نماینده خامنه ای در سپاه: پیامبر و حضرت علی هم اشتباه کردند و عذرخواهی نکردند

حالا چرا ما باید عذرخواهی کنیم؟
درباره دعاوی نماینده آیت الله خامنه ای در سپاه پاسداران چند نکته قابل ذکر است:

اکبر گنجی - خبرنامه گویا

علی سعیدی ، نماینده ولی فقیه در سپاه، امروز گفت :

"برخی انحرافات احمدی‌نژاد هنوز به‌ مردم گفته نشده است. عده‌ای امروز طلبکار شدند، این افراد می‌ گویند چرا در آن زمان از احمدی‌نژاد حمایت کردید؟...پیامبر اکرم (ص) و امام علی (ع) هم در مقاطعی از طلحه و زبیر حمایت کرده و تعابیر بلندی برای آنها دارند اما بعد از انحراف آنها که نباید در برابر آنها سکوت کرد. امروز آن ها که بعد از ایجاد انحراف همچنان از احمدی‌نژاد و دیگران حمایت کردند باید جواب دهند. آن ها که تا مادامی که احمدی نژاد در مسیر درست بود از او حمایت کردند و وقتی منحرف شد از او تبری جستند شایسته تقدیرند نه نکوهش. چرا که قاعده و اساس بر همین است و دین نیز همین را از ما می‌ خواهد. امروز آن ها که در برابر امام و ولی‌ فقیه ایستادند جوابگو باشند".

درباره دعاوی نماینده آیت الله خامنه ای در سپاه پاسداران چند نکته قابل ذکر است:

یکم- طلحه و زبیر جزو مهاجران هستند که از مکه به مدینه هجرت کردند. قرآن از مهاجران تعریف و تمجیدهای بسیاری کرده است. عموم مسلمین و خود قرآن، قرآن را کلام الله به شمار می آورند. بدین ترتیب، خداوند از طلحه و زبیر تعریف کرده است.

دوم- اهل تسنن- که اکثریت مسلمان ها را تشکیل می دهند- براساس احادیث پیامبر اسلام، طلحه و زبیر را همسایگان بهشتی پیامبر به شمار می آورند. به عنوان نمونه به "طلحه و زبیر همسایگان بهشتی پیامبر" بنگرید. بدین ترتیب، نماینده نابخرد آیت الله خامنه ای با "منحرف" خواندن دو تن از یاران پیامبر که نزد اهل تسنن بسیار عزیزند، به جنگ شیعه و سنی دامن می زند.

سوم- مخالفان جمهوری اسلامی، منتقدان، رقبای اصلاح طلب و اعتدالیون؛ از احمدی نژاد حمایت نکرده و نمی کنند. آیت الله خامنه ای در خطبه های نمازجمعه ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ که فرمان سرکوب جنبش سبز را صادر کرد،گفت که آرا و نظرات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاست داخلی و سیاست خارجی آقای احمدی نژاد از آرأ و نظرات کلیه مسئولان نظام به نظرات من نزدیکتر است. حتماً فراموش نکرده اید که آیت الله خامنه ای در ۲۳ مرداد ۹۶ با حکم خود دوباره محمود احمدی نژاد را به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب کرد. اصول گرایان خبر می دهند که از وقتی هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شده، احمدی نژاد نه تنها در همه جلسات مجمع شرکت کرده و می کند، بلکه در مجمع فعال هم شده است. بدین ترتیب، تشخیص "رهبر فرزانه و خردمند و یگانه جمهوری اسلامی" این است که احمدی نژاد یکی از افرادی است که مصالح نظام را بخوبی تشخیص می دهد.

چهارم- قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل و تحریم های کمرشکن، کمترین دستاورد مشترک خامنه ای و احمدی نژاد برای ایران و ایرانیان بود. اگر دوران احمدی نژاد پایان نمی یافت و توافق هسته ای حاصل نمی شد، تحریم های اقتصادی مانند عراق دوران صدام حسین افزایش می یافت و به حمله نظامی به ایران ختم می شد. آیت الله خامنه ای و کلیه اصول گرایان باید بابت بلایی که با باند احمدی نژاد بر سر ایران و ایرانیان آوردند، از مردم عذرخواهی کنند، نه بابت تهاجمات کنونی باند احمدی نژاد به بخش هایی از حاکمیت.

پنجم- شرکت بالای ۷۳ درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۶ و رأی دادن به حسن روحانی، برای فرار از تحریم های فلج کننده، جنگ و "سوریه ای شدن ایران" بود. "نه بزرگ" به آیت الله خامنه ای از طریق رأی ندادن به علی اکبر ولایتی، محسن رضایی، سعید جلیلی، محمد باقر قالیباف، ابراهیم رئیسی، و...بود. وگرنه همه می دانند که در دیکتاتوری جمهوری اسلامی اکثریت قدرت در دستان ولی فقیه و پس از او در دست های نهادهای انتصابی است. آیت الله خامنه ای با حدود سه دهه رهبری نظام، فساد را در این رژیم ساختاری و سیستماتیک کرده است. حسن روحانی هم با این کابینه سالخورده ناکارآمد، حتی اگر می خواست، در این سیاق کاری نمی توانست پیش برد. او اگر موفق شود از طریق بهبود روابط ایران با آمریکا و کشورهای منطقه ، مانع جنگ و سوریه ای شدن ایران شود، همین برای او کافی خواهد بود.

خطر جنگ جدی است. شورای روابط خارجی آمریکا در دهمین «مطالعه سالانه خود پیرامون اولویتهای پیش گیرانه» ، هشت اولویت نخست در حوزه پیشگیری از تعارض را به عنوان اولویتهای پیشگیرانه برای آمریکا در سال ۲۰۱۸ تعیین کرده است که در میان این اولویتها، بر رویارویی مسلحانه میان آمریکا- ایران و آمریکا- کره شمالی به عنوان نگرانیهای جدی امنیتی رتبه اول و دوم تأکید شده است. طبق این رده بندی، در سال میلادی آینده (۲۰۱۸) هشت تعارض به عنوان «مخاطرات درجه اول» معرفی شدند:

۱- بروز تعارض و کشمکش نظامی میان آمریکا - کره شمالی و کشورهای همجوار آن.

۲- یک رویارویی مسلحانه میان ایران- آمریکا و یا یکی از متحدان آمریکا بر سر نقش و دخالت ایران در تعارضات منطقه ای و حمایت این کشور خاورمیانه ای از گروههای شبه نظامی نیابتی خود از جمله «حوثی ها» در یمن و «حزب الله» در لبنان.....

ششم- آیت الله خامنه ای همچنان مهندس میر حسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی را در حصر نگاه داشته و سید محمد خاتمی را هم در وضعیت نزدیک به حصر قرار داده است. خامنه ای و سپاه و اصول گرایان گمان باطل می کنند که مردم از خود نمی پرسند چرا انسان نجیب آرامی چون خاتمی باید در وضعیت نزدیک به حصر باشد و احمدی نژاد و باندش آزادانه هر چه می خواهند بگویند؟

برای تبیین این تفاوت رفتار شگرف، فرد لزوماً نباید معتقد به تئوری توطئه باشد. با احمدی نژاد و باندش نمی توان "اپوزیسیون سازی" کرد. با خودزنی های احمدی نژاد و باندش نمی توان مانع "ساخته شدن اپوزیسیون واقعی" شد یا از محبوبیت موسوی و رهنورد و کروبی و خاتمی کاست. با معطوف کردن حواس ها به احمدی نژاد نمی توان اذهان را از مصادره دانشگاه آزاد توسط آیت الله خامنه ای و پادگانی کردن آن توسط علی اکبر ولایتی و فرهاد رهبر دور کرد. با علم کردن احمدی نژاد نمی توان آلودگی های خاندان لاریجانی به فساد را شست و شو داد و پاک کرد. با سوت بلبلی زدن محسنی اژه ای نمی توان جنایت را پاک کرد. حتی اگر روزی، محسنی اژه ای، علی فلاحیان، دری نجف آبادی، مصطفی پورمحمدی، ابراهیم رئیسی، و...با همدیگر در سیمای جمهوری اسلامی مراسم رقص دست جمعی برگزار کنند، مردم قتل عام تابستان ۱۳۶۷ و قتل های زنجیره ای را فراموش نخواهند کرد. هزاران خون را نمی توان با سوت و رقص پاک کرد.

منبع: 
خبرنامه گویا
بخش: 
انتشار از: