کانال ویدئویی

حسن نایب هاشم : نوید افکاری وگزارش ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران

جاوید رحمان ‌گوید "طبق اطلاع منابع موثق، دست‌کم ۳۰۴ نفر از جمله ۲۳ کودک و ۱۰ زن در فاصله روزهای ۱۵ تا ۱۹ نوامبر ۲۰۱۹ [۲۴ تا ۲۸ آبان] در ۳۷ شهر ایران کشته شده‌اند، هرچند گفته می‌شود آمار واقعی کشته‌
انتشار از: 
شهرام همایون که با عصبیت اکثر رسانه های فارسی زبان را متهم به طرفداری از جمهوری اسلامی می کند, همچنان جانانه از حشمت رئیسی دفاع می کند و می گوید رئیسی انسان بسیار باسوادی است؛ و سپس دست به گردنش می زند و می گوید من حاضرم گردنم را بدم تا طرفداران رژیم نظیر حشمت رئیسی و مهدی خزعلی و غیره بیایند در این تلویزیون حرفشان را بزنند. این ادعای آقای همایون هم درست است و هم کاملا نادرست. درست از این منظر که طرفداران رژیم واقعا آزاد هستند در تلویزیون کانال یک حرفشان را بزنند, که می زنند. اما نادرست از

صلح امارات - اسراییل و نگاهی به مصاحبه حشمت رییسی با امید دانا

حشمت رئیسی که شدیدا از رهبر جمهوری اسلامی حمایت می کند در مصاحبه با رودست (دقیقه ٨١ یعنی یک ساعت ٢١ دقیقه) به معترضان خیابانی که در ایران شعار می دادند "نه غزه نه لبنان, جانم فدای ایران" می گوید: ًالاغ این چه استدلالی است؟ بیشعورترین آدم نمی تونه این حرف (شعار) را بپذیرد چون فاقد عمق استراتژیک است
انتشار از: 

گفت و گو با دکتر دوشوکی : آیا فروپاشی نظام یعنی فروپاشی ایران؟

در طی ماه ها و هفته های اخیر تعدادی از شخصیت های شناخته شده مثل اردشیر زاهدی، اکبر گنجی، حشمت رئیسی، سجادی و غیره قرائت جمهوری اسلامی را تبلیغ می کنند که اگر نظام جمهوری اسلامی براندازی شود یا فرو بپاشد، ایران نیز تجزیه خواهد شد. دکتر عبدالستار دوشوکی در مقاله ای با مستندات این ادعا نظام و طرفدارانش را به چالش کشیده است. هیچکدام از کشورهایی که در آنها تغییر رژیم (از طریق انقلاب مردمی یا حتی حمله نظامی) صورت گرفته تجزیه نشدند.
انتشار از: 

‎مستندی با قضاوتی دو گانه در باره رسانه های داخل و خارج از کشور

مستند اعتماد اونلاین با رویکردی نسبتا انتقادی به صداوسیما، ، در گفت‌وگو با عباس عبدی، عمادالدین باقی، مسعود بهنود، علی دهباشی، مجید تفرشی، علی علیزاده، احسان منصوری و علی‌اصغر رمضانپور تهیه شده است.
اعتماد اون لاین از یک سو بی کفایتی صدا و سیما را طرح می کند و عدم اعتماد عمومی به رساانه های داخلی را طرح می کند و ازطرف دیگر حمایت مالی دولت های خارجی از رسانه هایی همچون من‌و‌تو، ایران‌اینترنشنال را د ست اویز حمله و نقد به رسانه های برون مرزی قرار می دهد.
انتشار از: 

"بن بست رسانه ای و سوگ سوانگ" گفت و گو با احمد پورمندي

مستند اخیر اعتمادآنلاین درباره رسانه‌های فارسی زبان منتشر شد که از یک طرف بی کفایتی صدا و سیما و عدم اعتماد عمومی به رساانه های داخلی را طرح می نماید و ازسوی دیگر حمایت مالی خارجی ازرسانه های برون مرزی را دست اویز حمله و تخته بی بی سی ؛ ایران اینترنشینال ؛ من و تو قرار می دهند ؛ بدون اینکه مشخصات یک رسانه دمکراتیک را برشمارند . امروز مقاله ای انتشار یافت تحت عنوان "سوگ‌ سوانگ" از احمد پورمندی که اینطور آغاز می شود:
انتشار از: 

در باره مستند اعتماد : ورشکستی «صدا و سیما» و پر مخاطب شدن رسانه های برون مرزی

مستند اعتمادآنلاین درباره وضعیت رسانه‌های ایران، با رویکردی نسبتا انتقادی به صداوسیما، صدای آمریکا، من‌و‌تو، ایران‌اینترنشنال و تحلیل علل راه‌اندازی شبکه‌های فارسی زبان مانند بی‌بی‌سی، در گفت‌وگو با عباس عبدی، عمادالدین باقی، مسعود بهنود، علی دهباشی، مجید تفرشی، علی علیزاده، احسان منصوری و علی‌اصغر رمضانپور تهیه شده است. در واقع اعتماد اون لاین از یک سو بی کفایتی صدا و سیما را طرح می کند و عدم اعتماد عمومی به رساانه های داخلی را طرح می کند و از سوی دیگر حمایت مالی رسانه های خارج کشور را
انتشار از: 

گفت و گوی با مجاهدین "انجام شد" ؛ گزارش ان را بشنوید:

سخنرانی مریم رجوی در نشست سالیانه سازمان مجاهدین یکی از جنجالی ترین موضوع در هفته ای که گذشت بود به ویژه اینکه این برنامه بطور زنده از تلویزیون پر مخاطب ایران اینترنشینال پخش شد . منهم این گزارش را همراه با نوشته انتقادی از مجاهدین را در سایت ایران گلوبال قرار دادم و همچنش در پست فیسبوکی خود یادداشت کوچکی گذشتم ..
انتشار از: 

ایا ما بحران سیاست ورزی داریم ؛ مشکل سیاست ورزی در کجاست؟

ایراد اساسی این است که ارتباط بین جامعه، روشنفکران، سیاسیون و نسل جوان تا حد زیادی قطع شده است و نه همدیگر را درک میکنند نه به همدیگر اعتماد دارند. بخشی از آن ناشی از این است که روحانیت بعد از انقلاب روشنفکران را به عنوان رابط بین جامعه وحکومت حذف کرد و خود بطور مستقیم با مردم ارتباط برقرار کرد. روشنفکران و بخش پیشرو جامعه باید دوباره اعتماد جامعه را بدست آورند. لازمه این کارگفتگو است. البته نه آن نوع از گفتگو که همه پیش از گوش دادن به دنبال پاسخ گفتن هستند.
انتشار از: 

چهار رویداد بزرگ در چهل سال گذشته /ناگفته های تاریخی !

چهار رویداد بزرگ در چهل سال گذشته /ناگفته های تاریخی !
4 رویداد تاریخی عبارتند از:
1/ انقلاب 57
2/کودتا ثور افغانستان
3/ انقلاب دیجیتالی
4/ 11سپتامبر 2001
انتشار از: