● صفحه شما

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

افزودن دیدگاه جدید

تاریخ: یک‌شنبه, 27. نوامبر 2022 - 10:51
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: کیانوش گرامی در شرایط…
دیدگاه:

کیانوش گرامی 
در شرایط انقلابی ،عقل  و حکمت در هیچ کاری  درایت نمی کند  در حالیکه بیشتر شهرها و خیابان‌ها ی ایران  سرنگونی حاکمان را  فریاد می‌زنند و هزینه می‌پردازند  و عزیزی را با شلیک مستقیم رژیم  از دست می‌دهند  سیاست میانه جواب نمی دهد  باید همه پیروزی های دشمن را اخته کرد باید دشمن را  چه در عرصه فرهنگی و سیاسی  چه در عرصه میدانی  خارج کرد   باید نظم نوین آنرا، چه سیاسی یا ورزشی و حتی اقتصادی در هم شکست باید این جنایتکاران را به بن بست کشید  تا بتوان چند قدمی بجلو رفت
در ضمن جایگاه  میهن باید  ،تضمین کننده  آرامش مردم در عرصه اقتصادی ،سیاسی،  فرهنگی باشد  میهن فقط یک اسم نیست  میهن یک شرایط مناسب برای زندگی خوب  هم  است  
در ایران یک شرایط جنگی ست  باید گفت دشمن ، دوست نیست  کسی که برای دشمن سرود میخواند و بنوعی از آن حمایت میکند اگر دشمن نباشد   دوست نیست  مردم خارج از کشور تلاش می کنند تا سفارت نظام را برچیند یعنی هویت این حاکمیت از بین برود  
بنظر من هویت این رژیم در همه میدان‌ها باید زدوده شود  چه درنمایشگاه جهانی کتاب در فرانکفورت و چه در میدان فوتبال

تاریخ: یک‌شنبه, 27. نوامبر 2022 - 00:11
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: آقای پورمندی عزیز ۴۳ سال…
دیدگاه:

آقای پورمندی عزیز 
۴۳ سال تحقیر آوارگی، پناهندگی، شکنجه ، زندان، تجاوزهای جنسی، فقر، اصلاح طلبی عافیت طلب، سازمان ها و احزاب ورشکسته،  ویرانی ایران و ..... که همه از دستاورد های انقلاب اسلامی و ضد امپریالیستی است،  همراه با انواع بیماری های دیگر فردی، خانوادگی، شهری، روستایی و کشوری و  شکوه لرزشی که جنبش زن زندگی آزادی بر اندام  خلافت اسلامی و تمام اجزای آن انداخته است،براحتی میتواند ایجاد افراط و تفریط بکند. بر شما و دیگر فعالین محترم فرض است که این مهم را درک بکنید.  
دارا گلستان

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 23:57
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Esmail Zargarianدر تمام…
دیدگاه:

Esmail Zargarian

در تمام جهان هیج تیم ملی تیم حکومت نیست. تیم ملی ایران را واگذار به حکومت نکنیم. به امید دومین پیروزی .

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 23:56
عنوان دیدگاه: باندهای جهل و جنایت حاکم بر…
دیدگاه:

باندهای جهل و جنایت حاکم بر ایران نهایت سعی خود را کردند و می‌کنند تا به همه اعم هنرمند، ورزشکار، مردم عادی و حتی دول خارجی القا نمایند که اپوزیسیون جمهوری اسلامی این‌گونه اند و اگر جانشین ما شوند، حمام خون به راه می‌افتد چون اینان تاب و تحمل سلیقه و عقیده غیر خودی را ندارند. شگفتا که عامل بی‌جیره و مواجب این باندها، خودمان هستیم. یک نفوذی می‌تواند صدها فرد ناآگاه را با خود همراه سازد و این جای تأسف است.

ما بدون این‌که خودمان بدانیم و یا بخواهیم، داریم آب به آسیاب دشمن می‌ریزیم.

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 19:00
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه:  مردم هر شعاری می‌خواهند می…
دیدگاه:

 

مردم هر شعاری می‌خواهند می‌دهند. آنها از شاهزاده و غیره دستور نمیگیرند. هرچه دوست دارند میگویند.

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 18:56
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Mazdak Limakeshiکیانوش جان…
دیدگاه:

Mazdak Limakeshi

کیانوش جان مسیح علی نژاد خواهان حذف تیم ملی و جایگزین شدن تیم اکراین به جای تیم ملی ایران بوده است و در گذشته نیز خواهان حذف ورزش ایران از صحنه جهانی بوده است.

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 18:55
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Shahla Faridچرا همه چیز را…
دیدگاه:

Shahla Farid

چرا همه چیز را کوتاه مدت نگاه می کنید؟ مردمی که با فوتبالیست ها قهر کردند، حق دارند. بگذار هزینه دیدار با قاتلان بالا برود.

حالا چی جالب بود که نیروی سرکوب را اوردند و مثل عروسک به رقص واداشتند؟ بیخود این قدر بزرگش نکنید. پیروزی با مردم بود که به این تیم بی اعتنایی کردند.

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 18:53
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Sima Mahzariحتما شما با علم…
دیدگاه:

Sima Mahzari

حتما شما با علم بر اینکه الان ۱۳ سال پیش نیست و امروز مردم در خیابان ها در خون خود میغلتند وجز سرنگونی چیز دیگری نمیخواهند این نظر را مطرح میکنید ؟

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 07:52
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Yashar Ebrahimzadeبچه های…
دیدگاه:

Yashar Ebrahimzade

بچه های فوتبال می‌توانند تصمیم بگیرند که بازی کنند یا نکنند چون به هرحال بازی کردن و نکردن در جام و جهانی تصمیم در مورد سالها آرزو، تلاش سخت برای کیانی هست که نابغه اینکار هستند و به زعم من این کاملا تصمیم شخصی آنهاست و در هر دو حالت قابل احترام.

آنچه قابل تدقیق هست تحلیل کسانی هستند که با ساده انگاری گمان میکردند که با برد بچه ها اتفاق اجتماعی قابل توجهی داخل ایران به نفع جنبش خواهد افتاد ، غافل از اینکه در بازی با قدرت ، از آنجائیکه توازن قوا به نفع حاکمیت هست او شرایط بازی را تحمیل می‌کند همانگونه که از برد ولز سو استفاده کرد و به زخم مردم نمک پاشید. که البته اگر همه در بازی خلاصه شود حرجی نیست.

مشکل اینجاست که این تحلیل گران با همان آرزو را به جای تحلیل قرار دادن توصیه کنندگان به دیالوگ با حاکمیتی دارند که هیچ صلاحیتی برای گفتگو فعلا ندارد که اگر این مهم اکنون اتفاق بیافتد در بهترین حالت نتیجه مثل انگلیس خواهد بود در بدترین حالت مثل بازی با ولز.

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 07:50
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Masoud Samadzadehما فرصت…
دیدگاه:

Masoud Samadzadeh

ما فرصت سوزان بزرگ تاريخ هستيم.

٤٣ سال با تفرقه بر ما حكومت كردند و حالا هم به نوعي ديگر.

ما مي توانستيم از اين فرصت تاريخي بهترين بهربرداري رو بكنيم ولي افسوس كه دشمنان تاريخي و قسم خورده مان بر هدف گذاري ها مسلط شدند.

مزدك ميرزايي از استخدام تعدادي بنگلادشي براي تشويق صحبت مي كرد اما يادش نبود كه خود نيز در استخدام ديگريست.

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 07:49
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Shiva Iraniملت ما بدون فكر…
دیدگاه:

Shiva Irani

ملت ما بدون فكر و با جوگيري تمام از يك عده ، تيم ملي را از خود راندند و دو دستي انداختند بغل رژيم ، اگر مردم ما كمي فكر ميكرد ، با حمايت از تيم ملي ، اونها رو هل نميداد بطرف حكومتي كه طارمي در مقابلشان تمام قد ايستاد و در تيم پُرتو بعداز شروع انقلاب مردمش و كشته شدن مهساي عزيز، در تمامي مسابقات اون تيم مچ بند مشكي بست و هر بار هم گل زد ولي هم تيمي هايش را براي شادي از خود دور كرد و با ناراحتي سرش رو پايين انداخت يا امروز زننده گل دوم به انگليسي به خبرنگار خارجي گفت كه جون مردم ما غمگين و دلشكسته بودند ، ما تمام تلاشمان را كرديم كه كمي دل مردممون رو شاد كنيم !!

هنگامي يكي از همشهري هاي گنبدي سردار آزمون رو كشتند، عكس گذاشت و گفت؛ ديگه نميتونم تحمل كنم ، آخه ايني كه كشتيد ، همشهري من بود و يك تركمن را كشتيد !!

امروز هم خيلي ها سرود رو نخواندند و اگر لبخواني بلد باشيد زير لب كلمه مرگ رو تكرار ميكردند البته اون چند نفري كه الكي لب جنبوندند!!

بعدشم كلاً ميدانيد چقدر تحت فشار بودند!؟؟ هم از طرف مردم و هم از طرف حكومت!؟؟

خدايي امشب بازي انگليس و امريكا رو ديدم ، افسوس خوردم كه چه روحيه بد و حال بدي داشتند كه نميتونستند در برابر انگليس حتي يه پاس بدند!!

حالا باز هم صبر پيشه كنيد ، بالاخره اين بازي ها تمام خواهد شد و سپس هر يك از لژيونرهاي ما به تيم خودش در كشورهاي ديگر خواهند برگشت، اونوقت بايد ببينيم چه خواهند گفت!!

حيف كه خيلي ملت جوگيري هستيم و تيمي رو كه بدون حاشيه و باخت رسيده بود به جام جهاني، بچه هاي خودمون ، بچه هايي كه همه از مناطق محرومو بدون كفش ورزشي از محلات پايين خودشون رو به اينجا رسانده بودند، از خود رانديم و انداختيم بغل دشمن !!!

تازه ميتونستيم امشب به جاي سركوبگران ، ما تا صبح تو خيابان ها باشيم و كارمون رو هم بكنيم اونم زمانيكه يك تجمع كوچك رو نميتونم راه بندازيم !!!

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 07:48
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Behrooz Bayatمیدانیم که…
دیدگاه:

Behrooz Bayat

میدانیم که رژیم از آغاز جنبش انقلابی زن، زندگی، آزادی مسابقه های فوتبال را بدون حضور تماشچیان برگزار کرده است زیرا که از گردهمآئی مردم که علاقه به فوتبال دارند به ویژه جوانان که بیشترین کلان شان بر ضد رژیم هستند، وحشت مرگ دارد.

نمی‌شود تصور کرد که موفقیت تیم فوتبال که هم در بیانیه کاپیتان اش و هم امتناع اش از خواندن سرود ج. ا. نشان داده است که دلش با جنبش ایران است، در شهرهای آن توده انبوه ضد رژیم را به میدان آورد که ناقوس مرگ رژیم را باز هم رساتر به گوش جهانیان برسانند. آیا نمی‌شود این فرصت را تبلیغ کرد و طلائی دانست؟ حرکتی که رژیم را کیش مات می‌تواند بکند؟ معنی این کار پیوند مبارزه با خوشحالی است. مگر چنین نیست که در بیش از دو‌ماه اخیر اشک شادی و اشک غم مان توامان سرازیر شده اند. مگر خیزش بزرگ با غم مهسا ژینا و سپس بیشمار دیگر قهرمانان ، با غم خدانور و کشتار بیرحمانه در بلوچستان و کردستان و‌جای جای دیگر وطن همراه نیست، که در عین حال شادی مان را برای عظمت، خردمندی و شکوه جنبش برامیانگیزد.

من شخصا اهل فوتبال نیستم اما فکر میکنم بتوان از این وضعیت با امید موفقیت تیم ایران اهرمی ساخت برای پسراندن و غلبه بر رژیم جنایتکار اراذل و اوباش ج. ا.

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 07:46
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Mojtaba Malekیک کلام !…
دیدگاه:

Mojtaba Malek

یک کلام ! سیاست یعنی علم ممکنات ، نه عرصه تخیلات و آرزوهای بی پشتوانه .

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 07:44
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Yashar Ebrahimzadeاحمد جان…
دیدگاه:

Yashar Ebrahimzade

احمد جان عزیز از فرض شما الزاما به نتیجه ای که مبخواهی برسی نمی‌توان رسبد، اینکه ملت احتیاج به شادی یا به قولی زندگی دارند گزاره درستی هست و برای همین هم همه به نوعی پشت شعار زن زندگی آزادی هستند امما اینکه ابن شادی از بازی فوتبال این تیم بدست می آید آرزویی هست که با واقعیت به زعم من فرسنگ ها فاصله دارد.

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 07:43
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Ahmad Purmandiهوشنگ عزیز!…
دیدگاه:

Ahmad Purmandi

هوشنگ عزیز! بهتر است از زبان خودمان حرف بزنیم و از کیسه این و آن خرج کنیم. فوتبال را با بی سیاستی تحویل حکومت دادیم و حالا شعار هم می دهیم! مبارزه مردمی که برای زندگی تلاش می کنند، مجلس عزا نیست. ۸۶ میلیون ایرانی که درگیر هزار مشکل و نان شب هستند، باید به هر بهانه ای، دمی شاد شوند. این فرهنگ عاشورایی و گریه سالار و رنج محور، هیچ قرابتی با مبارزه جوانانی ندارند که رقص کنان روسری به آتش می کشند و عمامه می پرانند!

تاریخ: شنبه, 26. نوامبر 2022 - 07:42
نویسنده: هوآس اسدی
عنوان دیدگاه: از زن مبارز میدانی هم اینک :…
دیدگاه:

از زن مبارز میدانی هم اینک :

✍️اگر نميتوان درست سخن گفت،ميتوان درست سكوت كرد

اگر نميتوان دلى را شاد كرد، ميتوان دلى را پريشان نكرد

اگر نميتوان خوبتر شد، ميتوان بدتر نشد

و اينها همه حداقل توانستن است،انكه اينها را نتواند،مشكلش نتوانستن نيست بلكه نخواستن است !باور كن …

عجب سيركى بر پا كرده اند ! با همان وحوشى كه ما را ميزنند و مى ربايند و تجاوز ميكنند و به قتل مى رسانند در كوى و برزن بزن و برقص براه انداخته اند ….

چه ديوانگانى هستند اين قوم كفتار ذات بى وجدان !

تاریخ: پنج‌شنبه, 24. نوامبر 2022 - 19:32
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Alireza Bayatiدرست در چنین…
دیدگاه:

Alireza Bayati

درست در چنین روزی ، سوم آذر ۱۲۸۷ خورشیدی محمد علیشاه شاهنشاه ایران در ذیل نامه شیخ فضل‌الله نوری مخالفت خود را با مشروطه اعلام کرد اما هشت ماه بعد از آن مشروطه‌خواهان تهران را فتح و محمد علیشاه را خلع و آیت الله شیخ فضل‌الله نوری به اعدام محکوم شد و سپس به دار آویخته شد.

برگی از تاریخ

تاریخ: چهارشنبه, 23. نوامبر 2022 - 21:29
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Janan Nateghاز ساختمان هایی…
دیدگاه:

Janan Nategh

از ساختمان هایی که در ویدیو اتوبوس اوردن مجاهدین پیدا است ، فکر کنم میدان رپوبلیک پاریس باشد نه برلین !

تاریخ: چهارشنبه, 23. نوامبر 2022 - 14:12
عنوان دیدگاه: بعید به نظر می‌رسد که این…
دیدگاه:

بعید به نظر می‌رسد که این صحبت‌ها را خودش جهت انتشار ضبط کرده باشد چون اگر چنین نیتی می‌داشت، نوت دقیق‌تری بر می‌داشت تا اشتباه در اسامی و غیره، به قول معروف تو ذوق نزند.
تاکنون اسمش را هم نشنیده بودم ولی زمانی‌که صحبت‌هایش را گوش کردم، به این نتیجه رسیدم که این فرد در کارش خبره است و روی نکات مهمی هم انگشت گذاشت.
نکاتی که از خیابان‌های ایران بر شمرد و تفاوتش را با قبل بیان داشت هم درست است. آری، همچی، اعم از خواسته و شعار و حرکت و نسل و .... جدید است و حتی یک نمونه کپی برداری و تکرار، وجود ندارد. لذا هیچ عبارتی بهتر از "انقلاب نوین مردم ایران" برای آن نمی‌بینم.
در مورد سازمان مجاهدین خلق ایران هم باید عرض کنم که، اینان برای رسیدن به آرمان‌شان، نیاز مُبرم به پُل دارند ولی متأسفانه نفوذی‌هایِ باندهای مافیایی - تروریستی سپاه پاسداران و وزارت موفق شدند که هواداران ناآگاه این سازمان را با خود همراه سازند و به هر پلی که رسیدند، آن را با منفجر کردند و می‌کنند و همین موجب شد که فاصله و شکاف عمیق‌تر شود. الان هم اگر موفق به ساخت پل و تونل گردند، می‌توانند ورق را به نفع خود بر گردانند.

تاریخ: سه‌شنبه, 22. نوامبر 2022 - 14:26
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: #گزارش_شماسلام نمیدونم…
دیدگاه:

#گزارش_شما

سلام نمیدونم پیامم میاد یا نه الان ساعت ۸:۱۵ صبح هستش نت ها رو بستن گوشی رو گذاشتم 2G یاد داده بودین تو کانال خواستم بگم مهاباد و پیرانشهر نیاز به دارو و خون و بتادین و سرم شستشو آنتی بیوتیک گاز استریل و باند پانسمان و چسب پانسمان و اشک مصنوعی شدید نیاز داریم نمیدونم تو بقیه شهر ها چخبره برق هم نداریم منم پاور بانک هم صفر شد این آخرین شارژ گوشیم هستش امیدوارم همه مردم وطنم ایران سالم و سلامت باشن امیدوارم صبح اگه زنده موندم چشمامو باز کردم بشنوم ایران آزاد شد شاید هم شده خبر نداریم 
از بچه های تبریز که اومدن کمک ما  ۲ نفرشون شنیدم شهید شدن ۹ نفرشون هم انگار رفتن پیرانشهر با یکم دارو تا هم دارو برسونن هم اونجا هم مبارزه کنن هرکسی میخونه این پیام رو پخش کنه من با هزار مصیبت فرستادم به ما کمک کنید ۳ شبه نخوابیدیم از ترس و وحشت 
برای یک خواب راحت و آسوده 
برای آخرین پیامم 
برای ژن ژیان ئازادی 

سه شنبه یک آذر ۱۴۰۱
@Mizangorup

تاریخ: دوشنبه, 21. نوامبر 2022 - 11:54
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه: شما بروید پاسپورت بگیرید به…
دیدگاه:

شما بروید پاسپورت بگیرید به سنایی و دیگران رجوع کنید اگر نشد شیراز و آب رکناباد هست.. همونجا به یاد حافظ ولو بشید و تریاک خوب هم از کرمان براتون میرسه .. تا اینجاش هم برای مردم ایران بجز یک تریاکی در سیاست نبودید. چکار کردید؟ از پس چه برآمدید؟ کدام سنگ را از سر راه این مردم برداشتید؟ این که نصیحت بکنید رژیم را که مرحوم مادرجان من هم مثل شما حرف میزد. اهل سیاست باید زمانه خودش را بشناسد و با آن حرکت کند. نسلی هست که فحش میدهد باید پوست تان را برای شنیدنش کلفت کنید. 43 سال است که لات و لوت های رژیم پس و پیش ما را یکی کردند. تریاکی سیاسی تحمل نداره و حق هم داره. دوتا شلاق تو زندان خورده بودی تحملت بیشتر بود. تو از مردم نیستی و برای مردم نیستی. همون برو کنار آب رکن آباد جات اونجاست و دوباره هم برنگرد. 

تاریخ: دوشنبه, 21. نوامبر 2022 - 09:40
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Ziba S-tافرینشرف و وجدان…
دیدگاه:

Ziba S-t

افرین

شرف و وجدان هر کسی قیمتی داره

بعضی ها رو با پول نمیشه خرید

تاریخ: یک‌شنبه, 20. نوامبر 2022 - 13:02
نویسنده: کیانوش توکلی
عنوان دیدگاه: آقای محسن  کردی  گرامی /…
دیدگاه:

آقای محسن  کردی  گرامی / مقاله را را با امیل برایم ارسال کن

تاریخ: یک‌شنبه, 20. نوامبر 2022 - 12:10
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه: تصحیح
دیدگاه:

متاسفانه متن یکی دو اشتباه املایی دارد که مهمترینش که مفهوم را عوض کرد و حتما غوغا بپا خواهد کرد را تصحیح میکنم. متاسفانه سایت امکانات سایت تصحیح مقاله را پس از درج نمیدهد. 

جمله «نتجیه چنین گفتمانی در انتخابات مجلس موسسان خود را نشان خواهد داد. در چنین شرایطی نمایندگان مجلس موسسان در محیطی آرام و توسط مردی آگاه برگزیده میشوند»..

نتیجه را شاید شما هم متوجه نشدید غلط املایی دارد اما مهمتر منظورم از مردی آگاه شخص بخصوی نیست نگران نباشید!  فقط یک میم جا افتاده! منظورم «مردمی آگاه» بود!  که امیدوارم در کنار سایر کاستی های دستوری بر من ببخشایید که پس از چند ساعت نوشتن حتا پس از سه بار تصحیح بازهم کاستی نشان میدهد. 

 

تاریخ: یک‌شنبه, 20. نوامبر 2022 - 06:31
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: سيروس قادري : کاری بە این…
دیدگاه:

سيروس قادري : کاری بە این ندارم کە این پرچم نە شیرش شبیە شیرە نە خورشیدش شبیە خورشید! پرچم شماست؟ بهش اعتقاد دارید؟ مبارکتون باشە اما همەی شما و همفکرانتون بایستی این واقعیت رو درک کنید کە مردم ایران با اینکە امروز در یک جغرافیا و یک کشور واحد زندگی میکنند در هیچ برهەای از تاریخ یک ملت واحد(nation) رو تشکیل ندادە و حتی بە صورت طبیعی دارای هیچ یک از شاخصەهای ملت واحد بودن (زبان، تاریخ، قومیت، فرهنگ)رو نداشتەاند و در واقع ما ملیت های مختلف رو در جغرافیای ایران داریم ، اگە بخوام فقط ملت کورد رو مثال بیارم ما دارای ( زبان، فرهنگ، تاریخ، قومیت، و سرزمین )مختص بە خود بودە و هستیم و  اگە شما با افتخار تاریختون رو از ٨٠٠سال تعریف میکنید ما با اسناد مکتوب تاریخمان از ١٥٠٠سال قبل از میلاد شروع میشە (تمدن میتانی)و حتی تاریخمون رو بخوایم تقلیل بدیم بە تاسیس امپراتوریت ماد٢٨٠٠سال تاریخە، اما نکتە و موضوع مهم ما در قرن بیست و یکم قرار داریم امروز داریم در یک جغرافیا در کنار هم و با هم زندگی میکنیم، سعی کنیم با درک و پذیرش تفاوت ها و تمایزات همدیگر و احترام بە این تفاوتات و تمایزات این باهم زیستن رو بە یک اتحاد ارادی قوی تبدیل کنیم و با هم بمانیم، متاسفانە هم در حاکمیت قبلی و حاکمیت امروزی این تفاوتها بە هیچ وجە مورد توجە قرار نگرفتە و مبنای ملت  بر اساس قومیت فارسی تعیین گردیدە و هر انچە مربوط بە قومیت فارس بودە (تاریخ، زبان، فرهنگ، هنر و....) ملی و مابقی قومی تعریف شدە و همچنان در تعریف ملت و کشور ایران اساس همین مبانی فارسیست و هر انکە بر هویت مستقل خود باشد از دید غالب شماها با نگرشی فاشیستی خائن، دشمن، بیگانە و... خواندە و محکوم است، اما این انکار واقعیت در طول تاریخ و تا بە امروز چیزی از اصل قضیە کم نکردە و ما هم چنان بر هویت خویشیم،
ما در ایران فعلا نە پرچم مشترک داریم و  نە تعریف مشترک از ایرانیت، کە امیدوارم در ایندە بە این مشترکات برسیم،  پس از افکار فاشیستی و قضاوت های فاشیستانە دست بردارید و بە نابودی دشمن مشترک امروزمان جمهوری اسلامی تمرکز کنید تا فردای آزادی.
#نە_بە_فاشیزم

تاریخ: یک‌شنبه, 20. نوامبر 2022 - 06:29
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: ما هم اونجا بویم و دیدیم  به…
دیدگاه:

ما هم اونجا بویم و دیدیم  به  کسایی که پرچم شیر خورشید  دستشان بود گیر میدادند و تهدید به   شکایت  به پلیس می کردند.   رفتار شان کاملا دیکتاتور ی بود . آزادی بیان برای خودشان است و هر شخصی با بدست داشتن پرچم ایران  بود را  احاطه می کردند تا پرچم ایران دیده نشود.  بر گزار کنندگان علنی تفرقه افکنی   می کنن و دم از اتحاد می زنند . اتحاد یعنی تمام اشخاص  حاضر حق  انتخاب پرچم و آزادی بیان داشته باشند نه اینکه بشن  عروسک خیمه شب بازی شما  و تابع مطلق نمایش شما.  ما با حسن نیت و برای ایرانمان و تمام هموطنان   داخل ایران به  خیابان آمدیم  ولی متاسفانه مورد سؤ استفاده قرار گرفتیم.

تاریخ: یک‌شنبه, 20. نوامبر 2022 - 06:25
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: يك ايراني در دانمارك نوشت : …
دیدگاه:

يك ايراني در دانمارك نوشت : 

من معمولا نوشته هایم رو به زبان دانمارکی مینویسم که دوستان دانمارکی در جریان مسائل ایران قرار بگیرند ولی این نوشته رو به زبان فارسی مینویسم. چون از نوشتن این مطلب شرم دارم! شرم از اینکه اصلا نوشتن چنین مطلبی لازم و ضروری است. 

شرم برکسی باد که در تظاهرات ایرانیان از پخش سرود ملی ایران امتناع میکند. شرم بر کسی باد که شرط آمدنش به تظاهرات پخش نشدن سرود ملی ایران است. و شرم بر تویی باد که حاضر هستی با هموطن خودت دعوا کنی به دلیل اینکه هموطنت خواستار پخش سرود ملی ایران است. 
کدام گروه یا دسته‌ای در دانمارک هست که شرط شرکتش در تظاهرات پخش نشدن سرود ملی ایران هست؟ 

ما ایرانیان، فارغ از زبان و لباس محلی، همگی از یک کشور هستیم و همه در زیر یک پرچم، یک سرود و برای یک هدف میجنگیم. کرد، لر، شمالی، ترک و بقیه مردم عزیز کشور پهناورمان - همه ایرانی هستیم. 

از خودتان و از جوانهای توی ایران که هر روز جانشان را در دستانشان میگیرند و در کوچه و خیابان با شیادهای جمهوری اسلامی میجنگند، خجالت بکشید. اگر ذره‌ای خون ایرانی در رگهایتان دارید باید این افکار قدیمی و از مد افتادتان را به سطل آشغال بیاندازید و بدون هیچ دسته بندی در زیر پرچم ایران، با سرود ملی ایران و برای آزادی ایران از دست جمهوری اسلامی و آخوند، تلاش کنید. 

اگر این کار برایتان سخت است، پیشنهاد میکنم در تظاهراتهای بعدی روی مبل منزلتان بنشینید و به خیابان نیایید. 

در آخر: جناب برنامه گذار اگر شرط آمدن یک گروه برای تظاهرات پخش نشدن سرود ملی است، لطفا از این گروه دعوت نکید. ما ایرانیان با پرچم ایران و با سرود ملی ایران برای کمک به جوانان کشورمان در تظاهرات شرکت میکنیم و احتیاجی به همراهی چنین گروهی نیست. 

با تشکر

تاریخ: شنبه, 19. نوامبر 2022 - 23:11
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه:  معنی واقعی منافق ار در چهره…
دیدگاه:

 معنی واقعی منافق ار در چهره احمد زیدابادی میتوان تصور کرد. ظاهرا او منفور اصولگرایان نظام بوده و امروز به حامد اسماعیلیون می گوید وارد سیاست نشو چون تو از مرگ همسر و فرزندت خشم داری! من نمی دانم احمد زید آبادی از کجایش بیرون کشیده که کسی که داغدار همسر و فرزندش است حق ورود به سیاست را ندارد چرا که به زعم زید آبادی گویا خشم حاصل از قتل همسر و فرزندش قدرت قیاس مع الفارق و مجرد را از او می ستاند!  در پاسخ باید گفت می ستاند که بستاند! اتفاقا در مملکت حسینقلی خانی ایران  خشم بهترین سوخت برای پیشبرد امر سیاسی است! این خشم است که مردم را اینچنین برانگیخته است! زید آبادی مثل عیسا مسیح می گوید که یک طرف صورتت همسرو فرزندت را رژیم من با موشک کشت و حالا آن روی صورتت را هم بیاور تا تو را محو کنیم! اگر زن و بچه خودت بود آقای زیدآبادی همینجوری کنار میدان می نشستی و به دیگران میگفتی لنگش کن یا مثل حامد اسماعیلیون به هرچه ظالم است حمله میکردی؟ 

تاریخ: شنبه, 19. نوامبر 2022 - 21:52
نویسنده: ضیاء مصباح
عنوان دیدگاه: لطفا تصویرهمسران فدا کار را جانشین و تیتر را درشت مرقوم فرمائید
دیدگاه:

جناب توکلی با پوزش از تصدیع / لطفا دستور بفر مائید تصویرفروهر ها را جانشین عکس  فرموده/  تیتر مطلب را درشت و واضح فر مایند / با سپاس 

تاریخ: شنبه, 19. نوامبر 2022 - 21:15
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: دوستان این متن در‌ مورد…
دیدگاه:

شیدا : دوستان این متن در‌ مورد تظاهرات امروز ۱۹ نوامبر ۲۰۲۲ در کپنهاک است که کاملا واقعیت داره

لطفا بخوانید

در تظاهراتی که برگذار کننده آن کمونیست ها هستند و حزب کوموله ظاهراحدف اتحاد است و نماد های ملی گرایی یا مننوع است یا به رسمیت شناخته نمیشود و حساسیت های عجیبی از برقرار کنندگان تظاهرات روی نماد های ملت ایران دیده میشود

۱) پرچم شیر و خورشید ایران به رسمیت شناخته نمیشود و دیده ایم که کسی که پرچم میفروخته را به پلیس تحویل داده اند که البته پلیس هیچگونه موافقتی با این گروه خوشبختانه نشان نداده است

۲) خواندن سرود ملی ایران ممنوع است و اگر خوانده شود به زد و خورد ختم میشود

۳) تریبون فقط به گروه های کمونیستی و چپ و کرد های کوموله داده میشود و به احزاب دیگر داده نمیشود

۴) بیشتر سرود های چپ و موسیقی کرد از بلند گو پخش میشود

آیا اینها میتوانند ادعای دمکراسی بکنند؟

احزاب دیگر بخاطر اتحاد و همبستگی و به فنا نرفتن خون مردم ایران در کف خیابانها در این تظاهرات شرکت میکنند و‌‌ پرچم ایران را که‌نماد ملی ما است را به احتزاز در می آورند ولی با آنها رفتار کاملا نا عادلانه میشود

سوال این است که آیا برگذار کنندگان به دنبال اتحاد هستند؟

وقتی هم که اعتراض میکنی میگویند امروز فقط اتحاد

سوال این است اتحاد باید یک طرفه باشد یا همه جانبه؟

این گروه اصلا اجازه ندارد فراخانی بدهد که برای همه گروه ها باشد ولی بعدا پشت تریبون تظاهرات را به نام خودشان و حزب خودشان اعلام کنند یعنی بگویند که کمیته برگزاری از طرف حزب کوموله و حزب کمونیست ایران است.

به جرات میتوانم بگویم که اگر از روز نخست در فراخان این را اعلام میکردند کمتر کسی در این تظاهرات شرکت میکرد.

تاریخ: شنبه, 19. نوامبر 2022 - 06:15
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: دمت گرم ژاله جان که چقدر…
دیدگاه:

دمت گرم ژاله جان که چقدر آگاهانه با نیروها و لابیست ها برخورد کردی هم حرفت را زدی هم گفتی خوش آمدی به صف 👏👏👌❤️کیانوش جان مرسی که من با ژاله و نوع برخوردش (با اینکه توی ایران نبوده ) حال می کنم برای بچه ها می فرستم

تاریخ: جمعه, 18. نوامبر 2022 - 23:11
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: با درود فراوان  . خسته…
دیدگاه:

با درود فراوان  . خسته نباشيد مخصوصاً ژاله عزيز  ژاله عزيز من به تمام وجود با شما هم عقيده هـستم در رابطه با فرهنگ مرد man chauvinisme در ايران  .مذهب  اسلام يكى از عامل اصلى ان بود ولى ديگر عوامل هم  بود  است حتى اين را در زمان دوران جو...

تاریخ: جمعه, 18. نوامبر 2022 - 12:29
نویسنده: تبریزی
عنوان دیدگاه: افشاگری دایی آیلار حقی…
دیدگاه:

افشاگری دایی آیلار حقی سناریوسازی های جنایتکارانه جمهوری اسلامی را نقش بر آب کرد

https://www.youtube.com/watch?v=eMNEEU7fKoE

تاریخ: جمعه, 18. نوامبر 2022 - 10:35
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Lotkachi Gilani اتفاقا…
دیدگاه:

Lotkachi Gilani

 اتفاقا افرادی چون مسیح علینژاد ، اسماعیلیون و در آینده ...افرادی دیگر.؟ به رهبران دیروزی مانده در باطلاق اشتباهات دیروز و امروز خود دارند با شیوه های مختلف یاد میدهند چگونه باید کار کرد و برنامه ریزی مرد حالا چه فرقی میکنه پشت داستان این افراد چون مسیح علینژاد چی هستش ... ضعف اپوزیسیون قدیمی همیشه آشنا و درمانده در خارج کشور کاملا گویاست، تلاش مسیح و اسماعیلییون تا این لحظه عالیست ، شماها در وحشت رهبر تراشی خودتان دارید چوب لای چرخ خیزش مردم ایران میگذارید ، یک روز وحشت از رهبرتراشی غرب تحت نام رضا پهلوی هستید و امروز از مسیح

کمی فکر کنید نه اینها که شما نام بردید رهبر هستند و یا خواهند شد و نه افرادی مشخصی در صف جمهوری خواهان و یا چپ وجود دارند که رهبر شوند چون پتانسیل ندارند رهبری اگر پیدا شود در داخل کشور و جدا از خواست من و شماست .

تاریخ: جمعه, 18. نوامبر 2022 - 10:17
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Amir Amir Deine Tochter…
دیدگاه:

Amir Amir

Amir Amir

 

Deine Tochter ist klug du alter Mann. Ich bin auch so alt wie Du wir muessen die Jugend lassen. Mesdaghi ist auch zu alt

تاریخ: جمعه, 18. نوامبر 2022 - 06:45
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Gitti Alizadehمرسی از ژاله…
دیدگاه:

Gitti Alizadeh

مرسی از ژاله جان، افتخار من این نسل خارج از کَشور هستند، دم همه شان گرم. زنده باد دخترت کیانوش جان

تاریخ: جمعه, 18. نوامبر 2022 - 06:44
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Esmail Zargarianتقریبا…
دیدگاه:

Esmail Zargarian

تقریبا اکثریت کشور های با نفوذغربی به درجات مختلف از جنبش انقلای زن؛ زندگی؛ آزادی حمایت کردند؛سوئد؛ نروژ؛ آلمان؛ فرانسه؛ انگلیس؛ آمریکا؛ و... دانمارک را ژاله درست گفت. کیانوش جان مسیح مصاحبه ای داشت با تلویزیون ایران اینتر ناشنال حدود 31 دقیقه . در این مصاحبه درمورد رهبری جنبش گفت "" رهبری باید در داخل باشد. اسامی چند نفر را در داخل نام میبرد. نمیدونم شایدکیانوش مثل اینکه علاقه داره ویا فکر میکنه مسیح برای رهبری جنبش بد نیست.مسیح خودش میگه من اینکاره نیستم. پرونده سیاسی مسیح از نگاه من سالم و ملی نیست. بیشتر در فکر اسقاط و نابودی رژیمه بهر طریق ممکن. با این حال ادعای رهبری ندارد خودش میداند اگر ادعای رهبری داشته باشد موقعیش تضعیف خواهد شد.

مسیح گفت ما در خارج حامی و همراه باید باشیم. این حرف ایشان منو بیاد کسانی انداخت که دائم تکرار میکنند " زضاشاه ایران را پس بگیر" مسیح یک کلمه از رضا پهلوی و نقش ویژه آن حرفی نزد

به شنیدنش می ارزد اگر وقت دارد گوش کنید. زراعتی بچه بابلسر و مسیح بابلی .https://www.youtube.com/watch?v=qg7O2r0Nu0U...

تاریخ: جمعه, 18. نوامبر 2022 - 06:44
عنوان دیدگاه: به نکات زیادی اشاره شده و…
دیدگاه:

به نکات زیادی اشاره شده و اگر کسی بخواهد نقدی بر آن داشته باشد، بالغ بر یک جلد کتاب می‌شود. 😃 در مورد "تردید"‌های دول غربی که سرکار خانم Jaleh Tavakkol به آن اشاره کردند، "تردید"‌شان از مردم ایران نیست بلکه فقدانِ آلترناتیو مورد اعتماد مردم است. لینان می‌ترسند که گروه‌های افراطی دست به اعمال داعش‌گونه بزنند و رقبای خود را قتل‌عام کنند.

در مورد جنگ مسلحانه که شما به آن اشاره کردید، درست است و باندهای جهل و جنایت حاکم بر ایران هم سخت به آن نیازمندند.

تاریخ: جمعه, 18. نوامبر 2022 - 06:43
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Habib Kalantariکیانوش جان…
دیدگاه:

Habib Kalantari

کیانوش جان تورا به وجدان انسانیت اینقدر از مسیح صحبت باز نکن حالت تهوه می گیرم از رهبر سازی غربیها خودت در این زمینه تجربه لازم داری .

تاریخ: جمعه, 18. نوامبر 2022 - 06:42
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Lotkachi Gilaniدعوا بر سر…
دیدگاه:

Lotkachi Gilani

دعوا بر سر پرچم

شیرو خورشید با تاج شاهی و یا بدون تاج ، سلطنت بیاید در تظاهرات و یا نیاید ووووو ....بابا این اپوزیسیون بخصوص از نوع جمهوری خواه و چپ اش هنوز نفهمیده دموکراسی دیوار کشیدن ، این باشد و ان باشد نیست ، اگر بحث بر سر اتحاد فراجناحی و یا تظاهرات فراجناحی است پس آیا میشه با مجاهدین و سلطنت طلبان که جز اپوزیسیون هستند اتحاد نمود یا با هر بهانه ای ان ها را نادیده میگیرند حتی اگر بخواهند شعار های خود را بدهند آیا باز بایستی این بخش از اپوزیسیون را نادیده گرفت و بایکوت کرد ؟ پس بحث مدارا و همه با هم چه میشود ، فراجناحی به چه معنی است ، متاسفانه اپوزیسیون خارج کشور نه بالغ شده و نه عاقل .

تاریخ: جمعه, 18. نوامبر 2022 - 06:40
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: کیانوش جان سلام بسیار مصاحبه…
دیدگاه:

کیانوش جان سلام بسیار مصاحبه جالبی بود
ژاله جمله بسیار متواضعانه ای بکار برد.    او گفت ما باید تحمل همدیگر را داسته باشیم     این جمله را معمولا همسن و سالان ما بکار میبرند   کیانوش جان تبریک میگم چنین دختری داری در واقع بلوغ سیاسی او را میریاند
 

تاریخ: جمعه, 18. نوامبر 2022 - 05:37
نویسنده: محسن کردی
عنوان دیدگاه: Zhale jan you gota go to the…
دیدگاه:

Zhale jan you gota go to the clubhouse there was an English speaking room it was going open .  24  hours in two month. Today I checked it out they were not open but surly they will open again. The name of the room is something like "What's going on in Iran" and the participants are  Iranian and non iranian

تاریخ: دوشنبه, 14. نوامبر 2022 - 23:39
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: جمهوری اسلامی برای آنکه…
دیدگاه:

جمهوری اسلامی برای آنکه نیروهای خود در خارج از کشور را درون گروههای مختلف اپوزیسیون نفوذ دهد ابتدا این نیروها را وامیدارد تا لباس مخالفان سرسخت جمهوری اسلامی را بر تن کنند!!دوم آنکه این نیروها هریک طرفدارمتعصب گروه و سازمانی شوند!
!فعالیت این نیروها جدای از درون گروهها و سازمانها، ایجاد اختلاف میان گروههای مختلف است. ....بارها به دوستان تاکیدنمودیم که در شرایط فعلی از نزاع برسر موارد اختلاف پرهیز نمایید و فقط با تاکید بر وجوه مشترک برای همبستگی ملی همت نمایید اما در نهایت تاسف موفق نشدیم تفهیم کنیم که در داخل چه میگذرد!!! حتی یکبار طرح کردیم که بسیاری در داخل به دنبال زندگی در آزادی هستند!!! اماچنان بر ما تاختند که مردم از آزادی چه می دانند و......
برایتان پیروزی آرزو دارم و امیدوارم مخلصان و وفاداران به ایران و دموکراسی اندکی به گذشته های نزدیک مراجعه و مطالب را مرور نمایند

تاریخ: دوشنبه, 14. نوامبر 2022 - 20:40
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: همانطوريكه در  اين برنامه…
دیدگاه:

همانطوريكه در  اين برنامه شنيديم، دستگاه اطلاعاتي جمهوري اسلامي قصد داشت عوامل دخيل در انفجار بمب در كنفرانس مجاهدين را به بهانه نجاتشان به با وعده دروغ بازگشت به ايران به آنها، به تركيه برده و براي پاك كردن
 اثر انگشت خود در اين عمليات هر سه نفر آنها را بكشد. اكنون نيز جان رعنا رحيم  پور به راستي در خطر است، تسنيم وابسته به سپاه پاسداران كه براي استتار چنين توطءه هابي به جنگ رواني و اختراع اطلاعات  دروغ دست ميزند، امروز مدعي شده  است كه عربستان سعودي ممكن است بلاي خاشقچي را سر رعنا رحيم پور بياورد و او را بكشد، متعاقب اين پروپاگانداي كثيف، وزير ارشاد اعلام كرده كه رعنا رحيم پور مشكلي براي بر گشت به ايران ندارد و ميتواند براي حفظ جان خود از دست عربستان به وطن خودبرگردد. اكنون،  به هيچ وجه بايد اين توطءه را از نظر دور  نكنيم كه تيم آدمكشان جمهوري اسلامي ممكن است خدا نكرده بلايي بر سر رعنا رحيم پور آورده و سپس جمهوري اسلامي عربستان را مسءول آن معرفي كند، چنانكه ميخواستندبعدازكشتن إن سه نفوذي خود در تركيه مسءوليت آن  راباصحنه سازي بر گردن خود مجاهدين بيندازند و بگويند هم  انفجار بمب و هم كشتن آن سه نفر مر تبط با تصفيه حسابها  ي  داخلي خود مجاهدين بوده است.

 

تاریخ: دوشنبه, 14. نوامبر 2022 - 03:18
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Ayaz Vahebآقای ابوالفضل…
دیدگاه:

Ayaz Vaheb

آقای ابوالفضل عزیز. شما با قلم نازنینت اگر صلاح میدانی یک متن پدرانه. برای آگاهی بسیجی و سپاهی بنویس و به آنها بیاموز که اگر هر خدمتی به ج ا بکنید بیشتر از قاسم سلیمانی که نمی تونین. خوب دیدید که هیچ کاری برای او نکردند وبراحتی توسط آمریکا اونرو تکه تکه کردند. پس شما برای چی بخاطر خواسته ج. ا. کودک ‌نوجوان هم وطنت رو می کشی. مگر آینده نمی خوای!

تاریخ: دوشنبه, 14. نوامبر 2022 - 02:33
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Abolfazl Abdiاقای محققی…
دیدگاه:

Abolfazl Abdi

اقای محققی گرامی ، برای نزدیکی گروه ها به یکدیگر و ایجاد جبهه ی متحد ، به نظر من همانطور که درست نیست دست رد بر سینه ی گروهی زدن ، ضرورتی هم نیست اصرار و تلاش برای اقناع کردن گروه یا فردی که مجموعه ی کم و کیف و حال و احوالش نشان میدهد که بدون توجه به نصیحت و روشنگری شما ، راه خود را میرود و به عبارتی تاثیر مثبتی حاصل نمیشود از وقتتان که ارزش دارد و بهتر است به کاردیگری و موضوع دیگری مورد استفاده قرار گیرد .

چند روز پیش که دوست مشترکمان ..... نیز ، نقد مشابهی را برایم نوشت ، با تعجب و به دلیل اینکه با او بیشتر به زبان شوخی گپ میزنیم ، پرسیدم : مرد حسابی مگه خیلی بیکاری که وقت ت را به خواندن مطالب انها تلف میکنی ؟

پاسخ داد اخه یکی ازینا که با من از قدیم دوست است پیر مرد هشتاد ساله ایست که به لحاظ عاطفی هم دلم نمیاد بی توجهی کنم به او و به تماس هایش.

حالا ، به احتمال قوی میشود گفت دغدغه ی اصلی شما هم چیزی مشابه همین است.

وگرنه چند نفر افرادی که هم به لحاظ فکری و هم از نظر پتانسیلی که بخواهند به حساب ایند ، مورد سوال و تردید جدی قرار دارند ، به نظرم این بذل توجه شما برایشان ،عمدتا دلسوزی کردن است که البته جای تقدیر دارد.

من شخصا البته باور دارم فرد یا افراد بیشماری وجود دارند که تک تک شان بیش از یک گروه چند نفری یا حتی گروه چند صد نفری ، موثر و مفید بوده و هستند در پیشبرد این خیزش انقلابی.

اما این اشخاص تحت نام راه توده یا حزب توده ، شور بختانه سر سختی و دگماتیسم شان چندان تفاوت محسوسی با دو نام دیگر ، مجاهدین و حزب کمونیست کارگری ندارد.

من که چنین نقد ظریف و محتاطی به کار بیهوده ی جنابعالی در اینمورد دارم ، خودم همچون شما و دوستمان ، از بین رفقای قدیمی و خویشان نزدیکمان نفراتی را می شناسیم که در هر سه دکان سیاسی بر مصدری نشسته اند. وگرنه جسارت نمیکردم و به این کار شما بدون شناخت مشخص از این گروه ها ، ایراد وارد نمیدانستم .

تاریخ: دوشنبه, 14. نوامبر 2022 - 02:32
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Farhad Ramazaniابوالفضل…
دیدگاه:

Farhad Ramazani

ابوالفضل عزیز خلاصه کردن موضعگیری راه توده و همفکران آن به خط امام و ادامه همان سیاست همه واقعیت نیست متاسفانه در این طیف انواع و اقسام افراد سنگر گرفتند شاید روزگاری تصور می شد راه توده مواضع خود را با سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی تنظیم می کند ولی در این اواخر رسما توجیح کننده سیاست اطلاعات سپاه است تحت عنوان مبارزه با آمپریالیسم آمریکا یک نگاه گذرا به تجاوز روسیه به اوکرایین و افراد توجیح کننده سیاست روسیه بندازید و افراد دنبال کننده این سیاست بکنید تازه متوجه می شوید از کمونیستهای انترناسیونالیسم مسکو گرفته تا کسانی که مستقیم با نهادهای امنیتی همکاری می کنند در این طیف قرار دارند

تاریخ: شنبه, 12. نوامبر 2022 - 22:12
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Esmail Zargarianخیلی برنامه…
دیدگاه:

Esmail Zargarian

خیلی برنامه جالبی تهیه کردید. مسئله بود که درست و بموقع به موضوع پرداختی. برای من جالب بود. من با برهم زدن مخالف هستم از هر طرف و بهر دلیل. اما داو طلبانه کنسل کردن بحث دیگری هست. من حدس میزنم حکومت حتما نقش داشته ودارد.

تاریخ: شنبه, 12. نوامبر 2022 - 09:32
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: یکی از دوستان از ایران …
دیدگاه:

یکی از دوستان از ایران  برایم نوشت :

کیانوش جان اون تیتر که گذاشتی کاملا اشتباه است از اینکه چرا اعتراضات ناموفق بوده و اینکه چرا قشر خاکستری در اعتراضات شرکت نمی کند من چند روزی در ایران هستم به نقاط مختلف در جنوب ایران سفر می کنم با اقشار مختلفی صحبت می کنم به جرات می توانم همه در اعتراضات شرکت می کنند ولی هر کس به شیوه خود بعدا در فرصت مناسب توضیح می دهم اگر خواستی یک روز در شرایط مناسب می توانم روی خط بیام مستقیم مشاهداتم را بگم

باور نمی کنید تمام شرکتها و مراکز خرید که نام سپاه روی آن است کامل تحریم شده امروز به چند مغازه رفتم از جمله رفاه و شهروند که متعلق به سپاه است از پرسنل پرسیدم می گفتند تحریم هستیم هشتاد درصد از اینجا خرید نمی کنند

در ضمن در نقاط مختلف شهر به اشکال مختلف دختران جوان و زنان حجاب از سر برداشته با ابتکارات جالبی شهر را بدست گرفتند نیروی سرکوب قادر به مبارزه با اینها نیست بیشتر متمرکز روی تظاهرات خیابانی

شما ها خارج از ایران فقط تظاهرات را می بینید ولی اینجا مبارزه به اشکال مختلف ادامه داره خیلی از مغازه دار ها عکس خامنه ای و خمینی را برداشتند چون مردم میگند تا این عکسها اینجا باشند خرید نمی کنیم ببین کیانوش جان همه اینها روزمره در جریان است اقشار میانسال هم شرکت می کنند ولی در خیابان سنگ نمی اندازند

تاریخ: شنبه, 12. نوامبر 2022 - 08:57
نویسنده: نظرات رسیده
عنوان دیدگاه: Hassan Amanatbariکیانوش جان…
دیدگاه:

Hassan Amanatbari

کیانوش جان درود بر شما!

در میان گفتارتان جمله ای ذهن من را مشغول کرد که گفتی این جوانان با اینکه میدانند کشته میشوند ولی از پا ننشستن.

بله واقعیت را باید از زبان خود دختران و پسرانی که در میدان هستند باید شنید. یک هدف و انگیزه باور نکردنی است این مقوله.

من که کلیپهای اینها را گوش دادم. انقلاب را آنقدر ساده بیان کردند که من موها برتنم سیخ شدند.

بزبانی ساده و بسبک خودشان. مثل شعار زن زندگی ازادی.

یکی دو تاشان میگفتند ما مثل دانه‌ای از درختی هستیم که وقتی باز میشویم یا میشکنیم پخش میشویم بدرخت تبدیل میشویم

هرکدام از دانه ها بدرختی تبدیل میشود.

ما کارمان زایش است.

نیروی دشمن امروز خشمگین است و شدت خشونت را بکار میبرد. این نشانه اینست که ما به پیروزی نردیک شده ایم.

ما زنان کارمان زایش و زندگی است.

هیچ مادری در زمان تولد فرزندش رها یاپس نمیزند و عقب نشینی نمیکندبا همه درد و رنجش زایش صورت میگیرد. ما هم انقلاب را، زایش انقلاب نردیک است و ما پس نمیزنیم چون وقت تولد است از خشونت رژیم ما میفهمیم.

که وقتش نردیک است.

این صحبتهای یکی دوتا از خانمها نیست همه همین را میگویند. براستی باید در برابر این فرشته های نجات مردم سرتعظیم فرود اورد.