گوناگون

این نوشته بر اساس سئوالات تلویزیون کانال جدید در برنامه نگاه روز تحت عنوان "انقلاب بر در جمهوری اسلامی میکوبد" تنظیم شده است. در این مطلب آن پاسخها تفصیلی تر نوشته شده است.
یک – اصلاحات ساختاری نظام احیای اصول جمهوریت کاهش شکاف بین اختیارات و مسئولیت ‏
دیشب 13 اردیبهشت 1400 دهها هزار نفر در اتاق های کلاب هاوس و اینستگرام بطور مستقیم برنامه پرسش و پاسخ مصطفی تاجزاده را دنبال می کردند و بیش از هزار سئوال انتقادی و اعتراضی به شرکت در انتخابات 1400 ط
کلی تغییر کرده است. بنا بر اعلام منابع رسمی، آمار ازدواج سفید در ایران رو به افزایش است؛ در حالی که بخش بزرگی از جامعه ایرانی همچنان سنتی‌ می‌اندیشند و به ازدواج رسمی اعتقاد دارند.
امروز خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران در گزارشی نوشته است که محمد منتظری ملقب به ممد رینگو بنیانگذاری اولیه سپاه قدس تحت عنوان واحد نهضت های آزادیبخش در سال ١۳۵٨ بوده.
مالکیت عکس اصلی میم اینترنتی "دختر بلا" در قالب یک رمزنشان بی‌همتا ( NFT) به بهای نیم میلیون دلار فروخته شد.
معاون اول رئیس جمهوری ایران در شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس تحریم انتخابات در ایران را دلیل تحریم اقتصادی معرفی کرد و گفت دود تحریم اقتصادی که برای مردم ما رقم خورده است، از دل تحریم انتخابات برآمده است.
عرصه، میدانِ عمل یا پس‌زمینه‌ی فلسفه و فیزیک فضازمان تصور شده است. تلاش چندین هزار ساله‌ی انسان برای شناختِ خاستگاه و ساختارِ این پس‌زمینه تاکنون به ‌نتیجه مطلوب نیانجامیده است۲.
در فایل صوتی ظریف به یمن نیز اشاره می‌شود که به نوعی تقابل نگرش میان ظریف و سلیمانی را آشکار می‌کند.
ایران راه نجاتی جز پس گرفتن کنترل سرنوشت خود و کنار گذاشتن خدایان دروغین ندارد؛ انتخاب میان دو نوع سرسپردگی، اگر نخواهیم بگوییم بردگی، شایسته ملت بزرگی چون ایران نیست
در ادامه واکنش‌ مقام‌های جمهوری اسلامی به افشای فایل صوتی مصاحبه محمدجواد ظریف، یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس آن را «خیانت و رسوب در نهادهای امنیتی» خواند و یک نماینده دیگر هم از رایزنی برای استیضاح ا
کیانوش توکلی : در این برنامه که در کلاب هاوس چندین ساعت ادامه داشته است که در ان به فرداد فرحزاد حمله شده بود که متقابلا جمشید برزگر؛ شهرام همایون ، فخراور و دیگر خبرنگاران و فعالین سیاسی به دفاع از
1 کامنت
اتاق‌های فکر، کارشان سرهم‌بندی اطلاعات آشکار، و تلاش برای کسب اطلاعات پنهان بود.
از دیروز که بمب ظریف در تلویزیون ایران اینترناشنال منفجر شد، موجی از تحلیل، اظهار نظر و گمانه زنی فضای رسانه های فارسی زبان را فرا گرفت.
3 کامنت
این مقاله به بررسی موقعیت مهاجران و چالش های هم‌پیوستگی در سوئد می پردازد.