«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

نام: 
حسن
نظر: 
اگر (
از نظر کمونیستها "حق ملل در تعیین سرنوشت خویش" یک اصل کمونیستی و انکار ناپذیر است. هر ملتی بویژه ملل تحت ستم بدون هیچ قید و شرطی، بدون هیچ اما و اگری و بدون هیچ دلیل و بهانه ای حق جدایی و حق تشکیل کشور و دولت مستقل دارند.) ... بنا براین همه ملتها و دولتها نیز حق دارند برای جلوگیری از خرابکاری و خیانت و دخل و تصرف و ایجاد بلو ا و اشوب با همه قدرت در مقابل کومونیستها ایستاده گی کنند . لنین در باکو چنین کرد و رفیق مائو در چین و روسیه در چچن.
نام: 
Anonymous
نظر: 
آقای ایجادی ممنون از نوشته غنی شما که زحمت زیادی در نوشتن آن کشیده اید.
شما در نوشته به موارد زیر پرداختید:
اسلام دین ایدئولوژی توتالیتر
توتالیتاریسم اسلامی در قدرت
اسلام برای اشغال و استعمار
اسلام و سیادت طلبی بر زمین
تهاجم مقدس برای استعمار مقدس

من پیشنهاد می کنم به یک موضوع دیگر هم بپردازید که عبارت است از اسلام و نژاد پرستی یا اسلام و راسیسم و یا اسلام و فاشیسم.
حتما میدانید که آیه هایی هستند که به برتری مسلمانان بر دیگر طرفداران مذاهب دیگر تاکید دارند و اسلام راسیستی، فاشیستی است و مسلمانان راسیست هستند.
من در این باره کمی مطالعه کردم و لی سواد من قد نمی دهد چیزی بنویسم. امیدوارم در این باره مقاله ای بنویسید.

ممنون

ممنون


نام: 
Anonymous
نظر: 
از کمونیستها در این نوشته نام برده شده است.
از نظر کمونیستها "حق ملل در تعیین سرنوشت خویش" یک اصل کمونیستی و انکار ناپذیر است. هر ملتی بویژه ملل تحت ستم بدون هیچ قید و شرطی، بدون هیچ اما و اگری و بدون هیچ دلیل و بهانه ای حق جدایی و حق تشکیل کشور و دولت مستقل دارند.
ملت کورد ملتی ستمدیده است و کردستان سرزمینی اشغالی و مستعمره است. کردستان باید به استقلال ملی دست بیابد. کردستان دشمنان زیادی دارد اما کردستان دیر یا زود مستقل خواهد شد.
زنده باد سوسیالیسم
زنده باد استقلال ملل تحت ستم
نام: 
پایان
نظر: 
باشد که با یک اعتصاب غذای عمومی نظام پلید به حصر فرستاده شود. هر چه بیشتر حمایتها، بهتر. ایران گلوبال موضع خودشه روشن کنه و طرح بده در این موقعیت
نام: 
جمال
نظر: 
جناب آدرگون اولأ احتیاجی بە جواب دادن این مزخرفاتتان در مورد کوردستان نیست ولی میتوانید بفرمائید حرف حسابتان چیست ؟ مردمی بنام ملت یا مردم کوردستان میخواهند مثل 200 کشور مستقل جهان آنها هم کشور مستقلی داشتە باشند ،، خوب حرف حساب شما در این مورد چیست ؟ میخواهید برای انسراف آنها از حق جدائی و تشکیل کشور مستقل قتل و عام بفرمائید ؟ میخواهید برای انصرافشان با بمب اتم کار آنها را یکسرە بفرمائید ؟ بلاخرە حرف حساب شما در مورد این ملت چیست آنها تصمیم دارند کشور مستقل خود را داشتە باشند شما چە توصیە میکنید ؟ کشتار و جنوساید آنها ؟ برای انصرافشان ؟ آنها کە تصمیم دارند با شماها هم وطن نباشند میخواهید با زور و کشتار هموطنی شما را بە حلقومشان فرو کنید ؟ بلاخرە باید حرف حساب شما چە باشد ؟
نام: 
کار اموز
نظر: 
ایا با پذیرش و عملی شدن استقلال کردستان عراق تمامیت ارضی ایران حفظ و باقی خواهد ماند ؟
با عملی شدن استقلال کردستان عراق کردستان ایران و اذربایجان چه وضعی پیدا خواهند کرد ؟
سازمان فدائیان اکثریت و سازمان راه کار گر با انتشار اسنادی خواهان تجزیه کردستان ایران شده اند .
جریان چپ در ایران همراه با سیاستهای غرب و دولت یهود نقش تخریبی در ارامش و صلح خاورمیانه به عهده گرفته اند .
با استقلال کردستان عراق سیاست دولت یهود نقشی برجسته در مرزهای ایران خواهد داشت و جنگ با دولت مرکزی برای ایجاد بلوا و اغتشاش وارد مرحله جدیدی میشود . بدون شک دستهای پنهان دولت یهود برای تخریب در خاورمیانه را نمیتوان از نظر دور داشت . نظام حاکم بر ایران راهی جز دست بر داشتن از دشمنی با دولت یهود ندارد .بهای این دشمنی تا کنون ضربات بزرگی به کشور


نام: 
روزبه آذرگون
نظر: 
جناب اقبالی
از این نوشته باید عکش گرفت و نگاه داشت.
تنها گروهه سیاسی تاریخ بشر و حتی تنها گروه چپ در کل دنیا که از پروژه تکه تکه شدن خاورمیانه که در نهایت به تکه تکه شدن ایران خواهد انجامید دفاع میکنند و به ان نام ازادی میدهند چپهای خودمان است که قبلا تجربه موفق انقلاب اسلامی را در پرونده خود دارند.
شما میفرمایید 5 قرن پیش کردستان اشغال شد!! 5 قرن را رها کنید شما یک سندی که وجود کردستان در 100 سال پیش را نشان میدهد به من نشان دهید و یا ادرس دهید مطالعه کنیم یاد بگیریم.

لائیک را از کجا به کردستان چسباندید بیش از 12 هزار قتل ناموسی و سنگسار در مقابل دفتر اقلیم کردستان فقط تا سال 2007 و نزدیک به50 شورش دینی و فئودالی مناطق کردنشین بر علیه دولت ایران و عثمانی و بیزانس در تاریخ ثبت شده است که مورد بیزانس ان دولتی مسیحی بود.

نام: 
Anonymous
نظر: 
آقای ایجادی نقالات ضد اسلای شما جالب و مفید و موثر و خوب هستند اما من با این تفکرات و گفته ها که "ایدئولوژی بد است". "ایدئولوؤی دشمن دمکراسی است" و " من ایدئولوژی ندارم" مخالف هستم. به نظر من همه انسانها ایدئولوژی دارند. شما هم با ایدئولوژی خاصی ایدئولوزی اسلامی را نقد می کنید. هر کس بگوید من ایدئولوژی ندارم در اشتباه است. همه انسانها ایدئولوزی و جهان بینی خاصی دارند مگر در گروه انسانها و جامعه انسانی نباشند.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر : 
سالام - باتشکرازسرکارخانم عسگری.باید به خدمت شما و دوستان مهمان،برسانم ،که مبارزات غریضی و فردی بصورت
خودجوش دربین تمام مردم اززنان ومردان وجود داشته ،دارد،وخواهد داشت.
من فکرمیکنم که برای رسیدن به حق وحقوق هرگروه ازآحاد وصنف پرداختن به تاریخ باستان وهیچ دردی از دردهای مردم ایران وخصوصا زنان را حل نمیکند.
بخصوص براینکه تاریخ گذشته های دور در ابهام باشد.
این خانم توکلی و عسگری که دردفاع از زنان دراین مصاحبه
هنوزنمی دانند،که رضاشاه نابودکننده دستاوردهای انقلاب مشروطه و پایه گذاردیکتاتوری وتخم گذاراین سیستم بابند وبست باملاها بود.
باگفتن رضاشاه بزرگ و دفاع نامعقول این دو علاوه براینکه به
زنان کمکی نمی کنند،بفکرمن به مبارزات زنان درایران آسیب هم میرسانند.
شمابجای توسل به تاریخ باستان متوهمین ورضاشاه خاین به انقلاب مشروطه، نمی دانم درخارج چیکارمیکنید.
به جای این حرف های دروغ باستانی
نام: 
جمال
نظر: 
جناب پالاندوز خوب بە خوبی نقشە را نگاه کردم اتفاقأ نقشە بر درستی نظرات من صحە میگزارد اگر دقت کنی بە نقشە در شمالی ترین منطقە استان کوردهای جلالی زندگی میکنند در نقشە هم پیداست بعد بە جنوبتر برسی کوردهای شکاک زندگی میکنند کە همان اطراف سلماس و خوی میشود باز پائین تر بیاید بە کوردهای هرکی میرسی کە اطراف اورمیە هستند پائین تر بیائید اطراف نقدە کوردهای مامش هستند و بە اضافە جمعیت ادغام در مرکز شهرهای این استان
نام: 
جمال
نظر: 
جناب پالاندوز من هم معتقد هستم مرزهای استانی مرزهای ملی نیستند حکومتها بە میل خود و در رابطە با منافع خود استانهارا کوچک و بزرگ کردند بدون در نظر گرفتن مردمان این استانها بلە مرزهای ملی مرزهای بهم پیوستەی ملتها و هویت ها میباشد ،، ملت کورد در آذربایجان غربی یا استان مکریان یک مرز بهم پیوستەی طولانی از شمالی ترین آن تا جنوبی ترین مناطق استان مکریان یا آذربایجان غربی دارد هر چە قدر بە طرف کشور تورکیە بروید تراکم جمعیت کورد زبان و هویت کوردی بیشتر و یکدستر میشود و در همان حال هر چە بە طرف مرکز ایران پیش بروید تراکم جمعیت تورک زبان بیشتر میشود ملت کورد یک مرز بهم پیوستەی کوردزبان از کوردهای جلالی از ماکو و جلفا و پائین تر از کوردهای شکاک اطراف سلماس و اورمیە در شهرهای ترگور و مرگور و قوشچی ووو دارد
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام - مهرنوش خانم،جناب حسین بر از دیدگاه اهل سنت و ملت بلوچ مسائل را تجزیه و تحلیل میکند،اشتباهش تنها در اینجاست،
این دیدگاه نا خودآگاه انسان را به انحراف می کشاند.
ولی کار کنان بی بی سی ،خصوصا رئیس بی بی سی دارای تفکر کاملا پان ایرانیسم و باستانگر بوده، اکثر کارکنانش نیز
با نظر ایشان استخذام و تغذیه برنامه اش را نوشته،پیاده میکنند.
بی بی سی کلا در این راستا حرکت کرده وسعی دارد،جناح
راست شوونیستی را تقویت وبرای مردم فرهنگسازی کند،
آقای حسین بر،همانطور که چندین بار در زیر مقالاتش به ایشان
تذکر داده آم، اگر این تفکر شیعه‌وسنی را کنار گذارد و تفکر
شعوبیه،گری را بچسبند،می‌تواند تحلیل های جالب تری داشته باشد.
در ایران، جناحی عملا تفکر شعوبیه،گری را پیش برده ولی
درظاهر،سنی ستیزی میکنند،
اگر به شهرهایی که در مرزها و اختلاط قومی سنی و شیعه دارند،سربزنید، افراد سنی مذهب ها با ابراز
نام: 
palandouz
نظر: 
آقای جمال مرزهای استانی مرز های ملی نیستند،وآنرا را نبایستی جدی گرفت. کوردستان یعنی مناطق به هم پیوسته مناطقی که اکراد در آن در اکثریت اند. وآزربایجان و فارسیستان نیزهمان طور.نقشه پیوستی از عبدالرحمان قاسملو است در کتاب a people without a country. البته شنیدام که سولودوز در آن زمان متعلق به آزربایجان بوده و درپارلمان تبریز نماینده داشته که در قیزیل صحیفه آن زمان که موجود است ذکر شده. البته چنانچه معلوم است مرز ها وسرحدات آزربایجان تا بهار درشمال همدان وشهر های ترک نشین اسد اباد وسونقور ادامه دارد وکوردستان نیز تا ایلام کشیده شده است.
http://3.bp.blogspot.com/_tbYt1YP3Xf8/S4d6H8z-StI/AAAAAAAABjE/_rPsEnlFUms/s640/3.png
نام: 
رازیانه
نظر: 
هرچند که شاه دیکتاتور بود اما دکتر مصدق توانست در یک دادگاه فرمایشی هم بود شرکت کند. اما در رژیم ملاها حتی به یک ملا منتقد، اجازه تشکیل دادگاه را نمیدهند.
نام: 
سازاخ
نظر: 
به عنوان معلول زندانهای جمهوری اسلامی، من در مجامع عمومی خجالت می کشم که بگویم در راه ایدئولوژی کمونیسم و یا نوعی دین، زندان کشیده و سلامتیم را از دست داده ام ، من آفتابه بدست حاظرم در جلسه وحدت جریانات چپ شرکت کنم ، و از شما ها بخواهم که دست از سر جوانان بیگناه برداید، بگذارید آنها بطور طبیعی عاشق بشوند و معشوقه های خود را ببوسند، نگذارید گلوله های آتشین رژیم را و نه کابل های شکنجه را از زیر پا هایشان بر روی تخت شکنجه آش و لاش بشوند،
پیش بسوی امامزاده کمونیسم را ول کنید.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام - جناب زبان تورکی،باورکن که لا قل 80 درصدمردم ایران
ریشه تورکی دارند،بجز هندیان،و مهاجران اطراف واکناف،
درثانی ،زیباترین سخنوران این زبان دوران قاجار ساز انگلیسی هم تورکان،هستند.
فارس های اصلی،مثل لری،پشتو،افغانی حرف میزنند.
عزت زیاد.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام - سرکارخانم صادقی.من جوان دوره انقلاب هستم.
البته الان هم به امیدخدا جوانم و حتی موهای سرم سفید نشده
چون کوه رفتن و ورزش و منطقی وعلمی به مسایل نگاهکردن راپیشه خودکرده ام .
هرچندناملایمات و زندانی شدن و اعدام دوستان ودروحشت مدتی زندگی کرده ام.
هرچندکه شب وروز هایی اززندگی ام با گریه و غم درونی وبیرونی سپری شده است.
ولی همه چیز مثل داستان حیدربابای شهریار بیادم است.
انگارکه درقایقی نشسته و یواش یواش یکی قایق رانی میکند
من هم ازبندر ترکمن تا آستارا، زندگی خودم را با تماشای ساحل همچون داستان حیدربابا نظروگذرمیکنم.
شما ازقلم ونوشته هایتان معلوم است سوادبالایی دارید.
پدرشما.دراول انقلاب به مقتضای زمان کارهای بزرگی کرد
هرچه افراد فاسد درایران بود آنهارا که برای کل بشریت ننگ و
فاسد بودند،یکی یکی شکارکرد.
آن افرادی که پدرشمااعدام کرد،بفکرامروزمن ،بلکه بفکر
آنزمان همه
نام: 
SETAREH
نظر : 
باید تک تک خوکهای طویله بزرگ اسلام در ایران را با گلوله خلاص تمام کرد .بدون ثانیه ای تردید .بدون بخشش .باید و باید وباید نسل انها به جهنم خودشان واصل شود ........هر بار از دیدن یکی از فیلم های تلاشو تقلای این پدر ساعتی گریسته ام .چه بی دفاع و یک نفره برای زنده ماندن و فرار از این موقعیت فریاد میزند و من نمیدانم چرا چهره خانوادهش در مقابلم مجسم است ٬ بدون اینکه اورا ٬انها را بشناسم ...اه پدر نازنین زحمت کشم ..تو هم جانت فدا در ایران شد... کدام یک از حیوانات دولتی اسلامی یک لحظه ٬ یک ثانیه مکث و فکر روی این قتل فجیع علنی یک پدر کرده اند.......متوجه هستیم ؟ ایا ؟ میدانیم ؟که این جنایت ها مثل کشورهای «اشغال شده !» اتفاق میافتد.....کدام انسان عادی و طبیع نمی تواند [حتی اگر این هموطن اشتباهی مرتکب شده بود ؟] با یک تذکر به او یاد اوری کند ؟ غیر از در یک سرزمین اشغال شده ؟
نام: 
مهرنوش
نظر: 
پس بدین ترتیب جمهوری اسلامی کاملا با آقای حسین بر موافق و همسو است که امثال بی بی سی باعث تباهی ایران شده اند. عجبا! آقای حسین بر که با کبکبه و دب دبه ادعا کرده است که برنامه های بی بی سی در پشتیبانی از جنایات جمهوری اسلامی و توجیه فیلسوفانه این جنایات است که عقاید و نظرات مقامات رژیم در برنامه های بی بی سی گنجانیده شده.

یا آقای حسین بر در مورد این تناقض های فاحش جواب بدهد یا حداقل از خوانندگان ایران گلوبال عذرخواهی کند و در آینده از این ادعاهای غیرقابل اثبات و اغراق گویی و "غیره" پرهیز کند
ایران گلوبال هم نباید اجازه بدهد هر کسی هر چی خواست بنویسد حتی اگر باد م... باشد


نام: 
جمال
نظر: 
جوابی کوتاه بە پالاندوز ،،،،، آنچە کە معلوم هست در استان مکریان یا همانطور کە تورکها دوست دارند بگویند استان آذربایجان غربی کورد و تورک در تمام شهرها ی آن از شمالی ترین تا جنوبی ترین آن وجود دارند و زندگی میکنند این استان را و بە طور خاص تر هیچکدام از شهرهای آن را قبل از یک آمار گیری درست و تحت نظارت سازمانهای انسانی جهانی نمیتوانند نە تورک ادعا کنند تورکستان است نە کورد بە طور کامل میتوانند این ادعا را بکنند کە کوردستان است چون تا کنون اینچنین آمار گیری بی طرفاندەای انجام نگرفتە هم کورد حضور پر رنگ و بافت جمعیتی پر رنگ در این استان دارد هم تورک و ورق زدن تاریخ 1000 سال پیش یا 300 سال پیش کە در آن دوران کورد نشین بودە یا تورک نشین نمیتواند نە بە حل مسئلە کمک کند و نە تاریخ بر میگردد و نمی توان همدیگر را حذف کرد
نام: 
پرویز
نظر: 
در تاریخ امده است که (
بعضی وقتا آدمها الماسی تو دست دارن ... بعد چشمشون به یه گردو میفته دولا

میشن تا گردو رو بردارن الماس میفته تو شیب زمین قل میخوره و تو عمق چاهی فرو

میره ... میدونی چی میمونه؟ یه آدم ... یه دهن باز ... یه گردوی پوک ... یه دنیا

حسرت ...

مواظب الماستان باشید فدای گردو نشه.....!)
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام - دوستان بخدا .این اشتباهات از تابلت یا نمی دانم مشکل ازکجاست.
که کلمات نوشته های من عوض میشوند.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام - کئچل باخار گوزگییه.آدین قویاراوزگییه..
معنی ..کچل به آیینه نگاه میکند.وبرعکش یاشکل خودش
میگوید،تو کچلی نه من.
آقای واقعا.باورکن حتی اگر.سن شما 20 سال هم باشد.
خیلی راحت تورا میتوانم برگردن گرفته به قله هرکوهی بگویی
میبرمت.
این لطف خدا بوده یا لطف طبعیت نمی دانم.
خودنیزکوشیده ام ،توان خودرا حفظ کنم.
هرچند که زمان چلچلی ام است.
دوست عزیز.من رابراحتی نمی توان ازمیدان خارج کرد.
چون درسن جوانی باورکن ،یکی ازافرادی که رژیم پهلوی و سیستم نژادپرست ودوستان نادان اش راخانه خراب کرد،من بودم.
حال نیز.چون رژیم جمهوری اسلامی را نژادپرستی همچون پهلوی میدانم ،تا مرگ این سیستم نژادپرست را اصلاح یا درصورت غیراصلاح نابود نکنم دست بردارنیستم.
امثال شماها خیلی کوچکترازآنید که بتوانید در اراده من خلل ایجاد کنید.
این هم جواب تو و همفکران همپالگی تو..
نام: 
palandouz
نظر: 
آقای کندوان ،باوجوداینکه درشهر دویست هزار نفری خوی ، همه تورک هستند ولی اکراد این شهر را جزوی ازکورد ستان میشمارند! و منطق شان این است که خوی در کوردی یعنی نمک و...
اگربدون تبلیغات سیاسی وبیطرفانه قضاوت شود، این اسامی اکثرا چندین هزار سال قدمت دارند ومتعلق به دورانی هستند که زبانه ملل امروزین هنوز پدیدار نشده بودند.ریشه یابی براساس امیال سیاسی جز اتلاف وقت خود ودیگران فایده ائی نخواهد داشت. چنانچه دراین نقشه میبینید،اسم باستای خوی اولخو ونام میانه میسیادا بوده است.
http://www.tacentral.com/history/images/Mapurartu.JPG
نام: 
واقعا
نظر: 
واقعا این "تورک اوغلی " اگر ساکت باشد و چیزی اینجا ننویسد ، بهتر و سنگین تر است ، چون کمنت های گودکانه اش از نظر محتوا و زبانی ، زیر صفر است.
اینها تا بحال کجا بوده اند که این چنین دچار خیال و اوهام شده اند؟
انصافا بی فرهنگی زمان "شاه و آخوند " چه مخمصه ای برای پیر و پاتال های هزاره سوم میلادی درست کرده !