دیدگاهها

بی‌بی‌سی برای "آزار ادامه‌دار" خبرنگاران بی‌بی‌سی فارسی شکایتی فوری را از حکومت ایران به سازمان ملل تقدیم کرده است.
لیلین لندور، مدیر ارشد بخش جهانی بی‌بی‌سی، با اعلام این خبر خواهان توقف فشارهای حکومت ایران بر خبرنگاران بی‌بی‌سی فارسی و اعضای خانواده‌های آنان شد.
اتفاقی که ما در ایران از سوی نظامی استبدادی شاهدیم امری است طبیعی. نظام های استبدادی به خشونت و سرکوب دست زده و میزنند چرا که آنان بر اساس ذات حقیقی خود عمل کرده اند. موضوع مورد بحث در این مقاله این است که چگونه ملتی تن به چنین استبداد پذیری میدهند زمانی که خود از ذات این حکومت خبر دارند، منتهی روی خود را بر میگردانند که تو گویی شتر دیدی ندیدی. پدیده ای که ما در کشورمان با آن رو به رو هستیم را میتوان عدم بلوغ ایرانیان نامید.
همه میدانیم که کشور ژآپن بعد از جنگ جهانی دوم و بمباران دو شهر مهم خود چه روزگاری را سپری کرد، منتهی بعد از جنگ جهانی همه شاهد پیشرفت چشم پیر ژاپن در عرصه اقتصاد و سیاست بودیم، طوری که امروز به یکی از ده کشور برتر اقتصادی تبدیل شده است. چرا که مدیریت کشور را طوری پیش برده بود که هدایت و مسیر بخشی به تغییرات کلان سیاسی،نظامی،اقتصادی و... میسر بود.
با کمال تاسف یکی از این قربانیان توهم قدرت نظام، بانو گیتی پور فاضل، این شیر زن مبارز و آزادیخواه امضا کننده بیانیه۱۴، وکیل مبارز دادگستری در دفاع از زندانیان عقیدتی و سیاسی، و هموند هیئت رهبری جبهه ملی ایران (سامان ششم) است که امروز دوازدهمین ماه است که با وجود سن بالا و دشواری‌های جسمانی و شیوع خطرناک همه‌گیری کرونا در زندان بسر می‌برد.
زنان برای آزادی و برابری پایدار: پانل گفتگو بمناسبت هشتم مارس روز جهانی زنان
هماهنگ کننده و مجری : مهناز قزللو
مهشید پگاهی : « توهم زدایی از دستاوردهای انقلاب ۵۷ برای زنان مذهبی »
پرستو فاطمی : « زنان دارای معلولیت در جامعه نابرابر»
نیره انصاری : « عوامل و موانع حقوقی مشارکت زنان در امور سیاسی و اجتماعی »
شهلا عبقری : « اهمیت مشارکت زنان در سیاست »
ثریا ندیم پور : «بررسی رویکرد منع خرید سکس در حکومت آینده ایران »
زویی مندیچ : « چالش های زنان در حوزه مهارت های دیجیتالی »

«رئیس جمهور» «قانونی» و «محبوب» «کشور» «دوست» و «برادر» همسایه، رجب طیب اردوغان اخیرا طی مراسمی عجیب شعری خواند که بسیاری را آشفته و بدگمان ساخت. اما فکر می‌کنم بدفهمی‌ای رخ داده و اغلب مردم -از جمله خودِ گوینده- درست متوجه نشده‌اند چه اتفاق مهمی افتاده است. از این رو بر خود واجب دیدم که با صدای بلند اعلام کنم که: «من با رجب موافقم»!
در دو دهه گذشته، جمهوری اسلامی ایران با نظر و محوریت علی خامنه‌ای سه برنامه هدفمند و پر هزینه را برای تقویت موقعیت و تضمین بقای خود دنبال و تقویت کرده است: برنامه هسته‌ای، برنامه موشکی و نفوذ منطقه‌ای.

گفتگوی ایران اینترنشنال با آقای رضا طالبی در مورد حوادث اخیر در منطقه قره باغ

گفتگوی ایران اینترنشنال با آقای رضا طالبی در مورد حوادث اخیر در منطقه قره باغ و پیامدهای آن در آزربایجان و ترکهای ایران.
اعتراض ها به حکم اعدام نوید افکاری، کشتی‌گیر ایرانی، همچنان در کشورهای مختلف ادامه دارد که نشانه‌ای از همبستگی گسترده با این ورزشکار است.