کانال ویدئویی

آیا ایران و امریکا گام به گام به سوی جنگ حرکت می‌کنند

آیا ایران و امریکا گام به گام به سوی جنگ با یکدیگر حرکت می‌کنند؟ سؤالی که این روزها زیاد شنیده می‌شود. پاسخ به این سؤال بدون شرح وضعیت موجود بین طرفین ممکن نیست. جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید که روز یکشنبه از اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به منطقه به عنوان یک پیام روشن و واضح به ایران خبر داد، گفته است آمریکا در پی جنگ با ایران نیست ولی آماده پاسخ به هر حمله‌ای به منافع آمریکا و متحدانش است.

انتشار از: 

رابطه اخوند و لات،عكس العمل اپوزيسيون درمورد حاجيلو

در این گفتگو بخشی از ویدو کلیب بهروز حاجیلو پخش می شود که نشان می دهد که توییت مورد اشاره حاجیلو از اساس دروغ بود ه است و بعد در ارتباط با این قتل واکنش بسیار بزرگی در جامعه و شبکه های اجتماعی داشته است بگونه ای که بیش از یک میلیون نفر از ویدویی حاجیلو بازدید کرده اند و بیش از یکصدهزار هزار کامنت که عمدتا در دفاع از قتل آخوند و بسود حاجیلو نوشته شده است .آیا چرخه خشونت بکار است و این بار بنام لات و جاهل رقم خواهد خورد؟! واکنش اپوزیسیون دمکرات چه بوده است ؟

انتشار از: 

نقد ي بر نگاه "بايد "ها در تويیت خانم إلهه بقراط!

خانم بقراط در تویت خود نوشت: "حتی اگر ظریف با ترامپ در دفتر کار وی در کاخ سفید مذاکره کند، و به پای دولت آمریکا بیفتد، دو ران جمهوری اسلامی بسر آمده و باید برود تا مسیر خود را از پهلوی ها بسوی آینده ادامه دهد" من در این" باید ها" مکثی کوتاه می کنم تا تفاوت تحلیل با پروپاگاندا را نشان داده باشم و همین طور ،نقدی بر چگونگی نگاه به شاهزاده رضا پهلوی و جایگاه او در دوران گذار و آینده ایران

انتشار از: 

اسلام ستيزي ، مبارزه با اسلام افراطي و جدايي دین ازحکومت

در اين ویدو كليب ،ابتدا صحبت هاي خانم وفا سلطان سوریه ای ،ساکن امریکا بر اين اعتقاد است كه مشكل خاورميانه خود اسلام است و بجاي مبارز با اسلام سياسي ،اسلام مبارز،اسلام افراطي ويا اسلام وهابي بايستي با خود اسلام مبارز كرد .در ادامه به نتايج قران سوزي و رشد. نژاد پرستي در دانمارك مي پردازم و در پايان. اقاي عليرضا اردبيلي در باره اسلام ستيزي در شرايط مشخص ايران صحبت مي كند:

انتشار از: 

کاظم کردوانی: وضعیت حکومت، اپوزیسیون و تفاهم ملی

در این گفت و گوآقای کاظم کردوانی، دبیر پیشین کانون نویسندگان ایران ابتدا درباره تعییر و تحولات سازمان سپاه پاسداران وپیامدهای تشدید درگیری بین ایران و آمریکا صحبت کردند و سپس براساس مقاله ،" تفاهم ملی برای تدارک دوران گذار" به سوالات زیر پاسخ دادند:آیا حکومت در مرحله سرنگونی قرار دارد؟جامعه ایران و پیچیدی آن ،وضعیت اپوزیسیون، وضعیت حکومت، چه خطرای در کمین است سر انجام "چه باید کرد؟"

انتشار از: 

بهزاد کریمی و مهرداد درویش پور :سازمان سپاه تروریست است!

آقایان بهزاد کریمی و مهرداد درویش ابتدا تحلیل خود از تعییر فرمانده سپاه و نیز سخنان علی خامنه ای در ارتباط با ارتش صحبت کردند و در ادامه بطور مشخص سپاه پاسداران را یک سازمان تروریست نامیدند و خواهان انحلال سپاه و ادغام ان در ارتش شدند. آنان با جنگ و حمله نظامی آمریکا مخالفت کردند و راه سوم یعنی گذار مسالمت آمیز به یک نظام سکولار و دمکرات شدند. آنان معتقد بودند که حشد شعبی بایستی به خانه اش برگردد و در پایان به سوالات حاضران در در فیسبوک پاسخ داده اند که اینک آماده پخش مجدد می باشد:

انتشار از: 

تتلو، یعنی شناخت فرهنگی که زیر سایه جمهوری اسلامی پرورش یافت

بدنبال پستی از امیر تتلو (که در آن تتلو فحش های رکیکی به آخوند ها داده بود) در صفحه فیس بوک ام، کامنت های فراوانی در نکوهش و تایید این پست نوشته شد، در این ویدو کلیب ابتدا بیوگرافی کوتاهی از ایشان طرح شد و سپس بخشی از گفتگوی بهزاد بلور از بی بی سی با امیر تتلو گذاشته شد و در پایان تفسیر و نطر خودم را در این باره طرح کرده ام:

انتشار از: 

گردشي 5 دقیقه ای در فيس بؤك بدنبال قهرمانان واقعي ایران

شیوه جدیدی از لایو و نشان دادن قهرمانان واقعی کشور و اینکه حرف نا گفته ای از سوی فعالان سیاسی نمانده است ، آن چه هست را مردم روزانه بشکل حرفه ای بیان می کنند ، راه حل چیست؟ چه باید کرد؟

انتشار از: 

حكومت إسلامي چرا سرنگون نمي شود؟!

در پاسخ به پرسش نویسنده ای طرح کرد که خیلی ها انگشت به دهان مانده اند و تعجب می کنند!: «با این همه فلاکت و بدبختی، با این همه ظلم و جور، با این همه نویسنده و گوینده ی روشنگر، حکومت اسلامی چرا سرنگون نمی شود؟!»
در پاسخ به این سوال ابتدا اشاره ای داشتم به گفتگوی بی بی سی با نجاح یکی از مدافعان عراقی جمهوری اسلامی ایران و ادعای او که در صورت وخیم شدن اوضاع حشت الشعبی به کمک رژیم خواهند آمد .در ادامه نکاتی را به منظور آسیب شناسی اپوزیسیون طرح شد که توجه تان را به ویدویی ذیل جلب می کنم:

انتشار از: