گوناگون

دکتر دوشوکی در باره اخبار بلوچستان ودر گیری احمدی نژاد با حداد عادل دستور قتل مخالفان

در ابتدای برنامه گفت و گوی کوتاهی با دکتر دوشوکی مدیر مرکز مطالعات بلوچستان در ارتباط با آخرین وضعیت سروان و دیگر شهر های بلوچتسان ایران و در ادامه در باره عکس فتو شاب حداد عادل ودر گیری او با احمدی نژاد و در پایان در باره روایت وزیر سابق اطلاعات ایران از حذف فیزیکی مخالفان جمهوری اسلامی در داخل و خارج از کشور
انتشار از: 
دیر وقت است آخرین نگاه را به صفحه فیس بوک می اندارم چهره ای آشناکه در تمام طول سی وهشت سال مهاجرت هرگز فراموشش نکرده ام به من خیره گردیده است. هنوز ابعاد دردی که در جانم خواهد خلید را احساس نکرده ام . درد رفتن مردی که یکی از آرزوهایم دیدار مجدد او بود.

از "حمزه فراهتى" و آن دو عزیز دیگر

وقتى امروز به آغاز آشنائی‌ام با زنده‌نام "حمزه فراهتى" انديشيدم خودم هم باور نكردم كه اولين ديدارم با او نه در زندانِ پيش از انقلاب، و نه در جريان ساختن فيلم مستند بلندم در مورد صمد بهرنگى پس از انقلاب، بلكه درست در بحبوحه‌ى انقلاب (آذرماه ١٣٥٧) و در منزل دوست نازنينم "عاطفه گرگين"، آن‌هم نه در ایران، که در پاريس بود!
انتشار از: 

پاسخ دکتر دوشوکی وفرزین بستجانی به سوالات ف. م. سخن از اپوزیسیون!

کارِ پیام نوین شاهزاده به کجا انجامید؟ صدور این پیام با عدم صدور آن چه فرقی داشت؟ مردم ایران، چه فایده ای از صدور این پیام نصیب شان شد؟ -از شورای مدیریت گذار حسن شریعتمداری با آن همه سر و صدا و دارام دورومی که موقع تاسیس اش به راه انداختند و فقط در مورد یک قلم پرچم بدون شیر و خورشید نشان شان، ساعت ها و روزها عمر اهل سیاست ایرانی را تلف کردند چه خبر؟! -جایزه گذاشتن برای سر «شیرین نجفی» به کجا انجامید؟
انتشار از: 

حل بحران هسته ای چه تاثیری برسیاست و استراتژی اپوزیسیون دمکرات ایران دارد؟

کیانوش توکلی : در این گفت و گوی زنده با دکتر دوشوکی و فرزین بستجانی سئوالاتی در ارتباط به سخنرانی جوبا یدن در اجلاس امنیتی مونیخ وهمین طور در ارتباط با سیاست امریکا به برجام و جمهوری اسلامی ایران طرح شد و پرسش کلیدی این بود که حل مسئله برجام چه تاثیری بر سیاست و استراتژی اپوزیسیون براندازخواهد داشت :
انتشار از: 
پیشنهاد میکنم که طرح «سنگ پا» را تبدیل به نماد مسئولین جمهوری اسلامی کرد. مثلاً یک هفته را «هفته سنگ پا» بنامیم و همه مردم روی مغازه ها و اتومبیل های خود تصویر یک سنگ پا بگذاریم. منظور این است که فقط مختص شبکه های اجتماعی نباشد. این روش در خیلی از کشورهایی که گذار به دموکراسی را طی کرده اند موثر بوده است.
تغییرات آب‌و‌هوایی تأثیرات قابل توجهی بر محیط زیست داشته است، طوری‌که در این اواخر یخچال‌های طبیعی کوچک شده‌اند، یخ رودخانه‌ها و دریاچه‌ها زودتر از گذشته آب می‌شود و درختان پیش‌تر از وقت مقرر شکوفا می‌شوند.
همینطور که یکدیگر را هُل می‌دادند و می‌خندیدند وارد شدند. هرکدام بقچه کوچکی زیر بغلشان بود. با لباسهای دبیت قهوه‌ای که مخصوص افسران زندانی بود. یکیشان که تنومند‌تر بود و هیکل ورزیده‌ای داشت، جلو‌تر حرکت می‌کرد. صورتی گرد، با چشم‌های میشی که نوعی شلوغی دلنشین از آن بیرون می‌زد
بخش سوم
چرا این همه حساسیت در بین ملت فارس به نام خلیج فارس وجود دارد؟
این همه نام هست در ایران، مثلا برای برطرف کردن سو تفاهم تبعیض می توانند، اسامی مثل خلیج ایران، بگذارند، ولی چرا اصرار دارند که حتما این مناطق نفتخیز خلیج فقط و فقط بنام ملت فارس درج و ثبت گردد، اصرار آنها بر می گردد به این موضوع  که حتی آنها حساب آنجایش هم را کرده اند که در صورتکه ایران تجزیه شود آن مناطق نفتحیز بطور کامل بنام ملت فارس ثبت شود، و اگر آنها به ایران فکر می کردند چه نیازی بود