«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

نام: 
lachin
نظر: 
دوستان...
همانطور که متوجه هستیم یواش یواش فشار خون تبدیل به یک بیماری مسرعی میشود و به کاربران دیگر هم سرایت میکند.متاسفانه کسانی که ما را میخواهند از نظر زبانی ترک زدایی بکنند یا زبان مادری دری خودشان را نمی توانند بخوانند و یا این زبان دری فاسی را نمی توانند بفهمند و یا هردو.. بنده در هیچ کامنتی صحبت از ارتش ترک اردبیل سخنی به میان نیاورده ام. بلکه از لشکر عاشورای 110 اردبیل سخن گفتم. « همیّت قسمتی » در ادبیّات ارتش یک بحثی است که کسانی که در ارتش نبودند, هیچ وقت نخواهند فهمید. ارگان های ارتشی ( ستاد, لشکر , پادگان, سپاه ) معمولآ با محل جغرافیائیش مشخص میشوند نه با شهرهای متولد شده پرسنل های همان ارگان ها . دلیلش هم در باز سازی روحیه سربازان در هنگام جنگ است. خیلی امکان دارد که این ارگان ها حاوی چندین پرسنل از شهرهای مهم و یا اصلآ از کشور های دیگر باشد. بعد از شکست لشکر مشهور
نام: 
فامیل سازاخ
نظر: 
وضعتان در باکو و انکارا و آسیای میانه ، بهتر از اوضاع تان در ایران استعمارگر نیست. کرم از درون ضایع است. بدون ایران و ایرانی مثل آذربایجان شمالی میشوید که برای خرید وارد ایران میشوند . یا مثل ترکیه میشوید که باید مفت خور ناتو و امریکا و اتحادیه اروپا گردید وگرنه 70 درصد مردم به اروپا فرار میکنند تا گدایی کنند و مسجد در شهرهای اروپا بسازند و دچار قتل های ناموسی دخترانشان گردند.
صدای دهل از دور خوش است.
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
پشتیبانی جلیقە زردهای فرانسە از کوردهای سوریە شورای مرکزی جلیقە زردهای فرانسە کە متشکل از 72 گروه میباشند در یک بیانیە مهم از پشتیبانی خود را از کوردهای سوریە احلام کردند و آرزوی موفقیت برای آنها در همان حال حکومت فاشیست تورکیە را محکوم کردند

https://www.facebook.com/341800600004691/videos/387351552062687/UzpfSTEwMDAwMDUwMzE5NTUzNjoyNTU2ODg2MDk3NjcxNDcy/
نام: 
اگر آذری ها
نظر: 
اگر آذزی ها ترک نیستند و ایرانی هستند، باید از آنان ترک زدایی نمود. دین و فرهنگشان 90 درصد ایرانیست. فقط از نظر زیانی باید ترک زدایی گردند. لاچین و سازاغ ها که ممالک محروسه قئودالی ارتجاعی فاجار را در دوران عشایری و دامپروری به دروغ و نادانی، فدرالیسم معرفی میکنند، و ارتش اردبیل را ،ترک بشمار می آورند باید در آموزشگاههای آسیمیلاسیون توجیه کردند. لاچین که در 18 سالکی روستایش را در ابرقو ،ترک نموده و در عمرش یک دقیقه با یک فارس و ایرانی برخورد نداشته ، نمیداند که هم در زمان شاه و هم در زمان شیخ، افراد ارتش هر استان، از استانهای دیگر آورده میشدند؛ یعنی ارتش اردبیل ،اعضایش از خراسان و اصفهان و کرمان بودند، و نظامیان آذری در استانهای دیگر اسکان داده میشدند. همه اینها نشان میدهند که این فرد ؛بیگان با ایران و ایرانی در روز روشن دروغ میگوید و نادانی و بی اطلاعی اش را بشکل ...
نام: 
lachin
نظر: 
کار بر گرامی ( به لاچین )..
نوشته بودید که .. ما همیشه در اینجا گفتیم که آذری ها ایرانی هستند. یک مثل ایرانی می گوید... (( با حلوا و حلوا گفتن دهان شیرین نمی شود )).. شما های خیلی چیزها را می گوئید و خیلی چیز ها را هم ادعا میکنید. فعلآ لطفآ استراحت زیاد بکنید و زیاد خودتان به استرس نیاندازید.
نام: 
lachin
نظر: 
کاربر گرامی به لاچین...
برای حفظ و تعادل فشار خون, لطفآ به یک پزشک قلب مراجعه بکنید..سلامتی و تندرستی شما را همیشه آرزومندم.
عنوان مقاله: 
ادامه,
نام: 
peerooz 1
نظر: 
ناگفته نگذارم که در کامنت قبلی نامی از "فارس های افراطی" نیاوردم چون به نظر من - ببخشید - آنها ...تر از آنند که بشود به آنها چیزی تذکر داد.
عنوان مقاله: 
معما
نام: 
peerooz 1
نظر: 
برای من فارس - کرد - ترک و لابد عرب, موضوعی به معما تبدیل شده که حل آن مشکل است, و آن رفتار "ترک های افراطی" در این صفحات است. میگویم "افراطی" از این رو که ظاهرا این افراد در خواب و بیداری, در هنگام خوردن و آشامیدن و تنفس و هرگونه فعالیت بیولوژیک دیگر و غیره, هرگز فراموش نمیکنند که ترک اند و مفتخر به آن. خب اگر این نژاد پرستی نیست پس چیست؟ و این معما نیست. مقدمه معما اینست که ظاهرا قوم, و یا قبیله و یا ملت ترک, از نواحی آسیای مرکزی و اطراف آن به سوی غرب و جنوب غرب روانه شدند و پس از "فتح" این سرزمین ها, تا دیوار وین هم پیش رفتند تا اینکه در آنجا متوقف و تدریجا پس نشستند. در سیر این جریان بتدریج طبق قانون "جنگ ورثه", این امپراتوری عظیم به ده دوازده کشور تقسیم و سهم ما ایران صفوی شد, که اینهم معما نیست. معما اینست که چگونه این فرزندان ملکشاه و آلب ارسلان و نادرشاه و غیره در
عنوان مقاله: 
تروریسم وسکوت محکوم است
نام: 
کیوان
نظر: 
متاسفانه باور به ترور و تروریسم بخشی از باورهای نظام و مخالفان اوشده است .دفاع از سیاهگل هیچ فرقی با حمله جیش العدل به گروه پاسداران وترور انها ندارد . نمیتوان از سویی در حزب جمهوری اسلامی بمب گذاشت وار سویی کشتار سال 67 را نشان مظلومیت خود به جهان نشان داد .سازمانهای چپ وسازمان مجاهدین دو گروهی بودند که با ترور ووحشت افرینی و کشتار بی گناهان برای تسخیر قدرت جامعه ایرانی را دچار اسیب های فراوان کردند .سازمان رجوی و اعضا تروریست ان نشان دادند که از هیچ فرومایگی دریغ نخواهند کرد .سازمان دینی مجاهدین هدفی جز ایجاد دیکتاتوری عریان در ایران ندارد و اعضا ان باید این فرقه جنایتکار را رها کنند و در جنایت این فرقه شریک نشوند .
اکنون این وظیفه چپ و فدایی ها است که با محکوم کردن ترور در گذشته خود واکنون راه خود را برای مبارزه مدنی هموار کند .
نام: 
به لاچین
نظر: 
ما همیشه در اینجا گفتیم،
که آذری ها ایرانی هستند. ترکها ولی از نژاد زرد هستند. یعنی پسرعموهای اسکیمو و مغول و چین و ژاپن و سرخپوست. ترکها در ایران و آسیای صغیر و قفقاز و خاورمیانه ،فومی مهاجم یا مهمان یا پناهنذه بوده و هستند.
ما نیز بارها گفتیم که پان ترک تجزیه طلب ،گروهی کوچک در ردیف شاه الهی های لس آنجلسی و شیعه داعشی ولایتی است؛ یعنی ارتجاعی بیسواد انسان ستیز دروغگو و اهل اغراق و جعل و تحریف و حقیقت و بیگانه پرست و شدید ضد ایرانی.
امثال شما لاچین و سازاخ ها، بدلیل نادانی و غرض ورزی و ... همیشه در حال رقابت با لس آنجلسی ها و شیعه صفوی حاکم، هستید و نظرات و ادعاهای آندو را به حساب ایران و ایرانی وفارس میگذارید تا مردم فریبی نمایید. و سرتان را زیر بزف کرده تا قمبول برای دشمن کنید.
بیسوادی و نادانی تان اینست که نمیدانید ایرانیان و پارسیان همیشه در طول تاریخ هزار بار از شما
عنوان مقاله: 
لاچینستان
نام: 
ترک عوقلابی
نظر: 
بما گفتید که ترکها و زبان توورکی از ریشه ایلامی است! چطور شد که دوباره به دشت مغول زدید؟
عنوان مقاله: 
تورک های سیبری
نام: 
lachin
نظر: 
https://www.youtube.com/watch?v=hNWRyRE8Hks
دوستان... شما را دعوت به دیدن تورک های سیبری که با اسم YAKUTS هستند و در جمهوری CAXA و یا ..SAHA زندگی میکنند, میکنم. این مردمان به غیر از زبان مادریشان « یاکوت » که شاخهای از زبان تورکی است , بخاطر دیکتاتوری استالین , زبان روسی هم را می بایستی یاد میگرفتند. آداب و فرهنگ این مردمان با سرخپوست های قاره امریکا و مغول ها رابطه نزدیکی دارد. نقطه خنده دار در اینجاست که بعضی از پان ایرانیست ها دو آتشه , این مردمان را هم ایرانی اصل میدانند.
(( سکاها ایرانی هستند و اکنون سرزمین بزرگ ساکا در روسیه به نام قوم ایرانی سکا است )).. قضاوت را برای شما عزیزان میگذارم.
عنوان مقاله: 
همیشه امکان داردنظری دیگرداشته باشد
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام ـ جناب پیروزعزیز،،درمنطق وفلسفه فیلیسوفان برای رسیدن به هدف، به دونظریه اعتقاددارند.
تعدادی معتقدهستند،که ازکل بایدبه جزرسید،وتعدادی اعتقاد دارند،ازجزباید به کل رسید.
کسانیکه ازبالا به مسایل نگاه میکنند،بنظراین حقیرپیرو نظریه پردازان فیلسوفان پیرونظرازکل به جزنگاه کن هستند،
ولی ما فکرمیکنم،پیرونظریه پردازان ازجزبکل نگاه کن هستیم،
ضمن داشتن نقشه مهندسی وبرنامه که همان تجربه تاریخی وداشته های مختلف ازکشورهاوازاحزاب است،
مابسادگی وبا چیدن آجرازپایین وبااستحکام درکارخود،دوست داریم قدم بقدم،یاگاماس گاماس حرکت کنیم،
هرچندکه می دانیم ،درعصرگذشته همیشه ازبالا حرکت کن ها بادستان همراه باغیبی ،مثل انگلیس،روس،آمریکا موفق بوده اند.
آنهاباتوطئه،باکودتا پیش رفته اند،علت بدبختی کل مردم ایران وروشنفکران هم همین است،که ازدرک آن عاجزند.
اگرشما اعتقاددارید،ازبالا ساختمان رابسازید،خوددانید،
عنوان مقاله: 
آقاجمال به حرفهایت دقت کن،
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام ـ آقا جمال به حرفهایت دقت کن،
هیچ کودکی به آغوش غیرمادرش نمی پرد.
هیچ جاسوسی ،آخرش به دیگرکشوری پناهنده نمیشود،
هیچ تروریستی بدامن دیگرنیروی غیرخودی پناه نمی برد.
البته درموردسیستم ایران که جناحی ازکوردهای تروریست بخاطر
بشاراسدحمایت میکنند،حرفی ندارم.
چون که یکی ازاهداف اصلی تشکیل داعش وکوردهای تروریست نجات بشاراسدبود.
حال که تورکیه مجاب به همکاری با روس وایران شده میتوان گفت اجبارا باید این دو گروه تروریست رابه آغوش خودکشند.
شاید ماموریت دیگری رابعهده گیرند.
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
بیش از 100 تن از نیروهای داعش همان نیروئی کە تورکیە و ایران بر علیە ملت کورد سازمان دادند امروز خود را تسلیم نیروهای کورد کردند
l
نام: 
سازاخ
نظر: 
تملق و تهمت زدن ابزاری است در دست افراد انحصار طلب برای سوق دادن یک سیستم و جامعه، برای اعمال دیکتاتوری و سانسور، این شگردها سالها است که شناخته شده است، بافت جمهوری اسلامی استاد این روش است، چون روشی نمانده است که رژیم بکار نبرده باشد، این آرزوی رژیم است که همه را در شک و تردید نگه دارد، و با تئوری دیوار موش دارد و دیوار گوش دارد، کاری کند که همه از سایه خود بترسند، ولی اگر اعتقادات ما بر مبنای حقوق بشر و احترام به فردیت انسانها و خواست برحق آنها باشد، در آنصورت این رژیم است که از سایه ما هم خواهد ترسید، و شک و تردید جایش را به اعتماد خواهد داد.
نام: 
محسن کردی
نظر: 
والا کم کم دارم به این دستگاه امنیتی رژیم سخت ایمان میارم. از خودم شک دارم... چه برسه به پان ترکها و پان فارسها و ... اصلا همین کیانوش توکلی آقا..کیانوش توکلی! آخه بگو بودجه این سایت با این وسعت رو از کجا میاری! این سایت دست کم ماهی یک میلیون دلار مخارج داره! ( یه سنگ انداختیم ببینیم میخووره به پاش یا نه خخخخ). همه باید از دم جاسوس و نوکر رژیم باشیم..!
عنوان مقاله: 
"خدا! کشتی آنجا که خواهد برد" ؟
نام: 
peerooz 1
نظر: 
گاهی فکر میکنم محتویات کامنت های اتنیکی ایران گلوبال, هرچه پیش تر میرویم جنبه تفریح و سرگرمی پیدا میکنند تا بحث و گفتگوی جدی, زیرا احتمالا اکثر مشرکین میدانند که این حرف ها پشتوانه عملی ندارد. به نظر من این ها گفتگوی کسانی ست که از ته دره به اوضاع می نگرند و اگر روی تپه بودند و افق دید وسیع تری داشتند چیز دیگری می دیدند.
تاریخ ایران کنونی از صفویه شروع میشود و در تمام این دوران کم و بیش ترک ها حافظ ایران بوده و با دشمنان در افتاده اند. متاسفانه اکثرا از اواسط دوران قاجار و تا جمهوری اسلامی, ایران مرده ای بوده است که با شمعک روس انگلیس و اخیرا آمریکا سر پا نگه داشته شده است و اگر یکی از این دو سه نیرو نبود سر نوشت ایران نامعلوم بود. سابقا هرگاه ایران به سوی ضعف و پریشانی میرفت اسماعیلی و عباسی و نادری و کریمی و محمد خانی ظهور می کرد و اگر نبود, آرزوی "کاشکی اسکندری پیدا شود"
نام: 
آشچی
نظر: 
خوب جناب ع.ب.تورک اوغلی، دلیل اینکه تمایلی به پولمیک با امثال شما ندارم، همین است. مثل آخوندها یک توبره اتهام و برچسب در کیسه دارید که هر کس دهانش را باز بکند، به او بچسبانید. فرقش فقط این است که توبره آخوند را با اتهاماتی مثل ضد انقلاب و ضد ولایت فقیه و باغی و غیره پر کرده اند و توبره شما را با پان فارس و پان ایرانیست و مانقورد و امثالهم. ذهنیتتان، عقب ماندگیتان، حتی زمینه اجتماعیتان عین هم است و اگر از من بپرسید، تشابهاتتان هزار بار بیش از افتراقتان است. درست مثل آخوندهای خرافاتی به ادبیات تخیلی و عوام فریب تمایل دارید. آخوند می گوید شاید این جمعه بیاید، شاید! شما می گویید شاید این جمعه آذربایجان به حرکت در بیاید، شاید! ولی نه کسی قرار است بیاید، نه آذربایجان قرار است در جهت شعارهای استقلال خواهی حرکتی بکند. چرا؟
نام: 
کیانوش توکلی
نظر : 
نظر جناب افشين جم كه برايم إرسال شد را در زير مشاهده كنيد:
عنوان مقاله: 
زبان مادری
نام: 
lachin
نظر: 
دوستان....
امروز 13 فوریه سال روز درگذشت شاعر شهیر آزربایجان شمالی (( بختیار واهاب زاده )) است. دولت آزربایجان بخاطر فعالیت های ادبی او, یک کشتی دولتی را به اسم او نام گذاری کرد و به دریا انداخت. شعر که ایشان دکلمه میکند در رابطه با زبان مادری و مرضیه اسکوئی است که بوسیله دژخیمان ساواک در سن 27 سالگی جان سپرد.
( آنـــــــا دیـــــلـــی )...
https://www.youtube.com/watch?v=rMhPZVPTZnA
بهترین ها را برای دوستداران زبان مادری آرزومندم...
عنوان مقاله: 
خطر اسلامی دیگر
نام: 
داور
نظر: 
سازمان مجاهدین رجوی جریانی خطرناک است که در صورت پیروزی ان ایران به وحشت سرای نوینی تبدیل خواهد شد .تمامیت خواهی این سازمان را میتوان در پیام مریم رجوی به گروهی در ورشو دید .خطرناکتر از خود نظام اسلامی اخوندی همین مارکسیست‌های اسلامی هستند .اگر امروز اقدامی فراگیر انجام نشود ،فردا بسیار دیر خواهد بود .ساده لوحی است که گروهی سعادت وازادی را در گرو پیروزی طبقه کارگر جستجو میکنند .
تنها راه حل نجات ایران باور وپافشاری برای انتخابات است .هر نوع دگرگونی که به خشونت و انقلاب منجر شود پیروز ان خشن ترین وبی رحم ترین نیروهاست . رجوی توانایی قتل عام میلیونها ایرانی مخالف خود را بارها ثابت کرده است .اجازه ندهیم سرنوشت کشور به دست بیگانه و گروهی بیگانه پرست ترسیم شود .همکاری همه نیروها ضامن پیروزی ازادی بر ارتجاع دین است .
عنوان مقاله: 
چه آتشی!
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام ـ این آقای آشچی واقعا روی تمام پان ایرانیست هاراسفیدکرده است.
آقای آشچی تقصیرشمانیست،بایدهم بخواهی بافرافکنی حرکت سنگین ورنگین تورکان آزربایجان راکم رنگ نشان دهی،
جناب آشچی ،حرکت آگاهانه مردم تورک وبخصوص آزربایجان ،چه درتهران وچه دردیگرنقاط خیلی هارامثل شمابه وحشت انداخته بهمین دلیل این آتش شماشعله ورگشته است،
شمابخوبی میدانی که اگرتورکان حرکت کنند،سرنوشت خیلی چیزهاعوض میشود،ماهم میدانیم اگراین بارهم نسنجیده حرکت کنیم کلاهبرادان سیاسی بازهم باارباب پان فارسیسم دست به یکی کرده یک رضاپالانی ،یایک هندی زاده مقدسی دیگر به ماوهمه غالب خواهد،کرد.
شماازاین میترسید،که نتوانید ،بازهم برسرهمه شیره بمالید.
ماهم این راخوب میدانیم،که کارکردن خر وخوردن یابوخواهدشد.
پس شمانگران گرانی،بیکاری،تورم این هانیستید،شما دنبال گل چینی جدیدخودهستید.
مارابه چه دلیل،باکوردهامقایسه میکنید؟
مارابه
نام: 
lachin
نظر: 
جناب آشچی.
باثمر بودن و یا بیهوده بودن استقلال و آزادی را خود ملت تورک تصمیم میگیرد و نیاز به هیچ قیّمی ندارد. چون این ملت آگاه می داند که منافع مّلیشان درکجا نهفته است.در ضمن من هم به عنوان یک « تورک » تنها یک رای دارم و نماینده هیچ حزبی و یا گروهی نیستم و شما هم به عنوان یک فرد آزاد ,این حق را دارید یک حرکت مردمی را جدی بگیرید و یا نگیرید. هر جنبشی برای آزادی و استقلال , راه و روش های بخصوصی دارد که با جنبش های ملل دیگران فرق میکند. ملت تورک و حرکت ملی آزربایجان نیازی به سازمان دهی از دیگران ندارد. تجربه مهمی که ملت تورک در این قرن بدست آورد این است که ملت تورک بهتر می داند که روشنفکر فارس به همان حد روشنگری فرانسوی نرسیده است که خودش فرانسوی باشد و از حقوق الجزایری برای استقلال حمایت بکند.خوشبختانه رشد و آگاهی سیاسی ملت تورک برای آزادی و استقلال راه تکاملی خود را می پیماید.
عنوان مقاله: 
اگر اعتقادی به استقلال گفتمانها دارید بدانید که؛ گفتمان من استقلال است
نام: 
آشچی
نظر: 
جناب لاچین، من قصد وارد شدن به پلمیک با شما یا دیگر کسانی که از تز استقلال دفاع می کنند را ندارم. به این دلیل که کار بیهوده ایست. سطحی بودن اندیشه امثال شما از همین کامنتی که نوشته اید هویداست. نوشته اید که بیش 30 میلیون تورک آگاه خواستار استقلال هستند. از کجا چنین آماری را آورده اید؟ این «بیش» دقیقا چند نفر است؟ 1 ملیون؟ دو میلیون؟ 10 میلیون؟ چند نفر؟ کدام سرشماری نشان می دهد بیش از 30 میلیون در ایران خود را تورک استقلال طلب تعریف می کنند؟ آمار بعد از میل نمودن کباب شیشلیک با دوغ با استناد به بخارات معده مبارکه لابد!
چطور رفراندوم مورد نظر جنابعالی را در ایران با نظارت سازمانهای بین المللی برگزار کنیم؟ در کجاها برگزار کنیم؟ شرایط عینی اش وجود دارد؟