گوناگون

۴۲ سال پیش در چنین روزی، شهریار مصطفی شفیق فرزند اشرف پهلوی، خواهر محمدرضا شاه پهلوی، در سن ۳۵ سالگی به‌دست حکومت جمهوری اسلامی ترور شد.
1 کامنت
در سال‌های اخیر، شهرداران تهران همواره ایده احیای توپخانه به سبک قدیم را در سر داشتند.
رواج دروغ در صحنه سیاست ایران در تاریخ معاصر ما جایگاه عجیبی دارد. و ما با بلاهت این دروغها را باور کرده ایم نه از این جهت که حقیقت است. . بلکه از این جهت که به مذاق مان خوش می آید.
6 کامنت
کارزاری که در چند سال اخیر شکل گرفت، کارزار بین کرونا و گونه‌هایش از یک سو و واکسن و گونه‌هایش از سوی دیگر، به ما خاطرنشان نکرد که در نهایت علم است که ما را نجات می‌دهد؟
این تورم لفظی را چگونه تعبیر کنیم؟
هزار بار از خود پرسیده‌ام که آیا این فقط عملکرد رژیم ولایت فقیه است که نه هزاران بلکه میلیون‌ها ایرانی را وامی‌دارد در همه خیزش‌های خود، بین شعارهایشان «رضاشاه! روحت شاد!» را تکرار کنند؟
دانشمندان بر این باورند "محرکی" را که باعث ایجاد لخته خون بسیار نادر در پی تزریق واکسن آسترازنکا می‌شود، یافته‌اند .تیمی تحقیقاتی در کاردیف ولز و آمریکا، با جزییات بسیار خوبی نشان داده‌اند ک
آمریکا یک کشور فدرال است که هر پنجاه ایالت آن یکسری قوانین اجتماعی و حقوقی ویژه خود را دارند ولی مطابق قانون اساسی تابع قوانین فدرال هم میباشند.
1 کامنت
سعید محمد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد ایران و از نامزدهای رد صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور جزئیاتی درباره تسهیل قوانین مرتبط با تاسیس بانک در مناطق فراساحلی ایران ارائه کرده و گفته شه
کمتر عزلی به زیبائی این عزال بیان گر وترسبم کننده حال روز ماست .مائی که ذات گرامی رادر پای هزار "آیا"و وسواس هزار"اما" هدر دادیم.
5 کامنت
از من به شما پند كه هروقت غمباد گرفتيد پيش از هر اقدامي نخست به سراغ داستانهاي ايرج پزشكزاد برويد
1 کامنت
جمهوری اسلامی فقط نظامی برای اجرای شریعت و اسلامی‌سازی امور در چارچوب یک دولت- ملت نیست و از آغاز هم این‌چنین نبود.
عواملی وجود دارد که موجب می‌شود فکر کنیم این هیاهو نه بر سر یک «توافق» بلکه بر سر یک «اختلاف» است.
اگر تبلیغات جمهوری اسلامی را بررسی کنید، به‌سرعت با دو ادعای بزرگ روبه‌رو خواهید شد‌ــ نخست، اسلام ناب محمدی امروز فقط و فقط در جمهوری اسلامی ایران واقعیت دارد؛ دوم، آیت‌الله العظمی امام علی خامنه‌ای،
علیرضا زاکانی با این کارنامه دیپلم در رشته پزشکی قبولانده و در دوره دستیاری کودکان سه بار مشروط شد و در شرف اخراج بود که به پزشکی هسته‌ای تغییر رشته داد و دکترای پزشکی هسته‌ای گرفت! او را با عنوان چه