علت غرق شدن کشتی نفتکش ایرانی شلیک اژدر نیروی دریایی چین بوده

افشاگری از کارشکنی چینی در عملیات نجات توسط کلاه سبزها

این حادثه بیش از ۸۰۰۰ مایل دورتر از مرزهای دریایی کشورمان اتفاق افتاد.

چون کشور چین به ترامپ قول داده تحریم های کره شمالی را رعایت کند.
ناو نیروی دریایی چین هم وقتی متوجه کشتی بزرگی در آبهای خود میشود از این نفتکش میخواهد خود را معرفی کند که نفتکش ایرانی هم اینکار را انجام نمیدهد و نهایتا یک اژدر به نفتکش ایرانی شلیک میکند.

من نمی تونم باور کنم که تو دنیای امروز دوتا کشتی غول پیکر که به پیشرفته ترین سیستم های موقت یاب یا همون جی پی اس مجهز هستن تو روز روشن به همین سادگی با هم برخورد کنن بعد تازه از اون یکی کشتی هم که برخورد کرده هیچ اثری نباشه ، کودن ترین افراد هم میدونن وقتی قراره یک کشتی نفت کش به اون بزرگی ساخته بشه به دلیل اینکه این کشتی قرار صدها تن مواد آتش زا حمل کنه اولین چیزی که در ساختش بهش اهمیت داده میشه سیستم ایمنی و هشدار در مواقع اضطراری هست و خروج سریع کارکنان کشتی با پیشرفته ترین امکانات امدادی من نمیتونم باور کنم خدمه کشتی در چنین شرایطی به این راحتی ناپدید شده باشن!
حکومتی که بعد از به قتل رساندن هاشمی رفسنجانی و جلوگیری از حمله مردم به بانکها ساختمان پلاسکو را در مرکز پاتیخت جلوی چشم تمامی مردم شهر انچنان منفجر کرد به نظر من خیلی راحت میتونه یه نفت کش را اون طرف دنیا دور چشم همه منفجر کنه تا افکار عمومی امروز مردم درباره سرنگونی این رژیم را منحرف کنه ! این حکومت قبل از اینکه به قدرت برسه هم 400 انسان بی گناه را تو سینما رکس آبادان جلوی چشم همه به آتش کشید و تمام مردم زنده زنده تو آتش سوختن از این جنایتکاران هیچ چیز بعید نیست من به شخصه تمامی این گزارشات صدا و سیما در این مورد را کذب محض میدونم و امیدوارم در آینده نزدیک تمامی حقایق برای مردم روشن بشه و عاملین این جنایت و جنایات دیگر به سزای اعمال خودشون برسن.

 

افشاگری از کارشکنی چینی در عملیات نجات توسط کلاه سبزها

تیمسار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره حادثه نفتکش ایرانی سانچی و اقدامات انجام شده در این باره گفت: این حادثه بیش از ۸۰۰۰ مایل دورتر از مرزهای دریایی کشورمان اتفاق افتاد. در روزهای اول مشاهده کردیم با وجود اینکه بخشی از شناور دچار حریق نبود و به زعم ما، امکان حضور بر روی کشتی برای امداد و نجات وجود داشت، اما اقدامی در این باره انجام نشد و من تصور کردم شاید جرأت رفتن بر روی کشتی وجود ندارد.

وی ادامه داد: به همین دلیل به شرکت ملی نفتکش‌ ایران و سازمان بنادر و دریانوردی پیشنهاد دادیم که کلاه‌سبزهای نیروی دریایی، آمادگی حضور بر روی شناور سانچی برای امدادرسانی را دارند؛ اما باید مقدمات حضور در کشور چین فراهم شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: زمانی که به کلاه‌سبزها این خبر را اعلام کردیم، تعداد زیادی به صورت داوطلبانه برای حضور در این مأموریت اعلام آمادگی کردند که نشان می‌دهد سربازان این کشور آماده‌اند در هر جای دنیا که نیاز باشد، حضور پیدا کنند.

خانزادی با بیان اینکه اعزام نیروی نظامی به کشور دیگر، نیاز به تشریفات خاصی دارد، افزود: پیشنهاد ما برای حضور تکاوران در چین و کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان، سه روز بعد از برخورد کشتی بود و تشریفات حضور این عزیزان با توجه به اینکه طرف چینی اعلام کرده بود نظامی‌ها را برای حضور در این عرصه نمی‌پذیرد، شرایط را پیچیده‌تر کرد. آنها اعلام کردند که تکاوران ایرانی نباید با لباس نظامی در صحنه حاضر شوند. ما هم پذیرفتیم با هر پوششی که آنها بگویند، حاضر می‌شویم.

وی با اشاره به مذاکراتی که با فرمانده نیروی دریایی ارتش چین در این باره داشته است، گفت: در روز سوم در تماس تلفنی با فرمانده نیروی دریایی ارتش چین صحبت کردیم و ایشان هم با ما همکاری کردند و با هماهنگی ارتش این کشور اعلام شد هر تجهیزاتی که لازم باشد را در اختیار ما قرار می‌دهند، اما با این وجود سه روز فرآیند دریافت ویزا و روادید تکاوران برای حضور در چین طول کشید.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: در روز هفتم تکاوران نیروی دریایی ارتش کشورمان به چین رسیدند اما نفتکش سانچی از سواحل چین بسیار فاصله گرفت و به سواحل ژاپن نزدیک شد؛ به همین دلیل امکان اعزام به وسیله بالگرد وجود نداشت. تکاوران با یک شناور تندرو عازم منطقه شدند اما زمانی که برای حضور در روی کشتی آماده می‌شدند، یک انفجار مهیب رخ داد و موجب شد تا آتش تمام عرشه نفتکش سانچی را فرا بگیرد و در نهایت شناور غرق شود.

خانزادی در پایان این ضایعه بزرگ و از دست دادن تعدادی از هموطنانمان را به خانواده‌های این عزیزان تسلیت گفت.

انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: