«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

عنوان مقاله: 
رفراندم خیالی آیت‌الله در سایه «کرونا»
نام: 
کاوه جویا
نظر: 
استناد امیر طاهری به آمارهای دروغین رژیم و ابراز اینکه «تعداد رای‌دهندگان، در سطح کشور احتمالا ۵۰ درصد» است، یا این سخن بی پایه که: در میان مردم ایران «۳۰ درصد وضع بسیار خوب دارند»، نشان دهنده ی درک ضعیف نویسنده از واقعیات جامعه ی ایران است. در واقع، با اینکه این نوشتار، در تیتر و ظاهر، انتقاد از رژیم جمهوری اسلامی است، اما در باطن کوشیده است وضعیت فاجعه بار جامعه ی ایران و اوضاع ناگوار رژیم را تا جایی که می تواند ملایم تر از آنچه که در واقع هست نشان دهد. به راستی در حالیکه خود رژیم آمار مشارکت در انتخابات را ۴۲ درصد اعلام کرده (که تازه همین هم یک دروغ بزرگ است)، چگونه است که امیر طاهری رقم مشارکت ۵۰ درصدی را عنوان می نماید؟! همچنین باید پرسید که امیر طاهری این ۳۰ درصد ایرانی دارای «وضع بسیار خوب» را از کجا یافته است، حال آنکه حتی آمار گران خود رژیم این عده را، که در دهک دهم درآمدی
نام: 
داود.داور.حسن.داراب
نظر: 
"داود "این بار داور شد. تغییر اسم مستعار یک آدم ...
اگر چپ که هیچگاه در قدرت نبود ، کاری نکرد ، ولی نظام جناینکار شاهنشاهی هم در طول چند هزار سال گذشته کارشان به شکست از آخوندها رسید.
جرج آور نویسنده رمان مزرعه حیوانات، 30 سال جاسوس انگلیس علیه چپ و کمونیسم و شوروی بود و 25 سال مامور استعمار و رئیس پلیس انگلیس در کشورهای آسیای شرقی.
این کتاب جرج اورل مورد علاقه جداشدگان سازمان محاهدین است که اکنون اغلبشان برای جمهوری اسلامی کار میکنند.
ساواک مخوف شاه که حتی شعرهای فروغ فرخزاد و کتابهای صادق هدایت و آل اجمد را سانسور میکرد، این کتاب را به توصیه سازمان سیای امزیکا ،در بعضی از مدارس تهران مخوف به محصلان معرفی می نمود.
اینگونه علایق و سواد "داور و داود و حسن و داراب" ، نشان میدهند که آبشخور و ریشه و کینه این پان ترک ضد چپ از کجا دانه گرفته .
دشمنان چپ ،ریشه در...
عنوان مقاله: 
ازادی بجای سوسیالیسم
نام: 
داور
نظر: 
انسان از اغاز به دو موضوع توجه داشته‌ و برای ان کوشش کرده است. ازادی و عدالت اجتماعی .
ازادی و عدالت فقط در یک نظام دمکراتیک عملی است و عدالت بدون ازادی همان شوروی سابق است .مدعیان سوسیالیسم در ایران تا کنون اب در هاون کوبیدن اند و با کوشش های صد ساله نتوانسته اند چراغ خانه پیرزنی را روشن کنند .همکاری با نظام اخوندی وشرکت در قتل عام مردم ودشمنی با ملی گرایان راه رسیدن به ازادی و عدالت را به بن بست کشاند . جرج اورول در که خود در جنگ داخلی اسپانیا علیه ژنرال فرانکو شرکت کرده بود در اثر تاریخی خود مزرعه حیوانات نظام سوسیالیستی را به خوبی تصویر کرده وشکست وبی عدالتی انرا پیش بینی کرده بود .
اما چپ بجای حقیقت بینی به دشنام و برچسب زدن و متهم کردن های واهی روی اورده است .
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
الدار
نظر: 
عین تغییر جمعیتی که توسط ارامنه در قره باغ اتفاق افتاده امروز در آذربایجان توسط اکراد اتفاق میافتد.
“ پس از انعقاد قرارداد گلستان و ترکمانچای روس‌ها اقدام به کوچاندن ارامنه ایران به منطقه تحت تسلط خود شدند و ایالات مسلمان‌نشین ایروان و قره باغ را برای اسکان ارامنه تازه‌وارد در نظر گرفتند. پس از جنگ‌های عثمانی و روسیه ارامنه مناطق شرقی امپراطوری عثمانی که همراه روس‌ها علیه عثمانیها وارد جنگ شده و پیروزیهایی بدست آورده بودند پس از عقب‌نشینی روس‌ها مجبور مهاجرت به داخل مرزهای روسیه شده و ترکیب جمعیتی خان‌نشین ایروان و قره باغ را به نفع ارامنه تغییر دادند.”
https://fa.m.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D8%A8%D8%A7%D8%BA
نام: 
داود و چپ
نظر: 
مژده !
چپ توانست "داود " ؛ این پان ترک شرمگین ،را محبور کند که در طول یک هفته از 4 اسم مستعار "حسن و داراب و داود و داور "سوء استفاده نکند . وی اگر ... داشت ، با نام مستعار ، به افراد حقیقی، و جریانات مبارز چپ ،تهمت های ساواکی سازمان سیایی ،نمیزد. و اگر ...اطلاع داشت و ... معذور نبود، با نام یهودی" داود " و با نام شیعه " حسن " ،با یهودیان و با اسرائیل دشمنی نمی نمود ، و به دفاع از آخوندها نمی پرداخت. آموختگان دورههای آموزشی ساواک و ساوامای اسلامی ... مچ خود را نزد ایرانیان باز میکنند.
عنوان مقاله: 
چپ با وجدان
نام: 
داود
نظر: 
امیدوارم که از طیف چپ انسان با وجدانی پیدا شود و پاسخ تاریخی به اقای لاچین که نطفه در خون وخیانت چپ به ملت ایران دارد ،بدهد .
جریان چپ نه یک سر بلکه هزاران سر را در طشت خون به دوش میکشد و هنوز قتل عام مردم ایران از سوی این قبیله خبیث در چهره خمینی ادامه دارد .
عنوان مقاله: 
پان فارسیسم همچنان گیج و سر در گم...
نام: 
lachin
نظر: 
ســـالام دوســـلار...
آقا و یا خانم « لاشین و تکرار »
بقول ائلیار عزیز , پان فارسیسم آنقدر گیج و سردرگم است که حتی تاریخ خودش را هم از یاد برده است.چرا؟ چون آن شخصی که در تشت خونین , سرش بوسیله یک فاحشه عهد بوق بریده شد « داریوش » نبود بلکه « کوروش » بود.
نام: 
مینا
نظر: 
سلام وقت بخیر اینکه کرونا به ایران اومده همه وهمه نشون دهنده ی کوتاهی مسولان هست که تنها چیزی که اصلا براشون مهم نیست جون مردمه همین الانم آمار فوتی ها وکسایی که گرفتار بیماری شدن رو پنهان میکنن همه ی کشورها روابطشون با چین رو کم کردن چون مردمشون براشون مهمه اما اینجا متاسفانه ........
نام: 
öyrenci
نظر: 
سالام اليكيم
در تمام نقاط ايران انتخابات فرمايشى تحريم بود غير از سه مكان در آزربايجان غربى كه تروريستهاى و بارزانى ٧ مليون دلار براى اوردن مردم كورداز همه جا بيخبر فقط تابع تروريستهاى و بارزانى خرج كرده بودند كه آزربايجان غربى استان اورميه است ويا استان مكريان خواهد شد بهر حال سنگين بسيار گرانتر از دلارها بود لذا بازنده ميدان شدند و حركت ملى با اينكه دودستگى داشت و چهار كانديد معرفى كرده بودند كه روى دو نفر توافق بود ولى روى نفر سوم دو دستگير بهر حال حضرتپور ذاكر و جلال زاده پيروز شدند و زياده خواهان مهاجر با اينكه لشكر استاندار شهريارى كورد تروريست را و روحانى طرفدار استان اورميه و خيلى هاى ديگر را پشت سر داشتند نتوانستند در مقابل حركت ملى و ملت آزربايجان ادعاهاى پوچ و مدرك جعل كن را براى ادعاى مالكيت بر سرزمين توركان را بسازند و در نطفه خفه خوان گرفتند و لآل شدند
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
پان تورک با اشگالگری و نشان دادن خالکوبی نمیتوانند سرزمینهای ارمنی نشین ، کورد نشین ، فارس نشین ، طالش ، عرب ، گیلک ، مازی ، گرجی ، چکس ، لگزک را بە نام خود تاپو کنند تمامی این سرزمینها قبالەاش در جیب این ملتهای اصیل این منطقە بودە تورکها با لشکر کشیهای متعدد و طوایف تورک با اشغالگری و کشار بی رحمانە فقط در منطقە ماندگا ر شدند ویکپیدیا در مورد ارتساخ و یا قرباغ نوشتە
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
جمهوری آرتساخ یا همان گونە کە پان تورک میگویند قراباغ شناخته می‌شد یک کشور مستقل دو فکتو با اکثریت ارمنی، در جنوب قفقاز است که تنها توسط سه کشور دیگر غیر عضو سازمان ملل، به رسمیت شناخته شده‌است. منطقه قره‌باغ سال‌ها است که محل مناقشه بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان می‌باشد. این جمهوری، بیشتر اراضی ناحیه خودمختار قره‌باغ کوهستانی سابق و بخشی از ناحیه پیرامون آن را تحت کنترل دارد و با جمهوری آذربایجان، ارمنستان و ایران هم‌مرز است.[۳]
نام: 
لاشین و تکرار
نظر: 
"لاشین " همچون فشاز سنج پمپ بنزین، مدام از "فشار معده " دیگران در منطق پان ترکی اش استفاده میکند.
روانشناسان و فرهنگ شناسان و زبان شناسان و مغول شناسان باید به این کشف نائل آیند که چرا این سرخپوست امریکایی، مدام کلمات و جملات خاصی را با هدف توهین و بی منطقی تکرار میکند ؟ !
حدود 3 سال ،یک نقل قولی از آ.الیار برای توهین به فارس و ایرانی را در این صفحه تکرار نمود. بعد نادان نامیدن دیگران را در این سایت پیشه خود ساخت. جند صد بار از سر بریده داریوش در تشت خونین یک فاخشه عهد بوق اینجا سند آورد.------------ ریشه تکرار در زبان دوم این مغول تبار چیست؟ همزاد دیگر وی؛ یعنی" سازاچ" حدود 5 سال در این صفحه نوشت، آذربایجان باید تجزیه شود ،چون "مادر بزرگ "نوههای سازاچ نمیتواند با نوههایش ترکی حرف بزند. من یکروز در خزینه حوض حمام متوجه شدم که این "مادربزرگ "، همان همسر سازاچ است. موضوع را جهت پیگیری به
عنوان مقاله: 
عوامل ناشی از فشار معده...
نام: 
lachin
نظر: 
ســالام دوســـلار..
آقای جمال...
قبل از اینکه با فشار معده حرف بزنید, لطفآ آن سند آمار رسمی نظارت مجامع جهانی که نشان میدهد مردمان قاراباغ 97% ارمنی هستند , در این جا منتشر بکنید. مشتاقانه منتظر هستیم.
نام: 
مهران
نظر: 
جناب جمال اطلاعات تان از تاریخ ارمنی‌ها شبیه اطلاعاتتان از تاریخ کرد ها است. در گوگل کافی است بنویسید خانات ایروان و خزر ها و آلبان‌ها وماسایتها که کورش را کشتند.......
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
جناب سازاخ میتوانید بگوئید بە چە دلیل قرباغ بخشی از آذربایجان است ؟ قرباغی کە 97٪ مردم قرباغ ارمنی زبان هستند مردم قرباغ در یک امار رسمی با نظارت مجامع جهانی 97٪ نشان داد ارمنی زبان هستند 3٪ اشغالگر تورک زبان چگونە میتوانند یک سرزمین تاریخی ارمنستان را بە نام خود تاپو کنند ؟ همین قرباغ چند سال پیش در یک رفراندم ازاد همین 97٪ بە یک قرباغ مستقل ارمنستانی رآی دادند با شانتاژ و دروغ گوئی و اشغالگری نمیتوانید سرزمین دیگران را بە اسم تورک تاپو کنید
نام: 
سازاخ
نظر: 
قره جه لو عزیز فاجعه ائی که در قره باغ بدست داشناکسیون و یا عمله های جنایتکار روس بوقوع پیوست هرگز تاریخ بشریت آنرا فراموش نحواهد کرد، ولی متاسفانه رژیم جمهوری اسلامی در ایران چه در زمان شاه و چه در حکومت کنونی با استقرار اکراد پناهنده عراقی در آزربایجان غربی و و در اورمیه و اورمیه نامیدن استان آزربایجان غربی توسط سران رژیم مثل روحانی و صادق زیبا کلام، می خواهند تراژدی مشابه قره باغ را بدست پژاک و پ ک ک در آزربایجان غربی پیاده کنند، اگر به اخبار تلویزیون کردستان عراق نگاه کنید خواهید دید که در اخبار هواشناسی کلیه شهرهای آزربایجان غربی و تا نزدیکی های تبریز جزو خاک ایالات متحده کردستان کبیر نشان داده می شود، متاسفانه کشورهای مترقی مثل فرانسه وقایع ثابت نشده دولت عثمانی را در دادگاههای بین المللی را با رای مجلس نشینان به ژنوساید تعبیر می کنند، در مورد جنایات ارامنه در قره باغ سکوت می کنند،
نام: 
محرم
نظر: 
تمام حوزه ها خلوت بودند
نام: 
مهران
نظر: 
حیا هم خوب چیزی است جناب بی نام آرتش آزربایجان گیریم مرد ها ی خوجالی را با آرتش ارمنی ها عوضی گرفتند، زن و بچه ها را هم عوضی گرفتند؟
نام: 
öyrenci
نظر: 
سالام اليكيم
دو چيز را انتهانيست يكى كهكشان و ديگرى حماقت انسان
نام: 
Anonymous
نظر: 
جناب قرجه لوی گرامی . درباره فاجعه خواجه لی یا به گفته شما خوجالی تا کنون توسط منابع مستقل تحقیقات گسترده ای صورت گرفته و تقریبا اثبات شده که این فاجعه به دست خود ارتش اذربایجان با اشتباه گرفتن فراریان شهر به جای نیروهای مهاجم ارمنی و در خط تیر قرار دادنشان بوده است بقیه اسنادی هم که باکو ارائه کرده تماما جعل و شانتاژ
میتوانید فیلم های مستند چنگیز مصطفی یف گزارشگر اذربایجانی را در وب جستجو کنید که اسناد حقیقی این فاجعه هستند
عنوان مقاله: 
ترور در المان
نام: 
کیان
نظر: 
در اخبار امده بود که در شهری در کشور المان یک المانی نژاد پرست با حمله به چند مغازه 11خارجی را ترور کرده است .تسلیت به بازماندگان ان گروه بی گناه .امیدوارم در ایران وضعی دگرگون شود وهمه ایرانیان در بند غربت به زادگاه خود باز کردند ،بیش از انکه مورد تجاوز وکشتار نژاد پرستان اروپای شوند .
نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
جناب علی قره جه لو گرامی ؛لطفا در درج مقالات تان این 3 نکته را رعایت کنید :1-تاریخ نوشته را در تیتر نگذارید 2-عکسی در محل عکس قرار دهید 3-نام خود را در لیست نویسندگان سایت جستجو کنتید(در غیر این صورت مقالات شما آرشیو نمی شود )
عنوان مقاله: 
آه خسرو، خسرو!
نام: 
سعیدرضا
نظر: 
با سلام،
اینکه خسرو گلسرخی شاعر بود یا نبود و یا اینکه آنچه او می نگاشت شعر بود یا شعرگونه، هیچ اهمیتی ندارد و چیزی از ارزش والای او بعنوان یک عنصر سیاسی و انقلابی کم نمیکند. آنچه مهم است رسالتی است که خسرو با اهدای جان خود، به دوش کشید و تاثیر شگرفی است که او بعنوان یک روشنفکر مسیول در ذهن و روح توده های مردم ایران باقی گذاشت. او روشنفکری مردمی بود که حاضر نشد در بیدادگاه صاحبان زر و زور و تزویر زانو زده، سر خم کرده و برای جانش چانه بزند.خسرو گلسرخی رسالت یک روشنفکر مسئول و انقلابی را در شب سیاه استبداد ستم شاهی، به زیبایی به نمایش گذاشت و با دفاع عقیدتی سیاسی خود در دادگاه نظامی، اگاهانه مرگ را بر تسلیم پذیرفت.
نام: 
داود کیست؟
نظر: 
"داود" که در طول فقط یک هفته گذشته ، با 4 نام "داور و داراب و داود و حسن" در این صفحه کمنت های جنون آمیز و عجیب و غریب، علیه اشخاص حقیقی و چپ میگذارد ، کیست ؟
"فرخ نگهدار "نه تنها سالهاست که خودش را چپ نمیداند، بلکه سایر افراد اپوزیسیون و چپ، هم او را یک فرد اصلاحگرای ملی میدانند.
ولی دلیل و پشت دروغها و شانتاژ و حمله های "داود " به فرخ نگهدار و چپ ها ، چه انگیزه ای ممکن است وجود داشته باشد ؟
فرخ نگهدار همانقدر چپ است که این داود ، ایرانی باشد، چون مواضع پیشین او در ستایش پان ترکیسم بوده و زیر لوای چپ ستیزی ساده لوحانه فریب دهنده، ترک بودن خود را مخفی میکند.
در فضای سیاسی و مجازی ،تعداد دیوانگان تفرقه انداز و بیمار انسان ستیر ،و مریدان تئوری توطئه ،کم نیستند.
نوشته های این شخص نشان میدهند که کمترین... اطلاعات از جنبش اپوزیسیون ندارد، حتی نمیداند چپ به چه کسانی کفته میشود.
عنوان مقاله: 
کرونا
نام: 
سازاخ
نظر: 
بعلت وابستگی شدید اقتصادی ایران به چین، که حتی سنگ قبر را هم از چین می آورند، و در رابطه با ارتباط همکاری های پرسنلی ایران و چین، امکان شیوع ویروس کرونا را در ایران افزایش داده، تعداد افرادی که در قم جانشان را از دست دادند دو نفر بوده که احتمالا ده دیگر هم فوت کردند.