سهیل عربی،زندانی،سیاسی،سازمان ملل،حقوق بشر،ایران،اعدام

مجله‌ی الکترونیکی حقوق ما هر دو هفته یک بار منتشر خواهد شد و در هر شماره به یکی از موارد حقوقی به طور خاص یا مسائل کلی حقوق بشر در ایران خواهد پرداخت....
در گذشته‌ای نه چندان دور، حریم خصوصی افراد در اماکن عمومی تعریفی کاملا متفاوت با اکنون داشت. برای حفظ حریم خصوصی تنها کافی بود تا قوانینی در منع استفاده از دوربین حریم خصوصی در عکاسی، قوانین مختلف در فرهنگ‌های متفاوت در مکان‌های عمومی وضع شود تا بدین ترتیب حریم خصوصی هیچ‌کس نقض نشده و تصویر کسی بدون رضایتش ثبت نشود. اکنون و با پیشرفت تکنولوژی، هر کسی که تلفن همراه داشته باشد این امکان بالقوه را دارد تا از هر کسی در هر جایی که خواست عکس‌برداری کند
۱۲ زندانی در دو زندان مختلف ایران در روز یکشنبه اعدام شدند. ۱۱ تن از آنان به اتهامات مرتبط با مواد مخدر به مرگ محکوم شده بودند.
سازمان حقوق بشر ایران پنجمین شماره دو هفته نامه‌ی الکترونیکی «حقوق ما» را با نگاه به مقوله‌ی حریم خصوصی و اعدام کودکان زیر 18 سال در کشور در 17 صفحه منتشر کرد.
دو مرد در ایران امروز اعدام شدند. یکی از آنها چهار هفته پس از دستگیری در ملاء عام در گلپایگان به دار آویخته شد.
عمر دولت اعتدال‌گرای حسن روحانی به یک‌سال و نیم می‌رسد؛ هرچند وضع سیاسی کنونی کشور با آنچه که به‌ویژه در دولت دوم احمدی‌نژاد جاری بود، به‌گونه‌ای محسوس تفاوت دارد؛ اما هنوز با سطح مورد انتظار اکثریت جامعه و نیز وعده‌های انتخاباتی روحانی، در فاصله‌ی معنادار است.
سازمان حقوق بشر ایران سومین شماره دو هفته نامه‌ی الکترونیکی «حقوق ما» را با نگاه به مساله اعدام کودکان زیر 18 سال در ایران و حقوق بشر در دولت روحانی در 18 صفحه منتشر کرد.
پنج زندانی به اتهامات مرتبط با مواد مخدر مجرم شناخته شدند. حداقل ۲۸ نفر طی دو هفته نخست سال ۲۰۱۵ در ایران اعدام شده اند.
بررسی وظایف بین‌المللی ایران در زمینه حقوق
برگردان: 
علی مهتدی
این پژوهش حقوقی قسمتی از مجموعه مطالعاتی در مورد حقوق بشر در ایران است که توسط بخش حقوق بشر ایران تهیه شده است.