ویژه ایران گلوبال

اخرين خبر در باره روح الله زم :چگونه اطلاعات سپاه توسط شيرين نجفي براي او دام گسترد

در مورد سفر بی بازگشت روح الله زم به بغدآد و نقش شیرین نجفی (سودابه خرسند ) در کشاندن او به عراق و ملاقات با آیت الله سیستانی ، مطالبی مازیار دوست صمیمی آقای زم با شهرام همایون گفت که جای هیج شک و شبهه ای باقی نگذاشت که اغلب همکاران روح الله در زیر فشار با اطلاعات سپاه همکاری کرده و آنان دست در دست هم گداشته تا صاحب آمد نیوز را به ایران بر گردانند:
انتشار از: 

کیانوش توکلی : هشدار هاي دوساله در مورد روح الله زم و امد نيوز

پاره اي آدمها (که تعدادشان در بين هموطنان ما سر به هزارن هزار ميزند) به روح الله زم، اميرعباس فخرآور، هخا، علي جوانمردي و نسخه مشابه هاي آنان نياز مبرم روحي دارند. با سخنان آنان دچار رضايت ميشوند و به وجد مي آيند.
ما انسانها، فطرتا و بطور غريزي، خواهان تأييد خودمان از طريق شنيدن چيزهايي هستيم كه باش موافقيم و دوست داريم دوباره، سه باره و صدباره بشنويم.
انتشار از: 

یاسین اهوازی :ابوزيسيون و ائنلافهاي سياسي " در گفت و گو با ياسين اهوازي

در این گفت وگو ابتدا در باره موضوع ربآیش روح الله زم صحبت شد و در ادامه در باره حمله ارتش ترکیه به کرد ها در شمال سوریه و آنگاه به موضوع اصلی "ابوزيسيون و ائنلافهاي سياسي " اختصاص یافت که به موضوع دو کنفرانس لندن و بطور مشخص به "شورای مدیریت گدار" اختصاص یافت.
انتشار از: 

جزيئات بيشتري در مورد دستگيري روح الله زم

احتمالا دستگیر 48 ساعت قبل صورت گرفته استپیش صورت گرفته است ، برخی دستگیری او در عراق (نجف) و دیدار با آیت الله سیستانی عنوان می کنند که نبایستی درست باشد.انتشار از: 

نقد و بررسی "شورای مدیریت دوران گذار" سراب یا واقیعت؟

پانل کانال یک: شهرام همایون، رخسان گنجی، علی جوادی، فواد پاشایی، مهدی ذوالفقاری، کیانوش توکلی، حشمت رییسی، رضا حسین بر، عبدالستار دوشوکی، منصور اسانلو،جلال ایجادی و حسن اعتمادی
نقد و بررسی "شورای مدیریت دوران گذار"
سراب یا واقیعت؟
انتشار از: 

پاسخ دبيران شوراي مديريت گذار به منتقدين

شورای مدیریت گذار در روزهای 28 و 29 ام سپتامبر برابر باششم و هفتم مهر ماه، طی مراسمی در یکی از هتل های شهر لندن "فعالیت رسمی خود را شروع کرد.این مراسم توسط شبکه های بزرگ تلویزیونی و رسانه های اجتماعی پوشش داده شد . و در این ویدو دبیران شورا به پرسش ها و انتقادات پاسخ داده اند.

شورای مدیریت گذار چتری است فراگیر برای همه ایرانیانی که با وجود تعلق به افق های سیاسی و فرهنگی متفاوت، خواهان گذار بدون قید وشرط از جمهوری اسلامی هستند

انتشار از: 
همانگونه که شکست انقلاب اسلامی در ایران تجزیه و تحلیل مذهب و سنت را در دستور کار روشنفکران قرار داده است، فروپاشی خلافت عثمانی، شکست اعراب از اسرائیل و رشد اسلامِ بنیادگرا، در سه دوره مختلف در جهان عرب سنت، مذهب و ملی‌گرائی عربی را به چالش کشید. بحث نظری پرشور در جهان عرب درباره دموکراسی، روشنگری، سکولاریسم و رواداری در جریان است، اندیشه‌های روشنی شکل گرفت و آثار ارزشمند خلق شد . من برخی از این تلاش‌های اندیشمندان سکولار عرب را در این نوشته معرفی کرده‌ام.
برای درک شم اقتصادی رهبران سیاسی و اقتصادی جامعه ما یک مسئله ریاضی را باهم حل می‌کنیم. یک مداح برای یک ساعت دو میلیون تومان می‌گیرد و یک معلم برای یک ماه دو میلیون تومان. جامعه ما به کار مداح چند برابر معلم ارج می‌نهد؟
اگر معلم یک ماه به طور متوسط ٢۵ روز و هر روز ٨ ساعت کار کند، او دو میلیون تومان را برای ٢۵ ضربدر ٨ یعنی ٢۰۰ ساعت می‌گیرد. پس جامعه ما به کار مداح ٢۰۰ برابر بیشتر از معلم ارج می‌نهد. این کاملن از شم اقتصادی و سیاسی نیرومند رهبران جمهوری اسلامی حکایت می‌کند.

گزارش كار سالانه سايت و شبكه ويدويي ايرانگوبال و تقاضاي كمك مالي

دوستان عزیز _ ما رسانه ای هستیم که به هیج حزب و دولتی وابسته نیستیم. همکاران ما در سایت بطور مجانی ساعاتی از شبانه روز خود را در اختیار اطلاع رسانی به شما عزیزان می گذارند؛ با این وجود بخشی از هزینه ها را هم متقبل می شویم. کمک اندک شما می تواند ادامه کاری این رسانه مستقل را تضمین نماید.
انتشار از: 
سطح انسجام و پختگی رهبران مخالف رژیم، با سطح نارضائی و عمق فلاکت مردم همخوانی ندارد. برای رشد جنبش نباید منتظر رهبران باشیم بلکه، باید وزن و اهمیت قدم‌های خود‌مان، هر چند کوچک را در اعتلای جنبش و تاثیر کارهای تک تک ما در رشد جنبش درک کنیم و آستین بالا بزنیم و در سرنوشت کشورمان فعالانه شرکت کنیم.