طنز

ابراهیم تبر را بە دست بت بزرگ داد، تا با شکستن بتهای کوچک و متوسط بە وجود پلورالیسم بتها پایان دهد، و از طریق اثبات خدائی یگانە بە آنارشیسم مذهبی و اعتقادی پایان دهد. اما حتی دادن دادن این تبر بە دست بت اعظم هم منجر بە تحقق رویای ابراهیم نشد. یک خدائی هم بە جنگ میان مذاهب و ادیان پایان نداد، حتی بە اتحاد میان باورمداران بە همان خدا هم منجر نشد و با کمال تعجب دیدیم کە در میان آنها هم جنگ هفتاد و دو ملت براە افتاد!
با نزدیک شدن به ایام مبارک روز پژوهش، روز حمل و نقل و لیلة الرغائب یلدا عرض میشود که جنت مکان جدّ بزرگوارم، همیشه گوسفند زنده خریداری و شخصاً و فی الفور با دست مبارک ذبح را اجرا میفرمود.
نباید گول داستان پردازیهای کوردلان ِ بی بصیرت در مدیا را در مورد همزمانی اکتشاف ِ برادران ِ مومن و خداجوی ِ تعاونی و قرض الحسنه "شِل بریتانیای فخیمه" که از صدراسلام تاکنون جزو خدومین خانه زاد ِ امت شریف اسلامی بوده را خورد
بیاد آوردیم چند سال پیش دکتر حاج سید بیژن سر نمازش، داشت با یه حوری راز و نیاز میکرد و میفرمود: اِلی جون این انحراف ِ ملایم چشمت، جا افتادگی و غمزه هات، قد بلند و خنده ی مستانه ات، تیرمژگان و تیغ عشقت، پاسپورت بریتانیاییت، بورسیه شرکت شل و لهجه ی بریتیشت و .....
در روز اول شوال المبارک که متاسفانه خوان وافر نعمات الهی و ماه ضیافت الله نیز نیز به پایان رسیده، واجب است از بزرگانی یاد کنیم که برای اعتلا و سربلندی اسلام عزیز، ارتقای کرامات انسانی و صلح، خویشتن خویش را برای ما فدا نمودند
بعضیا که احتمالا بی بصیرت هم هستند میگن اون بابایی که دموکراسی را از ترکیب "دموس کراتوس" قرض گرفت و برای امروز احیائش کرد خودش خوب میدانست که دموس بمعنای اوباش و کراتوس بمعنی گردن کلفتی کردن نیز هست اما همانگونه که زبان ِ پانزده درصد جمعیت دنیا، شد زبان رسمی و بین المللی جهان و بقیه زبانها یکی یکی کنار گذاشته شده و خواهند شد، عاقبت ِ دموس کراتوس نیز کاملا روشن است!
در این ایام مبارک ِ ضیافت الله لازم شد که فرازی از وصایای ِ سیاسی-عبادی-اقتصادی-علمی حضرت امام(ره) را تقدیم همه انقلابیون جهان نمائیم:
برای پیشگیری از تکرار جراحات ِ عمیق ِ گذشته که محصولِ ممانعت ِ و بهانه تراشیهای ِ معاویه زمان در پخش آوای ملکوتیِ " ربنّا " بود، این مخلص، قطعه ای خاص و بسیار نادر در تحیّت ایام ِ روح افزای جاری را با اجرای ِ مخملین "دکتر جک" اخوی ِ کوچک ِ مرحوم ِ مغفور ِ جنّت مکان، استاد " الویس پریسلی" پیامبر ِ آواز ِ بلاد ِ دموکرات تمهید دیده ام که به محضر مبارکتان تقدیم می نماید .
چهل ساله که امت مقاله خواندن، فیلم و مناظره و راهکار تماشا کردن به هیچ جا نرسیدند و دایما بیشتر تحریم شدند، اما من و تیمم فرمولی کشف کرده ایم که نه تنها قابل تحریم نیست بلکه بصورت کاملا مسالمت آمیز، کم هزینه، تضمینی و بدون دخالت اجنبی، با توسل به تولیداتِ کاملا سنتی و داخلی "وطن" کار رژیم تمامه.
دکتر حاج سید محمود حجتی، وزیر پرتوان ِ جهاد کشاورزی در دولت موفق ِ تدبیر اعلام نمود که با نزول باران رحمت الهی در میهن اسلامی، بطور همزمان هزاران میلیارد گرم پروتئین تازه دامی، به لطف ایزد منان و تقوای ِ مسئولین، مستقیما از سرزمین وحی، مکه و مدینه ی منوره به امت همیشه در صحنه اهدا گردیده است.