● صفحه شما

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

افزودن دیدگاه جدید

تاریخ: شنبه, 25. ژوئن 2022 - 23:13
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Mohammad Reza Eskandari
چه…
دیدگاه:

Mohammad Reza Eskandari
چه زشت و‌پستی ملتی که قدر بهترین افراد خود نداند از دیکتاتوری پرولتاریا به بورژوازی تمام عیار از جزنی به رضا پهلوی خواهد رسید
اگر رجوی رهبر شد رضا پهلوی هم خواهد شد

تاریخ: شنبه, 25. ژوئن 2022 - 23:15
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: اگر دقت کرده باشید ؛ هفته…
دیدگاه:

اگر دقت کرده باشید ؛ هفته های پیش شعار مرگ بر خامنه ای؛ رضا شاه روحت شاد به شعارهای محوری و خود جوش مردمی در خیابان ها ی ایران مطرح شد و بعد یکهو متوجه شدیم که شعار مرگ برخامنه ای به شعار مرگ بر رئییسی تنزل یافت و سپس سخنرانی جنایت کار اعظم علی خامنه ای که دستور داد جلوی تطهیر خاندان پهلوی گرفته شود از آن وقت ما در شبکه های اجتماعی با موجی از تولیدات حرفه ای (بدون نام سازنده آن مثل همین عکس)علیه رضا پهلوی مواجه می شویم و من این ها را تصادفی نمی بینم ؛ موضوع این نیست که به نظام پهلوی سابق برگردیم بنظرمن چنین امکانی نیست ؛ اینجا صحبت از دو گزینه رضا پهلوی و مسعود ویا مریم رجوی است ؛ ایا گزینه های دیگری هم دارید لطفا معرفی کنید بنابراین اگر فورا گزینه دیگری را ارایه نکنیم ، پس از فروشی پاشی با گزینه خلا سیاسی مواجه می شویم .آری بجای اینکه در دام پروپاگاندا ارتش سایبری علی خامنه ای بیفتیم , همین فردا یک شخصیت را برای رهبری دوران گذار معرفی کنید. در مورد عکسی زشتی که خانبابا تهرانی گذاشته است، شکی ندارم که کار ارتش سایبری رزیم است(اگر نیست طراح اش خودش را معرفی کند). در پایان تاکید می کنم انتقادحق دمکراتیکی است و انتقاد از رضا پهلوی ، مسعود رجوی تا پیامبر و خدا یک حق مشروعی است ولی سیاه نمایی؛ زشتکاری "نه"

تاریخ: یک‌شنبه, 26. ژوئن 2022 - 13:07
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: تحلیل نظر آقای برزنجه از زاویه ای دیگر
دیدگاه:

 

آقای برزنجه نیز مانند سایر مخالفان پهلوی ها نظرات بخش غیر قابل مطرح و اقلیت تندروی ملی گرا (چه جمهوریخواه و مشروطه خواه) را مطرح می کنند. کسانی مانند آقای برزنجه و آقای احمد پورمندی در سیاست دست به سیاهنمایی میزنند تا روشنگری. در مورد رضاپهلوی که موضوع اصلی است سخنی ندارند میروند سراغ کسانی که هیچ ارتباطی با شاهزاده ندارند و فقط طرفدار او هستند. مثل آن است که ما بخواهیم چپ ایران را با استالین بسنجیم. در سیاست میتوان زیر خاک هر درختی را کند و کرمهایی را بیرون کشید آیا درست است که آن کرمها را به صرف این که پای آن درخت سینه میزنند شاهد بگیریم و ماهیت مثلا درخت سیب را با آن معرفی کنیم؟ درخت سیب میوه خودش را دارد و شایسته  این است که درخت سیب را با میوه اش بسنجیم. من نمیتوانم بگویم فلانی و فلانی قاتل بالفطره هستند چرا که زمانی جزو چپ های هوادار استالین و پل پوت بوده اند یا حتا زمانی در گروههای تروریست چریکی مانند فدائیان خلق و سازمان مجاهدین (بعنوان مثال) فعالیت میکردند و مستشار آمریکایی را ترور میکردند یا بمبگذاری میکردند. اما اگر بخواهم سیاهنمایی بکنم میتوانم همین کیانوش توکلی را نیز با سابقه چریکی اش مورد قضاوت قرار دهم. اما آنگاه باید به این سوال جواب بدهم که خراب کردن کیانوش چه نفعی به مبارزات مردم ایران در مقابل رژیم اسلامی میرساند؟ 

مضافا به این که تصور نمی کنم در ایران فردا اقتدارگرایی زمان شاه بتواند تکرار شود. هرچند با یک اقتدار گرایی مثبت در راه منافع ملی مشکلی ندارم آنچنان که با سیاست های زمان شاه بجز موارد مربوط به حقوق بشر مشکلی ندارم. من این اطمینان را دارم که در ایران فردا هر رژیم و هر گروهی که سر کار باشد این فساد دولتی و رانت تا مدتها دست از سر کشور بر نخواهد داشت. این کار نیاز به دهه ها وقت دارد تا جامعه تغییر کند. جمهوری اسلامی جامعه را فاسد کرده است سالم کردنش کار یک شب و دو شب نیست. و مشکل اساسی این است نه این که آیا دولت فردا اقتدارگرا خواهد بود یا خیر. امیدوارم که اقتدار گرا نباشد اما اگر اقتدارگرا باشد و در مسیر منافع ملی گام بردارد من شخصا با آن مشکلی ندارم و بر علیه آن فعالیت نمی کنم. چنین دولتی با بالا رفتن توقعات جامعه خودبخود دچار دگردیسی به نفع دمکراسی خواهد شد. اگر جمهوری اسلامی با همه سرکوبش امروز دچار دگردیسی هایی بنیادین شده سایر نظامها که این اندازه سرکوب گر نیستند جای خود دارد که نتوانند در مقابل تغییر بنفع دمکراسی مقاومت کنند. 

 

تاریخ: دوشنبه, 27. ژوئن 2022 - 00:16
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: کیانوش گرامی ، شخصا با از…
دیدگاه:

کیانوش گرامی ، شخصا با از قبل تعیین کرده زمان برای  تثبیت دموکراسی مخالف هستم و بر این باورم که باید آن را واگذار به  بلوغ  گروه های سیاسی حاضر در صحنه پس از فرو پاشی ج.ا کرد . در این مورد زاویه خود را با جناب بابک مینا که چنین نظری را مطرح کرده اعلام کرده ام. 
ولی جا دارد که با مغز سرد با این نظر برخورد کنیم :
۱) این نظر یک فرد است و دور از انصاف است که آن را به بک مجموعه فکری نسبت دهیم 
۲) برداشت من این است  که جناب بابک مینا این محدودیت دوره ده ساله را نه برای تمام احزاب بلکه برای احزاب افراطی که ۴ اصل را کعبه قبلا تعریف کرده را قبول ندارند تز‌هایی دربارهٔ آینده.
در پایین متن. نوشته ایشان را میاورم . در اینجا  از پلاتفرم محدود یاد میکند و منظورش    محدود کردن  فعالیت ۴ جریان  ی ایت که به قواعد بازی مشترک در یک نظام دموکراتیک پایبند نیستند   

۱. باید از تجربهٔ تلخ دموکراسی در عراق و افغانستان درس گرفت و آن را آسیب‌شناسی کرد. هدف این است: نباید بگذاریم این دو تجربهٔ شکست‌خورده در ایران تکرار شود.

۲. یکی از دلایل شکست این دو تجربه تمرکز بیش از حد بر انتخابات و رقابت سیاسی بود. دموکراسی فقط انتخابات نیست و تقلیل آن به انتخابات مضر است. رقابت سیاسی در نبود نهادهای جاافتادهٔ دموکراتیک که پاسدار حقوق اولیه شهروندان باشند، می‌تواند موجب بحران و فروپاشی کشور شود. ما در تاریخ ایران نیز دو تجربهٔ مشابه داریم: ده سال آخر دورهٔ قاجار و دههٔ بیست خورشیدی.

۳.  پیشنهاد من این است: اولویت دولتی که پس از براندازی بر سر کار می‌آید به خصوص در ده سال اول پاسداری از حقوق اولیه شهروندان، استقرار نهادهای پایه خصوصاً دادگستری عادلانه باید باشد. 

۴. انتخابات در آینده ایران باید پلتفرمی محدود باشد دستکم در یک دورهٔ ده‌ساله. بعد از آن می‌توان به موازات تغییرات سیاسی تجدید نظرهایی کرد و با اعتمادسازی دوطرفه گروه‌های بیشتری را در این پلتفرم ادغام کرد.

۵. قانون اساسی باید طوری نوشته شود که از قدرت گرفتن اسلام‌گرایان و تجزیه‌طلبان، گروه‌های کمونیست و فاشیست جلوگیری کند. آنها به عنوان شهروند ایران طبعاً باید از همهٔ حقوق اولیه برخوردار باشند. اما نباید در فرایند حکمرانی حضور داشته باشند. 

۶. نهادی مانند «دیوان عالی قانون اساسی» یا چیزی شبیه به آن باید مرجع تفسیر قانون اساسی باید باشد و تعیین کند اهداف چه گروه‌های سیاسی مصداق ضدیت با قانون اساسی هستند. دولت موظف است بنا به تفسیر این نهاد فعالیت سیاسی چنین گروه‌هایی را ممنوع کند. 

۷. فراسوی این، گروه‌هایی که در پلتفرم سیاسی آینده شرکت می‌کنند باید مضرات رقابت سیاسی را به حداقل برسانند. اولویت باید توسعهٔ ایران، ساختن نهادهای اساسی کشور، حل بحران محیط زیست و سروسامان دادن به اقتصاد کشور باشد. همه باید به ایران فکر کنیم و جاه‌طلبی سیاسی را تعدیل کنیم.

تاریخ: دوشنبه, 27. ژوئن 2022 - 07:45
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: راحله طارانیمتاسفم از صمیم…
دیدگاه:

راحله طارانی

متاسفم از صمیم قلبم متاسفم که شما به اینجا رسیده آید آقای محققی! این رژیم نتیجه منطقی همان دیکتاتوری شاهنشاهی ست که رهبران انقلاب مردمی را یا اعدام کرد و یا تا آخرین لحظات در زندان نگاه داشت . شاهنشاهی که فقط با وجود یک حزب ، حزب رستاخیز موافق بود و به مخالفان خود اجازه نفس کشیدن نمی‌داد مسیول اصلی این شرایطی است که گریبانگیر ما شده است. جمهوری اسلامی نتیجه دیکتاتوری رضا شاهی و محمد رضا شاهی است. شما چطور بر این واقعیت چشم می بندید؟!

 

تاریخ: دوشنبه, 27. ژوئن 2022 - 07:48
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Mike Naderخانم طارانى…
دیدگاه:

Mike Nader

خانم طارانى اينهمه تفسير و توضيح اقاى محققى جواب شما اين هست محمد رضا شاه عده اى را اعدام كرده و با به زندان انداخته ؟ اقاى محققى در ارتباط و مقايسه حق شناسى جمهورى اسلامى و رضا شاه نوشته اند و مساله همبستگى و پيشنهاد رضا پهلوى هم اهنگى اپوزسيون ؟

خانم طارانى در ارتباط شعار " رضا شاه روحت شاد " شعار مردم ايران هست در داخل كشور .. اگر شما مخالف اين شعار هستيد به فرماييد برويد به جنگ مردم ! اگر اين شعار توسط مردم داده نمى شد حالا اين صحبت ها نبود ؟ مردم مبارز ايران خوب ميدانند به چه كسانى پيله كنند و شعار مرگ بدهند انها احزاب و سازمانهاى فرصت طلب و خائن را خوب شناخته اند و ان گروه ها و دسته جات پايگاهى در ميان مردم ندارند شما خوب ميدانيد از چه كسانى ؟؟

تاریخ: دوشنبه, 27. ژوئن 2022 - 07:50
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Janan Jahandarتمام مطالبی…
دیدگاه:

Janan Jahandar

تمام مطالبی که نوشتید ما با گوشت و خون وپوست حس کردیم

درود بر شما....

مخرج مشترک تمام بدبختی‌های ما اسلام و چپ هستش.....

چپ ها با همین خلق خلق گفتن و جامعه ی پرولتاریا....

و اسلامیون با گفتن‌جامعه ی بی طبقه توحیدی نسل ۵۷ رو فریب دادن....

و اون همه خدمات رضاشاه و محمدرضاشاه رو ندیدن.....هنوز هم دست بردار نیستن...

کینه اینها تمام شدنی نیست....

‏‎ دنبال رفاه که باشیم همه چیز در دستان ما خواهد بود حتی آزادی.....

الان در این وضعیتی که نیاز به اتحاد هستش،‏‎چپ ، راست ،سیاه ، سرخ دارن قدرت نمائی می‌کنن.....و مانع اتحاد میشن...

ته تهش دنبال اینا رفتن ،چندسال بدبختیه که الانم همینه وضعیت مون...

همه شون یک باند با هدفهای مشترک هستند....

به خود گویند برانداز وُ براندازن براندازان....

درود برشما

تحلیل شما از وضعیت کشور عالی بود

رضاشاه روحت شاد

تاریخ: دوشنبه, 27. ژوئن 2022 - 07:51
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Masoud Orangueبازهم توهم…
دیدگاه:

Masoud Orangue

بازهم توهم رهبر و ناحی تراشی برای مردم ایران ... شعار (رضا شاه ، روحت شاد ) نه تنها حرف و خواست همه مردم ایران نیست بلکه شعاریست برای منحرف کردن خواستها و شعارهای اساسی و واقعی مردم بپا خواسته ... کسی تاحال از آذربايجان ، کردستان ، خوزستان بلوچستان و سایر نواحی اتنیکی، این شعار گذشته گرا را نشنیده و نخواهد شنید .. اعمال و رفتارهای خشن و سرکوبگرانه پدر و پسر با اقوام ساکن ایران و انکار ابتدایی ترین حقوق انسانی آنها و مهمتر از همه سر سپردگی پهلویها به غارتگران غربی و مزدوری خائنانه اربابان از حافظه قشر آگاه و مبارز ایران هنوز هم پاک نشده است . علاج درد بزرگ و هولناک حاکم بر این سرزمین را در شعار و عمل دیگری باید چست

تاریخ: دوشنبه, 27. ژوئن 2022 - 10:27
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Abuolfazl Mohagheghiبا سلام…
دیدگاه:

Abuolfazl Mohagheghi

با سلام خانم طارانی فراموش نکنیم که تمام حقیقت یکپروسه تاریخی در دست من وشما نیست ولذابا این قطعیت برای من متاسف نباشید .چرا که من چیزی پنهان ندارم وآن چه می نویسم تلاش می کنم بعنوان کسی که در جسنجوی حقیقت است بدور از تعصبات با خوانندگان در میان بگذارم .لذا انتظار دارم بجای تاسف خوردن دست بر قلم برده بر خلاف نوشته من دلیل ارجح بودن حکومت اسلامی بر دروران پهلوی را بنویسید و یا حتی شهامت این را داشته باشید که عادلانه بر خوب وبد دروان پهلوی قضاوت کنید سخت است محکوم کردن ترور توسط فدائتان اسلام !ترور رزم آرا و اعلا و تبرئه ترور فرسیو بهر حال همه موظفیم روزی در برابر یک حقیقت تلخ که ترور با هر عنوان محکوم ومخرب است بدعتی است برای خشونت برخورد کنیم .جنین پالابشی در تفکر ما را قادر می سازد که واقعیت را بد وخوب بیان کنیم و در جهتی تا حد ممکن درست قرار گیریم. من با رضا پهلوی برخورد تقاص پدر نمی کنم .اورا براساس آنجه که می گوید قضاوت می کنم کاری که منتقدان راست وچپ او هرگز با خود نمی کنند . و آینده پادشاهی و جمهوری را به روز بعد از رفتن این حکومت و رای مردم واگذار می کنم وقصاص قبل جنایت تنها شایسته سخت باوران ایدولوزیک است .

تاریخ: دوشنبه, 27. ژوئن 2022 - 21:21
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Mike Naderخانم طارانى…
دیدگاه:

Mike Nader

خانم طارانى اينهمه تفسير و توضيح اقاى محققى جواب شما اين هست محمد رضا شاه عده اى را اعدام كرده و با به زندان انداخته ؟ اقاى محققى در ارتباط و مقايسه حق شناسى جمهورى اسلامى و رضا شاه نوشته اند و مساله همبستگى و پيشنهاد رضا پهلوى هم اهنگى اپوزسيون ؟

خانم طارانى در ارتباط شعار " رضا شاه روحت شاد " شعار مردم ايران هست در داخل كشور .. اگر شما مخالف اين شعار هستيد به فرماييد برويد به جنگ مردم ! اگر اين شعار توسط مردم داده نمى شد حالا اين صحبت ها نبود ؟ مردم مبارز ايران خوب ميدانند به چه كسانى پيله كنند و شعار مرگ بدهند انها احزاب و سازمانهاى فرصت طلب و خائن را خوب شناخته اند و ان گروه ها و دسته جات پايگاهى در ميان مردم ندارند شما خوب ميدانيد از چه كسانى ؟؟

تاریخ: دوشنبه, 27. ژوئن 2022 - 21:22
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Masoud Orangueبازهم توهم…
دیدگاه:

Masoud Orangue

بازهم توهم رهبر و ناحی تراشی برای مردم ایران ... شعار (رضا شاه ، روحت شاد ) نه تنها حرف و خواست همه مردم ایران نیست بلکه شعاریست برای منحرف کردن خواستها و شعارهای اساسی و واقعی مردم بپا خواسته ... کسی تاحال از آذربايجان ، کردستان ، خوزستان بلوچستان و سایر نواحی اتنیکی، این شعار گذشته گرا را نشنیده و نخواهد شنید .. اعمال و رفتارهای خشن و سرکوبگرانه پدر و پسر با اقوام ساکن ایران و انکار ابتدایی ترین حقوق انسانی آنها و مهمتر از همه سر سپردگی پهلویها به غارتگران غربی و مزدوری خائنانه اربابان از حافظه قشر آگاه و مبارز ایران هنوز هم پاک نشده است . علاج درد بزرگ و هولناک حاکم بر این سرزمین را در شعار و عمل دیگری باید چست

تاریخ: دوشنبه, 27. ژوئن 2022 - 21:32
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Dariush Nesariیکی می‌گوید…
دیدگاه:

Dariush Nesari

یکی می‌گوید این رژیم محصول عملکرد پهلوی و شاه و حمایت‌شان از روحانیت است، دیگری می‌گوید برنامه امریکا بود، یکی دیگر می‌گوید نتیجه دیکتاتوری شاه بود، و الی آخر. یعنی هنوز یاد نگرفته‌ایم که رویدادها را تک‌عاملی ندانیم؟ البته به همۀ این عامل‌ها باید بیگانگی جامعه روشنفکری با مدرنیته ( تجدد ) را در دوران پهلوی دوم افزود. البته که آن مدرنیته ناقص و معیوب بود، اما در مقایسه با تحجر گامی به پیش بود. همین ندیدن مدرنیته منجر به همسویی چپ با تحجر شد. ناگفته نماند که قبل از پهلوی دوم، تجددخواهی گفتمان غالب جامعه، مصلحان، و روشنفکران بود. اما با اولویت یافتن مبارزۀ ضدامپریالیستی و تحقق نسبی مدرنیته در جامعه، فرصت‌های درک مدرنیته، بهره‌جویی از آن، و نقد و اصلاح آن از دست رفت. به این امور در مجموعه یادداشت‌های آسیب‌شناسی چپ پرداخته‌ام.

تاریخ: سه‌شنبه, 28. ژوئن 2022 - 10:26
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: من نظر مثبتی به حشمت ندارم .و آن یکی که اصلا حرفش را نزن ولی:
دیدگاه:

بنا برپیشنهاد نویسنده ویدئو را دیدم و سخن غیرمنطقی در آن مشاهده نکردم بلکه سخن حشمت منطقی بود.لب کلامش این بود که جنبش استوار بر فرد نباشد و همه ی گروه های سیاسی ذی مدخل و گردانندگی جنبش گروهی باشد. تا کسی خودرا برتر از دیگران ندانسته و از بالای سر دیگران دستور صادر نکند.
خب ف م سخن این کجاش اشکال داشت؟ تنها کسانی از این گفته خوششان نمیاد که با دمکراسی درعمل مخالف باشند ولی در کلام البته که دم از دمکراسی و جمهوری خواهی میزنند.

تاریخ: جمعه, 1. ژوئیه 2022 - 06:08
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Ali Babakدرود بر برزین…
دیدگاه:

Ali Babak

درود بر برزین نارنین؛ بی گمان در آستانه ی فروپاشی هستیم؛ فروپاشی ناگزیر؛ چه گونه روی خواهد داد؟ سرنوشت ما را همین چه گونه گی خواهد نوشت.

به باور من ( امروز در نوشته ی" نظام ۳" به آن پرداخته ام، که روی کانال ست) جنگی در راه است، که ... ؛ درین صورت، روزگار به کام یک گروه تروریستی نخواهد بود؟ کسانی همچو پنس، درست است که پولی می گیرند و آن چه را که به دست شان داده می شود می خوانند؛ با این همه، درنگی باید ... .

دوست دارت بابک

تاریخ: جمعه, 1. ژوئیه 2022 - 06:10
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: درود بر بابک گرامی - از…
دیدگاه:

درود بر بابک گرامی - از تذکری که داده‌اید سپاسگذارم - تقاضا دارم لینک و آدرس دقیق نوشته خود را برایمان اینجا بگذارید.

تاریخ: جمعه, 1. ژوئیه 2022 - 06:12
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Hossein Darestaniکیانوش…
دیدگاه:

Hossein Darestani

کیانوش گرامی باور کن که بیشتر هواداران نظام هم ناراضیند وریزش شگفت انگیز نیروی هوادار رخ داده وخدای سال شصت هم در این هنگامه هیچ ... نمی‌تواند نوش جان بکند زیرا تبار زخم خورده وبی آینده جوان ،مردم گرسنه ،پرشمارحزب الهی های ریزشی،دزدیهای کلان ،ویرانی اقتصادی وشرایط جهانی این روامندی را به خدای سال شصت نمی‌دهد واین حاجعلی خدا همان بهتر برود مازندران پرتقال چینی بکند وبس

تاریخ: جمعه, 1. ژوئیه 2022 - 06:16
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Esmail Zargarianحاکمیت…
دیدگاه:

Esmail Zargarian

حاکمیت اسلامی 28 درصد پایگاه اجتماعی ثابت دارد از ترس نیست در تمامی انتخابات بعد از سال 1376 این درصد بتدریج کاهش یافت و در بد ترین شرایط ممکن قرار گرفت . من گمان و تنها حدس میزنم بزودی نظام به سرکوب گسترده دست خواهد زد و وبا قدرت با عملیات کودتائی به دستگیری وسیع در داخل کشور دست خواهند زد شبکه اجتماعی و سایت را تحت کنترل قرار خواهد داد چند هفته صبر کنیم بعد از شکست قطعی برجام عملیات شروع خواهد شد این تحلیل و ارزیابی از احتمال عملیاتی شدن این سناریو میباشد.

این نظام برآمده از انقلاب و تشکیلات سیاسی ونظامی وسیع در سراسر کشور دارد این تحلیل درست و باشواهد آماری وداده ها قابل اثبات میباشد یعنی بعد از 43 سال پایگاه اجتماعی جناح حاکم به کمترین حد خود رسید. با اینحال پایگاه اجتماعی نظام گرچه به کمترین حد خود رسیده با این حال هنوز قوی و نیرو اجتماعی دارد فعلا از نگاه من اوضاع چنین است

تاریخ: جمعه, 1. ژوئیه 2022 - 12:21
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Babak Sasaniشما محققی عزیز…
دیدگاه:

Babak Sasani

شما محققی عزیز مرا بیاد روشنفکران انقلاب مشروطه میاندازد که کوشیدند معنا و رفتار آزاد را از دنیای معاصر به درون ایران بیاورند، البته با این تفاوت که ایرانیان ستمکش بویژه جوانان ایران کنونی از راه اینترنت با شما پیوند دارند ولی خود محوران نسل پیر، مانند اصحاب کهف با پولهای عتیقه به بازار میروند.

گستاخی نباشد گاهی بگمانم می‌رسد که آیا اگرروی سخن و پیشکش کردن تجربیات ارزشمندتان را با جوانان تشنه ی دانستن و زندگی آزاد بگذارید، بهتر بارور نمیشوند؟

نوشته هایشان را با گوش جان می‌شنوم.

دوستدار

تاریخ: جمعه, 1. ژوئیه 2022 - 12:22
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Maryam Salehiآنان که فاجعه…
دیدگاه:

Maryam Salehi

آنان که فاجعه ۵۷ را آفریدند سرابی را واقعیت دانسته و آرزوی به قدرت رسیدن را در دل می پروراند.آن سراب به مرداب حکومت اسلامی ختم شد،ولی آن آرزو همچنان در جان و دلش خانه کرده و راه باز بینی و همراهی با نسل جوان را مسدود.عده ای هنوز در یک دایره محدود فکری آرمانی! و ایدئولوژیکی گیر کردند،برایشان مطلوب تر آن که آنرا با خود تا به آخر خط شان حمل کنند،تا که اکنون رهایش سازند.

تاریخ: جمعه, 1. ژوئیه 2022 - 12:30
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Rahim Kiavarتنها جریان…
دیدگاه:

Rahim Kiavar

تنها جریان سیاسی که ایدویلوژی سوسیالیسم را در بغل داشت وهروز واکس زده بیرون می آمدوفریاد آینده روشن بر می آورد جریان چب بود که نمیدونست چه می خواست والان هم نمیدونه چی میخواهد والا در عکس العمل بر حرکت رضا پهلوی اینگونه در کنار جمهوری اسلامی وای نمی ایستاد.رضا پهلوی سالهاست اونجاست چرا هیچ موضعی برا اون نگرفتند تا زبان باز کرد

همه بلبل شدند.چب ها سوسیالیسم رازیغل روز ها می گردند وشبها از گرد وخاک تمیز مکنند وزیر سر میزارند نشه مشند ودر رویای شیرین میخوابند..دوست عزیزکسی نمیداند چه میخواهد انتظار دارید چه کار؟ایدیولوژی شده افیون چپه.بی عملی وعدم تشخیص موقعیت.

تاریخ: جمعه, 1. ژوئیه 2022 - 13:00
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: قبل از انقلاب گند و گوه…
دیدگاه:

قبل از انقلاب گند و گوه آخوندی - اسلامی، زندانیان سیاسی زنده یاد شکرالله پاک نژاد را که دو هفته آخر عمرش را هم سلول بودیم، شرف زندانیان سیاسی می‌‌دانستند. امروز آقای محققی شرف تمام نیروهای سیاسی‌ای است که به جز مردم و منافع ملی‌ نمی‌‌اندیشد.

تاریخ: جمعه, 1. ژوئیه 2022 - 16:29
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: دفاع جانانه حشمت طبرزدی از شیرین نجفی
دیدگاه:

دفاع جانانه حشمت طبرزدی از شیرین نجفی و حمله به اپوزیسیون که چرا این خانم محترم را در ربودن روح الله زم متهم می کنید. از دقیقه شش

https://youtu.be/xPkPrFox4Bk?t=371

تاریخ: جمعه, 1. ژوئیه 2022 - 19:57
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Reza Fani Yazdiابوالفضل…
دیدگاه:

Reza Fani Yazdi

ابوالفضل عزیز، شما واقعا فکر می کنید اگر این شش جریان اعلامیه ای در حمایت از رضا پهلوی بدهند تغییر حاصل می شود و اتحادی شکل می گیرد یا اینکه رضا پهلوی به حساب اینکه تعدادی از گروههای چپ و جمهوری خواه را هم با خود متحد کرده برای خودش بیشتر در چانه زنی با جریانات راست و افراطی حامی خود در منطقه با دست بازتر عمل کرده و بیشتر پول می گیرد. از شما بعید است که اینهمه گرفتار توهم ابن هستید که چهارتا بیانیه در حمایت از او راهگشا بوده و به زوال نظام منجر می شود. مگر حسن شریعتمداری و کمیته موقت گذار آنها اعلام بیعت نکردند! چه اتفاقی افتاد؟

شما چطوری می‌نویسید و‌صحنه آرایی می‌کنید که انگار گروههای خارج از کشور رهبری جریانات داخل را در دست دارند و کافی است با رضا پهلوی بیعت کنند تا بساط رژیم جمع شود، این یک توهم است که بازی را در حوزه این گروهها و زد و بند میان آنها می بیند و نه در عرصه مبارزه روزانه در ایران و متاسفانه مشکل اصلی جمهوری خواهان دمکرات و چپ ایرانی هم همین است که چندین دهه است که خود را گرفتار این بازی کرده و به قول خودمان سوراخ دعا را گم کرده و به همین دلیل به یک ابزار اعلامیه و بیانیه نویسی مبدل شده و از اصل مبارزه در ایران بیشتر و بیشتر فاصله گرفته و در توهم براندازی از خارج کشور افتاده.

تاریخ: جمعه, 1. ژوئیه 2022 - 19:58
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Pandora Nouryاین مقاومت…
دیدگاه:

Pandora Noury

این مقاومت نشانگر سخت جانی اعتقادات سنگ وار است و در ضمن نقطه بطلانی است بر ادعای انقلابیون که گویا از خمینی گول خوردند . آنچه به این سخت جانی کمک میکند پدیده هولناک “ یکی دانستن خودو باورهای خود است “ تا جایی که فاصله گرفتن از عقاید مترادف به زیر سئوال بردن خود میشود . اگر دقت کنیم مشاهده میکنیم هر بار نظری را نقد میکنیم مخاطب این نقد را به حساب زیر سئوال بردن شخصی خود می داند و بر آشفته میشود .‌

البته تفاوت این جماعت با خمینی در این است که خمینی افکارمتوهمانه ولی پایگاه اجتماعی واقعی داشت در حالی که اینها افکار متوهمانه بدون پایگاه اجتماعی دارند . در نتیجه تنها کارکردشان به تعویق انداختن اراده ملی است نه تسلط بر آن

تاریخ: جمعه, 1. ژوئیه 2022 - 19:59
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Mike Naderانچه هست و همه را…
دیدگاه:

Mike Nader

انچه هست و همه را به تعجب و انگشت به دهان و مبهوت ميكند و دائما گله مند از اين گروه هاى چپ و روشنفكر نما هست بخش مهم اش را بايد در فرهنگ دينى غالب و قسمت متحجر ان بخش زنگ زده ، بخشى كه در ان هيچ تحول فكرى و انعطاف و عوض شدن و تغيير نمى بيند و اساسا در جا زدن و تكرار همان تفكر شكست خورده و اشتباه و همان ايدولوژى ( دين ) هست كه هيچ تحول و تغييرى دل نمى بندد ! الان واقعيت جامعه ايران و مردم در مبارزه عليه ج ا چندين قدم جلو تر از اپوزسيون حركت ميكنند و حتى شعار مردم ايران و نوع مبارزه انها خود ساخته است اين نوع نسل جديد مردمى هستند كه همين فلاكت دينى و ديكتاتورى همين رژيم بيرون امده اند و هيچ كسى به اندازه اين نسل انها را نمى شناسد ! مبارزه اپوزسيون در خارج در بخش سياسى و افشاء گرى اساسا تكرار انچه مردم درون كشور است و حتى اكثرا اخبار از درون به بيرون پخش مى شود ؟ يعنى چى ؟ مردم جلو تر از اپوزسيون خارج حركت كرده اند و شعار بر اندازى رژيم را مردم خواستار شده اند ، مردم خيلى بهتر و مشخص تر مقوله و مضرات اسلام را دريافته اند در مقايسه با خارج نشينها چرا كه عملا هر روز با ان در گير هستند .

تاریخ: شنبه, 2. ژوئیه 2022 - 04:15
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: جناب زرگریان  ، نمی‌دانم…
دیدگاه:

جناب زرگریان  ، نمی‌دانم کجای پاسخ آقای مرادویسی خنده دار است که می‌گوید کسانی که مرتکب جنایت شده اند می‌بایست در دادگاه های صالحه محاکمه و مجازات شوند؟
در ثانی راه حل شما برای برون رفت  اپوزیسیون از ورطه پراکندگی و تشکیل یک ظرف ملی برای
کنار زدن جمهوری اسلامی و تفاهم برای یک گذار
دموکراتیک و استقرار یک دموکراسی نهادین پس از جمهوری اسلامی چیست؟ سپاس گذار میشم
راه حلی عملی و نه تئوریک ارائه کنید .

تاریخ: شنبه, 2. ژوئیه 2022 - 04:18
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه:  من خنده ام از  اینک بابت…
دیدگاه:

 من خنده ام از  اینک بابت بود مثل اینکه  ما در شرایط  جند   قدمی سرنگونی قرار داریم  این خواب و خیالی  بیش نیست خنده من هم از این توهم بود.

تاریخ: شنبه, 2. ژوئیه 2022 - 04:19
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: مگر باید در یک قدمی سرنگونی…
دیدگاه:

مگر باید در یک قدمی سرنگونی بود وبعد فکری به حال جنایتکاران جمهوری اسلامی کرد؟ در ثانی مگر شما فروپاشی را که خود عوامل رژیم هرروز
با نصیحت به سران مملکت یادآوری میکنند نمی
بینید ؟
ثالثا چرا به پرسش دوم من که "راه حل شما برای برون رفت اپوزیسیون از ورطه پراکندگی و ..."
پاسخ ندادید؟ غیر ازاین است که نه شما و نه آقای
شقاقی و نه هم فکران شما راه حلی ندارید و اینطور که پاسخ هایتان نشان می‌دهد ،  آنها یی را که راه حل نشان می‌دهند به سخره گرفته و متهم به خیال پردازی میکنید. غیر ازین است؟

تاریخ: شنبه, 2. ژوئیه 2022 - 04:22
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: یعنی حالا گفته و اشاره آقای…
دیدگاه:

یعنی حالا گفته و اشاره آقای ویسی با همه احترام نسبت به وجود حرفه ای و انسانی شان قرار است تبدیل به گفتمان سیاسی بشود؟ یعنی ما (و نمی‌گویم اپوزیسیون) کارمان بدین مرتبه رسیده که طرح گفتمانی خود را از اشاره فلان مجری و مفسر خبری فلان رسانه خارجی باید بدست بیاوریم ؟ این رسانه ها به اندازه کافی دارند از وجود خود و خودیها یشان سلبرت و چهره میسازند ایکاش شما عزیزان به این پروژه تدبیر شده نیروی خود را نسپارید.

تاریخ: شنبه, 2. ژوئیه 2022 - 04:26
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: اما آنها درخارج آزادی کامل…
دیدگاه:

اما آنها درخارج آزادی کامل دارند ومیتوانند دربحث آزاد ومناظره بسیارموثر باشند ودرآموزش جامعه وگفتن ناگفته ها موانعی را بردارند، درخارج چند گروه وتشکل وشخصیت داریم؟ وقتی بنی صدر رئیس جمهور بود مخالفین (دشمنانش) رابه بحث آزاد دعوت کرد بجز یک نفر هیچ کدام حاضر نشدند دربحث شرکت کنند، حضوردر بحث خود نشانه شجاعت است اینکه طرف حرفش درست یا غلط باشد موضوع دیگری است، اگر کار برای خدا باشد(مردم یا خلق) اگر کاربرای آزادی وپیشرفت کشور باشدواگرریگی درکفش نداشته باشیم، می بایست دربحث شرکت نمود، رقص آن است که خود رابشکنی، ما نگران رسوا شدن آن
" منِ کاذب "خود هستیم، وقتی کسانی حاضرنیستند درآن فضای آزادمناظره داشته باشند، شایستگی یک آلترناتیو مردمی هم را دارند؟
فرار از مناظره برای خارج از کشوری ها به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

تاریخ: شنبه, 2. ژوئیه 2022 - 04:29
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: گذشته از خطاهای طرفداران…
دیدگاه:

گذشته از خطاهای طرفداران آقای پهلوی خود ایشان هم اشتباهات فراوانی دارد که نمی توان بی تفاوت از کنار آن گذشت . 1 - قرار بود که رضا پهلوی بعد از تشکیل شورای ملی ایران کنار بنشیند و همه برنامه ها توسط شورای ملی ایران هدایت و رهبری شود . ولی ایشان نه تنها به این وعده عمل نکرد بلکه حتی برای پروموت کردن شورای ملی ایران هم هیچ اقدامی نمی کند و هیچ حرفی نمی زند . اصلا معلوم نیست تکلیف شورای ملی ایران چه شد ؟ برخی از مشاوران آقای پهلوی به شکلی نا واضح از شکست تجربه شورای ملی ایران سخن می گویند . اما نمی گویند این تجربه چگونه شکست خورد ؟ چرا هواداران آقای پهلوی امکان نقد و بررسی و آسیب شناسی تجربه شورای ملی ایران را فراهم نمی کنند ؟ و از آن مهمتر این که برنامه ایشان بعد از شکست تجربه شورای ملی ایران چیست ؟ 2 - آقای پهلوی برخلاف ادعای خود که نمی خواهد رهبری بکند قانون گذاری میکند و می گوید کسانی که در گذشته در اتحاد سرخ و سیاه نقش داشته اند حق ندارند در مدیریت و رهبری دوران گذار نقش داشته باشند . این در حالی است که ایشان ادعا می کند هر کس به ایشان دست دوستی و اتحاد بدهد ایشان از آن شخص استقبال خواهد کرد . 3 - ایشان دائم از خودش رونمایی کرده و تلاش میکند برای اپوزیسیون نقش "پدرخوانده" و برای مردم نقش "منجی" را ایفا بکند و این کار با ادعای عدم تمایل به رهبری منافات دارد . 4 - با افراد تندرو و رادیکال بیشتر همنشینی میکند . 5 - از گفتگو و مناظره با منتقدان خود طفره می رود . 6 - خودش و اطرافیانش حاضر به پذیرش گروه های سیاسی که در گذشته مخالف پدرش بودند و یا هم اکنون هم هستند نیست . به نظر می رسد همه کسانی که از جمع اصلاح طلبان و یا سایر گروه هایی که در گذشته منتقد خاندان پهلوی بوده اند به جمع طرفداران آقای پهلوی ملحق می شوند ناگزیر هستند با گذشته خود وداع گفته و علیه گذشته خود و همپیمانان سابق خود سخن بگویند . با اینحال در نهایت هیچ گاه نزد آقای پهلوی و یارانش منزلتی در خور و شایسته پیدا نمی کنند از آن جمله می توان به افرادی مثل مراد ویسی و مجتبی واحدی و مهدی خلجی اشاره کرد . 7 - طرفداران پهلوی چه در داخل و چه در خارج از کشور احتمال بروز هرج و مرج و سوریه ای شدن ایران را به طور کلی نادیده گرفته و بسیار ساده انگارانه از کنار آن می گذرند و به هر کس که در مورد چنین احتمالی سخن بگوید به جای استدلال ورزی تهمت می زنند و توهین میکنند . 8 - آقای پهلوی در تشریح جایگاه خود در اپوزیسیون عمدتا از توضیحات سلبی بهره می گیرد . مثلا می گوید که نمی خواهد رهبر باشد و یا این که نمی خواهد نماینده سلطنت طلبان باشد . اما توضیح نمی دهد که ایشان به رغم این همه مصاحبه و سخنرانی دقیقا چه کاره است . آیا ایشان خود را یک فعال سیاسی مثل سایر فعالان سیاسی می داند ؟ یا این که قصد دارد نقش یک هماهنگ کننده را ایفا کند ؟ یا این که ایشان یک شاهزاده است و صرفا از موضع یک شاهزاده که تنها کاندیدای احتمالی پادشاهی آینده ایران است سخن می گوید ؟
انتظار می رفت آقای رضا پهلوی مطابق وعده هایی که پیش از دی ماه 96 داده بود با کمرنگ کردن نقش خود و دعوت طرفداران خود به سوی شورای ملی ایران امکان اتحاد حداکثری میان اپوزیسیون را فراهم بکند .

تاریخ: شنبه, 2. ژوئیه 2022 - 04:36
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: از نظریات دوستان متوجه شدم…
دیدگاه:

از نظریات دوستان متوجه شدم که  آلترناتیوی  برای معرفی ندارند که جامعه امروز اورا بشناسند واز از او پیروی کنند واگر هم مثلا  یک کسی مثل رضا پهلوی وامسالهم پیدا شود با گروه کثیری مخالف روبرو خواهد شد واین هرکوششی برای اتحاد را خنثی میکند

تاریخ: شنبه, 2. ژوئیه 2022 - 10:01
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Janan Jahandarکِی تمام…
دیدگاه:

Janan Jahandar

کِی تمام‌میشود دنیای ایدئولوژی،

کِی تمام میشود این خون ریزیها ،

کِی تمام میشود دنیای زور و تزویر....

تاریخ: شنبه, 2. ژوئیه 2022 - 22:22
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Abtin Aeinehدرودِ بیکران بر…
دیدگاه:

Abtin Aeineh

درودِ بیکران بر دلاورانِ سربدارِ میهنِ بازهم مانده دربند؛

ننگ و نفرینِ جاویدان بر دیوان و دیوزادگانِ اسلامِ الله باد.

تاریخ: شنبه, 2. ژوئیه 2022 - 22:24
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Freshteh Haghighatjooاگر…
دیدگاه:

Freshteh Haghighatjoo

اگر کار مجاهدین باشد ایا نقض تعهد و امضای قرار داد به ارتش امریکا که زمان تسلیم و خلع سلاح قول دادن بدون اجازه هرگز سلاح بدست نگیرند و در عملیات مسلحانه شرکت نکنند نیست؟

همچنین در دادگاه لندن برای خروج از لیست تروریستی گفتند و قسم خوردند که از سالها قبل در یک گنگره سازمانی مبارزه مسلحانه را کنار گذاشتند و دیگر هرگز مسلح نخواهند شد.

تاریخ: شنبه, 2. ژوئیه 2022 - 22:24
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Reza Dargahi دروغ میگن ،…
دیدگاه:

Reza Dargahi

 

دروغ میگن ، اولین باری که یکی از سایت های رژیم نکبت حک شده بود وقتی در برنامه تلویزیون ایران اینترناشنال از شاهین قبادی سخنگوی مجاهدین سیوال شد که توسط شما بوده ایشان جواب داد که آنها هم توسط خبر گزاری ها اطلاع یافتند.

تاریخ: شنبه, 2. ژوئیه 2022 - 22:51
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: دوست گرامی حرف دل من را می…
دیدگاه:

دوست گرامی حرف دل من را می‌زنی

تا انسان خودش را از چارچوب ایدولوژی نهراند و نتواند آزاد فکر باشد در این دایره بسته ایدولوژی باقی خواهد ماند و فکر می‌کند ایدولوژی او مانند کتاب مقدسی پاسخ همه مشکلات را دارد.

باید کارزار آزاد فکری راه انداخت و در این مورد بیشتر نوشت

تاریخ: یک‌شنبه, 3. ژوئیه 2022 - 07:20
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: همه ی ایرانیان مقیم خارج باید تکان بخورند.
دیدگاه:

اگرآن لایحه ی کذائی که اینروزها قرار است در پارلمان بلژیک ب رای گذاشته شود؛ تصویب گردد همه ی ایرانیان خارج نشین زیر تیغ ج.ا. قرار خواهند گرفت حتی ب ایران هم نیایند.
خیلی ساده نخست بهر ایرانی یک پیام ساکت باش میدهند و اگر گوش نکرد؛ گوشش را میکشند و با استناد به همین لایحه دول اروپائی هم مخالفتی و مقاومتی نخواهند کرد.
ایرانیان برون مرز به جمهوری جهانی اسلامی خوش آمدید.یا روسری یا دشنه!

تاریخ: یک‌شنبه, 3. ژوئیه 2022 - 07:26
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: حالا وقت کودتا است!
دیدگاه:

یا پیشدستی کنید یا پیشدستی میشوید.

تاریخ: دوشنبه, 4. ژوئیه 2022 - 22:54
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Mehrdad Khamenehخسته نباشید…
دیدگاه:

Mehrdad Khameneh

خسته نباشید! سالی پربار برای همه شما عزیزان همکار آرزو می‌کنم.

تاریخ: دوشنبه, 4. ژوئیه 2022 - 23:09
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Kamran Jamshidiاین البته…
دیدگاه:

Kamran Jamshidi

این البته خیلی خوب است که نیروهای گوناگون اپوزیسیون هم خود را با مردم ایران هماهنگ کنند، و با عنوان کردن پشتیبانی خویش از آنان نیروی بیشتری بدمند لیک بهتر است فراموش نکنیم که مردم ایران از این "اپوزیسیون" گذشته اند و بسیاری از نام ها که می بینیم آنانی هستند که می توان آنان را ورشکسته سیاسی دانست و بدین‌گونه تنها می خواهند نامشان مطرح شود.

تاریخ: دوشنبه, 4. ژوئیه 2022 - 23:10
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Ali Yaghoubvand با درود،…
دیدگاه:

Ali Yaghoubvand

 با درود، جناب آقای مهمنش متعلق به نسلی هستند که شوربختانه در سال سی و دو بسر می برند و من واقعا متوجه نمی شوم از رضا پهلوی چه انتظاری دارند! سوال این است که حالا که طبق اظهارات ایشان رضا پهلوی تکلیف خود را روشن نکرده و نمی کنند، تکلیف خود ایشان و بقیه که انتظارات مشابهی از او دارند چیست؟ بهر صورت چهل و چهار سال زمان کمی نیست که بشود بدون رضا پهلوی و طرفدارانش این رژیم را پایین کشید. اصلا فرض کنیم انقلاب پنجاه و هفت یک حرکت ملی بود و به نظام پادشاهی و سلطنت پهلوی پایان داد، خوب اگر جمهوریخواهان نتوانسته اند جمهوری اسلامی را به یک جمهوری عرفی متحول کنند، حالا یا با اصلاح طلبی یا انقلاب، تقصیر رضا پهلوی چیست؟

تاریخ: دوشنبه, 4. ژوئیه 2022 - 23:12
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Pandora Nouryهموطن نازنین ،…
دیدگاه:

Pandora Noury

هموطن نازنین ، خبر خوب این است که اعضای این مجموعه پس از ماه ها صرف وقت متوجه شدند که هیچ یک از طرف ملت ایران پروانه مذاکره و توافق بر سر نوع نظام ، نوع مدیریت کشور ، اقتصاد ، آموزش و پرورش و غیره ندارند و فقط پس از انتخابات آزاد این تصمیمات به عهده نمایندگان منتخب مردم خواهد بود . جای شکرش باقی است

پرسشی پیش میاید : این شورا برای هماهنگ کردن مبارزات برای براندازی تشکیل شده و یا شورای تصمیم گیری ؟ تصمیم گیری راجع به چه ؟

هنوز هماهنگی براندازی شروع نشده این شورا فراخوان مجلس موسسان را میدهد ؟

در موقعیت خفقان داخلی ، عده ای در خارج کشور میخواهند مجلس موسسان بر پا کنند ؟

تاریخ: دوشنبه, 4. ژوئیه 2022 - 23:13
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Ali Yaghoubvandکامران گرامی…
دیدگاه:

Ali Yaghoubvand

کامران گرامی، شصت و هفت نفر از اعضای این شورا در ایران هستند و بسیاری در زندان. پیشنهاد تشکیل این شورا هم از طرف این دوستان مطرح شد. ارتباط با این دوستان از نظر امنیتی کار بسیار دشواری بوده است. در ضمن دو نفر از سه نفر سخنگویان شورا، خانم انتصاری و آقای کمال جعفری (زندان وکیل ای باد مشهد) از امضا کنندگان چهارده هستند و فقط آقای نقره کار در خارج هستند. من صدر در صد مطمئن نیستم که این حرکت هم متاسفانه مثل بقیه تلاش های قبلی موفق شود، اما از اینکه برای اولین بار ارتباطی بین ایرانیان در داخل و خارج برقرار شده امیدوار کنند است‌. طبیعتا افرادی هم در بین اعضای خارج هستند که می شود در نیات و اهدافشان تردید داشت اما از طرفی هم این شورا هم یک حزب سیاسی نیست که همه اعضای آن هم نظر باشند

تاریخ: دوشنبه, 4. ژوئیه 2022 - 23:14
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: li Yaghoubvandدرود بر شما…
دیدگاه:

li Yaghoubvand

درود بر شما کامران گرامی!

این گروه مرداد سال گذشته به پیشنهاد تعدادی از اعضای بیانه 14 شروع به کار کرد و تا کنون بحث های زیادی پیرامون نظام اداری کشور از جمله "فدرالیسم" در جریان بوده است. اکثریت اعضای فعلی شورا بر این باورند که نه شکل نظام آینده و نه نوع نظام اداری کشور در حیطه اختیارات این شورا نیست و باید به بعد از گذار و آرای مردم موکول شود، اما برای جذب حداکثری و اتحاد وسیع نیرو ها بند (۲) بدین شکل فرموله شد. از نظر من منظور الویت دادن به توسعه بخش های محروم (دور از مرکز) کشور است. ولی بهر روی این شورا و یا هر تشکل دیگری صلاحیت حقوقی و قانونگزاری ندارد. این یک قدم اولیه برای اتحاد نیروها و گذار از جمهوری اسلامی است.

تاریخ: سه‌شنبه, 5. ژوئیه 2022 - 07:17
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: oas Asadiدوستان من هم مثل…
دیدگاه:

oas Asadi

✍️دوستان من هم مثل بعضی عزیزان کمتر از ۲۴ ساعت از این جمع خبردار شدم ‌ . چون دیدم بهترین و مورد اعتماد ترین دوستانم دست اندر کارند و قطعا به آقای نقره کار هم اعتماد دارم ، حامی این جمع هستم .

🔸 برای من مهم نیست که فلان هوچی گر دروغ پرداز هم خود را به این جمع وصل کرد ، برای من مهم نیست ،کسی که علیه من و دوستان نزدیکم در مدیریت نهاد زنان، تاتری تنظیم کرد و شورید، در حالیکه خود یک دیکتاتور چپ و زن ستیز است/بود که نهادی از ما را عملا متلاشی کرده بود ...

🔸من با نگاه آقای رضا پهلوی به مسائل جنبش ایران نگاه می کنم . اگر شاهزاده به عنوان شخصیت فراگروهی از این دوستان حمایت کند ، قطعا من حمایت می کنم ، همین ۶ مولفه همکاری خود کافی است .

❗کامنت ها یا پاسخها صرفا نظر شخصی من است ، ارتباطی با شورای تصمیم ندارد

تاریخ: سه‌شنبه, 5. ژوئیه 2022 - 07:19
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Behrouz Xoramdin گرامی , من…
دیدگاه:

Behrouz Xoramdin

 گرامی , من شاهزاده را هم زیر پرسش می کشم! خرده گیری با دشمنی برابر نیست! من پرفسور جلال ایجادی را ارج می نهم , پن گوش کردن به گفتار های او را برای آنان که تازه از ایین برده داری جدا شده اند, با ارزش می دانم....ولی ایشان کار سیاسی نکرده اند...همچنین از بهرام مشیری که به توان خویش در این سالها کوشش کرده است , نوری به تاریک بیاندازد. پن او زیر کاغذ فرقه رجوی هم دست نوشت ( امضا) داشته است.

چرا نمی روند دنبال چند ادم استخوان دار که از تاریخ....و سیاست چیزی می دانند؟ شما تا کنون نام دکتر زرتشت ستوده را زیر این سیاهه دیده اید؟ ایرج مصداقی را ندیده اید....شهرام آریان....شاهین نژاد....رضا هازلی....سرکار مانی.....ابراهامیان...و ده ها بزرگواری که با اندیشه های بسیار رنگارنگ , همگی ایران دوست و در این سالها گنجینه ای از آموزه ها هستند....

این » مولفه« شماره 6 , همان تجزیه ایران است.....خواهش می کنم هشیار باشید!

تاریخ: سه‌شنبه, 5. ژوئیه 2022 - 07:21
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Behrouz Xoramdinمن در یک…
دیدگاه:

Behrouz Xoramdin

من در یک نگاه گذرا , دروغگو ترین , دروغگویان علی جوانمردی و ایران ستیز ترین ایران ستیز حاج اقای سید پان ترک سید ضیا الشرافی خود فروخته را در این سیاهه یافتم.

سرکار نقره کار هم که جای خود دارند!

بدبخت مردمی که این ها «اعضا« و »حامیان« این ملغمه باشند!

»شورای ملی تصمیم« ان اندازه ایران دوست است که در نام این سازمان , یک واژه ایرانی نیست! چه رسد به کیستی بخشی از انان!

در بند 6 امده است:

)«اجرای کامل اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاقهای وابسته به آن با تاکید بر حفظ محیط زیست«

این همان حق ساخته و پرداخته » استعمار است که انگیزه برای گرد امدن دوستداران اندیشه های برنارد لوییز و برندا شفر را برای پاره پاره کردن ایران در این ملغمه میباشد

تاریخ: سه‌شنبه, 5. ژوئیه 2022 - 07:26
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Bijan Fathi Moalem Tabeedi…
دیدگاه:

Bijan Fathi Moalem Tabeedi

از نگاه شورای ملی تصمیم، کُرد، ترک، عرب، لر، ترکمن، بلوچ، فارس و ... شیعه و سنی، مسلمان و غیرمسلمان، دیندار و بی دین،همه با هر ایدئولوژی و مرامی، به یک اندازه ایرانی هستند و در اتخاذ تصمیم های مهم کشوری و در کسب جایگاه سیاسی به واسطه تفاوت های فوق هیچ شخصی بردیگری برتری ندارد.

تاریخ: سه‌شنبه, 5. ژوئیه 2022 - 08:19
نویسنده: ناشناس
عنوان دیدگاه: Ahmad Moghimiفاجعه یکی دو…
دیدگاه:

Ahmad Moghimi

فاجعه یکی دو تا نیست. مهمترین اصل منافع ملی است، که جمهوری اسلامی دشمن آن بوده و در میان اغلب مخالفان هم جایی ندارد.