کانال ویدئویی

گفت و گو با ابولفضل محققی : چه بر سر این کشور آمده است ؟

شاید باور کردنش مشکل باشد اما این دقیقا بازتاب تمام گفتگو ها ئی است در طی همین چند روز اول سال در تبریک گفتن به اقوام ودوستان داشتم چند جمله اول صرف تبریک و حال واحول پرسی و چگونگی هوا وخانه نشینی و گرانی که امان از مردم بریده .اما شاه بیت تمام این مکالمات پرسش در مورد چگونگی امکان خارج شدن از ایران ، پرسش در مورد راه های خارج شدن و موسساتی که این کار را صورت می دهند بود.
انتشار از: 

معنی و مفهموم واقعی گلوبالیسم چیست؟

در جریان برگزاری انتخابات امریکا ، بسیاری در شبکه های اجتماعی از واژه گلوبالیست برای حمله به حامیان بایدن استفاده کرده اند. واژه ای که به نظر می رسد که استفاده کنندگان فهم و درک صحیحی از ان ندارند. گلوبالیسیم به معنای یا جهان گرایی است و بخودی خود حاوی هیج ایدئولوژی و سیاستی نیست هر اندیشه ای در فکرجهانی کردن خود است ؛ مثلا نازی المان ، کمونیستهای ، داعش ؛ خمینیست ، سوسیال دمکراتها ؛ نئو لیبرالها .. پس مناقشه برسر محتواست و نه واژه گلوبالیست!
انتشار از: 

گفت و گو با دکترحسن نایب هاشم در ارتباط با حمله تروریستی در وین اطریش!

عصر دوشنبه در مرکز وین و توسط چند مرد مسلح در ۶ نقطه به طور همزمان روی داده است .دولت اتریش حملات مرگبار وین را 'تروریستی' خواند؛ پلیس در تعقیب مظنون است. . مقام‌ها در اتریش تایید کردند که حملات مسلحانه در مرکز شهر وین دستکم سه کشته بر جا گذاشته است ودستکم ۱۲ نفر دیگر در این حملات زخمی شدند که وضعیت جسمی برخی از آنها وخیم گزارش شده است.
انتشار از: 

رسانه های فارسی زبان و سخنی با شهرام همایون!

رسانه های فارسی زبان خارج از کشور (سیاسی ):در دو دسته بندی کلی اکتیویست و ژورنالیسم دمکراتیک _ حرفه ای تقسیم می شوند
انتشار از: 

گفت و گو ی کیانوش توکلی با ابولفضل محققی در باره خاطره نویسی:«عروسی کبرا»

هر سنگی ،هر کوچه ،هر خانه درون خود هزاران خاطره نهفته دارد .عشق های نهان شده در خاطر! چهره های محو شده درزمان . شادی واندوه نهان شده در دل که به اعتبار جاری شدن سیال خاطرات جان می گیرند .چهره هائی که دوستشان داری
انتشار از: 

حسن نایب هاشم : نوید افکاری وگزارش ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران

جاوید رحمان ‌گوید "طبق اطلاع منابع موثق، دست‌کم ۳۰۴ نفر از جمله ۲۳ کودک و ۱۰ زن در فاصله روزهای ۱۵ تا ۱۹ نوامبر ۲۰۱۹ [۲۴ تا ۲۸ آبان] در ۳۷ شهر ایران کشته شده‌اند، هرچند گفته می‌شود آمار واقعی کشته‌
انتشار از: 
شهرام همایون که با عصبیت اکثر رسانه های فارسی زبان را متهم به طرفداری از جمهوری اسلامی می کند, همچنان جانانه از حشمت رئیسی دفاع می کند و می گوید رئیسی انسان بسیار باسوادی است؛ و سپس دست به گردنش می زند و می گوید من حاضرم گردنم را بدم تا طرفداران رژیم نظیر حشمت رئیسی و مهدی خزعلی و غیره بیایند در این تلویزیون حرفشان را بزنند. این ادعای آقای همایون هم درست است و هم کاملا نادرست. درست از این منظر که طرفداران رژیم واقعا آزاد هستند در تلویزیون کانال یک حرفشان را بزنند, که می زنند. اما نادرست از

صلح امارات - اسراییل و نگاهی به مصاحبه حشمت رییسی با امید دانا

حشمت رئیسی که شدیدا از رهبر جمهوری اسلامی حمایت می کند در مصاحبه با رودست (دقیقه ٨١ یعنی یک ساعت ٢١ دقیقه) به معترضان خیابانی که در ایران شعار می دادند "نه غزه نه لبنان, جانم فدای ایران" می گوید: ًالاغ این چه استدلالی است؟ بیشعورترین آدم نمی تونه این حرف (شعار) را بپذیرد چون فاقد عمق استراتژیک است
انتشار از: 

گفت و گو با دکتر دوشوکی : آیا فروپاشی نظام یعنی فروپاشی ایران؟

در طی ماه ها و هفته های اخیر تعدادی از شخصیت های شناخته شده مثل اردشیر زاهدی، اکبر گنجی، حشمت رئیسی، سجادی و غیره قرائت جمهوری اسلامی را تبلیغ می کنند که اگر نظام جمهوری اسلامی براندازی شود یا فرو بپاشد، ایران نیز تجزیه خواهد شد. دکتر عبدالستار دوشوکی در مقاله ای با مستندات این ادعا نظام و طرفدارانش را به چالش کشیده است. هیچکدام از کشورهایی که در آنها تغییر رژیم (از طریق انقلاب مردمی یا حتی حمله نظامی) صورت گرفته تجزیه نشدند.
انتشار از: 

‎مستندی با قضاوتی دو گانه در باره رسانه های داخل و خارج از کشور

مستند اعتماد اونلاین با رویکردی نسبتا انتقادی به صداوسیما، ، در گفت‌وگو با عباس عبدی، عمادالدین باقی، مسعود بهنود، علی دهباشی، مجید تفرشی، علی علیزاده، احسان منصوری و علی‌اصغر رمضانپور تهیه شده است.
اعتماد اون لاین از یک سو بی کفایتی صدا و سیما را طرح می کند و عدم اعتماد عمومی به رساانه های داخلی را طرح می کند و ازطرف دیگر حمایت مالی دولت های خارجی از رسانه هایی همچون من‌و‌تو، ایران‌اینترنشنال را د ست اویز حمله و نقد به رسانه های برون مرزی قرار می دهد.
انتشار از: