«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
افزوده امیر ممبینی: در اینجا، در سوئد، یکی از کمبودهای جدی وسایل لازم برای پزشکان و پرستاران است. در این لحظه همانطور که در اخبار ساعت 21 گفته شد جان این کارکنان جدا در خطر است. ترامپ به جنرال موتورز دستور داد که طبق شرایط زمان جنگ یل خط برای تولید وسایل لازم برای پرسونال بهداشت و درمان ایجاد کند. این اقدام خوبی بود. چرا دیگران از این قائده استفاده نمیکنند ما نمیدانیم. این همه کارخانه ث کارگاه هست. این وسایل که تولیدشان این همه سخت نیست.
نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
افزوده امیر ممبینی: افزوده
در هر مورد باید از آنها که دانش و تکنیک و تجربه دارند پرسید و آموخت. کره ای ها با تجربه خود به بهترین شکل موفق شدند بیماری را مها کنند. با کشته های انگشت شمار و حد اقل آسیبدیدگی. حالا بیش 120 کشور از آنها تقاضای کمک کردند. فنلاند اولین کشوری است که این کمک را دریافت میکند. چین با آن جمعیت عظیم در مقابله با این بیماری بسیار موفق بود. دو چیز به خاوردور کمک میکند. تجربه طولانی و نظم اجتماعی بالاتر از همه. برخی میگویند معجزه چین مخصوص آن کشور و رژیم متمرکز دیکتاتوری است. پس کره و ژاپن دموکرات را چه میگویند؟ این حرفها بی معنی است. آن کشورها همیشه جمعی و به جمع فکر میکنند. اگر نقش فرد کمتر است در عوض جمع بالاتر از همه چیز قرار دارد. در کشور ما نه دموکراسی و نه جمع و
عنوان مقاله: 
گور بيزيم يازى نه ولوله ساليب اوزلرى ساليرلار آ
نام: 
öyrenci
نظر: 
سالام اليكيم
خودشان به خودشان ولوله مياندازن از ترس دو سه كلمه نوشته چند نفر تورك حق خواه و نامش را هم ميگذارند يك نفر
اگر يك نفر است چرا ولوله اى ميشوى اگر حرفها حق هستند پسر در دونيايى كه شعور و عقل حاكم است عقل و شعورت را بكار انداز و در زمانى كوتاه سكوت و بعد تاييد كن و دروغ و كلك را كنار گذار و راستى و درستى را پيشه كن و به استناد منابع معتبر من بعد بنويس و باور كن به همين راحتى
عنوان مقاله: 
امیدوارم حال شما خوب باشد.
نام: 
lachin
نظر: 
ســـالام دوســـلار..
آقا و یاخانم » پان مغول و شعور »..
مطمئـــــــن هستیـــــــــد کـــــه حــــال شـــــــــــما خــــــــــوب اســـــــت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
امیدواریم این ویروس کرونا شما را بیشتر از این حد عصبانی نکرده باشد... سلامتی جسمی و روحی شما را آرزومندم. لطفآ قبل از رفتن به بیرون, ماسک صورتی را فراموش نکنید. سن ساغ من سلامت.
نام: 
یاراچاخان لیک
نظر: 
اگر از یک فیلسوف و یا یک جامعه شناس تحصیلکرده در خارج بپرسید چه کشوری از همه بیشتر پشگل صادر میکند واز همه بیشتر فیلم پورنو وارد میکند، میگود چین و یا هندوستان. اما این چپولها اقتصاد شکوفا و کارآفرین ترکیه را نمیخواهند ببینند. صدور فراورده هایی از نوع پشگل و ورود فراورده هایی از نوع الکل ، فیلم های پورنو از سمت جامعه شناس تحصیل کرده در خارج نادیده گرفته میشود.
فروش و صدور نفت با قیمت کنونی، ضرری بیش نیست. از این جهت آزربایجان شمالی تصمیم گرفته در ساخت اتوموبیل های الکتریکی سرمایه گذاری کند. آمریکا و اروپا و حتا چین و هند، روسیه و آفریقا تقاضای پیش خرید اتومبیلهای ترکیه را داده اند طوریکه اتوموبیل سازی ترکیه ازپس این همه پیشفروش و پسفروش برنمآید. تنها پیشفروش داخلی آن به بیش از چهل درصد جمعیت سی ملیونی رسیده. دیگر جمعیت سی ملیونی کرد که باوری در این پروژه و این اتو ندارد، تقاضایش
عنوان مقاله: 
پدر روح‌الله زم از انزوای کامل فرزندش خبر داد
نام: 
عمو
نظر: 
بقول مازنی ها"مِ کینهِ بَیتهِ غم" یعنی کونم غم گرفته! مردک های رذل را باید توی طویله می بستند. خودش و پدرش را با هم که چنین نانجیبی به دنیا تحویل داده که از بیگانه پول بگیرد و برای کشور انهدام طلب کند. هر کی خربوزه خردپای لرزش هم می نشینه. این میان زن و بچه اش از کجا پیدا شدند؟ برای تکمیل بخش احساسی خبر در مورد یک بیوطن؟
نام: 
Anonymous
نظر: 
اقای یاراد چلیق
عراق اصولا چیزی با نام منابع گازی ندارد و گاز از ایران وارد میکند این را در محاسبات خودتان برای لوله کشی اضافه کنید
نام: 
پان مغول و شعور
نظر: 
اگر یک مفلوک بد دهن فکر میکند با توهین ایرانیان و چسباندن انگ به انان به آنان، خود را از مهلکه نجات داده قباله ایران به اسمش ثبت خواهد شد بسی خیال باطل است. چون ایشان حتی عرضه ندارد به زبان خوداش در یک سایت مغولی عر عر بفرماید در این مورد هم سنت اشغالگری را حفظ کرده در سایت فارسی زبان ایرانگلوبال به شکل غصبی عر عر میفرمایند
ضرب المثلی در زبان فارسی هست که میگوید "الهی خر بکن ولی گرفتار خر نکن"
یک بیشعور ازبک تبار در این سایت فارسی ایرانگلوبال به ایرانیان توهین میکند. این دراز گوش که از ترسش حتا جرئت ندارد قیافه خوداش را نشان بدهد ، مثل مگسی که دائما در کنار گوش کسی وز وز کند، مشغول چرند گوئی ان هم به زبان فارسی در یک سایت با نام ایرانگلوبال هست
نام: 
مقایسه هند و ازبک
نظر: 
اقای علی اطهرانلی ترک اغلی اویرنسی و غیره
ابتدا اجازه بده تکلیف شما را با هندی ها و کولی ها روشن کنم
کشور هند و مردم هند و همچنین کولی ها اصولا در هیچ زمینه ای شما ازبک زادگان مغول نژاد را فضولات خودشان هم حساب نمیکنند این را شما مطمئن باش من به شما قول میدهم هیچ هندی و کولی حتی فکر این را هم بکند که ترک اوغلی به اندازه فضولات روزانه اش ارزش دارد
هند چیست
چهارمین قدرت نظامی جهان
پنجمین قدرت اقتصادی جهان
عضو گروه هفت کشور صنعتی
دارای جمعیت انبوه طوری که از هر 5 نفر در دنیا یکنفر هندی هست
کشوری معتبر و دارای تکنولوژی طوری که از هر 3 مهندس کامپیوتر در دنیا یک نفر هندی هست
در اینده هند یکی از کشور های اصلی در جهان چند قطبی هست
با یک تمدن منحصر به فرد به نام تمدن هند که تا به امروز از لحاظ دین زبان تبار و تاریخ پایدار و منحصر به فرد مانده
عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی فارس
نام: 
علی
نظر: 
روسیه بمبهایش را سر مردم سوریه می ریزد اما کمک دارویی را امروز با یک هواپیمای باری بسیار بزرگ به امریکا فرستاد .
اما به آواره گان زن و بچه سوری در سرمای زمستان یک پتو هم نداد. و منتظر است دیگران زود از سوریه برود و روسیه نفت و گاز سوریه را ببرد.
البته ترامپ گفته بهتر بود این کمک به نیازمندان داده می شد یعنی ما نیازی به کمک روسیه نداریم ولی دیگر دیر شده بود و هواپیمای حامل لوازم دارویی در نیویورک به زمین نشته بود
اما همه می دانند هدف روسیه تبلیغات بود که ما به آمریکا هم کمک می کنیم. تبلیغات سیاسی روسیه در فضای مجازی دست غربی ها را از پشت بسته است.
اسرائیل در دو روز گذشته سوریه را با هماهنگی روسیه شخم زده و به ریش حکومت اسلامی فارس و اسد نیشخند زده و از اس 300 روسی در سوریه خبری نیست.
شک نکنید بیشتر مکانهای عوامل ایرانی در سوریه را روسیه در اختیار اسرائیل می گذارد تا نیرو های روسیه را
عنوان مقاله: 
https://iranglobal.info/node/77828 هشدار رسمی وزارت خارجه فارس ایران درباره «تحرکات» آمریکا در عراق
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" مدیریت بحران در دوران بحران ژئوپلتیک "" در تبیین اولویتهای استراتژیکی، کشور عراق با تضعیف تروریستهای هشدشعبی، " بقای خود را " در صادرات نفت / گاز به بازار پر اشتهای تورکیه خواهد یافت، عراق باید دریابد می‌‌تواند جای فارسستان را، در بازار تورکیه پر کند، با این درک، تورکیه آب مورد نیاز عراق را، تامین خواهد کرد، عراق آمادگی‌ خود را، برای ارسال گاز / نفت خود، از طریق ( لوله گاز کریدور جنوبی جمهوری آزربایجان شمالی‌ ) اعلان می‌کند. رژیم فارس ایران، با شکست در عراق، تروریستهای کمونیست ی پ گ را، به سوی اتحاد با بشار اسد جلاد و روسیه حول خواهد داد، روسیه در سوریه، نیروی پیاده کافی‌ ندارد، در این برههٔ تاریخی، تورکیه و اسرائیل، باید بشار اسد را به درک واصل کنند، عراق در مقابل تصاحب بازار نفت و گاز تورکیه، باید از آزربایجان شمالی‌ حمایت کند و اتحادیه عرب را نیز، با خود همراه کند، روسیه تا آنزمان،
نام: 
to Alyمغول Öyernci
نظر: 
هر دم از این باد گلی میرسد.!
"پان ترک نادان" بر اثر حماقت و بی اطلاعی فرهنگی تاریخی سیاسی، در کمنت زیر دچار "تئوری توطئه " شده و مزخرفات ارتجاعی خود را به نمایش گذاشته.
بقول رفیق ماکیاولی - امید است که در درون ایران و در میدانهای نبرد ،ما بزودی انتقام جنایتهای همکاری تان با رژیم های شاه و شیخ را از شما بگیریم ، تا دیگر در دیاسپورا ، خرافات پخش نکنید.
نام: 
پانفارس و شعور
نظر: 
پانفارسهای کولی تبار، وقتی موجودیت رژیم آخوندی تهران را در سراشبی سقوط میبینند، لحظه به لحظه اضطرابشان افزون میشود. بیابان گردان کولیتباری که چند صباحی به عنایت آقایشان امپریالیسم انگلیس، فرهنگ فقیر و زبان عقیم خود را به بزور سرنیزه، به بهای سرکوب ملتهای ایران، به جامعه تحمیل کرده بودند، اینک بعد از یکقرن زوار تاریخ دروغین شان در میرود.
آنانیکه سیاست فارس سازی ایران را با پول نفت عربها پیش میبردند، اکنون با تعجب میبینند بعد از اینهمه بوق و کرنا و هیاهو ی بیهوده، سیاست فارس سازی ایران شکست خورده است.
اما جای سوال اینجاست چرا با اینهمه میلیونها خرج و هزینه استعماری برای بزرگ جلولاندن یک فرهنگ فقیر، کل بنیانش مثل دود به هوا میرود.
مگر چه اتفاقی رخ داده که بقول خودشان یک آخوند تورک خامنه ای، چهل و یکسال تمام بر فرهنگ کولی تبارشان مسلط شده نفسشان را بریده است؟
شما که دست یک آخوند تورک
عنوان مقاله: 
https://iranglobal.info/node/77782 نفت دیگر مهم نیست!, علیرضا صلواتی
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" در حالیکه نسل احمدی نژاد با ( امیر تتلو و موسیقی‌ ضد زن ) مثل خر تو ٔگل گیر کرده، (( مغولستان اینبار دنیا را با موزیک فتح می‌کند ))، اگر فرصتی شد به تحولات عراق که رژیم فارس ایران بزرگترین بازنده خواهدا بود خواهم پرداخت، در نبود عایدات مفت نفت و رژیم فارس ایران، ارمنستان حامی‌ خود را از دست خواهد داد، حرکت بعدی "" ژئو استراتژیک آزربایجان "" چه خواهد بود؟ فرصتی شد در کامنت بعدی توضیح خواهم داد، به موسیقی‌ راک مغولستان که دنیا را مبهوت کرده نگاه کنیم (((( توتم گرگ )))
https://www.youtube.com/watch?v=sv29DzgiXZA

The HU - Wolf Totem feat. Jacoby Shaddix of Papa Roach (Official Music Video)
نام: 
Anonymous
نظر: 
علی اویزون یا ترک اوغلی پاسدار بازنشسته چشم بادومی
سوشال مفت خوری کم ات بود بازی در اوردن هم اضافه کردی
لابد فکر کردی با سلیطه گی و شلافه گی ذاتی ات خیلی تاثیر گذار شدی که با دهها اسم کامنت مینویسی
شما اگر عرضه داشتی یک سایت ترکی میساختی اویزون سایت های فارسی زبان نبودی
امریکایی ها پ ک ک را دارند کیش میدهند به سمت مناطق ارومیه این دفعه داستان سمیتقو و شیخ عبیدالله و مصطفی بارزانی جیلوق و قاسملو تکرار نمیشود . که با دست های دیگران ماهی بگیرید و سوار تانک های ارتش ایران بشوید
اینبار هزینه دفاع از شهرهایتان را خودتان باید بپردازید
ببینیم مثل قاراباغ حماسه ساز میشوید یا نه
نام: 
Anonymous
نظر: 
در ضمن اقای سازاخ
باز هم از اینکه شما سوز دل خودتان را خالی کنید کسی ناراحت نمیشود
شما به عنوان یک انسان اختیار داشتید که راه زندگی خودتان را انتخاب کنید حالا اگر انتخاب شما سازمان مجاهدین خلق بوده مسئولیت اش تنها بر عهده خود شما هست البته اگر شما مسئولیت پذیر بودید این بازی ها را در نمیاوردید
عمر باخته شما در مجاهدین هرگز با فحاشی کردن باز نمیگردد.
باز هم اگر واقعا عقده های انباشته شده خودات را خواستی خالی کنی بیا فحش بده
این در برابر زندگی نکبت بار ات که به دست خودات نابوداش کردی اهمیتی ندارد
اگر اینجوری راحت میشوی هیچ ایرادی ندارد ولی اگر روش ادمیزادی میخواهی یک دکتر میتواند به تو کمک کند که ان چند سال باقی مانده عمر ات را با خیال راحت سپری کنی به جای اینکه هر روز به خیال خودات بیایی و به قول خودت با یک اسم ناشناس سازاخ عین یک ولگرد بدون عکس و ناشناس فحش نثار .....
نام: 
öyrenci
نظر: 
سالام اليكيم
turk_bilg
به اين آدرس مراجعه و ببين كه چگونه نيم پهلوى كشتار پوريم ايرانيها رو به يهود تبريك ميگه بعد اضافه بزن
نام: 
Anonymous
نظر: 
جناب اقای لاچین
ادبیات کامنتی که نوشته حاضر است با شیطان علیه ترکان متحد شود دقیقا سبک ادبیات کاربر اویزون سایت ، هزار نام علی یا ترک اوغلی یا طهرانلی است
دقیقا همین ایشان خواستار اخراج کردهای ترکیه شدند و از پاکسازی نژادی فارس ها از تهران نوشتند و کردها را در صورت مقابله به نسل کشی و سرنوشت ارمنی ها تهدید کردند
چرا اون موقع دهان شما به اعتراض باز نشد
لطفا شانتاژدادن هم تبار هایتان را به پای بقیه ننویس خصوصا اگر سابقه پاسدار بودن هم داشته باشند
نام: 
Anonymous
نظر: 
اقای سازاخ
شما بهتر هست به فکر تاثیرات نفت 15 دلاری بر اقتصاد جمهوری اذربایجان باشی وقتی هزینه استخراج و انتقال ان بالای 30 دلار هست
نفت ایران از دوسال پیش اصلا فروشی نداشته به دلیل تحریم های امریکا
در ضمن ما هم میدانیم که ترک عادت اشغالگری ترکان موجب مرض ایشان هست
چیزی که شما حکومت ترکان مینامی که فارس ها از دستشان گرفتند چیزی نبوده جز اشغالگری سرزمین های دیگران از قبیل فارس و کرد و لر و تالش و ارمنی و لزگی و غیره
شما یکسری به بعضی روستاهای اذربایجان و اطراف خلخال و بویین زهرا بزنید مردمی را میبینید که پیش از نسل کشی به دست تاتارهای قزلباش ساکنان اصلی ان دیار بودند
نام اذربایجان سرزمین ترکان معنی نمیدهد سرزمین اشغال شده به دست ترکان معنی میدهد
استاندارد ترکی حضرت عالی برای اشغالگری از بیخ نادرست هست گویا اشغالگری ترکان خوب و از بقیه بد هست
شما اول سنت اشغال کردن
نام: 
to Anonymous ترک
نظر: 
این پان ترک .......، در این شرایط جهانی حساس، بدلیل نژادگرایی و باستان پرستی، رفته دنبال یهود و خشایارشاه و داریوش و غیره. این ........ مغول ، که اکنون در اروپا و امریکا به ........ های نژادی مبدل شده اند، از فضای باز سیاسی سایتهای فارسی زبان ایرانی سوءاستفاده میکنند ، تا ....... و ...... بودن راسیستی خود را، به نمایش بگذارند. بی دلیل نیست که الان حدود 600 سال است که اینگونه ترکان آذری و مغول و تاتار و ازبک ، اسیر و برده ، روسها و چینی ها و ایرانیان و اعراب و بیزانس و یونانیها و ارمنیان بوده و هستند.
نام: 
ناظر
نظر: 
مژده یک خبر خوش
یکی از دوستان دانشجو حکایت میکرد عکس "آقای مجهولالنام را" که مدام در سایت ایرانگلوبال با کامنتهایش بکشور مغولستان و مردم مغول بیش از حد محبت و احترام میکنه، به دوست مغولش که در دانشگاه با وی تحصیل میکنه نشان میده.
او که از دیدن قیافه وی هیجان زده بوده، به طرف میگه مرا با وی آشنا کن.
دوستم میگه در شهری در همین نزدیکی ها زندگی میکنه.
دانشجوی مغول تلفن دستی خود را برداشته از مقاله وی که عکسش نیز بالای آن درج شده بود، یک عکس یادگاری میگیره.
بعد با لبخند مهر آمیز به او میگوید:
این آدم با این اخلاق و انسانیتش روزی در مطبوعات و مدایای مغولستان مطرح میشود. میگوید حتا ممکن است دولت و مدیای کشور مغولستان برای تجلیل از فهم و شعور، و مغول دوستی ایشان، جایزه اخلاق "اولانباتور" را که بنام شاعر معروف مغولستان جناب "بک سایین یاووک هولان" که هر ساله در پایخت مغولستان در شهر
نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
اخرين امار سويد: 239 درگذشتند و حدود 250 نفر در مراقبت ویژه هستند. در اینجا اکثر فروشگاه ها باز هستند. حتی فروشگاه عظیم IKEA نیز تنها رستوران خود را بسته است. علاوه بر فروشگاه ها رستورانهای استکهلم و همبرگر فروشی های مکددونالد نیز باز هستند. تنها نباید افراد ایستاده غذا بخورند. غذا باید پشت میز به مشتری داده شود و میزهابا فاصله باشند. مهد کودکها هم باز هستند. گردهمایی تا 50 نفر آزاد است. رفت و آمد جوانها و میان سالان بسیار است. در مسیر کار اتوبوسها گاه پر هستند و مسافران تنگ هم می ایستند. 88 در صد مجموع رفتگان از 70 به بالا هستند. 60 در صد از 80 تا 90. جوانترین در گذشته 16 سال داشت. در صد درگذشته نزد گروهای شهروندان متفاوت است. حدود 40 در صد مردگان سومالیایی هستند. در صد بالای دیگری هم از آفریقا هستند. زندگی چهار نسل زیر یک سقف، کمی اطلاعات و ضعف زبان و رجوع نکردن به رسانه از عوامل آنست.
نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
اخرين امار دانمارك: در دانمارک ۱۰۴ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کردند

چهارشنبه اول آوریل ۲۰۲۰ ، در دانمارک تعداد ۳۰۹۲ نفر به ویروس کرونا مبتلا هستند . تعداد ۵۳۵ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های دانمارک بستری شدند که از این تعداد ۱۴۶ نفر در بخش آی سی یو( ICU ) و۱۲۹ نفر زیر دستگاه تنفسی هستند.
متاسفانه ۱۰۴ نفر در دانمارک بر اثر ویروس کرونا فوت کردند که نسبت به روز گذشته سه شنبه ۱۴ نفر بیشتر فوت کردند .
از ۲۶۷۷۶ نفر هم در دانمارک تست ویروس کرونا انجام شد.
نام: 
Anonymous
نظر: 
سالام اليكيم
.
عکس هایی از جشن پوریم سال ۲۰۲۰ در اسرائیل
.
آریایی پرستان و کوروش پرستان چرا سکوت کرده اند؟
جواب بدهند چه توضیحی برای جشن پوریم و حکومت هخامنشی دارند؟
.
چرا باید کوروش و داریوش و خشایار شاه را مثل خداوند بپرستند؟ درحالی که میدانند این پادشاهان چه خیانت هایی علیه ملت خودشان کرده اند.
.
وطن پرستی شما بوی کثافت میدهد.

تورک بیلگی بزرگترین رسانه فرهنگی آذربایجان
@turk_bilgi
نام: 
خبر
نظر: 
تهدید جدی دکتر نجفی همسر میترا استاد علیه بعضی از مسئولین به ثمر نشست
محمدعلی نجفی قاتل همسرش میترا استاد تهدید کرده بود چنانچه حکم اعدام برایم رقم بخورد اسنادی مهم مبنی بر ارتباط نامشروع قاضی زرگر رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر و غلامعباس ترکی دادستان نظامی تهران و ده نمکی کارگردان سینما که محرزو روشن می کند با همسرم میترا استاد داشته اند و مایه بدبختی من و همسرم شده اند را به اطلاع مردم می رسانم تا بدانند چه کسانی مسئولیت حفظ جان و ناموس ملت را بعهده دارند http://s9.picofile.com/file/8368633542/56.jpg
درهر صورت اخذ نتیجه مثبت و رضایت اخیر که همان عدم قصاص و گذشت اولیا دم بوده ست حاصل این حرکت بسیار مهم نجفی ، وجود مدارکی دال بر ارتباط قاضی زرگر و غلامعباس ترکی دادستان نظامی و ده نمکی و نجفی بود