منتخب

خبرگزاری ایسنا با انتشار مطلبی با عنوان «عراقی‌ها در ایران چقدر خرج می‌کنند؟» به بررسی آمار حضور گردشگران عراقی در ایران پرداخته است. طبق این گزارش، عراقی‌ها در بین اتباع خارجی که به ایران سفر می‌کنند، بیشترین زمان را در کشور می‌گذراند. این گزارش می افزاید بعد از زیارت، گردشگران عراقی بیشتر برای درمان به خصوص جراحی پلاستیک به ایران سفر می‌کنند.
امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، روز شنبه در جده با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان دیدار کرد. آقای مکرون نخستین رهبر یک کشور مهم اروپایی است که از زمان قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار عربستانی در سال ۲۰۱۸، به این کشور سفر کرده است.

با شکست مذاکرات در وین، فنر دلار در تهران در رفت

نورنیوز رسانه نزدیک به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ایران در گزارش درباره نرخ ارز نوشته است ایجاد نوسان در نرخ ارز در داخل کشور بر مبنای یک نقشه کاملا طراحی شده و به احتمال قوی از سوی کانون‌های ارزی در چند کشور خارجی همسایه صورت می‌گیرد و عناصری در داخل با هدف سوداگری در این سناریو ایفای نقش می‌کنند". کارشناسان می گویند بالا رفتن قیمت ارز در بازار غیررسمی پایتخت، واکنش به مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین است که چشم انداز مشخصی ندارد.
انتشار از: 

اتحاد بی‌سابقه آمریکا با مسیح علینژاد برای مبارزه با جمهوری اسلامی

دو سناتور آمریکایی پیش نویس طرحی را تهیه کرده اند که ایران را به اتهام تلاش برای ربودن مسیح علینژاد، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر ساکن نیویورک، هدف تحریم‌های تازه‌ای قرار می دهد. توطئه ربودن' مسیح علی‌نژاد؛ دو سناتور آمریکایی طرح تحریم 'عوامل ایران' را اعلام کردند
انتشار از: 
اصغر فرهادی حق دارد مانند سایر مردمان ایران آن گونه که خود می پسندد و زندگی و کار و فعالیت کند. او هیچ اجباری ندارد مطابق میل رژیم اسلامی یا مخالفان برانداز آن موضع بگیرد. این گناه نیست!
موضوع جانشینی علی خامنه‌ای، جمهوری اسلامی را بر سر مجموعه‌‌ای از دوراهی‌ها قرار داده است: انتخاب میان ایجاد نوعی سنت جانشینی و تکرار سال ۶۸ یا بدعت موروثی کردن رهبری؛ انتخاب میان یک رهبر جوان یا پیرمردی روی تخت آی.سی.یو که طول عمر به او اجازه ساختن دستگاهی عریض و طویل همچون بیت خامنه‌ای و حذف رفقا و رقبا را ندهد؛ انتخاب میان تثبیت جایگاه رهبری یا تشریفاتی کردن آن؛‌ و انتخاب میان مسیر کره‌شمالی یا مسیر چین
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در تماس با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه از اوکراین به دلیل استفاده از پهپادهای ساخت ترکیه در درگیری با جدایی طلبان طرفدار مسکو انتقاد کرده است.

حکومت نظامی در اصفهان در واکنش به فراخوان معترضان برای برگزاری نماز جمعه


حکومت نظامی در #اصفهان در واکنش به فراخوان معترضان برای برگزاری نماز جمعه .گفت‌وگو با محمد رهبر، ایران اینترنشنال، مهرداد درویش‌پور، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه در دانشگاه ملاردالن و حسین رزاق، فعال سیاسی
انتشار از: