مقالات کاربران

در محکومیت بازداشت و شکنجه دستگیرشدگان در روز اول ماه مه
همانطور که در گزارشات آمده است تجمع صلح آمیز و اعتراضی اول ماه مه کارگران و فعالین کارگری در برابر مجلس جمهوری اسلامی از سوی نیروهای امنیتی - پلیسی و لباس شخصی های حکومتیان به خشونت کشیده شد و حدود پنجاه نفر از زنان و مردان معترض در محل اعتراض مضروب شده و تعدادی نیز پس از بازداشت به زندانهای مخوف رژیم منتقل شدند
روز جمعه بیستم اردیبهشت نود و هشت، دهم ماه مه ۲۰۱۹ یک زن به نام نسرین زمانی بیست و نه ساله ساکن سنندج به زندگی خود پایان داد. دو روز جلوتر چهارشنبه هیجدهم اردیبهشت دو خواهر به نام های شایسته امینی سی و چهار ساله دارای دو فرزند و اسرا امینی بیست و دو ساله در شهرک نایسراز توابع سنندج به دست پدر و برادرشان به قتل رسیدند.
گزارشی ویدئویی از سوی مجله اشپیگل آلمان و دویچه زایتونگ منتشر شد و در پی آن دولت اتریش در بحرانی سیاسی و عمیق گرفتار آمد. این دولت که از ائتلاف دو حزب خلق و ازادیخواه تشکیل شده بود. تا کنون و پس از حدود دو سال از روی کار آمدنشان سیاست های ضد پناهندگی و ضد خارجی بسیاری در این کشور اعمال کرده بودند. این ویدئو چهره واقعی هر دو جناح دولتی را برای مردم اتریش افشا کرده است.
اگر ملاها در شرایط تنگنا به شروط امریکا تن بدهند, قطعا سقوطشان کلید خواهد خورد. به همین دلیل تلاشهای خود را بر روی تبلیغات ضد جنگ و جنگ هراسی متمرکز کرده اند. عده ای هم این وسط با بهانه های امانیستی و ملی گرایانه خواسته و یا ناخواسته به خدمت ملایان در امده اند.
برگردان: 
عرفان ثابتی
دومینگوس آبرانتِس، سیاستمدار کمونیست و عضو «شورای حکومتیِ» پرتغال، ۱۲ سال از عمر خود را در دوران «حکومت جدید» اقتدارگرای آنتونیو دو اولیویرا سالازار در زندان گذراند. او ۹ سال در پنیشی زندانی بود، قلعه‌ای قرن شانزدهمی که حکومت «جمهوری دوم» در فاصله‌ی سال‌های ۱۹۳۴ و ۱۹۷۴ از آن به عنوان زندانی برای دگراندیشان و مخالفان استفاده می‌کرد.
سران جمهوری اسلامی در تنگنای تحریمها چنان گرفتار امده اند که راه پس و پیش ندارند. در مدت کوتاهی فروش نفت تقریبا به صفر رسیده و اقتصاد لرزان کشور از هم پاشیده است. تیم ولی فقیه بفکر چاره جویی افتادند و بعد از بحث و تبادل نظر و چاره جویی تلاشها را بر روی ایجاد شکاف در رهبری امریکا و شقه کردن تیم سیاسی ترامپ متمرکز کردند و با دور زدن مایک پمپئو و جان بولتون, باب گفتگو را با شخص ترامپ باز کنند.
شکی نیست که رژیم می خواهد با این کار به طرف حسابهای خود یعنی به امریکا بطور خاص و به غرب به طور عام بگوید که ببینید واکنش مردم ایران نسبت به ورود شبه نظامیان خارجی چگونه است؟ در حالی که نسبت به سپاه پاسداران چنین واکنشی وجود ندارد و به این وسیله می خواهد سپاه پاسداران را به عنوان نیروی مردمی به ثبت برساند.
نظر به اینکه یکی از پایه گذاران کمیته دفاع از آزادی و برابری در ایران - وین بوده ام و بدین علت که ضمن ارزشگذاری به تمامی تلاشهای جمعی همواره احترام به اندیشه و اندیشه ورزان را مد نظر داشته ام لازم میدانم که بدینوسیله به اطلاع برسانم که ضمن فاصله گرفتن از این مجموعه در آینده نیز هیچگونه ارتباطی با کمیته مزبور نخواهم داشت
حقیقت این است که طیف وسیع منفردین فعال سیاسی و اجتماعی میتواند در این برهه زمانی حساس بهتر و موثر تر از گذشته نقش بازی کند. نا امیدی از سازمانهای چپ سرنگونی طلب دهه هاست که ثابت شده است. همه همگرایی های تا کنونی آنها که منتج از فشار شرایط بوده است و با آگاهی سیاسی آنها بی ربط بوده است به شکست انجامیده است
شعر نوروزی در وصف فرا رسیدن بهار طبیعت