«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

عنوان مقاله: 
دیوار کمونیسم
نام: 
Anonymous
نظر: 
به لاشین پر ادعا و شلوغکار ،باید گفت غیر از استالین، در اطراف غالب شهزهای اروپا در قرون وسطی دیوار حفاظتی وجود داشته . چینی ها هم دیوار چین را در مقابل مغولها ؛جد بزرگوار شما ترکها ساختند.بنابراین استالین نخستین نبود. تازه آنهم دلیل داشت چون غالب متخصصان و تحصیل کردههای کشورهای جنگ زده اروپای شرقی ،برای رفاه بیشتر به کشورهای سرمایه داری مهاجرت میکردند. دیوار فوق در سال 1961/63 ساخته شد. در فاصله 1945/61 صدها هزار نیروی متخصص از کشورهای تخریب شده اروپای شرقی به غرب کوچ نمودند.
نام: 
کیانوش توکلی
نظر : 
اینجانب در این کلیب ویدویی با فريدون احمدي(عضو شورای مدیریت دوران گذار ) ،آرسن نظريان (عضو شورای رهبری جبهه ملی ) ،جمشيد طاهري پور (منفرد ) فرهاد فرجاد، ( عصو رهبری حزب دمکراتیک مردم ایران )بهروز مطلب زاده(منفرد ) ،امیر ممبینی(منفرد )، احمد پورمندي (منفرد ) در ارتباط با 5 دهه تجربه سیاسی ، شکاف نسل ها و.... صحبت کردم ، برخورد جدی این می بود که منتقد با سخنان اشخاص بالا بطور مشخص برخورد می کرد و نشان می داد این "اسهال مزاج " در کجا و مربوط به کیست؟ اینکه فرد ، سازمان و یا حزبی چهل سال پیش خطای سیاسی داشته است (که همه ی احزاب سیاسی خطا داشته اند ) اکنون همان است که چهل سال پیش بود، غیر واقعی است و ریشه در حب و بغض های فرقه ای دارد.وگرنه در این 20 سال حداقل کلی فعال انجمن اسلامی ،
نام: 
کیانوش توکلی
نظر : 
اقبالی جان ، بازهم فله ای همه را کوبیدی، اولا این افراد اکثرا مهمانآن آن گنگره بودند، حداقل آرسن نطر یان که دوست و هم نظرت بود ، بعید است که اصولا مکثی بر سخنان این افراد داشته ای دوم انتظار از تو این بود که مستند سخن بگویی ،که چه گفته است و بخشی از حرف و گپ طرف مقابله را نقد می کردی
عنوان مقاله: 
سوسیالیسم عین دموکراسی است حتی با فعالیت های احزاب مخالف سوسیالیسم..
نام: 
lachin
نظر: 
ســــلام دوســـلار....
آقای دنیز ایشچی.....اگر در دولت سوسیالیسم که اشاره کردید ((سوسیالیسم عین دموکراسی میباشد)), آیا احزاب دیگر و حتی احزاب مخالف « سوسیالیسم » فعالیت خواهند کرد و یا نه؟ دموکراسی چیزی نیست به غیر از (( احترام به عقاید اقلیّت ها و فعالیّت های سیاسی احزاب دیگران و مخالفان ))..در ضمن در مقاله قبلی که شما اشاره به اقتصاد (( کواپراتیو )) بوسیله شرکت های که بوسیله کارگران, کارمندان و گرداننده گان ایجاد میشود, یک طرف معادله را فراموش کردید به این مضمون که سرمایه اولی این شرکت ها یا بایستی از بانک ها قرض گرفت و یا از سهامداران. مگر اینکه شما در عربستان این سیستم اقتصادی را پیاده بکنید و سرمایه اولی را از درآمد نفت استفاده بکنید.RICHARD WOLF امریکائی از این نوع اقتصاد ها زیاد حرف میزند ولی شدنی نیست.
عنوان مقاله: 
بازهم توهم
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ این آقای دنیزایشچی بازهم توهم سوسیالیستی دریک کشوراسلامی با بنیاد مختلف اقتصادی، برایمان تز توهمی سوسیالیستی را ارائه کرد.
کشوری که مردمی حتی بازندگی بادیه نشینی دارد،یا تفکر غلیظ اسلامی وعقب افتاده دارد.برایمان تزهای عوامفریبانه متوهمی
صادرمیکند.
نمی دانم ،ایشان که درکشورهای کمونیستی بوده وسرنوشت فلاکتبارشان رادیده چطوربازهم بفکر این سیستم دریک کشوراسلامی وعقب افتاده اقتصادی اصراردارد.
کشورهای اروپای شمالی .کوباوکره شمالی وروسیه ووو..چطوربرای ایشان درس عبرتی نشده ومیخواهد،این سیستم رادرایران پیاده کند؟
من بااینکه به تفکرسوسیالیستی احترام ویژه بخاطرعدالت خواهی اش دارم ،نمی دانم این تورک ایران اسلامی چراازاین تفکرشکست خورده دست بردارنیست؟
آقای ایشچی ،باورکن این سیستم درحال حاظربااقتصادی که ایران دارد،نه شدنی است ونه مردم می پذیرند.
فقط نیروی خوب خودوملت ماتورکان
عنوان مقاله: 
ایران با هژمونی و اتوریته زبان و فرهنگ 13 هزار ساله پارسی
نام: 
lachin
نظر: 
ســـلام دوســـلار..
یکی از بدبختیهای جامعه استبداد زده مثل ایران رشد و تکامل آگاهی های سیاسی ملت هاست . این آگاهی و رشد سیاسی تنها در محیط باز سیاسی اتفاق می افتد. مثال زنده اش کامنت این کاربر « Anonymousتناب بریده » است. بنظر ایشان اگر کسی کمونیسم و چپ وطنی را انتقاد بکند حتمآ بایستی «« ساواکی »» سابق و نماینده گان سرمایه داری امپریالیست امریکا و آپارتاید اسرائیل باشد. در ضمن این کاربر گرامی مدت طول زمانی 13 هزار ساله ایرانی با هژمونی و اتوریته زبان و فرهنگ پارسی را از یادشان بردند.
نام: 
اقبال اقبالی
نظر : 
این طیف توده ای نیم قرن سیاست شان اسهال مزاج بود (...زدند)، کمی دندان روی جگر بگذارید تا کالای سیاسی شان را در دکان تازه نمایش دهند. آنگاه آشکار خواهد شد که تنها شال قبا عوض کردند ویا معجزه زخ می دهد و از کوزه چیزی غیر از محتوای آن برون می آید؟!
عنوان مقاله: 
انی موس طناب بربده
نام: 
علی سعادت
نظر: 
شما از چپ دفاع میکنی بعد شعار اقوام اصیل ایرانی.میزنی
چپ به اقوام اصیل اعتقاد ندارد وساده بگویم شما چپ وشاه
پرستان را یکی کرده اید.واینهم یکی از اثرات مخرب رژیم است
که ما وادار به بحث وجدل شده ودر اخر میشویم پرتقال پیوندی واما اخر کلام ......عزیز جان با شعار نمیشود از یک تفکر ویا یک حزب ودسته دفاع کرد یا کسی را قانع نمود
عنوان مقاله: 
عثمانی عامل بحران کنونی خاورمیانه
نام: 
پایدار
نظر: 
ترکان مهاجر عثمانی با اشغال ترکیه کنونی و بالکان در جنگ اول به پایان خود رسیدند و همه متصرفات غیر قانونی خود را از دست دادند .
پیدایش دولت یهود و عراق وسوریه ناشی از سیاست نژادپرستانه دولت عثمانی نسبت به عربان و ارامنه وکردان بود .
اگر دولت عثمانی با سیاست تعامل و انسانی با ارامنه و مردم بالکان رفتار میکرد شاید در جنگ اول شاهد این همه فلاکت تاریخی نمی شد.
بسیاری از ایرانیان مینویسند که تا پیش از انقلاب چگونه مسافران ایرانی مورد تجاوز مالی پلیس ترک قرار می‌گرفتند و بدون سیگار وپول ادامه مسافرت غیر ممکن بود .بسیاری در تاریکی شب برای فرار از دست پلیس ترکیه راننده گی میکردند .
انقلاب چپ ودینی در ایران بازاری برای ترکان عثمانی شد وانقلاب ایران برای ترکان کارافرینی کرد .
امروز در اروپا چند ملیون ترک عثمانی به کار مشغولند و میلیارد ها دلار وارد اقتصاد ترکیه میکنند .
عنوان مقاله: 
https://iranglobal.info/node/73153, ایران چیست؛ ایرانیت کدام است؟ (بخش سوم), علی شاکری زند
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" ناسیونالیزم برای اولین بار، در قرن ۱۶، در انگلستان پا به عرصه وجود گذاشت "" به مدت ۲ قرن، این ناسیونالیزم در انگلستان ماندگار بود تا اینکه فرانسه و آلمان، ناسیونالیزم را وارد گفتمان دولت - ملت کردند، روسیه با پشت سر گذاشتن " ایوان کبیر که به پرداخت مالیات به مغول‌ها سرباز زد، ایوان مخوف، کاترین کبیر، پتر کبیر به قلمرو خود افزوده بود ولی‌ ناسیونالیزم و ملی‌ گرای روس، هنوز سالها از انگلستان، آلمان و فرانسه عقب بود، با تشکیل اتحاد جماهیر شوروی، ناسیونالیزم روسی کمی‌ عقب نشست، با فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱، هنوز بحث ناسیونالیزم روسی وارد یک چهارچوب تعریف شده نشده، لطفا دقت کنید خراجی که مغولها از روس‌ها میگرفتند نطفه‌های تشکیل ناسیونالیزم روسی را کاشت، مغولها باعث شدند روس‌ها به درک اقتصادی برسند، نه شاهنامه، امروز الیت روس، بین انتخاب پروژهٔ دولت - ملت سازی، روی ۲ کشور زوم کرده ا‌ند، یونان
عنوان مقاله: 
https://iranglobal.info/node/73153, ایران چیست؛ ایرانیت کدام است؟ (بخش سوم), علی شاکری زند
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" ناسیونالیزم فارسی‌ و پرژهٔ دولت - ملت سازی در فارسستان و مقایسه آن با تورکیه آتا تورک و یونان "" ملیت یونانی، موجودیت خود را، به کلیسای ارتدوکس که روسیه از آن حمایت کرد و حمایت انگلستان از استقلال یونان از امپراتوری عثمانی برای جلوگیری از سقوط یونان به آغوش کلیسای ارتدوکس روسیه مدیون است، ملیت و ناسیونالیزم تورک به رهبری آتا تورک، قادر بود گفتمان "" در دوران امپراتوری عثمانی، ما خادمین یونانی ها، ارامنه و دیگر مسیحیان بودیم "" و با نابودی امپراتوری عثمانی، تورکیه نوین را پایه گذاری خواهیم کرد بنا نهاد. ناسیونالیزم یونانی، امروز دیگر به گفتمان واهی "" یک نیروی تاثیر گذار در بالکان "" باور ندارد، مقدونیه شمالی‌ تاسیس شده و کشور‌های بالکان میدانند ناسیونالیست‌های یونانی، از اسلوبودان میلسویچ حمایت کردند، این در حالیست تورکیه نه تنها در بالکان، بلکه آسیای مرکزی و قفقاز، در حال نفوذ بیشتر
عنوان مقاله: 
https://iranglobal.info/node/73153, ایران چیست؛ ایرانیت کدام است؟ (بخش سوم), علی شاکری زند
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" چرا ناسیونالیزم فارسی‌، ظرفیت ملیت سازی تورکیه مدرن یا یونان مدرن را ندارد؟ "" ناسیونالیسم و ملت - دولت سازی در تورکیه، مراحل احیا و باز سازی خود را، زمانی‌ توسط آتا تورک تکوین کرد که هنوز
موسسات و بنیاد‌های دوران امپراتوری عثمانی، پا بر جا بودند، بدین سبب باید ویران می‌‌شدند تا تورکیه نوین روی خاکستر آن، ایجاد شود، فارسستان فاقد این پیش زمینه است، یونان مدرن نیز و ناسیونالیست آن، نه تنها هیچ دشمنی با امپراتوری بیزانتین نداشت، بلکه خود را بخشی از میراث آن مخصوصا مذهب مسیحی‌ تلقی‌ میکرد، یعنی‌ در حالیکه با رد امپراتوری عثمانی به استقلال رسید رگه‌های امپراتوری بیزانتین را با افکار دمکراتیک سالهای ۱۸۵۰ پیوند داد، فارسستان و ناسیونالیزم فارسی‌، با گذشته کذا ئی خود، بیشتر از ۲ هزاره فاصله دارد، هزار سال حکومت عرب ها، بیشتر از هزار سال حکومت تورکان، جامعه شناس‌های ابله اینها نیز، پیش از
نام: 
تبریزی
نظر: 
مذاکره با جمهوری اسلامی، خیانت آشکار ناسیونالیست ها

http://www.pezhvakeiran.com/maghaleh-97452.html
عنوان مقاله: 
یک تروریست طرفدارجبهه ملی میشود
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ دوستان اگرنوشته های این حقیررادرموردخط مرزسوسیالیسم وفاشیسم راخوانده ویادتان باشد،گفتم که بین سوسیالیسم وفاشیسم عین پل صراط می ماند،اگرافرادی نتوانندتعادل افکارانسانی وعلمی سوسیالیسم رادرروی این خط ومرزحفظ کنند،بدامن سوسیال ناسیونالیسم(فاشیسم) خواهند.
سیاسیون چپ ایران بخاطردرک نکردن ومطالعه عمیق نداشتن،میشودگفت به دامن تفکرات ناسیونالیسم افتاده وتبدیل به سوسیال ناسیونال میشوند.
دراین سایت افراد زیادی وجوددارند،که سابقه سیاسی چپ داشته وحتی اعلام میکنند،زندانی بوده اند،ولی باتاسف بایدگفت
این افراد گرفتارتفکرسوسیال ناسیوتالیسم گشته اند،آقای تبریزی ستاره داردروغین واقبال اقبالی وکاوه جویا،محسن کوردی ،ابولفضل محققی رابایددراین میدان دید.
درجنگ سوریه ودرزمان بمب گذاری های تروریست های پ ک ک درتورکیه آقای اقبال اقبالی ماهیت خودرانشان داده بود،
ولی دراین نوشته به جبهه ملی، بدرستی
نام: 
Anonymousتناب بریده
نظر: 
این ساواکی سابق با نام لاتین " ناشناخته یا مخفی" Anonymous که مدام به چپ ها توهین میکند و تهمت میزند نشان میدهد که هنوز بعد از 40 سال خیانت شاه فراری به میهن ، چقدر مجروع و زخمی و خون آلود است. این قبیل نمایندگان سرمایه داری امپریالیسم امریکا و آپارتهاید اسرائیل بودند ، که موجب روی کارآمدن آخودهای داعشی قرون وسطایی شیعه شدند. شاه آخرین نماینده استعمار غرب ذر ایران بود و چه راحت گوشش را گرفتند و به درک واصل نمودند. امثال صدرالاشراف هم با جعل تاریخ و تئوری سیاست ، دنبال دمکراسی فدرالیستی در زمان شاهان ارتجاعی قاجار، و نظام فئودالیستی ملوک الطوایفی ایرانی میگردند.
پیش به سوی آینده ! نابود باد ارتجاع گذشته شاه و خان و قاجار !
زنده بادجمهوری سوسیال دمکرات سکولار منوگام فدرال ایرانی ؛ با هژمونی و اتوریته زبان و فرهنگ پارسی !
ترک به ترکستان ! ایران فقط میهن اقوام اصیل ایرانیست.
َ
عنوان مقاله: 
صدا و سیمای اهواز، نظام حکومتی فدرال بعد از جمهوری اسلامی ایران
نام: 
Anonymous
نظر: 
آقای تبریزی به درستی به فدرالیسم مورد نظر پان اتراک و پان اعراب اشاره کردند. مشکل اینجاست که تجزیه طلبان با نام های مستعار گوناگون مشغول حمله به ستاره سرخ هستند چون با یک نام از هدفی مشخص دفاع میکند. در مقابل افرادی با یک اسم ادای محقق زبان و تاریخ و شاعران را در میاورند و گاهی هم با کپی کردن مقاله های علمی در باره پیدایش هستی سعی میکنند چهره ای علمی از خود نشان دهند تا هر چرت و پرتی نوشتند همه بگویند شیخ شیره خورده طعم شیرین را میفهمد.معلوم است برای ناسزا گفتن و منحرف کردن بحثهای منطقی باید از نام مستعار دیگر استفاده کرد.
عنوان مقاله: 
صدا و سیمای اهواز، نظام حکومتی فدرال بعد از جمهوری اسلامی ایران
نام: 
Anonymous
نظر: 
چپ بی وطن و بی پرچم موازی با رژیم اسلامی بی وطن که برایش امت اسلام مهم است نه ایران در واقع سپری شده اند برای تجزیه طلبان و طرفداران فدرالیسم قلابی که باز هم از وضعیت کنونی ایران و سردرگمی مردم سوء استفاده میکنند تا به خیال خود به اهداف شوم برسند.آقایان صدرالاشراف ها و مابقی دشمنان ایران فقط به فکر گرفتن انتقام هستند که چرا نظر شخصی و رویای انها تبدیل به واقعیت نمیشود. یکی زندانی زمان شاه بوده یکی از ساواکی ناسزا شنیده و ... الان که کشور در آستانه نابودی است هرکدام از اینها با گل آلود کردن آب قصد ماهیگیری دارند .
عنوان مقاله: 
دیوار کشی استالینی
نام: 
lachin
نظر : 
ســـالام دوســـلار....
باز هم این ستاره سرخ تنها بخاطر اینکه افکار و اندیشه های هویّت طلبان را به بیراهه بکشد, صحبت از دیوارکشی « هیتلری » می کند. غافل از اینکه در اروپا اولین دیوار کشی را تاواریش استالین بنا نهاد. تعجب این جاست که این ستاره سرخ بهتر از ما می داند که شهر برلین به دستور استالین , با دیوار مشهور, به غرب و شرق تقسیم شد. ولی سوال اینجاست که چرا هر موقع که بحث های فدرالی و هویت طلبی و استقلال طلبی به میان می آید, ایشان اولین نفری هستند که ادرسهای غلط و اطلاعات غلط با لینک های مکرر می فرستند. وظیفه این ستاره سرخ چه میتواند باشد؟؟؟؟؟؟؟
عنوان مقاله: 
جنگ داخلی برای تجزیه
نام: 
روشن
نظر: 
اساسن پرسیدنی است که این نماینده گان ملت عرب در کجا انتخاب شده اند ؟ دروغ های تاریخی راه به جایی نخواهند برد .
حقیقت پشت پرده این است که نه فدرالیسم ویا خود مختاری بلکه تجزیه ایران هدف نهایی گروه های تجزیه طلب است .بنظر نمیرسد در صورت فدرالیسم نفت خوزستان به تبریز و خراسان رشت و زاهدان برسد .هدف از بین بردن دولت های منطقه وایجاد کشورهای تابع غرب است.
با فدرالیسم جنگ ترک وکرد در همه اذربایجان وکردستان واستان همدان ادامه خواهد یافت و استان خوزستان به کشور عربی تبدیل خواهد شد .
نه با این فدرالیسم که به تجزیه خواهد رسد باید صد در صد مخالفت کرد .از سوی دیگر سازمان مجاهدین است که خطر ی همانند نظام اسلامی است .تنها راه حل فشار برای انتخابات ازاد بدون خونریزی وگذار ارام از اسلام به حکومت قانون است.
نام: 
تبریزی
نظر : 
در این برنامه سخن آقای عباس خرسندی کلی گوئی درباره فدرالیسم و دموکراسی بود بدون راهکاری روشن!

سخن آقای ضیاء صدرالاشرافی نیز این بود که چون در زمان قاجار و پیش از آن از ممالک محروسه ایران سخن گفته می شد پس هم اکنون باید میان مردم ایران بر پایه نژاد و تبار و زبان و اتنیک و قومیت و ملیت دیوارکشی شود و بر روی این دیوارکشی های هیتلری میان مردم ایران نیز نام فدرالیسم گذاشته شود!

البته با روش آقای ضیاء صدرالاشرافی ایران آمریکای دوم و آلمان دوم نخواهد شد بلکه فرجام کار رسیدن به دریای خونی به نام یوگوسلاوی خواهد بود! برای آن که سخن به درازا نکشد به لینک های زیر نگاه کنید:

لینک یک

http://iranglobal.info/node/16877

لینک دو

http://iranglobal.info/node/62488

لینک سه

http://iranglobal.info/node/63573
عنوان مقاله: 
عبور از حکومت اسلامی چگونه است ؟
نام: 
Rasoul
نظر: 
تمام این مواردی که دوستان لطف کردند و نظرات خودشان را ارائه دادن صحیح،اما چه باید کرد ؟ ملت ایران به نظر من هنوز به آن درجه از تغییر نرسیده اند ، یعنی هر وقت با تک تک سلول های بدنشان احساس کردند نیاز به تغییر است آنوقت می شود گفت که زمان براندازی فرارسیده است ،اما مردم هنوز به آن درجه نرسیده اند.از طرفی هرچه زمان بگذرد به ضرر خود ملت ایران است. دوستان همفکری کنیم راه حلی ارائه بدهید. سپاسگزارم
عنوان مقاله: 
استان همدان
نام: 
الوندی
نظر: 
شب دراز است وقلندر بیدار. گروه ضد ایرانی تجزیه طلب همدان را بخشی از استان ببخشید کشوراذربایجان تصور میکند.همدان شهری تاریخی است که زمانی پایتخت بوده و امروز مرکز استان همدان است .هر چند در اطراف همدان دهات های بسیاری وجود دارد که به ترکی سخن میگویند ولی انها به این نواحی مهاجرت کرده اند .البته کردها نیز همین ادعا را دارند که همدان شهری کردی است .
بنا براین ادعا برلین لندن بروکسل هم شهرهای ترک نشین هستند.
نه جانم ایران قابل تجزیه نیست ولی دشمنانش چرا .
عنوان مقاله: 
مقداری رشدیافته اید
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ قبل ازهمه ازتمام دست اندرکاران سایت ایرانگلوبال بایدبخاطراین رروشنگری ها تشکرکرد.
جناب توکلی ومسئولین محترم ،بایدخاطرنشان کنم که اگرچنانچه درداخل ایران کنونی ودرزمان رژیم قبلی،این کارکه شما انجام میدهدومیدادید،بدون هیچ عذروبهانه ایی به زندان های طویل مدت محکوم میشدید.
ویادردادگاه نظامی محاکمه صحرایی میشدید.
جناب توکلی ،درنقدنبایدرحم کرد،ولی بی ادبی نه، این نقدبی رحمانه است که هرکس وناکسی جرئت خیانت بخودنمی دهد.
متاسفانه سایت شمااین کاررابعضی مواقع انجام میدهد.
دراین مورددرخواست بازنگری درسیاست کلی رادشته ولازم است.
حال درمورد گفتگوی این سه نفر.
آقای واحدی درآخرین جملات خودواقعیت های گذربه این سیاست بازهم ناقص امروزی راگفت.
حتی اعلام کرد،در1990 تعدادی وقتی رای به فدرالیسم رادادند،نمی دانستند به چه رای داده اند،ولی امروز مخالف فدرالیسم وسیستم حکومت عدم تمرکز هستند
عنوان مقاله: 
...
نام: 
Anonymous
نظر: 
داستانهای تکراری شما همانند فیلم های هندی آنقدر غمناک است که آدمی می خواهد هرچه پول خرد در جیبش هست بریزد به حساب حزب کمونیست کارگری حکمتیست، بابا مظلوم نمائی هم حدی حسری دارد!!! آنکسی که در سوئد زندگی می کند، و مدافع الکی و آبکی کارتون خوابها و گور خوابها است، باید خوب بداند که کسی که هویت ترک بودن خود را انکار می کند و پان فارسیست و پان نامه نویس سر سره نویس زبان فارسی می شود، هرگز نمی تواند مدافع حقوق زحمتکشان باشد، آنهم زحمتکشان ترک آزربایجان، طبیغتا اضافه کاری بابت کامنت نویسی، شغلی است برتر و راحتتر از کارتون خوابی
نام: 
Anonymous
نظر: 
آقای توکلی اگر امکان دارد همان سیستم امتیاز دهی مثبت و منفی سابق را برقرار کنید که وقت کاربران گرفته نشود و نظر بدهند. کاربران پان ترک که ۲۴ ساعته کامنت های تکراری و وقت گیر میگذارند . و این دشمنی و کینه آنها پایانی نخواهد داشت و سایت شما هم چون بازدید کننده دارد آنها در حال مطرح کردن جعلیات و حرف زور خود هستند.