سیاسی

اعتراضات اخیر اغلب دروغگویی رژیم در باب علل سقوط هواپیمای اوکراینی را هدف قرار داده بود و کشتار ابانماه معترضان را. در تهران نیروهای امنیتی برای مقابله با این تجمعات گاز اشک آور بسوی معترضین شلیک کردند.
منشور کوروش کبیر روی استوانه‌ی گلی که در موزه بریتانیا نگهداری می‌شود.
مشروطیت و قانون اساسی چیستند و چه ویژگی‌هائی دارند؟ تاریخچه مشروطیت در جهان و ایران کدام است؟ قانون اساسی‌ها و بازنگری‌ها گوناگون آنها، در تاریخ ایران چگونه انجام شد؟ رابطه مشروطیت با شریعت چیست؟ پدران ما روی چه موضوع‌های مربوط به مشروطه، قانون اساسی، قوانین عرفی و شرعی باهم بحث و جدل داشتند؟ امروزه کجای کار هستیم؟
موج تظاهرات و قیام مردم عراق در اعتراض به فساد گسترده مسئولان دولتی, بیکاری بالا و فقدان خدمات عمومی در این کشور از ۹ مهر (اول اکتبر) شروع شد ولی دچار وقفه کوتاهی گردید, دولتمردان عراقی به خیال واهی که خطر رفع شده است نفس راحتی کشیدند, غاقل از این که تظاهرات کنندگان عراقی بدلیل مراسم اربعین وقفه کوتاهی به اعتراضات خود داده بودند و بعد از ان مجددا قوی تر و گسترده تر ار دور قبلی اعتراضات ادامه یاقت, بطوری که اکنون اعتراضات در بیش از ۱۰ استان عراق در جریان است.
واقعیت اینست که همبستگی با مردم کردستان سوریه و قربانيان جنگ و تروریسم بین ‌المللی که اغلب شهروندان غیر نظامی و زنان و کودکان هستند, یک امر همگانی و وظیفه انسانی است. باید از کردها قویا حمایت کرد و جامعه بین المللی را به واکنش جدی در قبال این پاکسازی قومی واداشت این یک وظیفه انسانی برای همه ماست, بی واکنش نباشیم.
جمهوري اسلامي ايران رفتني است. آينده ايران، سير فروپاشي جمهوري اسلامي ايران، فرصت ها و مخاطرات آن و شرايطي که در آن مردم ايران بتوانند آزادانه و آگاهانه نظام حکومتي شان را انتخاب کنند، موضوع اطاق هاي فکري جنبش ها و احزاب سياسي، راست و چپ، کارگري و بورژوايي، درون و برون حکومتي است.
در تمام جوامع طبقاتی، دولت از نظر مارکس بخش مهم "روبنای" جامعه است. در تاریخ سیر اندیشه در غرب، فلسفه دولت فصلی از فلسفه سیاسی است که آن خود قسمتی از فلسفه عملی است که پیرامون اهداف، وظایف، ماهیت، توانایی، اخلاق، ایدهها، قانون اساسی، ارزش ها، تنوع اشکال و انواع حکومت، اعمال و رفتار سیاسی دولت بحث میکند.
در رابطه با نزاع بین امریکا و اخوندهای حاکم بر ایران تحلیل ها, سناریو ها و نظرات متفاوتی وجود دارد, قطعا برخی از تحلیل ها و نظرات فاقد عمق لازم و برخی نیز متاثر از ظواهر امر می باشند. واقعیت این است که بحران موجود میان امریکا و رژیم اخوندی بحران بسیار عمیق و پیچیده ای است.
امروز آفتابی است / آسمان آبی است / عطر ملایم و شفاف آفتاب / ذرّه ذرهء رنگها را زنده میکند / امروز از نوازش آفتاب / جان میدود به تن تکه رنگها / زان آسمان / وسعت خویش را به آبی رنگ میزند.

فراخوان گزارشگران در محکومیت احکام قرون وسطایی بیدادگاههای جمهوری اسلامی علیه فعالان کارگری و حامیانشان - همراه با ترجمه انگلیسی برای ارسال
تابستان همیشه برای زندانیان سیاسی دهه شصت یادآور خاطرات بسیار دهشتناک و سرکوب خونین مخالفان سیاسی عقیدتی توسط جمهوری اسلامی است. بازنگری و بازگویی این خاطرات بسیار غم انگیز ودردناک است. نسل جوان اما حق دارد که این تاریخ را بخواند و با آن آشنا شود. هم از اینرو از یکی از زندانیان سیاسی دهه شصت که شاهدی عینی است دعوت کردیم که مطلبی در اینباره برای گزارشگران بفرستد. کاوه دادگری به دعوت ما پاسخ داد. با سپاس از او.