دیدگاهها

نئومارکسیسم؛ یعنی رنسانس هگل گرایی
اندیشه های "نئومارکسیسم" در فاصله میان دو جنگ جهانی اروپا در قرن 20 متکی به نوزایی اندیشه های هگلی بود. شاگرد لوکاچ در فرانسه، "لوسین گلدمن" در سال 1964 با نوشتن کتاب "جامعه شناسی رمان" نظرات او را ادامه داد. گلدمن میان ساختار رمان و ساختار اولید نظام سرمایه داری یک شباهت و هم ریشگی میدید.
فکر تولید سلاح بیولوژیک ویروس کرونا، فقط می تواند از تخیلات کمونیستها و شیعه ها تراوش کند،
فلسفه خلاف رشته اخلاق و تئوری شناخت فاقد محتوا و معنی خاص خود است. این رشته، علم منطق هم نیست، علمی است که توضیح میدهد و تجزیه و تحلیل میکند و به انسان میگوید چگونه جهان در آگاهی انسان به اشکال گوناگون بوجود می آید.
قرن ۱۹؛ جدال علم و فلسفه و خرافات
در جدل و نبرد علم با فلسفه در این قرن، دانشمندان علوم تجربی و مدعیان "علم فلسفه" کوشیدند برای مبارزه با خرافات دینی، خدای مسیحی را پاکسازی یا تعقیب و دستگیر و حبس یا ترور نمایند. نیچه از مرگ خدا میگفت. مارکس دین را اپیوم زحمتکشان نام نهاد. فروید از علت و نماد ترسهای عمیق و ناشناخته، سخن گفت.
برجسته ترین چیز در مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی جنبه تبلیغاتی این مراسم بود, شاید شرکت انبوه جمعیت در تشییع جنازه این فرد منفور و جنایتکار برای حیلی ها سئوال برانگیز, شوکه کننده و نومید کننده باشد. چه بسیار ادمهای سفله و جنایتکار در تاریخ بودند که در مقاطعی به غلط محبوب مردم شدند و چه بسیار انسانهای والا و بزرگوار که در گمنامی و نداری مردند.
برای جلوگیری از جنگ، ضروری است علل جنگ توضیح داده شود
به سایت‌های همیشگی چپ‌های غیر ایرانی که سر بزنید با موج محکومیت امریکا مواجه می‌شوید. هیچ یک از این ترور شادمان نیست؛ مثلاً، یکی از سایت‌ها همین ژاکوبن‌مگ است، که در این چندروزه تا جایی که من دیده‌ام یادداشت‌ها همه در محکومیت این ترور بوده یا چپ‌های ضد جنگی مانند لیندزی جرمن، که در تجمعات ضد جنگ حضور فعال دارد، یا بیانیه‌های جبهۀ خلق فلسطین و احزاب چپ لبنان و غیره. نمونۀ جالب‌تر هم نوشتۀ لیلا خالد است. همان چپ‌هایی که عکس لیلا خالد را بر در و دیوار خانه یا حساب‌های مجازی‌شان می‌زنند و تعریف
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب با اشاره به پیام‌ آمریکا به ایران پس از کشته شدن سپهبد سلیمانی، گفت: آمریکایی ها صبح جمعه به روش دیپلماسی و غیره متوسل شدند


به عشق آزادی میهن و با شمع های روشن در دست، سرودخوانان، همدل و همصدا با مردم در ایران؛ یاد جان باختگان راه آزادی ایران، و بویژه جانباختگان آبانماه را گرامی می داریم!

پنجشنبه 5 دی ماه به خیابان می آئیم تا رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی را محکوم کنیم و صدای مردم آزادیخواه ایران برای سرنگونی رژیم اسلامی باشیم.

قیام ابانماه ۹۸ بی شک یکی از بزرگترین, گسترده ترین و خونین ترین اعتراضات علیه ملایان حاکم در طول چهل سال حاکمیت انان می باشد. آتش اعتراضات بلافاصله پس از اعلام افزایش سه برابری قیمت بنزین در شامگاه روز جمعه ۲۴ ابان شروع و بسرعت به گستره ۱۷۰شهر و تقریبا در همه استانهای کشور شعله ور گردید.
این روزها در گرماگرم قیام و خونفشانی ملت ایران, متاسفانه عده ای تلاش دارند تا با پیش کشیدن بحث های انحرافی اذهان جامعه را مشوش کرده و از تمرکز بر روی دشمن اصلی باز دارند, تا بار دیگر انقلاب و فداکاری و جانفشانی مردم ما به مسیر انحرافی برده شود و مجددا دیکتاتوری در لباسی دیگر و در شکلی دیگر حاکم گردد و انقلاب را بر سر صاحبان ان خراب کنند.