ویژه ایران گلوبال

من کیانوش توکلی در زیر سعی می کنم؛ ابتدا اطلاعاتی در باره خود و دخترم ژاله بدهم : علی جوانمردی مطرح کرده است کیانوش توکلی به دلیل رفت و امد به ایران از حزب سکولار _ دمکرات اخراج شد . اینجانب در سال 2017 بعنوان خبرنگار جهت پوشش خبری به دعوت آقای اسمایل نوری علا به گنگره آنان دعوت شده بودم و هر گز عضو این حزب نبوده که دیگر اعضای آن مرا را "طرد" کرده باشند. اینجانب قریب 25 سال پیش ازسازمان فداییان _ اکثریت جدا شد و فعالیت سیاسی _ مطبوعاتی مستقلی
اعزام دو بمب‌افکن استراتژیک ب۵۲ از داکوتای شمالی به جنوب خلیج فارس و حضور همزمان مایک پمپئو و بنیامین نتانیاهو در عربستان سعودی، گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال درگیری نظامی جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده را در روزهای پایانی دولت ترامپ داغ کرد.

ما محصول یک چرخه استبداد وخشونت تاریخی هستیم که در آن حاکمان مستبدان بالفعلند و محکومان مستبدان بالقوه!
گاه ما محکومان بر مستبدان می شوریم در میان دریائی از خون و دلاوری مستبدی را از اریکه به زیر می کشیم وبجای او مستبد دیگری را می نشانیم ! دردا !که همیشه آرزوی عدالت و آزادیخواهی مان در عمل مغلوب شرایط بهم ریخته بعد سرنگونی،ترس از توده های بی سربر آمده از اعماق جامعه ، ذهنیت تاریخی

معنی و مفهموم گلوبالیسم چیست؟ ترامپیست ها چه می گویند؟

سطح درک برخی از عاشقان ایرانی ترامپ از یک گلوبالیست با درک پدران و مادران آنها از یک کمونیست به عنوان گوینده جمله «خدا نیست» شباهت غریبی دارد. برخی از هموطنان در فضای مجازی به گونه ای «بایدن گلوبالیست» را لعن میکنند که گویی تمام اعضای خانواده شان را در جبهه های نبرد حق علیه گلوبالیسم از دست داده اند.
انتشار از: 

دادگاه لاهه' برای رسیدگی به اعتراضات آبان ۹۸ و انتخابات موازی و الکترونیک 1400

اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ که خونین‌ترین اعتراض‌ گسترده بعد ازانقلاب اسلامی ایران نام گرفته، دست‌کم به گزارش منابع حقوق بشری ۳۰۴ کشته بر جا گذاشته است، هرچند به اعتقاد برخی شمار کشته‌ها بیش از این رقم است.
انتشار از: 

ایا علی خامنه ای "رهبر" انقلاب؛ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد شد؟

تحلیلگر این روزنامه "دی‌پرسه" بر این باور است که جو بایدن رویکرد خود را در قبال دو کشور مهم خاورمیانه، عربستان سعودی و مصر تغییر خواهد داد، اما در قبال جمهوری اسلامی ایران سیاست مشابه با سیاست ترامپ را دنبال خواهد کرد.
انتشار از: 

ترامپ یا بایدن؛ اپوزیسیون ایران چه خواهد کرد؟

علی خامنه‌ای، دیکتاتور ایران، در تازه‌ترین سخنرانی خود با اشاره به انتخابات آمریکا گفت که "در مورد آمریکا سیاست ما حساب شده و مشخص است و این سیاست با رفت و آمد اشخاص تغییر نمی‌کند".او در این سخنرانی تلویزیونی گفت "این که چه کسی رئیس جمهوری بشود در سیاست ما هیچ تاثیری نمی‌گذارد و رفت و آمد اشخاص در آن تاثیری ندارد". اما آیا حکومت ایران عملا در موقعیتی است که بتواند فارغ از انتخاب مجدد ترامپ یا روی کار آمدن بایدن، به مسیر سابقش ادامه دهد؟
انتشار از: 

تجارب آبان 98 ؛ مناسبات ایران و امریکا پس از انتخابات چه خواهد شد؟

در ابتدای خبر گفته شد :" علی خامنه ای طی دستوری به شورای عالی امنیت ملی از این شورا خواست تا ترتیبات مقدمات مذاکرات دیگری را با طرف آمریکائی فارغ از پیروزی کدام کاندیدا مهیا کنند." ؛ سپس به درس هایی از آبان 98 پرداخته شد و در ادامه موضوع انتخابات امریکا واینده مناسبات ایران و امریکا مورد بحث مهمان برنامه؛ آقای محمد منظرپورقرار گرفت و در پایان به چهار پیام مثبت جمهوری اسلامی به آمریکا با ذکر فاکت ها نشان داده شد که سیاست " نه جنگ و نه صلح " علی خامنه ای با شکست مواجه شد ه است.
انتشار از: