فتوای جدید خامنه ای برای گدايی رأی

خواهش می‌کنم مردم در انتخابات شرکت کنند

فتوای جدید خامنه ای برای گدايی رأی  : شرکت در انتخابات واجب است!

فلاح زاده كه خود را كارشناس حوزوی معرفی کرده است، به نقل از خامنه ای گفته است: «شرکت در انتخابات واجب است»

 بر اساس گفته  فلاح زاده در پاسخ به سؤال خبرنگاران در ارتباط با نظر خامنه ای در ارتباط با شرکت در انتخابات گفته است: «به نظر حضرت آقا برای کسانی که شرایط را دارند و امکان شرکت در انتخابات برای آنها وجود دارد؛ واجب است.»

وی در ادامه به نقل از خامنه ای گفته است: «افرادی که شورای نگهبان صلاحیت آنها را تایید کردند صلاحیت نمایندگی را دارند اما به حکم عقل، بین صالح و اصلح، اصلح باید انتخاب شود.»

در ادامه خبرنگاران دولتی در مورد اسراف و شام دادن برخی از نمایندگان پرسیده است که به گفته آقای فلاح زاده، رهبر جمهوری اسلامی برخی را اسراف نداشته و آن را «اطعام» معرفی نموده است.

به گفته فلاح زاده، خامنه ای گفته است: « استفاده از بیت المال چه برای تبلیغات انتخاباتی و یا غیر انتخاباتی حتی برای تبلیغات دینی کلاً باید برحسب قوانین باشد یعنی مقرراتی برای مصرف بیت المال و اموال دولتی مشخص شده است و خلاف آن هم شرعا حرام است و موجب ضمان هم است. کسی که خرج کند ضامن است و باید جبران کند و به این معنا نیست که خرج می کنیم بعدا هزینه آن را می پردازیم نه، اصل کار خلاف است.»

با نزدیک شدن به انتخابات نهمین دوره مجلس ایران، برخی از رسانه های حکومتی ایران به گفتگو با شخصیت های مذهبی و سیاسی ایران پرداخته که در بسیاری از این شخصیت ها از لزوم شرکت شهروندان در انتخابات سخن گفته و آن را تکلیف شرعی برشمرده اند.

در همین راستا ناصر مکارم شیرازی نیز هفته گذشته خودداری از شرکت در انتخابات «بدون عذر شرعی جایز ندانسته و شرکت نکردن در انتخابات «معصیت و گناه»! عنوان کرده بود.

خواهش می‌کنم مردم در انتخابات شرکت کنند

از سوی دیگر یحیی رحیم‌صفوی٬ مشاور خامنه‌ای از مردم ایران خواهش کرده در صورتی که صدای او را می‌شنوند در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کنند.

رحیم‌صفوی روز دوشنبه (اول اسفند) گفته است: «خواهشم از همه کسانی که صدای من را می‌شنوند این است که در انتخابات مجلس حضوری سرنوشت‌ساز داشته باشند.»

وی از مردم خواسته است: «انتخابات روز ۱۲ اسفند را جدی بگیرند و با حضور حداکثری خود همانند حماسه‌ای که در روز ۲۲ بهمن امسال خلق کردند٬ حماسه دیگری خلق کنند.»

روحانیون و نظامیان حاکم بر ایران در هفته‌های اخیر بار‌ها از مردم خواسته‌اند در انتخابات ۱۲ اسفند نهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کنند.

به باور بسیاری ناظران سیاسی این دوره از انتخابات یکی از حساسترین و مهم‌ترین انتخاباتی است که طی ۳۲ سال گذشته در جمهوری اسلامی بزگزار شده است.

فرماندهان سپاه پاسداران از دو ماه پیش ادعا کرده‌اند که نرخ مشارکت مردم در این دوره از انتخابات بیش از ۶۰ درصد است.

گفته می شود روحانیون و نظامیان حاکم بر ایران از تحریم انتخابات ۱۲ اسفند ماه از سوی مردم به شدت نگران هستند و تلاش‌ها برای تشویق شهروندان برای حضور در پای صندوق‌های رای را از مدت‌ها پیش آغاز کرده‌اند.

اول اسفند ماه نیز غلامرضا مصباحی مقدم٬ نماینده مجلس گفته بود دولت محمود احمدی‌نژاد با پرداخت پول به مردم تلاش می‌کند آن‌ها را به شرکت در انتخابات آتی مجلس ترغیب کند.

دانشجو نيوز

منبع: 
سایت ایران گلوبال
انتشار از: