منتخب

به احتزاز درآمدن پرچم آمریکا در سفارت این کشور_خیابان طالقانی تهران!

امروز صبح در خیابان طالقانی محل سابق سفارت سابق آمریکا، پرچم ایالات متحده به چشم خورد. شایان ذکر است که این منطقه، یک مکان سینمایی است و احتمالاً به منظور فیلم‌برداری چنین اتفاقی رخ داده است.
انتشار از: 

شهرنوش پارسی پور در معرفی کتاب «خانه تیمی و چریک عاشق» به قلم ابولفضل محققی

کتاب جدید ابوالفضل محققی ( خانه تیمی و چریک عاشق ) توسط انتشارات فروغ منتشر شد . کتاب با نثری شیوا و فاخر،سرشار از مهر وعاطفه.مثل دو کتاب قبلی اش(چمدانی کوچک در کمدی قدیمی و در مسیر مسکو از طریق جاده ابریشم)
انتشار از: 
در شصتمین جلسه دادگاه حمید نوری، امیرهوشنگ اطیابی عضو سابق حزب توده و زندانی سیاسی پیشین به عنوان شاهد در دادگاه حاضر شد. او امروز تقویمی را به همراه آورده بود که در دوره اعدام‌ها روی آن، ۱۲ روز رفت و آمد کامیون‌های حمل جسد زندانیان را ثبت کرده بود. او همچنین گفت زندانیان صدای هیأتی را شنیده بودند که درباره "مصداق اجرایی" فرمان آیت‌الله خمینی و "مخفی ماندن اجرای این فرمان" صحبت می‌کردند.

چرا علی خامنه‌ای معترضانِ معیشتی را "حشره"، "خس و خاشاک‌"، "علف هرز"، "کاغذ مچاله"، "اوباش"، "اشرار"، "مفسد" یا "محارب" می‌خواند؟ کارکرد این سخنان چیست و بر نیروهای سرکوبگر چگونه تاثیر می‌گذارد؟ این پدیده چیست، اندیشمندان آنرا چگونه می‌بینند و تجربه‌های مشابه آن در جهان کدام است؟
در این نوشته با بررسی انسانیت‌زدایی به کرامت‌زدایی، حیوان‌نمایی، اهریمن‌نمایی و شی‌گونه‌پنداشتن و ماشین‌پنداشتن انسان‌ها و انگیزه‌ها و کاربردهای اجتماعی و سیاسی آن می‌پردازم.

ماجرای یک ویدیوی باورنکردنی از پوتین که توسط پرویز صیاد منتشر شد!

عالی رتبه ترین مقام ایرانی بعد از ابراهیم رئیسی که در ماه های اخیر به روسیه سفر کرده بود، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی بود که دیداری میان وی و آقای پوتین انجام نشد. رئیس جمهور روسیه نماینده خود را برای دریافت پیام کتبی آیت الله علی خامنه ای فرستاد که آقای قالیباف آن را به مسکو برده بودرسانه های ایران گزارشی درباره مراسم استقبال رسمی احتمالی رئیس جمهور روسیه از ابراهیم رئیسی منتشر نکرده اند. به نظر می رسد که چنین مراسمی در کاخ کرملین برگزار نشده است.
انتشار از: 
دومین روز نشست اسلو درباره وضعیت افغانستان در حال برگزاری است. امروز (دوشنبه،۴ بهمن/دلو) "مهمترین" روز گفتگوهای هیات طالبان با نمایندگان کشورهای غربی خوانده شده است. این گروه قرار است درخواست دسترسی به میلیاردها دلار دارایی افغانستان را مطرح کند که در بانک‌های آمریکایی مسدود شده است.

محمد نوریزاد در هنگام بازگشت به زندان: ما تا زنده ایم نسبت به «ملا» معترضیم

محمدنوریزاد با انتشار ویدئویی راهی زندان شد و مسئولیت سلامتی اش را در زندان با بیت رهبری، سپاه، اطلاعات، و سیستم قضایی دانست.
آقای… More نوریزاد در این فیلم و هنگام رفتن به زندان گفت؛ من به محض ورود به زندان اعتراضم را آغاز می کنم، و اینبار دیگر به بازنمی گردم تا آزادی کامل و آزادی وطنم ......
انتشار از: