«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

عنوان مقاله: 
نه . اسلام دین بربریت است
نام: 
ایران زاد
نظر: 
این نوشتدار نامی جز بیانیه ازادی خواهی و اخطار به محمد و شارعان دین او که به زادگاه پدرانت عربستان باز گرد ندارد .
دین اسلام دینی ضد ملی ضد ایرانی وضد تمدن و ضدانسانی است .
امیدوارم نویسنده محترم بیش از بیش به کالبد شکافی اسلام و به ویژه روان پریشان محمد که مردم ایران و عربان را به نابودی و خرافات و استبداد کشاند بپردازند. این دین دکانی برای دزدی های ملیارد دلاری خیانت به ایران و دزدی سرمایه های ایرانی و انتقال به غرب است . در ایران هم دومکان اساسی دزدی و غارت وتبلیغ بی وطنی وجود دارد که باید در باره انها بیشتر نوشته شود .یکی قم است که زنی عرب دست گدائی بسوی مردم دراز میکند و دیگری در خراسان است که عربی بنام رضا ... و شرکا دارای گنبد طلا بر مردم فریب خورده فرمانروائی میکند .
عنوان مقاله: 
رشد ۸ برابری مصرف برق در کشور
نام: 
سکینه حسینی
نظر: 
این آمار حقیقی است یا باز "خدعه" میکنید؟
عنوان مقاله: 
اسلام فاقد معنویت است
نام: 
سکینه حسینی
نظر: 
مقاله ی استاد گرامی جلال ایجادی بسیار دقیق و با واقعیت های جامعه ی کنونی ایران منطبق است.
برای ایشان که بگمان من جلال آل قلم هستند آرزوی تندرستی و موفقیت دارم.
عنوان مقاله: 
اسلام فاقد معنویت است
نام: 
ساری
نظر: 
آدم باید نمک را بشناسد تا بتواند بگوید غذا کم نمک است یا شور است. به این ترتیب جلال آقای ایجادی با این بوکس محکمی که به دهان اسلام کوبیده و اعلام میکند فاقد معنویت است، اعلام میکند که خود صاحب معنویت و اهل معنویت است والا کجا تشخیص میداد که اسلام بوی مورد نظرش را ندارد. خسته نباشید آقا جلال و اعلام معنویتتان مبارک باشد
نام: 
تبریزی
نظر: 
بخشی از کارنامه درخشان محمد شریعتمداری را همگان می توانند در لینک زیر ببینند

http://iranglobal.info/node/51312
عنوان مقاله: 
شماکی هستید؟
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام ـ اول نامی برخودبگذار،بعدوارد این مباحث یاگفتگوها شو.
شماکی هستید؟که بدون نام ونشان ازطرف مردم ایران سخن میگویی.
این مردمی که شمامدافع دروغین آنان هستی کییاهستند؟
بخدا،اشرف پهلوی،امیددانا،پری بلنده،شعبون بی مخ ،حسینی،نیزازآدمهای بی هویتی که معلوم نیست کی هستند،ازبادهوا سخن میگویند،شرفشان بیشتراست.
اگرراهکاری برای مردم،برای اقتصاد،برای فرهنگ سازی،برای برون رفت وبرای همزیستی ملل درون ایران،برای نجات ازبدبختی های مردم ایران درعصرجدید داری ،بفرما.
خیلی ازافرادی که دراین سایت هستند،قلم میزنند،موضع محافظه کاری درقلم زدن برای جوابگویی بشماکوتاهی میکنند.
این دلیل نیست،همه سکوت کنند.
در۵۷ سال حکومت پالانی خیلی ها مثل تو مردم،مردم، وطن، وطن،ضدانقلاب،ضدانقلاب گفتند.
درآخرمعلوم شدهمان شاه شاهان،۳۵۰ میلیارد دلار ازثروت همین مردمی که شمابدروغ ازآنهادفاع میکنی،اموال وثروتشان
رادرخارج
نام: 
اختر-قاشقچی-BBC
نظر: 
چرا این همکار ایران گلوبال "خانم اختر " همیشه میکوشد با کمک "بی بی سی" ، تقصیر جنایت را به گردن قربانی بیندازد ؟؟؟؟ !!!!!!!!!
بجای افشای فاشیسم شیوخ آل سعود، گناه از" جمال قاشقچی؛ ایرانی تبار" ، بوده که خواسته در مقابل سعید امامی های عربستان ، مقاومت کند !
این "اختر ایران گلوبال" همیشه مطالب ضد انقلابی ضد انسانی و لابی ارتجاع منطقه و جهان، در این سایت قرار میدهد. آیا کسی عکس و تصویری یا بیوگرافی از این شخص دارد ؟؟
این شخص چه گذشته و تاریخی دارد ؟ ایرانیست یا افغانی ؟
نام: 
Anonymous
نظر: 
دشمنان ملت ایران برای هر شکست این ملت جشن گرفته و هر روز با دروغ وجعل و تحریف همگام با آخوند ها و چپ ها هر شخصیت ایرانی سیاسی فرهنگی و ... را تخریب و ضمن نا امید کردن مردم وقت آنها را با بحث های تکراری میگیرند. هموطنان چند نفر در این سایت با اسامی مختلف همه را سرکار گذاشته اند وقت برای پاسخ گویی به افرادی که صداقت و وجدان دربساطشان نیست تلف نکنید.
نام: 
سازاخ
نظر: 
علی شریعتی و آل احمد و امثالهم محصول دوران کچلی و تراخم حمامهای خزینه بودند که نمی توانستند از ذهنیت سنتی دست بکشند و وارد دنیای مدرنیسم بشوند، علی شریعتی می خواست با رنگ روغن زدن به دیوار گلی از اسلام فاناتیک یک نمای زیبائی بسازد، که با باریدن بارانی همه رنگها بزمین ریخت و با حاکم شدن حکومت اسلامی چهره واقعی ذهنیت دینی برای همگان آشکار گشت، و کتاب غربزدگی آل احمد که سرلوحه رژیم قرار گرفت، باعث قطع ارتباط با تکنولوژی دنیای مدرن گردید، امروز اگر مردم به فلاکتی لاعلاج دچار شده اند، در سایه همین تیپ روشنفکرانی است که سرنا را سر گشادش فوت کردند، آری اینچنین بود برادر! و اینگونه بود که فاطمه فاطمه شد
عنوان مقاله: 
حکومت بی اینده ویا دیکتاتوری مخالفان نظام
نام: 
داور
نظر: 
با سپاس از آقای کردوانی .
جان کلام را در همان چند سطر آخر میتوان یافت : یعنی همکاری همه مخالفان.بنظر من شاید یکی از علت های همکاری نکردن مخالفان نظام همین ادعای نمایندگی طبقه کار گر را داشتن باشد که همه قدرت را برای یک طبقه ویک حزب و نظام سوسیالیستی تبلیغ میکرد .در این هیاهوی انسان ستیز چپ برای رسیدن به سرنگونی نظام پادشاهی و برقراری سوسیالیسم هر گونه اندیشه برای همکاری نیروهای سیاسی برای آزادی از بین رفت .این همکاری نکردن نیروها در گروهای دینی نیز به همینگونه است یعنی حق داشتن قدرت را فقط از آن خود میداند
تعارف را کنار بگذاریم فدایی ها و سازمان مجاهدین خلق وحزب توده بزرگترین ضربات را بخاطر همین مدعی بودن قدرت برای خود به کشور ما زده اند .سد اصلی همکاری نکردن سازمانها باور به حکومت اسلام انقلابی ویا سوسیالیسم است که حتا برای بقای ایران وحفظ منافع ملی حاضر به همکاری برای
نام: 
سازاخ
نظر: 
ما در ترکی ضرب المثلی داریم با این عنوان : بیری اولمه سه یوزی دیریلمز ( ترجمه: تا یکی نمیرد امکان زندگی برای صد نفر دیگر فراهم نمی شود ) اصلاحات بن سلمان با وجود سیستم پلیسی و امنیتی بازمانده از رژیم فاسد گذشته، نا ممکن بود، احتملا آشکار شدن این جنایت می تواند شانسی برای بن سلمان باشد، تا بتواند سیسنم دولتی بازمانده از ملک فیصل ها را با دستی باز، پاکسازی کند، و نیروهای نسبتا مدرنتر را جایگزین کند، تا بر اساس حقوق بشر با مخالفان دولت برخورد کنند.
نام: 
خدامراد فولادی
نظر: 
به کامنت قبلی ام خطاب به جناب سعیدرضا اضافه کنم: « معلمی» مثل علی شریعتی که خود را متعهد به ترویج ِ تعلیمات ِ قرآن و اسلام می دانست حتمن به آنچه درقرآن در مورد زنان- سوره نسا - گفته شده اعتقاد ِ راسخ داشت و خود را موظف به تبلیغ و ترویج ِ آن میدانست. جناب ِ سعید رضا هم حتمن با این آموزه ها در خصوص ِ وظایف ِ زنان آشنایی دارد.
نام: 
خدامراد فولادی
نظر: 
به سعیدرضا. 1- لطفن زحمت بکشید و مقالات من با عنوان ِ «روشنفکر ِ دینی، واقعیت یاادعا» را درگوگل پیداکنید و بخوانید.2- کتاب ِ فاطمه فاطمه است از شریعتی راهم بخوانید.3-من منبع نظراتم در باره ی شریعتی را درپرانتز نوشته ام. به آن منابع مراجعه کنید.
عنوان مقاله: 
بیایید،منطقی وباحترام نظردهیم،
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام ـ آقای بی نام ،،چندین سال است ،افرادمختلفی به این سایت وارد وخارج شده اند،هرکسی به اندازه داشته چینه دان خود،خودرانشان داده ورفته است،
تعدادی نیزباپارازیت ول کردن ،فقط ذات وشخصیت خودرانشان میدهد،
مانه شیفته نامیم ونه دنبال پست ومیزوپولو.
اگرچنانچه دنبال گفتگو برای پیدا کردن راهکار یا برای روشنگری
آمده اید،یک نامی مثل چوب خشک،شبنه،جمعه،شارلاتان،لومپن
برای خودانتخاب کن،باورکن هرچه انتخاب کنی برایم ارزشمند
خواهدبود.ولی اگربهمین شکل بابی هویتی وبا کلمات درخورخود
درهرموضوعی واردگشته...
۱ـ این حقیربرای خودنامی انتخاب کرده وبیش ازبیست سال است بااین نام وارد شده نظردرست یانادرست خودرامی نویسم،
اگرکسی تنقیدی علمی ،منطقی کند،باتمام وجودپذیراخواهم بود،
ولی درصورت غیرمنطقی بودن جواب میدهم.
۲ ـ نام انتخابی من
عنوان مقاله: 
علی شریعتی در حسرت ِ بازگشت
نام: 
lachin
نظر: 
آقای سعید رضا... یکی از آشنایان نزدیک ما در فرانسه یک حساب بانکی باز کرد که اگر کسی بتواند ( دکتر ) بودن علی شریعتی را ثابت بکند , دو بورس تحصیلی دانشجوئی برای دو دختر ایرانی را که خود (( ثابت کننده )) انتحاب بکند , تامین خواهد کرد. قبل از اینکه در باره مقالات ایشان انتقاد و بحث بکنیم بهتر است بدانیم که این علی شریعتی که خود را به عنوان (( دکتر )) در مغز جوانان وطن چپاند کیست.....در ضمن لازم دانستم که برای اطلاع شما برسانم که از عمر این حساب بانکی تقریبآ 15 سال میگذرد...
عنوان مقاله: 
علی شریعتی در حسرت ِ بازگشت
نام: 
سعیدرضا
نظر: 
با عرض سلام
من نه طرفدار دكتر شريعتى هستم و نه اصولا فردى مذهبى
البته در دوران هاى گذشته دوستانى داشتم كه طرفدار نظريات شريعتى بودند و مبلغ ان نظريات و در بحثهايى كه انموقع با ان دوستان كه اكثرا ديگر در بين ما نيستند و مانند بسيارى ديگر به جمع ستارگان پيوستند، در رابطه با نظريات دكتر شريعتى داشتم هيچگاه به نكاتى كه شما نگاشته ايد برنخورديم. لطفا در رابطه با همين جمله اى كه نگاشته ايد فاكتهايى مشخص از دكتر على شريعتى ارايه نماييد كه ايشان در كدام سخنرانى يا مقاله اش وظيفه زنان را كلفتى ، اشپزى و پذيرايى جنسى از همسران معرفى ميكند.
" و به زنان می آموزد که به پیروی از زنان ِ صدر ِ اسلام حجاب بر سرکنند و در خانه بنشینند و کلفتی و آشپزی کنندو از همسر پذیرایی ِجنسی نموده و فرزندان ِ مرد را تغذیه نماین"


نام: 
روشنفکر- چپ
نظر: 
هر کسی که علیه "روشنفکر اجتماعی و مبارز چپ "تبلیغات سم آمیز کند ، سر در تربه ارتجاع، شونیسم تحزیه طلب مغول تبار، استثمار سرمایه داری، ارتجاع مذهبی، فاشیسم سلطنتی ، و کمونیسم ستیزی ضد بشری دارد.
در عصر روشنگری، مبارزه با کلیسا و فتودالیسم و شاهان دیکتاتور فاسد، از طریق روشنفکران غرب و شرق آغاز شد و دهها شهید و اسیر دادند تا جوامع قرون وسطای سیاه را پشت سر بگذارند و مکاتب هومانیسم و روشنگری و لیبرالیسم و سوسیالیسم و ملی گرا و پروتستانیسم بوجود آید.
بازماندگان ارتجاع دینی و ناسیونالیسم قومگرا و مدافعان امپرالیسم و کاپیتالیسم ، اکنون با تاخیری 300 ساله در میان اپوزیسیون ایرانی ظاهر شدند تا با دروغهای ضد چپ و ضد روشنگری روشنفکران، سرگرمی شکست 2000 ساله جوامع طبقاتی اربابانشان را توجیه کنند.
هر نیروی ضد چپ و ضد روشنفکر در کنار دشمنان خدا و خلق و مردم قرار دارد و باید افشا و ایزوله و رسوا گردد
عنوان مقاله: 
ترک اغلو
نام: 
Anonymous
نظر: 
اگر در کاسه سر گروهی بنام روشنفکر چیزی وجود دارد باید بجای شعار های ضد ایرانی وتجزیه و ایجاد جنگ و بدبختی برای مردم ایران بدنبال راه حل برای برون رفت از دام شیطانی آخوند باشند .اگر أین چپها بجای دفاع از آخوند از کسانی مانند بختیار و آموزهای شادروان کسروی و خلیل ملکی پیروی میکردند امروز مانند اقا وخانم زندگی میکردند ونه مانند کنیز وبرده در اروپا وامریکا.اگر میخواهید افتخار ملی داشته باشید چر بدنبال گذشته نا روشن میروید .کسروی یکی از بزرگترین مبهن پرستان ایرانی است که جا دارد مجسمه آورا در هر میدان شهری برپا کنند.ا قای ترک اغلو مردم ایران فریب وعده های پوچ اسلام و سوسیالیسم را خوردند و نتیجه آنرا امروز لمس میکنند شما مردم را به چه بهشتی دعوت میکنید ؟
آنچه شما در خیال دارید در اروپای شرقی و شوروی تاریخ گذشته شده است .

عنوان مقاله: 
عمیق فکرنکنید.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام ـ ایرانی ها نژاد واحد ندارند.درچهارچوب جغرافیای کنونی ایران ،اتنیک های مختلفی زیسته وحکومت طولانی مدتی
رادراین جغرافیا رانده اند.
اگرازقبل اسلام بگوییم، انواع واقسام ملت هاوحکومت هادراینجا
بوده اند.
سومری ها،اوراتورها،ساکاها،لامایی ها،کادوس ها، خزرها،مهاجران ومهاجمان استیپ
های شمالی، اشکانی ها، سلوکی ها،عرب،تورکمن ها،اوزبک ها،مغول ها،هندوها،افغانها،لرها،کوردها،تورکان قبچاق،گیل،تات،طالش،مازنی ها،گالش ها،روس،عثمانی،پرتقالی ، مردم ایران کنونی رانمیتوان دریک گلیم جمع کردوبدان هویت واحدی داد،
این ملل وحکومت ها با ده ،بیست نفربه این سرزمین نیامده اند.که بازهم چول خودراجمع کرده وبرگردند.
حساسیت وتعصب، ازکوری ذهن، واکنش دهندگان میباشد.
سقف تفکرخودرا بالا ببرید،
اگربااین نکاه به هرنظری و شوخی ایی برخوردکنید،باید باکل دنیا جنگ کنید.

عنوان مقاله: 
باچشمان بازبه دنیا نگاه کنید.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام ـ درپس تصویب انقلاب مشروطه،که ایران امروزبصورت
ایالتی اداره میشده است،
آزادی های اجتماعی بصورتی مبتدی درجامعه نطفه های خودرا
شکل میداد،مجلس مرکزاین جدل هاوسهم خواهی ها درقبل
اداره مملکت بصورت فدرالیسم محل تاخت وتازروشنفکران وملاهابود.
هرکس میکروفن دستش می افتاد،آهنگ خودرامیزد،
اگرچنانچه دولت به خواسته های آنهاگردن نمی نهاد،ایادی خودرادرایالات به جان ومال مردم می اندخت.
دراصل معنی ومفهوم دموکراسی را باآنارشیسم بهم می دوختند.
نبودقوانین بازدارنده دراین آنارشیسم داخلی،وتحریک روس وانگلیس،آلمان،فرانسه وغیر،،با عوامل خوداوضاع را وخیم ترمیساختند،
حکومت مرکزی بااحترام به قوانین مشروطه دخالت دراموررا قبول نمی کرد.
ولی دراین آشفته بازارکه مصادف بااکتشاف نفت همراه بود،
روباه پیروعوامل داخلی آن درمجلس ودولت بابرنامه پیش میرفتند.
ایجادناامنی،وتربیت وتقویت عوامل استعماری،بدست دارندگان
نام: 
محسن کردی
نظر: 
شما هم اگر خوب دقت کنید خیلی چیزا اینجا آزاده.. چیزهای غریبی آزاده نازنین...
نام: 
محسن کردی
نظر: 
راست میگه.. آزادیه.. آزادی از همه جا آزاد تر. کجای دنیا همچی آزادی هست که از عراق و جاهای دیگه راه بیافت بیا مشهد.. هرچی دلت خواست زن و دختر از نه ساله تا 40 ساله هر رقم... دیگه تایلند خز شده.. آهای خونه دار و بچه دار... بدو بیا که آتیش زدم به مالم. کسی هم نگاه نمیکنه که ختنه کردی یا نکردی.. فقط گوشه دلار رو نشون بدی تمومه.
نام: 
به ناظر
نظر: 
این تو هستی که ناشناخته و با اسم مستعار بدلیل تعصب پان ترکی ات، ترور شخصیت میکنی و لااقل از اسامی مرسوم مغولی ات در این سایت استفاده نکردی. همنشین بهار، حداقل با اسم مستعارش بین اپوزیسیون ایرانی شناخته شده که یک مبارز منفرد ضد شاه و ضد آخوند است ولی تو از کجا آمده ای و که هستی؟ شما تجزیه طلبان آذری، بی منطق ترین نیروی تاریخ هستید و کارتان فقط جعل و دروع و تحریف و تهمت و ارتجاع و راسیسم و شبه فاشیسم است ، و قهرمان نانتان، اردغان و چنگیز و الهام علیییف و نظر بایف و تیمور لنگ و نتانیاهو و ترامپ و خلخالی و خامنه ای و موسوی اردبیلی و ملاحسنی هستند. عیر از بی منطقی، پر رویی تان شهره عام و خاص شده.
نام: 
محسن کردی
نظر: 
کیانوش عزیز، از لطفت سپاسگذارم. آخر شب بود و بشدت خواب آلود و روز بعد هم گرفتار بودم. بازهم تشکر از زحمتی که کشیدی.
نام: 
کیانوش توکلی
نظر : 
مراد خورشيدي:" همان طوری که اطلاع دارید مدتی است حسن شر یعتمداری و یارانش در تدارک ایجاد شورای مدیریت کذار هستند.
من نیز با باز پخش مصاحبه او و حسن اعتمادی از اقدامشان پشتیبانی کردم ضمن این که فکر میکردم تلاش های نیک باید از ابتدا با بدنه ذینفع در آن برنامه در میان
گذاشته شده و با به حرکت در آوردن این بدنه به بهترین نتیجه برسد.
من فکر میکنم قبل از تشکیل شورای مدیریت گذار ابتدا باید نیروی طرفدار گذار در خارج از کشور را سازماندهی کرد.
پس از سازمان دادن خارج از کشور ساز و کار لازم برای تماس با مبارزان داخل برای مثلن تشکیل شورای مدیریت گذار تعیین و اقدام می گردد.
لازم بذکر است در تمام مدتی که هیات موسس پیشنهادی من مشغول به کار است تماس با مبارزان داخل بوسیله احزاب، شبکه ها و شخصیت های خارج از کشورمانند گذشته بر قرار است و پشتیبانی ادمه می یابد.