سقوط بهشت

کتاب "سقوط بهشت" (The Fall of Heaven)، کتابی است که نوشته ی یک تاریخ شناس برجسته ی آمریکایی به نام اندرو اسکات کوپر (Andrew Scott Cooper) می باشد و چند سال پیش در ایالات متحده آمریکا منتشر شد.

در این کتاب خواندنی، نویسنده برای نخستین بار در تاریخ آمریکا اظهار می کند که اگر محمد رضا شاه پهلوی و حکومت او همچنان بر سر کار بود، امروزه جهان محل امنی برای زندگی بود و خبری از تروریسم اسلامی در جهان وجود نداشت. در این کتاب، نویسنده با مدرک معتبر ثابت می کند که چگونه آمریکا و اروپا نقش مستقیمی در سرنگون کردن محمد رضا شاه و روی کار آوردن خمینی و رژیم جمهوری اسلامی داشتند. در این کتاب، توضیح داده می شود که چگونه ایران با سرعتی بالاتر از کشور ژاپن در حال رشد و پیشرفت بود و چگونه محمد رضا شاه شبانه روز برای آبادانی ایران می کوشید.

در پایان، نویسنده از سال های واپسین شاه در ایران می گوید و شرح می دهد که چگونه رسانه های غربی به ترور شخصیت او می پرداختند و او را دیکتاتور و ناقض حقوق بشر، شکنجه گر و جنایتکار معرفی می کردند، در حالی که همه ی این تبلیغات از پایه دروغ بود و شاه هتا حاضر نشده بود برای نگاهداشت پادشاهی خود، از نیروی نظامی قوی ایی که در اختیار داشت علیه ملتش استفاده کند و خون ملتش را بریزد. اگر به این کتاب دسترسی پیدا کردید، آن را از دست ندهید و هتمن بخوانید و به دوستان آویژه مند به تاریخ معاصر خود نیز معرفی کنید.

انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"گفت خود پیداست از زانوی تو"
آنقدر گنجشک رنگ کرده خریدیم که قناری شناس شدیم.
در معرفی کتاب, سایت آمازون میگوید که شاه با وجود توفان حوادث در زندگی, موفق شد که کشور مدرن و غرب گرایی را به وجود آورد که پنجمین قدرت جهان گردید!! و اینکه این کتاب در مشاوره با همسر شاه که خودش صاحب قدرتی در ایران شد و اعضای خانواده پهلوی و کسانی که در زمان انقلاب در آنجا بوده و رهبران انقلاب [؟] و مقامات رسمی کاخ سفید جیمی کارتر و سالیوان سفیر امریکا در ایران و اعضای سفارت و خانواده آمریکایی هایی که در توفان انقلاب گرفتار آمده بودند نوشته شده است. به روباه گفتند شاهدت کیست گفت این افراد!
"... اگر به این کتاب دسترسی پیدا کردید، آن را از دست ندهید و هتمن بخوانید", چشم هتمن میخوانیم, با دو چشم.