اخبار

هم‌میهنان گرامی ساکن خارج از کشور!
نمایش جدید با چیدمانی رسواتر از همیشه
رژیم جمهوری اسلامی به یکی از رسواترین نمایش‌های انتخاباتی دوران حیات خود دست زده است و از مردم می‌خواهد که بار دیگر به پای صندوق‌های رأی بروند و هم‌چون گذشته به یکی از نامزدهای دستچین شده شورای نگهبان رأی بدهند. این البته امر تازه‌ای نیست. ولی آن‌چه که این دور انتخابات را از موارد گذشته آن متمایز می‌کند، چیدمان نامزدها است.
روز ۴ خرداد ١۴٠٠ قلب اسماعيل خويی شاعر و نويسندۀ آزاديخواه ايران از تپش باز ايستاد. کسی که با شعر روشنگرانه اش و روشنگری اديبانه اش راهی حقيقت جو و حقيقت گو را برای ما گشود. راهی که "روزمرگی های" مسموم سياسی و "نام و ننگ" معمول فرهنگی، شاعر چپ گرای ما را از پيمودن آن باز نداشت: آنگاه که چنان نويسنده ای جسور از سلمان رشدی دفاع کرد،
اخیراً تعدادی از کنشگران سیاسی داخل کشور طی نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل خواهان فشار بر ایران از جمله تحریم و ادامه تحریم ها شده و از شورا امنیت سازمان ملل خواسته اند تا با فشارهای مذکور، نظام سیاسی مستقر در ایران را وادار به برگذاری یک همه پرسی آری یا خیر بنمایند. ما امضا کنندگان این بیانیه با رویکرد مذکور به جد مخالف می باشیم

ایرج مصداقی : وقعیت زنان درسازمان مجاهدین و نگاه مسعود رجوی به زنان

ایرج مصداقی در ویژه برنامه ای بموضوع موقعیت زنان و حرمسرا در فرقه ی رجوی میپردازد
انتشار از: 
Iranian women respond to Islamic State brutality against women, March 8, 2021 in Iran.
پاسخ زنان ایران به حکومت متجاوز اسلامی ۸ مارس ۲۰۲۱
پژوهشگران می‌گویند داروی موسوم به «اِستاتین» مشکلات عضلانی ایجاد نمی‌کند. میلیون‌ها نفر برای مبارزه با کلسترول بالا و حمله و ایست قلبی ناش از آن، استاتین مصرف می‌کنند.

به‌رغم پژوهش‌های گسترده درباره منافع داروی «استاتین» برای بیماران مستعد حمله قلبی، نگرانی‌هایی در مورد عوارض جانبی این دارو که یکی از معمول‌ترین داروهای تجویز شده در بریتانیا است، ابراز شده است.
افشا گری مکانیزم کلاه برداری زندانیان با همکاری مقامات زندان از مردم عادی به همراه اسامی سرشبکه ها و مقامات زندان رجایی شهر
شورای مدیریت گذار، حمله وحشیانه سپاه پاسداران به سوخت بران بلوچ را جنایت علیه بشریت می داند و با تمام وجود از خواست های برحق و انسانی مردم بلوچستان پشتیبانی می کند و حمایت از مبارزات مردم بلوچستان را وظیفه تک تک شهروندان ایران می داند.
امسال، روز سوم اسفند برابر با ۲۱ فوریه، «روز جهانی زبان مادری» است. یک نام گذاری نمادین، که آن را باید مرهون مبارزات مردم جهان برای دفاع از شأن و منزلت زبان مادری دانست. روز جهانی زبان مادری، روزی عموم بشری و ارجمند برای همه انسان‌هاست. اما و به ویژه برای مردمانی ارزش دوچندان دارد که زبان مادری آنها در کشورشان با تبعیض روبرو بوده و از آموزش رسمی و تحصیل به آن محروم‌ هستند.