اخبار

اخیراً تعدادی از کنشگران سیاسی داخل کشور طی نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل خواهان فشار بر ایران از جمله تحریم و ادامه تحریم ها شده و از شورا امنیت سازمان ملل خواسته اند تا با فشارهای مذکور، نظام سیاسی مستقر در ایران را وادار به برگذاری یک همه پرسی آری یا خیر بنمایند. ما امضا کنندگان این بیانیه با رویکرد مذکور به جد مخالف می باشیم

ایرج مصداقی : وقعیت زنان درسازمان مجاهدین و نگاه مسعود رجوی به زنان

ایرج مصداقی در ویژه برنامه ای بموضوع موقعیت زنان و حرمسرا در فرقه ی رجوی میپردازد
انتشار از: 
Iranian women respond to Islamic State brutality against women, March 8, 2021 in Iran.
پاسخ زنان ایران به حکومت متجاوز اسلامی ۸ مارس ۲۰۲۱
پژوهشگران می‌گویند داروی موسوم به «اِستاتین» مشکلات عضلانی ایجاد نمی‌کند. میلیون‌ها نفر برای مبارزه با کلسترول بالا و حمله و ایست قلبی ناش از آن، استاتین مصرف می‌کنند.

به‌رغم پژوهش‌های گسترده درباره منافع داروی «استاتین» برای بیماران مستعد حمله قلبی، نگرانی‌هایی در مورد عوارض جانبی این دارو که یکی از معمول‌ترین داروهای تجویز شده در بریتانیا است، ابراز شده است.
افشا گری مکانیزم کلاه برداری زندانیان با همکاری مقامات زندان از مردم عادی به همراه اسامی سرشبکه ها و مقامات زندان رجایی شهر
شورای مدیریت گذار، حمله وحشیانه سپاه پاسداران به سوخت بران بلوچ را جنایت علیه بشریت می داند و با تمام وجود از خواست های برحق و انسانی مردم بلوچستان پشتیبانی می کند و حمایت از مبارزات مردم بلوچستان را وظیفه تک تک شهروندان ایران می داند.
امسال، روز سوم اسفند برابر با ۲۱ فوریه، «روز جهانی زبان مادری» است. یک نام گذاری نمادین، که آن را باید مرهون مبارزات مردم جهان برای دفاع از شأن و منزلت زبان مادری دانست. روز جهانی زبان مادری، روزی عموم بشری و ارجمند برای همه انسان‌هاست. اما و به ویژه برای مردمانی ارزش دوچندان دارد که زبان مادری آنها در کشورشان با تبعیض روبرو بوده و از آموزش رسمی و تحصیل به آن محروم‌ هستند.

باز پخش همایش جمعیت سوسیال دمکراسی ۱


جمعیت سوسیال دموکراسی در ایران روز یکشنبه ۱۹ بهمن سال ۱۳۹۹ برابر با ۷ فوریه ۲۰۲۱ نخستین همایش جمعیت را با حضور ۷ سخنران برگزار کرد.

ابتدا دکتر مسعود نقره کار سخنگوی جمعیت طی سخنانی پر مهر و امیدبخش به حاضرین خوش‌‎آمد گفت و سپس هنگامه عباسی دوست و هموند ما قبل آغاز گفتارِ سخنرانان یکی پس از دیگری با بیان شمه‌ای از شرح‌حالشان آنان را معرفی کرد.
وزارت اطلاعات آخوندها، نیروی قدس، اطلاعات سپاه و وزارت‌خارجه رژیم در دهه‌های گذشته از هیچ توطئه و ترفندی برای کشاندن سرهنگ معزی به ایران و یا ترور او در خارج خودداری نکردند. کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورا با تکیه به انضباط فوق‌العاده سرهنگ و زندگی ساده مجاهدی او در کنار برادران مجاهدش در اور سورآواز، نقشه‌های دشمن ضدبشری را خنثی و توطئه‌ها را در هم کوبید.
با انتخاب جو بایدن بعنوان رئیس جمهور جدید، چگونگی رابطە میان ایران و آمریکا بعد از ورود او بە کاخ سفید مورد توجە جدی محافل سیاسی قرار گرفتەاست. رابطەای کە علیرغم انتخاب بایدن و شکست ترامپ، اما حتی تغییر مسیر آن بە دوران برجام هم با توجە بە تمامی حوادث پیش آمدە کار شاقی بە نظر