کاخ سفید، غلط ترامپ را تصحیح کرد

کاخ سفید در بیانیه رسمی خود، اشتباه رئیس جمهور آمریکا را "رفو" کرد.

 

به گزارش مشرق، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ساعتی پیش راهبرد جدید این کشور را درباره برجام و ایران اعلام کرد. ترامپ در اظهارات خود دچار لغزش کلامی و تحریف تاریخی شد و به جای عبارت درست خلیج فارس از عبارت مجعول خلیج ع.ر.ب.ی استفاده کرد.

اما دقایقی بعد از این سخنرانی، کاخ سفید بیانیه ای رسمی منتشر کرد. در این بیانیه، نکات اصلی سخنرانی ترامپ و راهبرد جدید آمریکا درباره ایران ذکر شده است.

نکته جالب توجه اینکه در بخش مربوط به عبارت خلیج فارس، اشتباه ترامپ اصلاح شده و از همین عبارت استفاده شده است. موضع رسمی دولت آمریکا نیز استفاده از نام کامل این عبارت است. البته گاهی دولتمردان آمریکایی به شیطنت و برای جلب نظر متحدان عرب خود از عبارت ناقص و ابتر "خلیج" یا عبارت مجعول خلیج ع.ر.ب.ی استفاده می کنند.

بخش: 
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دشمنان حقیقی مردم کرد همین کسانی هستند که خود را روشنفکر میخوانند . قاضی محمد این ارزو را به گور برد که بتواند کردستان را زیر چکمه روس ببرد که خوشبختانه موفق نشد و پس از این هم گروهی جیره خوا ر دولت یهود همان سرنوشت و ناکامی وی را خواهند داشت . جریان تجزیه طلب کرد تحت تاثیر جریانات چپ جهانی بوجود امد و اکنون این نوزاد مکار روس همکار محافل سرمایه داری جهانی و صهیونیسم متجاوز شده است . جریان کرد و خود مختار ی و استقلال باز ی اساسن ابزاری در خدمت تحمیق توده های زخمت کش و بسود غرب امپریالیستی است .
حزب توده در سال 58 قاسملو را عامل سازمان سیا معرفی کرد .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جمل و جمال و جمیل هم اسامی عربی هستند و نه کردی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ترامپ اشتباه نكرد بلكه با دستمال يزدى به جان شيوخ منطقه افتاد. ناسيوناليست هاى ايرانى بايستى بدانند كه همانطور كه احمدى نژاد معجزه هزاره سوم در ايران بود كه از طريق تقلب در انتخابات و قتل و جنايت به قدرت رسيد، ترامپ هم معجزه هزاره سوم در امريكاست و تفاوت انها در اين است كه ايشان بدون تقلب به قدرت رسيده است، واقعا دست گل مردم امريكا درد نكند با اين عروس اوردنشان.
يك ضرب المثل قديمى ميگويد از كوزه همان برون تراود كه در اوستمقرم٢
رژيم جهل و جنايت حاكم بر ايران هم اين بلاهت ترامپ را پيراهن عثمان كرده و مشغول گل الود كردن اب براى ماهى گيرى از اردوى تحريك شده ايرانيان ملى گراست. بايد مراقب بود تا در اين دام رژيم نيفتيم. و بدانيم كه خليج فارس با دم تكان دادن ترامپ براى شيوخ منطقه عربى نميشود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا دروغ میگوئید کاخ سفید هیچ چیزی را اصلاح نکردە و خلیج هم خلیج عربی هست هر 2 طرف این خلیج ساکنینش عرب هستند ،،، این ایرانیها واقعأ عجب موجوداتی هستند ، اسمهایشان همە عربی است ، روزی 5 بار بە زبان عربی نماز میخوانند و سجدە میبرند بە سوی کعبە و پیغمبر عربی ، اسم خیابانهایشان عربی است ، قانون اساسی و قانون قضائیشان بنا بر شرع اسلام عربی هست جشنهایشان جشن قربان و جشن رمضان عربی هست سالی یک بار روزە میگیرند با اذان عربی روزە میگیرند و با ازان عربی روزە را باطل میکنند ، ازدواجشان با زبان عربی رسمیت میابد و طلاق دادنشان با زبان عربی ، اسم قهرمانانشان حسن و حسین و عباس تقی و نقی است آن وقت همین کە گفتی خلیج عربی رگ گردنشان بیرون میزند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آخه میخوان خاورمیانه را هم رفو کنند. بنظرشون به اندازه کافی پاره نیست میخوان اول پاره پاره بکننش بعد با یک حرکت رفو گرانه بچسبوننش به جائی که باید. ایران را بعد از یک دوره تحریم پدر در آر از نا بندازن و هی بازرس بفرستند جیب و کبف بچه ها رو هم دنبال زرداخانه بگردند بعد با یک حمله مثل عراق بکننش. اونوقت کردها را هم که این بغل منتظر نگاه داشتن بیارن وسط زاری کنان حق مظلومیت هزار ساله را بخوان و هی جدا کنن. هی جدا کنن. احتمالا ایران را میخوان به تهران و ری و سمنان و چند تا شهر اینطوری محدود کنن. غلط کرده یکروز امپراطوری بده. باید امروز تاوانشو پس بده بشه مورچه خورت