دیدگاهها

با کمال تاسف یکی از این قربانیان توهم قدرت نظام، بانو گیتی پور فاضل، این شیر زن مبارز و آزادیخواه امضا کننده بیانیه۱۴، وکیل مبارز دادگستری در دفاع از زندانیان عقیدتی و سیاسی، و هموند هیئت رهبری جبهه ملی ایران (سامان ششم) است که امروز دوازدهمین ماه است که با وجود سن بالا و دشواری‌های جسمانی و شیوع خطرناک همه‌گیری کرونا در زندان بسر می‌برد.
زنان برای آزادی و برابری پایدار: پانل گفتگو بمناسبت هشتم مارس روز جهانی زنان
هماهنگ کننده و مجری : مهناز قزللو
مهشید پگاهی : « توهم زدایی از دستاوردهای انقلاب ۵۷ برای زنان مذهبی »
پرستو فاطمی : « زنان دارای معلولیت در جامعه نابرابر»
نیره انصاری : « عوامل و موانع حقوقی مشارکت زنان در امور سیاسی و اجتماعی »
شهلا عبقری : « اهمیت مشارکت زنان در سیاست »
ثریا ندیم پور : «بررسی رویکرد منع خرید سکس در حکومت آینده ایران »
زویی مندیچ : « چالش های زنان در حوزه مهارت های دیجیتالی »

«رئیس جمهور» «قانونی» و «محبوب» «کشور» «دوست» و «برادر» همسایه، رجب طیب اردوغان اخیرا طی مراسمی عجیب شعری خواند که بسیاری را آشفته و بدگمان ساخت. اما فکر می‌کنم بدفهمی‌ای رخ داده و اغلب مردم -از جمله خودِ گوینده- درست متوجه نشده‌اند چه اتفاق مهمی افتاده است. از این رو بر خود واجب دیدم که با صدای بلند اعلام کنم که: «من با رجب موافقم»!
در دو دهه گذشته، جمهوری اسلامی ایران با نظر و محوریت علی خامنه‌ای سه برنامه هدفمند و پر هزینه را برای تقویت موقعیت و تضمین بقای خود دنبال و تقویت کرده است: برنامه هسته‌ای، برنامه موشکی و نفوذ منطقه‌ای.

گفتگوی ایران اینترنشنال با آقای رضا طالبی در مورد حوادث اخیر در منطقه قره باغ

گفتگوی ایران اینترنشنال با آقای رضا طالبی در مورد حوادث اخیر در منطقه قره باغ و پیامدهای آن در آزربایجان و ترکهای ایران.
انتشار از: 
اعتراض ها به حکم اعدام نوید افکاری، کشتی‌گیر ایرانی، همچنان در کشورهای مختلف ادامه دارد که نشانه‌ای از همبستگی گسترده با این ورزشکار است.
علت توقیف اموال ستوده های ایران چه می تواند باشد جز کوشش جهت 1) وادار کردن آنها به چشم پوشی از دفاع از حقوق بشر در ایران، 2) سکوت در برابر احکام اعدام دستگیرشدگان خیزش آبانماه، 3) تامین هزینه های آقازاده ها در خارج از کشور و 4) پرداخت جیره گروه های تروریستی در لبنان، فلسطین، سوریه، عراق و …؟
حاشیه روی: در سده بیست و یکم، در روند جهانی‌گرایی از یک‌سو و ورود فن‌آوری اطلاعاتی و ‏اینترنت به همه پهنه‌های زندگی فردی و اجتماعی از سوی دیگر، روند رشد و نفوذ آگاهی و دانش ‏شتاب بیشتر گرفته و هر چه بیشتر به اندیشه و زندگی تک تک انسان‌ها وارد شده است.
بیانیه اخیر نهضت آزادی در تقدیر از «شجاعت و ایستادگی» محمدجواد ظریف، من را به این فکر فرو برد که مفاهیم و واژگان چقدر باید از معنا تهی شوند که اینگونه بی‌حساب به کار روند و البته احزاب و جریانات سیاسی چقدر باید افول کنند که کارشان از الگوی بازرگان به تقدیر از ظریف برسد؟ برای توضیح البته، باید اشاره کوتاهی داشته باشم به دو پرده از الگوی رفتاری بازرگان که دست‌کم در ذهن من گویای خط مشی کلی او هستند: