«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

عنوان مقاله: 
اسناد شیخ محمد خیابانی ...
نام: 
lachin
نظر: 
ســـالام دوســلار...
آقای عیوض اغلو...
خواهشمند است که از آن سندی شما دیده بودید که زنده یاد شیخ محمد خیابانی دستور داده بود تا کارگران شهرداری تبریز به (( پارسی )) سخن بگویند را کپی و پیست بکنید تا ما هم با این سند آشنا بشویم. ولی چون مادرم یکی از بازمانده های خیابانی بوده و در گفتگو های خاطره هایش از این زنده یاد, هیچ سخنی در باره تاکید بر محاوره کارگران شهرادری تبریز با زبان فارسی دری و یا پارسی نمی گفت , متاسفانه خیلی بعید بنظر میرسد این اسناد وجود داشته باشد. چون با فشار معده حرف زدن خیلی آسان ولی مدرک و سند آوردن خیلی سخت است. در هر حال مشتاقانه منتظر این اسناد هستیم. بهترین ها را برایتان آرزومندم.
عنوان مقاله: 
اگر شیخ محمد خیابانی زنده بود
نام: 
عیوض اغلو
نظر: 
در سندی دیدم که شادروان خیابانی دستور داده بود کارگران شهرداری تبریز به پارسی سخن گویند .وظیفه هر دولت ملی است که کادر دولتی در اذربایجان را از افراد غیر بومی تشکیل دهد تا نطفه منحوس تجزیه طلبهای جنایتکار توده ای فدایی را بخشکاند .
نام: 
به Sacin
نظر: 
از اینکه اینروزها حتی اسامی مستعارتان را در خارج عوض میکنید نشان میدهد که نابودی نهایی تان بشکل طبیعی یعنی از نظر کهولت و مرگ در دیاسپورا حتمی است و در درون ایران هم مردم پارس و آذری، شماها را در خیابانها ...
نوههای سازاچ میتوانند با کمک چیپس های ساخت ایران در زیر پوستشان، با ننه بزرگ و امواتشان سرودهای کوراغلو و کچل حمزه کفتر باز، را محاوره و مکالمه کنند.
ترک به ترکستان ! ایران فقط میهن اقوام اصیل ایرانی به رهبری فرهنگ و زبان پارسی است !
عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی فارس
نام: 
علی
نظر: 
چپ اذربایجان که در حقیت بعد از انقلاب اکثر چب ایران با نام های مختلف تورک ها بودند.ولی هیچ روشنگری در باره مسله ملی و ضرباتی که شوونیست فارس به تورک ها زده نکرده اند . حالا چه برسد مبارزه علیه شوونیست بکنند .ملت تورک را نه تنها در این مورد یاری نکرده بلکه مواقعی هم در کنار شوونیست فارس علیه تورک ها موضوع گرفته اند . بنده شخصن چب بوده و هستم و از این مسایل اگاهی کافی دارم. چطور بعضی از متعصبان مذهبی می گویند اگر امام رضا ظهور کند تمام مسایل اتوماتیک وار حل خواهد شد بخشی از چب اذربایجان هم می گویند اگر سوسیالیسم در ایران ظهور کند همه این مسایل حل خواهد شد. و اینکه تبریزی در این سایت با ستاره سرخ ظاهر می شود سلطنت طلب ها زودتر از کونونیست ها روز کارگر را تبریک می گویند جوود ها از لغت خلق و خلق ها استفاده می کنند بخاطر همین ذهنیت چب ایران در راس ان ذهنیت چب اذربایجان است . و گرنه تبریزی
نام: 
سازاخ
نظر: 
تهرانلی عزیز، سیاستمداران دنیا مرتبا آمریکا را از قدرت گرفتن چین و تبدیل شدن آن به ابر قدرت جهانی هشدار می دهند، ولی احتمالا آنها از روحیات احزاب کردی خبر ندارند، و گر نه آمریکا را به ابر قدرت شدن کردستان هشدار می دادند، چون آنها خبر ندارند که هر روز بصورت مجازی هر روز نقشه کردستان بزرگتر و بزرگتر می کنند، احتمالا طولی نخواهد کشید که مرزهای کردستان بزرگ از ژاپن تا انگلستان و از قطب شمال تا جنوب گسترش خواهند داد، و آمریکا مستعمره کردستان خواهد شد، البته در مرحله بعدی، چون برادران کرد در هر مراسمی از مجلس ترحیم گرفته تا عروسی و جشن تولد بصورت دسته جمعی شعار کس ناله کرد مردوا، کرد زنداوا، و یا بژی کردستان سر می دهند، البته نا گفته نماند در دنیای مدرن غیر عشیرتی دنیا هر وقت کردها توانستند خودشان یک عدد تفنک برنو تولید کنند، شاید بتوانند بعنوان نگهبان قدرت های جهانی در بالای کوهها کشیک بدهند
عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی فارس
نام: 
علی
نظر: 
در دوره ممد رزا شاه مثلی برحسب سیاست اسیمیله کردن تورک ها از طرف حکومت درست کردند که
( از تورک ها زن بگیر ولی به تورک ها زن ندهید) در مقابل اعتراض بخش گوچکی از تورک ها به این مثل . فارس ها گفتند بخاط اینکه زن تورک خاته دار خوبی است اما مرد تورک از زنها کار می کشد .
ولی واقعیت این بود که شوونیست فارس خوب تشخیص داده بود ازدواج فارس با تورک یکی از بهترین راه ها برای اسیمیله کردن یا حل کردن تورک ها در فارس است چونکه هیچ تورکی در خانه فارس نمی تواند تورکی حرف بزند یا فرزندانش تورکی حرفی بزنند و همچنین در این ازدواج ها زیبایی خانمهای تورک چهره هندی فارس ها را تغییر خواهد داد. بلی اینها همه دسیسه های شوونیست فارس بود که حتی چب های اذربایجان به راحتی از کنارش گذشتند.
بازهم می گویم از این به بعد ازدواج تورک با فارس خیانت به ملت تورک است . یعنی در قهواره خود دشمن پرورش می دهی
عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی
نام: 
Şacin
نظر: 
سلاملار علی آقا . شما لطفا نظرتان را بنویسید هرچه بیشتر دادو فریاد طرف در امد به هدف نزدیکتر زده اید . در ضمن در این سایت خودی و ناخودی فراوان داریم . مدرک فراوان است . یک وقتی این آش آنقدر شور شد که خود جناب آقای توکلی فرمودند از دستمان در رفته " توهینی که شده بود » هفته به هفته ، ماه به ماه ملت تورک آزربایجان چه از لحاظ گیفیت و چه از لحاظ کمیت رو به رشد است . بگیرو ببند در مناطق تورک نشین از طرف حکومت نشان دهند مبازره همین ملت است. کسی که تن به تفتیش عقاید تن دهد از ملت تورک نیست . شاد
نام: 
تهرانلی
نظر: 
آقای جمال مپرسی آزربایجان کجاست؟ آزربایجان همان جائی است بشما پناه داده در آن زندگی میکنید. حرف شما به این میماند، انگار آمدی چند صباحی در هتلی زندگی کنی، اکنون میفرمائی؛ هتل مال شماست. اگر توجه کنی (نیم میلیون) کورد فقط در سوئد پناهنده شده اند، انشاالله مدتی که بگذرد، سوئد را نیز به رسمیت نخواهید شناخت.
در اروپای مرکزی (یک و نیم میلیون) کورد پناهنده شده اند، این طور که پیش میرود، با زاد و ولدتان که ماشا الله هر خانواده کورد به کمتر از هفت فرزند رضایت نمی دهد،( البته استراتژی اشغال سر زمینهای دیگران به وسیله ازدیاد نسل که پیش میبرید)، چندان طول نمیکشد در قلب اروپا نیز با شعارهای خنده دار "بژی بژی کردستان" آنان را نیز برسمیت نخواهید شناخت.
جمال جان در این خصوص ذکر مثالی خالی از لطف نیست. روزی از کردی پرسیدند:
فلان هتل را میشناسی؟ گفت بله؛ گفتند از کجا میشناسی؟ گفت؛ چون که مال
نام: 
سازاخ
نظر: 
جنابان تبریزی و کیوان، شما ها خودتان می بافید و می دوزید و تولیدات ذهنی خود را با کلمات تحمیقی و فریبنده می پوشانید تن آدمی و بعد از دور یک نگاهی هم می کنید و می گوئید درست اندازه تنته، چه بهت هم میاد،
ازدواج یک مساله شخصی است، هیچ ربطی هم به سیاست ندارد، شما ها بحث سیاسی را با چانه زدنهای میدان تره بار اشتباه گرفتید، البته ناگفته نماند که خیلی از آزربایجانی هائی که فرزندانشان با خانواده های فارس زبان ازدواج کرده اند، بخاطر حاکمیت اجتماعی زبان فارسی عملا کودکانشان از یاد گرفتن زبان ترکی محروم می مانند، و والدین ترک عملا نمی توانند با نوه هایشان صحبت کنند که این فاجعه مصیبتی است برای مادر بزرگی که یک عمر زحمت کشیده و فرزندش را بزرگ کرده از مکالمه با نوه اش محروم شود، من نمی فهمم آنهائی که دم از عدالت می زنند، ولی تا حاکمیت زبان فارسی به زیر سئوال می رود، تبدیل به یک نژاد پرست می شوند.
نام: 
لاچین.علی.سازاچ
نظر: 
سرانجام بعد از فشارهای انساندوستانه تبریزی، سازاچ و لاشن ،در مقابل علی ...؛ فاشیست کانادایی و ... تفرقه انداز...، موضع گرفتند و ... نژادگرایانه او را در مقابل عشق و ازدواج، رد نمودند.
چند هفته تاخیر این 2 پان ترک هم فکر علی های ستون پنجمی، نشان میدهد که پان ترک ضد ایرانی چقدر صداقت نقد و انسانی و مدرن و روشنگرانه و مسئولانه در مقابل جنایتکارنی مانند علی فاشیست کانادایی دارند.
امید است نام واقعی یا اسامی مستعار دیگر این "علی آخوند راسیست " در این صفحه افشا شود تا نوادگان زردشت و کورش ، پرونده ای برای وی باز کنند و اسمش را در لیست سیاه محاکمات آینده؛ نه چندان دور ،قرار دهند تا وی یاد بگیرد سیاست ، تحریک دیگران و سرگرمی فاشیستی برای خود، و به کثافت کشیدن مبارزات خلقهای ایران برای آزادی فولکلوریک، و ... ضد ایرانی نیست. تا همچون اغامحمدخان، ... به دربار
عنوان مقاله: 
با کشورم چه میکنند؟
نام: 
کیوان
نظر: 
جای تعجب ندارد که دین اسلام از بنیاد با حقوق مساوی زنان مخالف است .ایا در همین تبریز نبود که دبستان دخترانه را تخریب کردند؟پیش از انقلاب روشن بود که با روی کار آمدن اخوندها فقه اسلامی حاکم خواهد شد و حق زن به اندازه بیضه چپ مرد است .
حال که این ها را می‌دانستیم و می دانستند چرا به دنبال اخوند رفتند؟چرا از اخوند دفاع کردند و رهبر پرولتاریا همراه همسرش لچک بسر به نظام رای دادند؟ بنابراین حق بانوان با انقلاب از بین رفت. اکنون چرا ما به خود سوزی این دختر جوان بی تفاوت هستیم؟؟کدام اعلامیه مشترک در باره خود سوزی داده شد ؟اعتراض جمعی چگونه؟ این خود سوزی ابزاری برای یاوگویان است مانند خود سوزی اگاهانه و تشویقی مجاهدین در پاریس.
عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی فارس
نام: 
علی
نظر: 
در فضای مجازی هر کس مسئول گفته های خود است و کسی نمی تواند دیگری را مجبور کند که نظرش را در باره گفته های دیگران بگوید. من از 2 هموطن تورک که نظر منفی علیه من داده اند می پرسم تابه حالا شما از فارسی پرسیده اید که نظرش به نوشته های تبریزی چیست؟ ایا فارسی را در همین سایت دیده اید که به تبریزی بگوید نژاد پرست یا از گفته های او انتقاد کند؟
متاسفانه این یک پدیده قدیمی است که بعضی از تورک ها برای اینکه خودشان را ادم مترقی.متمدن.روشنفکر. با انصاف یه فارس ها نشان دهند حاظرند هموطن تورک خود را زیرپای خود له بکنند. دقیقن بخش بزرگ چپ اذربایجان دچار همین ضعف هستند می ترسند از مسایل ملی صحبت کنند نگران هستند که فارس ها به انها بگویند ناسیونالیست. قوم گرا و شهرت چب و روشنفکر بودن انها دود شود و برود هوا. جهت اطلاع شما ملتی استعمار شده که علیه استعمار و نژاد پرستی مبارزه می کند نمی شود به ان گفت تو هم
عنوان مقاله: 
بازمیگویم این سه چهارعقب مانده راولش کنید
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ دوسلار
ماکاربزرگ درپیش داریم ؛تلاش چندساله ملت ومبارزان تورک کاری دراین زمان کوتاه کرده اند،کارستان.
باوکنید،مبارزان تورک وتورکمن وبلوچ وعرب وافرادباوجدان وباشرف ملت فارس(دری) اکنون هرسدی ومانعی راشکانده وپیش میروند.
نه جهل وحقه بازی پان فارس های حاکمیتی فاشیست اسلامی کارسازاست ونه روشنفکرنماهای متوهم چهارکتاب وچندکلاس خوانده مدرک قلابی گرفته هایارای این روشنگری سیل آسارادارند.
آنهاییکه دریخبندانهای سیبری خوابشان برده وآنهاییکه هنوزدنبال تزهای صدسال پیش تقی ارانی واحمدکسروی لعت الله خالقین توان مقابله ندارند.
این عقب ماندگان درتفکرکمونیستی وپارتیزانی واسلخه بجای مغزگذاشته ها تمام تلاش خودرامی کنند،ولی هنوزازانقلاب انفورماتیک وازپیشرفت درزمینه های رسانه های مجازی عاجزند.
اینهاهنوزازبدست گرفتن گوشی های مدرن موبایل می ترسند.
این تبریزی وجمال ودادیاروبی نام های گوناگون همچون
عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی فارس
نام: 
علی
نظر: 
پیشنهاد من این است. غیر فارسها به موزیگ.اهنگ فارسی از هر نوعش گوش ندهند . به فیلمهای فارسی نگاه نکنند. به کنسرت های فارسی نروند. به پارتی های فارسی نروند. به رستوران های و مغازه های فارسها نروند. به مجالس مذهبی فارسی نروند. به مساجدی که ملا فارسی حرف می زند نروند.
با هیولای استعمار فارس در ایران علیه غیر فارس ها از هر راه ممکن باید جنگید و گرنه باید مثل برده در تحقیر زندگی کرد
عنوان مقاله: 
افکار حاج سید علی کانادائی با افکار پان فارسیست تبریزی درست یکی است .
نام: 
lachin
نظر: 
ســـالام دوســـلار..
پان فارسیست قیرمیزی...
افکار حاج سید علی کانادائی با افکار پان فارسیست تبریزی درست یکی است تنها با این فرق که یکی روی سکه است و دیگری روی دیگر سکه..شاید افکار شما در ظاهر مخالف همدیگر باشند ولی نتیجه یکی است....
نام: 
تبریزی
نظر: 
دوست گرامی ما سازاخ می گوید: (..... آقای رفیق تبریزی، ازدواج در دنیای دموکراسی تصمیمی است کاملا شخصی و خصوصی، هیچ ربطی به ملیت، دین، ایدئولوژی، کاپیتالیست و یا پرولتر بودن افراد ندارد! .....)

روشن نیست که این سخنان چرا به من گفته می شوند؟ این سخنان باید به حاج سید علی کانادائی گفته شوند نه من! این حاج سید علی کانادائی است که می گوید: (..... ما باید دنبال یک آخوند بگردیم تا فتوی دهد و ازدواج ترک های آذربایجان با فارس ها و کردها را حرام اعلام کند! .....)

و یا دوست گرامی ما سازاخ می گوید: (..... اگر یک زوج ترک و فارس و یا هر ملت دیگر باهم احساس خوشبختی بکنند هیچ بنی بشری با افکار نژادپرستانه نمی تواند ازدواج آنها را زیر سؤال ببرد، مطرح کردن این گونه سؤالات، سؤال برانگیز است و طبیعتا فقط از ذهن یک نژادپرست می تواند تراوش کند! .....)

این اندرزهای انترناسیونالیستی برای .....
نام: 
Anonymous
نظر: 
حجت الاتراک والکذابین بعد تقیه صغرا ژست انساندوستانه گرفت و کامنتی منتشر و ازدواج ترک و فارس را بلامانع اعلام کرد. حیف وقت که تلف کنید برای این افراد. زنده یاد احمد کسروی به خوبی پرهیز از جدل با این افراد را گوشزد کرده است. اگر از مهمان نوازی ترک ها خواستید بدانید سفری به تبریز داشته باشید
عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی فارس
نام: 
علی
نظر: 
من یک سری مسایل را در رابطه با تبریزی فقط در چند سطر مطرح کرده بودم که اقای توکلی صلاح به انتشار ان ندیده
حداقل اقای تبریزی به این سئوال پاسخ دهند که زبان مادری ایشان چیست؟ ایا در دنیا کسی را دیده اید که از گفتن زبان مادری خود شرم داشته باشد؟؟
اما من باز هم می گویم تورک ها نباید با فارس ها و کردها ازدواج کنند در غیر اینصورت در اینده مشکلات شدید خانواده گی برایشان پیش خواهد امد مثل اتفاقات در سوریه.
تورک ها در گفتن حقایق در باره استعمار فارس علیه خود و نشان دادن اتش درون خشم خود به فارس ها نباید محافضه کاری کنند و خجالت بکشند. فارس ها هر چی از دستشان امده علیه تورک انجام داده اند و تورک ها هم باید نفرت خود از انها را با شجاعت نشان دهند در همه زمینه ها. فارس دوست تورک نیست در هر موقعیت شغلی و سیاسی باشد.
مگر اینکه از همین امروز خلاف ان را صابت کند.
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس اعلام کرد که قصد خداحافظی از فوتبال ایران را دارد. علی رضا کە یک کورد است دلیل خداحافظی از فوتبال ایران را توهین و اعتراض بە هواداران تیم تراکتور سازی اعلام کرد پان تورک ها و گرگ های خاکستری فاشیست زیادە از حد پایشان را از گلیمشان دراز کردند یا با... وادارشان میکنند کە بە استپها و دشتهای مغولستان و تورکمنستان بر گردند یا ... مثل شهر وند کوردستان و ارمنستان و فاسستان مثل انسان زندگی خواهند کرد
نام: 
سازاخ
نظر: 
آقای رفیق تبریزی،، ازدواج در دنیای دمکراسی تصمیمی است کاملا شخصی و خصوصی، هیچ ربطی به ملیت، دین، ایدئولوژی، کاپیتالیست و یا پرولتاریا بودن افراد ندارد، مشکلات در ایران توسط ایدئولوژی پانفارسبسم حاکم تولید شده، و گر نه ملت فارس همانند دیگر ملل مورد احترام ملت ترک آزربایجان می باشد، و اگر یک زوج ترک و فارس و یا هر ملت دیگر، با هم احساس خوشبختی بکنند، هیچ بنی بشری با افکار نژاد پرستانه نمی توانند ازدواج آنها را زیر سئول ببرد، مطرح کردن اینگونه سئوالات، سئوال برانگیز است، و طبیعتا فقط از ذهن یک نژاد پرست می تواند تراوش کند، و گر نه ملت ترک آزربایجان همیشه ملتهای مهمان را با آغوشی باز پذیرفته، و اکر هم امروز دچار مشکلاتی شده، علتش این است که مهمان می خواهد به صاحبحانه امر و نه کند و زبان خود را تحمیل کند، حرکت ملی آزربایجان مخالف زبان تحمیلی است، طرح کردن مسائل ازدواج ترک و فارس با هدف
عنوان مقاله: 
بانوی شجاع ابی
نام: 
پژمان
نظر: 
ما با نظامی متمدن روبرو نیستیم بلکه با یک دین افراطی.در متون مذهبی حق را در برابر حق میگذارند مانند چشم دربرابر چشم و گوش در برابر گوش وجان دربرابر جان .با پیروی از این اموزش دینی جایز است که دختر دبیر فدراسیون دختر اخوند محله دختر شهردار دختر امام جمعه دختر ایات نظام دختران ونواده گان خمینی خواهر فوتبالیستی که در همان ورزشگاه بازی میکند ،همان رود که بر دختر ابی رفت .مطمن باشید که پس ازاین رویداد حکم شرعی ورود بانوان به ورزشگاه هاصادر خواهد شد .
عنوان مقاله: 
بە تهرانلی
نام: 
جمال
نظر: 
تهرانلی آذربایجان کجاست ؟ ما سرزمینی بە اسم آذربایجان بە رسمیت نمیشناسیم آنچەکە بە غلط آذربایجان میگوئید سرزمین ، کورد ، طالش . آسوری و ارمنی هست قربان اگر سواد دارید بروید تاریخ را بخوانید کە محمد خان قاجار و سلجوقیان و آق قویونلو و قزلباش چگونە بە سرزمین این ملتها هجوم آوردند با عربدە کشی تورکی نمیتوانید خود را صا حبخانە سرزمین این ملتها کنید ؟
در رابطە با کوردهای عراق نیز زیادە از حد بی خود میگوئید چون این کوردها اولأ در سرزمین مادری خود کوردستان عراق بەبە بخش دیگری از سرزمین مادری خود کوردستان ایران آمدند بر اثر خیانت خاندان پهلوی دومأ اگر سواد دارید خبرها را بخوانید نە تنها این کوردها دوبارە بە کوردستان عراق برگشتند بلکە بروید سر بزنید بە کوردستان یا خبرها را بخوانید این تورکها هستند
عنوان مقاله: 
https://iranglobal.info/node/74162 با دوستانت نزدیک، دشمنانت نزدیکتر, دنیز ایشچی
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
""رمز پناهنده شدن رفیق ما به کشور‌های امپریالیستی حالا معلوم شد "" هر ابلهی که کلاس اکابر را تمام کرده میداند کشور چین "" با شخم زدن ارزش‌های لیبرال دمکراسی "" به قدرت جدید جهانی‌ تبدلیل خواهد شد، یعنی‌ کمونیست جهان سومی‌ ما، برای پیروزی چین و نابودی ارزش‌های لیبرال دمکراسی، صبرش لبریز شده و سر از پاا نمی‌‌شناسد، این در حالیست که اوروپا و کاپیتال آن بزودی با " نرخ بهره منفی‌ در اوروپا " سرازیر تورکیه خواهد شد، و میراث چپ در منطقه به دست پ ک ک و کمونیست ها، جنگل‌های تورکیه و آزربایجان جنوبی را آتش میزنند و مادران داغدار در تورکیه، شاکی‌ هستند حزب دمکرات خلق ها، جوانان آنان را در تورکیه، به دست پ ک ک به عنوان سرباز سپرده ا‌ند، چین آمادگی‌ خود را برای سرمایگزاری در پروژهٔ " خط لوله گاز ترانس کاسپین " الام کرده و جهان پیشرفته خود را آماده "" آپارتاید اقلیمی / جوی "" کرده جامعه شناس‌های ابله ما
نام: 
تهرانلی
نظر: 
آقای جمال! اکراد مهاجر زمان صدام حسین، بر اثر جور و ستم صدام از شمال عراق به آزربایجان پناهنده شدند. مگر شما صاحب آزربایجان هستید ادعای سرزمین میکنید؟ یادتان رفته وقتی صدام هفتصد هزارنفرتان را بیرون ریخت مردم آزربایجان به شما پناه دادند، حالا نسبت به آزربایجان ادعای مالکیت میکنید؟ کل تعداد شما در آزربایجان حتا به سه درصد نیز نمیرسد شما به تاسی از پانفارسها شعار خنده آور ترک به ترکستان سر میدهید، در صورتیکه شما در همین آزربایجان در سرزمین ترکان نشسته اید. مناطق آنادلو و آزربایجان که به شما پناه داده صاحبانشان ترکند، و ترکستان از همین مرزهای غربی ترکیه و مرزهای غربی مجارستان شروع میشود و تا مناطق ترکستان شمالی در چین و ولادیووستوک به مردمان تورک "یاقوت ها" ختم میشود.
ترکان از هزاره های دور به علت کثرت جمعیتشان که اکنون بیش از چهار صد میلیون نفر است، در جغرافیای وسیعی زندگی
نام: 
سعید تبریزلی
نظر: 
این جمال کرد دوباره شروع کرد به رجزخوانی. عفرین یادش رفته طفلک. فرار دسته جمعی کردها از کرکوک را هم از یاد برده در مورد ملا حسنی و سولدوز هم که دیگر هیچ نمی گویم. جمال عزیز تبریز و اورمیه و خوی و سلماس و تکاب و... سهند و سبلان و ارس و قزل اوزن و سلطانیه آزربایجان است. و آزربایجان وطن است وطن ما. ما برای این جغرافیا شعرها سروده ایم. آزربایجان روح و روان ماست. خانه ماست. آزربایجان ساز عاشق های تبریز و اورمیه و زنجان و میاندوآب و سولدوز است. آزربایجان حیدربابای شهریار است غزلیات عمادالدین نسیمی هست. آزربایجان کردستان نیست اما کرد هم دارد آسوری هم دارد تالش و ارمنی هم دارد. کرد اورمیه ترکی را با لهجه ترکی اورمیه صحبت می کند ارمنی تبریزی با لهجه تبریز. هرگاه دیدی ما با وانتهای لوکس تویوتا در حال فرار از تبریز و اورمیه هستیم بفرمایید در تبریز و اورمیه علام کردستان کنید. هرگاه دیدی ژرمن ها