لینک زیر نیز آمده است مردم یکپارچه هرگز شکست نمی خورند

https://www.youtube.com/watch?v=7F_9FEx7ymg
عنوان مقاله: 
گفتگوي صادق صبابامهرداددرويش پور
نام: 
حامد
نظر: 
جناب دكترمهرداددرويش پور به نكات بسيارزنده درموردبرتري طلبي ونژادپرستي جامعه إيراني اشاره كردند درواقع مهردادگرامي كماكان نظرات بسيارمترقي وبرابرطلبي رانمايندگي ميكنند واميدوارم جناب توكلي درپخش نظرات ايشان ونيزنظرات محمدرضا شالگوني ازسازمان رآه كارگربيشترازاين كوشاباشندباتشكرقبلي
عنوان مقاله: 
نسیم زیبای آزادی
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ دنیای دیجیتالی نسیم آزادی رابهرشکل وبه هرنحوواردایران کرده ومیکند.
عقب ماندگان مختلف فکری ازچپ وملی گرایی،مذهبی وغیرباشکل وظاهری جدیدبرای عوامفریبی تلاش میکنند،من این حق رابه غرق شدگان تفکرعقب ماندگان قرن گذشنه میدهم ،تنهااصرارآنهابرتفکرغلط شان مقداری برای بروزاندیشان ایجادتنش میکند.
این عقب ماندگان همچون غرق شدگان درآب های عمیق می ماند،که فکرمیکنند،تنهاآنهادرست فکرمیکنند.
رهانیدن یقه بروزاندیشیدن ازدست این عقب ماندگان تنهامبارزات ملل رامقداری به تعویق می اندازد.
تعدادی نیز همچون ستاره داران سرخ کارشان ایجادانحراف درمبارزات برای مبارزان واقعی میباشند.
این شبه سیاسیون، راسیست هایی درلفافه کومونیسمی میباشند،که تعدادی بنام اسلام درسنگراسلام سنگ اندازی دراجرای قوانین اسلامی میکنند.
نسیم آزادی درسایه انقلاب انفورماتیک بشکل گوشی موبایل دردستان ملت مابه سلاحی تبدیل شده است.
ا

عنوان مقاله: 
بمب اتمی اسراییل
نام: 
حسن
نظر: 
دولت انگلیس و یهود از عاملین اصلی ناامنی جنگ و خشونت در جهان و خاورمیانه هستند.
دولت انگلیس بخوبی میداند که ایران هدف صلح جویانه از انرژی اتمی دارد در حالیکه دولت اسراییل دارای صد ها بمب اتمی است . این دروغ تاریخی علیه ایران ناشی از تحریک یهودان سرمایه دار امریکا و انگلیس علیه منافع ملی ایران است . این گستاخی دولت انگلیس را باید دولت ایران با تمام قدرت پاسخ دهد و علیه هر گونه گستاخی دولت انگلستان همه گزینه ها را اماده کند. هر گونه مماشات با دولت غارتگر انگلیس خیانت به ملت ایران است . نا گفته پیداست که عوامل داخلی دشمن از درون با نشان دادن ستم ملی در ایران و دروغ شاخدار ملل تحت ستم و مصاحبه های چریک اسبق و تچزیه طلب کرد کوشش دارند سیاست بیگانه را تبلیغ و ترویج کنند.
بر ایرانیان میهن پرست است که
عنوان مقاله: 
زبان کشی یا دموکراسی نمایی یا حماقت
نام: 
علی سعادت
نظر: 
از همه دوستان معذرت.میخواهم انهم.از دریای خزر تا
خلیج فارس.
همه شما میدانید هرچه باهم بحث کنید اخرش همان نکته از سرخط است وکسی قانع نمیشود وقانع هم نمیکند خوب با این وصف ایا شما همگی ...بحساب نمیائید؟من عذر خواهی کردم وحق دارم اینرا پرسش کنم مگر غیر از این است؟کسی هم نمیتواند بگوید خیر
اخر انها سواد ندارند یا تشخیص نمیدهند چراکه.طرف
مقابلش هم این ادعارا میکند .حال دوباره میپرسم
ایا.این حماقت نیست چرا قصددارید حماقت رابیشتر
ادامه دهید؟لطفاتطفره نروید وجواب دهید.
نام: 
سازاخ
نظر: 
وقتی ملتی عادت می کند که کل بودجه آموزشی کل کشور را برای شکوفائی و رشد زبان و فرهنگ خود اختصاص دهد، و دیگر زبانها را زنده بگور بکند،
مشکل می شود به آنها فهماند، که این یک دزدی اقتصادی علنی از حقوق حقه دیگر ملتهاست، وقتی دو نفر شرکتی باز می کنند، با مشارکت هم از منافع شرکت بهره مند می شوند، ولی چه چیزی نصیب ملت ترک آزربایجان گردیده؟ امروز کودکان آزربایجانی اگر تا چهار سالگی بدست والدین خود آسیمله نشوند، بدستور رهبر انقلاب باید کودکان آنها را دولت مصادره کند، و از دست والدینشان بگیرد، آنوقت هی بگوئید رهبر ترک است سران مملک همه ترکند،
نام: 
فدرالیسم
نظر: 
نظام سیاسی فدرالیسم را ، تجزیه طلبان آذری مغول تبار، و شاه الهی های نادان ، بدنام کردند چون هر دو گروه بدبلیل وابستکس طبقاتی ارتجاعی، فاقد سواد سیاسی مدرن مردمی هستند. ربشه یکی در فئودالیسم قاجار و ممالک محروسه، و ریشه دیگری در دیکتاتوری سلطنتی و تئوری شاه شاهان است. در این سایت هرج و مرج طلب گلوبال ، هیچگاه فدرالیسم از نظر مکتب لیبرالیسم و از مکنب سوسیالیسم معرفی و طرح نشد ؛ مگر افراد بیسواد ترگ و لس آنجلسی، که مزخرفات بلندگوهای فاشیستی شاه و شیغ را تکرار و بلغور می نمایند.
پان ترک هایی مانند صدرالاشراف ، و پان عربهای شیخ خزعلی، مانند بنی طرف، فدرالیسم مناسب خود را در نظام ملوک الطوایفی و مالک الرعایایی و ممالک محروسه کذشته قاجار و نظام فئودالیستی جستجو میکنند که 80 درصد مردم در کوه و دره دنبال دام و وحوش خود بودند و شاه و حاکمی را نمی شناختند و برای چرا دنبال دامها از ایالات
عنوان مقاله: 
جنّ از بطری پرید... جنّ شیشه دن چیخدی
نام: 
lachin
نظر: 
سالام دوسلار...
متاسفانه خیلی ها سعی در ترساندن جامعه ایران را از ( فدرالیسم ) که به یک نوع یوگسلاوی تبدیل خواهد شد , می کنند. خیال میکنند که فدرالیسم مثل قاقالی می ماند که میتوان از شیرین و تلخی این قاقالی حرف به میان کشید .نقطه خنده دار این است که این اقایان در کشور زندگی میکنند که بطور فدرالیسم ( ممالک محروسه ایران ) بطول سالیان دراز اداره میشد. این آقایان نه حرفی برای گفتن و نه راه حلی برای یک کشور کثیرالملل مثل ایران که با بیماری های اجتماعی و سیاسی روبراه هست , دارند. فقط در عالم هپروت سیر میکنند و از سوسیالیسم , انترناسیونالیسم و از « ایسم » های خیلی دهن پرر کن صحبت می کنند که ملت سرشان با این ( ایسم ) ها و از سرود های کاتیو شا و انترناسیونالیسم ها گرم بماند. از مرز های آزاد به فاصله هزاران کیلومترها بین آمریکا و کانادا بدون مرزبانان حرف می زنند که خود دونالد ترامپ هم
نام: 
تبریزی
نظر: 
دوستان گرامی، فدرالیسم یکی از بهترین ابزارها برای مردم سالاری است و در سایه رژیم فدرال - دموکرات همه بخش های یک کشور به دست مردم آن کشور گردانده می شوند و دستمایه های آن کشور نیز به جای تلنبار شدن در پایتخت و چند شهر بزرگ در همه جای آن کشور پخش می شوند، کشورهای پیشرفته ای مانند آمریکا و آلمان و روسستان و چین و استرالیا و ..... با روش فدرالیسم دموکراتیک گردانده می شوند، کشورهای پیشرفته ای مانند ژاپن و انگلستان و فرانسه نیز با آن که نام فدرال بر رویشان نیست اما در میدان کردار این کشورها نیز ساختار فدرال - دموکرات دارند و این چنین نیست که در انگلستان و فرانسه و ژاپن هست و نیست این کشورها در پایتخت و چند شهر بزرگ تلنبار شده و بخش های گوناگون این کشورها با فرمان های دیکته شده از پایتخت گردانده شوند! البته رژیم های دیکتاتوری مانند رژیم ولایت فقیه .....
عنوان مقاله: 
راه را می شناسید.خوب هم می شناسید.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ جناب صادق طبا هم چاه رامی شناسدوهم راه را.
دراین کار چرا بسراغ شاهنامه پرستان وکوروش پرستان نمی روید؟

چرا توهمات افسانه های شاهنامه را نمی خواهیدموردکنکاش قراردهید؟
چراجعلیات فاشیست های داستانسراهای صدساله راوریشه یابی دراین موردرا بازجویی نمی کنید؟
چراهزینه های بیلیاردی برای نژادسازی میسونرهای انگلیسی ،روسی،فرانسویی رادرتلویزیون بی بی سی به تنقیدوبازبینی قرارنمی دهید؟
چراحاکمیت پان فارس وبریدن زبان دیگرملل وخصوصن تورک هارا یک باربرای رضای خدادراین 97 سال بازبینی نمی کنید؟
وووو....
عنوان مقاله: 
در مانیفست کمونیست مارکس , واژه ( کشت و کشتار ) نیست
نام: 
lachin
نظر: 
سالام دوسلار..
(( چون در اساسنامه این گروه واژه تجزیه نیست پس این گروه تجزیه طلب نیست مانند آن است که کسی بگوید چون در قانون اساسی جمهوری اسلامی واژه دیکتاتوری نیست پس رژیم جمهوری اسلامی هم یک رژیم دیکتاتوری نیست )).
..................
چون در « مانیفست کمونیست » مارکس, واژه (( کشت و کشتار )) نیست , پس رژیم های چپ (انسانی ترین ) نوع حکومت در کره زمین هستند..
برگرقته از ویکی پیدیا...
در حکومت‌های کمونیستی در قرن بیستم کشتارهای جمعی رخ داد که میزان تلفات آن‌ها بین ۸۵ تا ۱۰۰ میلیون تخمین زده می‌شود.[۱] منابع علمی بر علل کشتارهای جمعی در یک جامعه تمرکز می‌کنند، گرچه برخی ادعاها در خصوص علل مشترک کشتارهای جمعی طرح شده‌است. بیشترین کشتارها در اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی به رهبری ژوزف استالین، در جمهوری خلق چین به رهبریمائو تسه‌تونگ، و در کامبوج به رهبری خمرهای سرخ رخ داده است....
عنوان مقاله: 
برنامه ریزی زبانکشی یا طرح بسندگی زبان فارسی
نام: 
آشچی
نظر: 
از قرار، این جناب پان انگلیسی را بهتر از خود انگلیسی زبانها بلد است. بد نیست برای واژگان دخیل در انگلیسی نیز ایشان معادل سازی بکند! یک بار دیگر معنی کنگره در اینجا درج می گردد:
A formal meeting or series of meetings for discussion between delegates, especially those from a political party, trade union, or from within a particular sphere of activity.
در تعریف بالا بلاخص روی کلمه پولیتیکال تاکید شده. یعنی کنگره جاییست که نمایندگان احزاب سیاسی (یا نمایندگان شرکتهای تجاری و ...) دور هم جمع می شوند و در رابطه با موضوعی بحث و تبادل نظر می کنند. چیزی هم در این تعریف راجع به رای مردم آورده نشده. حالا، دیکشنری آکسفورد چیزی می گوید و جناب تبریزی نامی آن را قبول نمی کند. و اساسا باز موضوع بحث این نبود. موضوع این بود که آیا این افراد نسبت به سیل و مسائل کارگری بی تفاوتند یا نیستند
نام: 
تبریزی
نظر: 
دوست گرامی ما لاچین پرسید: (..... کمونیست های دو آتشه! مگر قبول ندارید که برای برقرار کردن حکومت کارگری و دیکتاتوری پرولتاریا اول سندیکاهای کارگری بایستی ایجاد شوند؟ .....) من در پاسخ گفتم که کمونیسم با سندیکالیسم سازگار نیست و کمونیست ها خواهان سندیکا نیستند، اکنون ایشان می گوید: (..... لطفا از درس دادن درباره سندیکاها دست بردارید! .....) سرانجام من چه باید بکنم؟ آیا به پرسش ایشان درباره سندیکا پاسخ بدهم یا نه؟

درباره تجزیه طلب بودن گروهی که نام خنده دار کنگره ملیت های ایران فدرال را بر رویش گذاشته است نیز پیش از این به فراخی سخنانی نوشتم که نیازی به تکرار نیست اما این که کسی بگوید چون در اساسنامه این گروه واژه تجزیه نیست پس این گروه تجزیه طلب نیست مانند آن است که کسی بگوید چون در قانون اساسی جمهوری اسلامی واژه دیکتاتوری نیست پس رژیم جمهوری اسلامی هم یک رژیم دیکتاتوری نیست!!!