ویژه ایران گلوبال

دادگاه لاهه' برای رسیدگی به اعتراضات آبان ۹۸ و انتخابات موازی و الکترونیک 1400

اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ که خونین‌ترین اعتراض‌ گسترده بعد ازانقلاب اسلامی ایران نام گرفته، دست‌کم به گزارش منابع حقوق بشری ۳۰۴ کشته بر جا گذاشته است، هرچند به اعتقاد برخی شمار کشته‌ها بیش از این رقم است.
انتشار از: 

ایا علی خامنه ای "رهبر" انقلاب؛ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد شد؟

تحلیلگر این روزنامه "دی‌پرسه" بر این باور است که جو بایدن رویکرد خود را در قبال دو کشور مهم خاورمیانه، عربستان سعودی و مصر تغییر خواهد داد، اما در قبال جمهوری اسلامی ایران سیاست مشابه با سیاست ترامپ را دنبال خواهد کرد.
انتشار از: 

ترامپ یا بایدن؛ اپوزیسیون ایران چه خواهد کرد؟

علی خامنه‌ای، دیکتاتور ایران، در تازه‌ترین سخنرانی خود با اشاره به انتخابات آمریکا گفت که "در مورد آمریکا سیاست ما حساب شده و مشخص است و این سیاست با رفت و آمد اشخاص تغییر نمی‌کند".او در این سخنرانی تلویزیونی گفت "این که چه کسی رئیس جمهوری بشود در سیاست ما هیچ تاثیری نمی‌گذارد و رفت و آمد اشخاص در آن تاثیری ندارد". اما آیا حکومت ایران عملا در موقعیتی است که بتواند فارغ از انتخاب مجدد ترامپ یا روی کار آمدن بایدن، به مسیر سابقش ادامه دهد؟
انتشار از: 

تجارب آبان 98 ؛ مناسبات ایران و امریکا پس از انتخابات چه خواهد شد؟

در ابتدای خبر گفته شد :" علی خامنه ای طی دستوری به شورای عالی امنیت ملی از این شورا خواست تا ترتیبات مقدمات مذاکرات دیگری را با طرف آمریکائی فارغ از پیروزی کدام کاندیدا مهیا کنند." ؛ سپس به درس هایی از آبان 98 پرداخته شد و در ادامه موضوع انتخابات امریکا واینده مناسبات ایران و امریکا مورد بحث مهمان برنامه؛ آقای محمد منظرپورقرار گرفت و در پایان به چهار پیام مثبت جمهوری اسلامی به آمریکا با ذکر فاکت ها نشان داده شد که سیاست " نه جنگ و نه صلح " علی خامنه ای با شکست مواجه شد ه است.
انتشار از: 

گروه زیر زمینی ایرانی و یا سرویس های عملیاتی خارجی؟

فرزین بستجانی بهمراه کیانوش توکلی برنامه ای تحت عنوان :" گروه زیرزمینی ایرانی ویا سرویس های عملیاتی خارجی؟" و " ضرورت همبستگی واتحاد برای آینده ایران" را به بحث گذاشتند ولی قبل از ان چند خبر همراه با تفسیر که بطور زنده در تلویزیون کانال یک پخش شد:
انتشار از: 

بی ‌انجمن گسترده ایرانیان آزادی‌خواه، نظام ولایی می‌ماند، ایران می‌سوزد

"فروتنانه از همه ایرانیان، به ویژه پایوران اپوزیسیون، چه پادشاهی‌خواه و چه جمهوری‌‏خواه، چه چپ‌گرا و چه راست‌گرا، اما باورمند به مجلس برآمده از رای مردم، در خواست می‌کند که به جای کینه‌های ‏کهنه‎ ‎یا ایدئولوژیک، آتش مهر ایران را در دل برفروزند تا دست در دست هم از نظام ولایی در گذریم. " این بخشی از نامه جمشید اسدی بود که دریک برنامه زنده و با همراهی آقای حسن اعتمادی، دکتر جمشید اسدی ؛ و دکتردوشوکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که اینک آمده پخش مجدد است>
انتشار از: 

معرفی آرشیو اسناد اپوزیسیون ایران و بحث پیرامون آن

معرفی آرشیو اسناد اپوزیسیون ایران و بحث پیرامون آن

اژدر بهنام فعال سیاسی و مسئول سایت آرشیو اسناد اپوزیسیون ایران
انتشار از: 

شجریان و موج اعتراض مردمی و پاسخی به منتقدین "پیمان نوین"

در این برنامه که بطور زنده از تلویزیون کانال یک پخش می شد ؛ ابتدا کیانوش توکلی به تفسیر اخباری از ایران پرداخت که کمتر دیده و یاشنیده شده بود و سپس فرزین بستجانی مجری برنامه ضمن معرفی مهمان برنامه اقای محسن کردی از ایشان سئولاتی پیرامون " پیمان نوین" آقای رضا پهلوی و مجموعه انتقاداتی که به این" پیمان " شده بود طی چند سئوال مطرح شد که اینکه آماده پخش مجدد می باشد:
انتشار از: 

نقشه راه کدام است؟ و " اتئلاف نظامی- تکنوکرات " به چه معناست ؟

این برنامه که از تلویزیون ملی کانال یک بطور زنده پخش شد ؛ پس از چند خبر مهم ابتدا در باره " نقشه راه چیست؟" و چند نقشه راه در فضای سیاسی ایران وجود دارد و "نقشه راه" چه تفاوتی با استراتزی ، برنامه ، ایدوئولوژی و گفتمان های فکری دارد ؟ و درپایان در باره آلترناتیو "رهبری نظامی- تکنوکرات " که رامین پرهام طرح کرده است" این برنامه توسط فرزین بستجانی بهمراه کیانوش توکلی تهیه و اجرا شد:
انتشار از: 

"نقشه راه" و «مرگ یک توهم »نگاهی به مواضع رامین پرهام و مجید محمدی!

اقای رامین پرهام در نقد آقای رضا پهلوی می نویسد : "حوزه ایران، حوزه بالتیک نیست! حوزه ایران، حوزه داعش، القاعده، طالبان، عثمانی، امارات عربی و امثالهم است؛ نه اسکاندیناوی و اتحادیه‌ی اروپا. گذار از تبهکاران فرقه‌ی شیعی حاکم بر ایران، مستلزم قاطعیت یک رهبری ملی، مصمم و عملگرا ست. نه سستی و نوحه‌خوانی‌ در مدح دموکراسی" و نتیجه می گیرد که دمکراسی موضوع امروز ایران نیست و باید بدنبال رهبری نظامی- تکنوکرات بود
انتشار از: