«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

نام: 
بنده
نظر: 
تحلیل بسیار خوب و کم نظیری بود هر دو رژیم ریاکارند..
نام: 
رزیتا
نظر: 
یارو اختیار بچه شو داره میخواد ختونه ش کنه به کسی چه ربطی داره مگه این فیلم ها و بازی ها که برای بچه هاس رو سلامتی شون اثر منفی هم داره از پدر مادر اجازه می گیرن میسازن میذارن تو تلویزیون و اینا چون درآمد زایی داره کسی صداش در نمیاد یعنی ختونه از این فیلمها ی دیوانه وار که برای بچه ها میسازن بدتره از موبایل دس گرفتن بچه و هزار گرفتاری که براش داره بدتره.
نام: 
جواد
نظر: 
مشگ ان است که خود ببوید /نه انکه عطار بگوید .
دین رسمی در ایران شیعه و این بدعت پلید بدون شمشیر شاه اسماعیل و گشتار بی دریغ مردم ایران و بویژه مردم تبریز ممکن نبود . در تبر یز هم اکنون مردم به زبان عرب نماز میخوانند و در بازار ها به ترکی سخن میگویند .
نام: 
داور
نظر: 
...و بدون شک دامنه تجزیه طلبی و هرج مرج به ایران نیز خواهد کشید و همان حقی را که نویسنده برای کردستان عراق به رسمیت میشناسد باید برای کردستان ایران ازربایجان و خوزستان هم به رسمیت بشناسد .استانهای کشور ما با این ترفند یکی پس از دیگری جدا میشوند و ایران نامی بیش نخواهد بود . ایا شما همین را میخواهید ؟ نه جناب زیبا کلام ما به این حقه استعمار گردن نخواهیم گذاشت .
امنیت و تمامیت ارضی کشور مقدم بر نظام اسلامی و دین اسلام و خزعبلات روشنفکری است .
با تخریب و تجزیه ایران هیچ گونه دمکراسی و امنیتی بوجود نخواهد امد و جنگی دراز مدت در انتظار ماست و بدایند که این همه نادانی و حاتم بخشی در خدمت دولت نژاد پرست یهود است واین چنین مباد .
نام: 
بایرام
نظر: 
قابل توجه اسامه یک دنده !
اولا اگر " ر" فقط در لهجه ترکی تبریزی تلفظ نمی شود و تبریز همه 3 میلیون از 33 میلیون اذربایجانی هست و خود آذربایجان نیست و مرکز زبان ترکی هم نیست ماننده لهجه مشهد که مثلا می خواهد بگوید " امشب می خواهی بیایی خانه ما " می گوید " امشو مئی بئی جووی مو " حالا حذف های آنجا را پیدا کن و بنویس به حساب فارسی ...
اگر تلفظ "ر" یک پیش رفت و تمدن هست شما باید از فرانسه ای ها جلوتر بودید چون آنها هم تلفظ نمی کنند بجای " ر" می گویند "غ" و چینی ها هم بجای "ر" می گویند "ل" ...
تازه شما چرا جای خالی زبان بحساب قدرتمند فارسی را در مقابل یونانی و ترکی نداری ؟ منتظرم به حدادل ناعادل تماس بگیر حرف پیدا کند !
یونانی : فقیه بانو ( انئوا ) ، فقیه کاتو ( کاتئوا )
ترکی : گئد یوخاریا ( چئخ ) گئد اشاغا ( یئن )
فارسی : برو بالا ( ... ) برو پایین ( ... )
در خودت ببین بعد ...
نام: 
روزبه آذرگون
نظر: 
جالب است این ایرانگلوبال درخواستم برای انتشار مقاله را قبول نمیکند انهم با جواب ندادن. اما مقالت سازاخ و لوایی و ناصر کرمی منتشر میشود.
کدام ممنوعه بودن؟؟؟ چرا ننه من غریبم بازی در می اورید.
زبان ترکی و کردی در دانشگاه تدریس میشود
زبان ترکی و کردی در موسسات خصوصی و نیمه دولتی مانند جهاد دانشگاهی درحال تدریس است.
تلوزیونهای محلی به زبانهای کردی و ترکی در کشور وجود دارد
کتابهای شعر و دیگر کتابها به ترکی و کردی منتشر میشودند مجلات کردی و ترکی منتشر میشودند.
دردت چیست من متوجه نمیشم این کجایش ممنوعیت است. اگر روستای شما را در نظر بگیریم که کلا کتاب وجود ندارد به هر زبانی.
azergun@uw.edu
نام: 
روزبه آذرگون
نظر: 
جالب است این آقا مثلا استاد علوم سیاسی است مثل سیاسیون انقلاب دارای بینش عمیقی سیاسی است.
بریتانیای کبیر در بدو تاسیس خود کنفدراسیونی از دوک نشینها بود و اسکاتلند جز موسس این نظام بود چه ربطی به عراق دارد. در ضمن ریس حزب جدای خواه اسکاتلند بارها عدم رضایت خود از انجام این انتخابات در شرایط بحران اقتصادی را ابراز کرد اما دولت بریتانیا با زیرکی درخواستی که سالها با قدرت نظامی آن را سرکوب کرده بود را این بار با اصرار خودش پیش کشید و مثلا انتخابات کردند. چون نتیجه آن مشخص بود ملتی که وابسته به شغل خود در مناطق صنعتی مرکز انگلستان است جدای را قبول نکرد.

حق تعیین سرنوشت مخصوص کلونیهای تحت استعمار است که ملت بودنشان و تحت استعمار بودنشان از طرف سازمان ملل تایید شده باشد استاد علوم سیاسی عزیز.

نام: 
روزبه آذرگون
نظر: 
:) جناب اسلان اگر بتوانید در تبریز 3 میلیونی 100 نفر را خودتان به اسم زبان مادری نه به اسم فوتبال به خیابان بیاورید جلوی همه فکرتان را دربست قبول خواهم کرد. هر سال همین را میگویید و مردم اهمیتی به شما نمیدهند در ضمن هیچ کدام از سخنانتان خواسته بر حق نیست.

آقای شاملی هم متاسفانه برای جواب دادن تشریف نیاوردند.
azergun@uw.edu
نام: 
Anonymous
نظر: 
در زبان رمانی، به نوشته ایی که در مجموع سرهم بافی شده و جملاتش ناوزین است گفته (ورز دکلوج) ورز برابر با کلم است. شکلی از دلمه که بجای برگ مو، از برگهای کلم استفاده میشود. در زبان آلمانی ام گفته میشود( ویشی وشی). اما در فارسی به اینگونه نوشته ها گفته میشود ( آشد بلغور). در زبان انگلیسی گفته میشود( drivel). در زبان اسپانیایی (palabreria) و در زبان فرانسه(blabla)و اما در زبان ایتالیایی به اینگونه نوشته ها گفته میشود (annacuato).
‌با احترام
نام: 
محمود ابراهیمی
نظر: 
برای اولین یار به این سایت مراجعه کردم بسیار متاسفم که یکسری پیر بیسواد در اینجا مطالبی را در پاسخ هم نوشتند. اگر شخصی به کشور دیگر رفته و پاسپورت آنجا را بگیرد روانی است؟ اگر اینطور باشد همه ی شما بیماران حاد روانی هستید که هم میخواهید ایران را تجزیه کنید و هم به کشورهای اروپایی آمده و پاسپورت این کشورها دریافت کرده اید. شما اصلا معنایی هویت را می فهمید؟ اگر بله پس خودفروختگان روانی هستید
نام: 
lachin
نظر: 
آقای اسامه...این همه علم در زبان ترکی و ژنتیک الفندیدی, ما همه اندیدن می کنیم که شما به ما می آوردیدندی. ما ترک ها شما را هم می بالستیم و هم می بالشنینیم. ما نه از شما می پلمیم و نه از شما می پیوسانیم. شما نبایستی زیاد به تاسیانی. چون شما احتیاج به تلابیون دارید که تا اندازه ای بتوانی تا به تناسایی. تناسیدن عین زقزقیدن نیست. خیال نکنید که ما با شما سر نگیدندلی می کنیم. اصلآ اینطور نیست. ما با شما می سکالیم تا از نعمت علم ژنیک و زبان شما بیانفختنیم. ما ترک ها باور داریم که اگر کلمه «ر» در زبان ما نیست, این باعث اندیدن خیلی ها خواهد بود . بدان جهت به شما انجکیدندیم تا از سگالیدن شما استفاده بکنیم.....اقتباس و استفاده از کتاب 5 هزار افعال بسیط در فارسی با معرفی این کتاب از طرف شما...
نام: 
جمال
نظر: 
رأی گیری خارج کشور اولین کوردی کە حق رأی دادن داشت با رأی آری بلە برای استقلال کوردستان عملأ رأی گیری شروع شد
نام: 
جمال
نظر: 
٣ روز ماندە بە رفراندوم استقلال کوردستان ،،، 12000 صندوق رأی در کوردستان برای رفراندوم آمادە است کوردهای ( باشور ) کوردستان عراق کە حق رأی دارند و در آمریکا ، اوروپا، استرالیا ، زندگی میکنند از همین حالا شروع کردند بە رأی دادن رفراندوم کوردستان عملأ وارد مرحلەی اجرائی شد با رأی گیری در خارج کوردستان ،،، زندە باد کوردستان مستقل زندە باد خواهر کوردستان استقلال کاتالونیا
نام: 
آ. ائلیار
نظر: 
مشکل این جناب،
«فرهنگ تجاوزگری» ست. که بدان دچار است، و در مجموع یک مشکل « اجتماعی-فرهنگی»ست در جامعه ما. ریشه ی این فرهنگ را باید با « تبر منطق» زد و خشکاند. وگرنه فردا در شرایط خلاء قدرت ، باید شاهد « تجاوز به زنان و یک نسل از کودکان بی پدر» باشیم. و همینطور شاهد ستم بیشتر برزنان و کودکان.

طرح شدن موضوع « مادر فاحشه» از طرف این شخص، از این زاویه مورد توجه است که:
« عمل خصوصی» یک مادر ، هرچه باشد، مربوط به «کار سیاسی یا جرم» فرزندش نیست.
به خاطر «جرم فرزند» ، که ربطی به مادر ندارد، نمی توان به مادر اتهام زد یا به او فحاشی نمود و « فاحشه» اش خواند. با این بهانه که فرزند مجرم است و مثلا آدم کشته.
نام: 
حسن
نظر: 
بنظر من مهم نیست مادر چه کاری دارد مهم تربیت در خانواده و حزب سیاسی است.رهبران کنونی نظام اسلامی رهبر سازمان مجاهدین رهبران فدایی و وواز مادران مومن وباایمان دینی متولد شدند و میدانیم این افراد چه تبهکارانی هستند.سعدی فرماید ..باران که در طراوت ان خلاف نیست.درباغ لاله روی و در شوره زار خس.
نام: 
lachin
نظر: 
آقای داریوش افشار... همانطور که قبلآ گفته شده , شما به عنوان یک شخص آزاد این حق را دارید که (( آزادانه )) در باره هر موضوعی صحبت و اظهار نظر بدهید بدون اینکه به کسی توهین شود. این حقوق انسانی شماست.ولی این بحث بایستی در رابطه با همان موضوع باشد.اگر شما هم مثل میلیون ها ایرانی با پاسدار رضائی مسئله دارید , به میان کشیدن مادر او آن هم با صفات (چاله میدانی ) , موضوع اصلی بحث را خارج کرده و میکند. ناگفته نماند که دوران (( نهی از منکر)) خیلی وقت است که گذشته است..بقول دوست عزیز yaradiciliq, کاش این همه انرژی را صرف علل فروختن اندام ها بدن از جمله (( کلیه)) میکردیم و یا اینکه در باره تجاوزهای وحشیانه حتی به مردان در زندان های کهریزکی میکردیم....بهترین ها را برایتان آرزومندم..
نام: 
ناصر کرمی
نظر: 
جناب اقای کیانوش توکلی،... بار دیگر قوانین یک بام و دو هوای سایت ایران گلوبال به نمایش گذاشته شده است، و نوشتاری اکنون در این سایت هست که با این جمله آغاز میشود: محسن رضایی در مسجد سلیمان و از مادری فاحشه در پیش از شورش ۵۷ زاده شد.
ولی چندی پیش من مقاله ای در رابطه با گروهک 9 نفری که خود را سکولار دمکرات مینامند، واژه سیرکوس را که در مورد هم ولایتی خودتان اسماعیل نوری علا بکار برده بودم، شما را برنتابید و مقاله را برداشتید، و در مقابل شما را به این کنگره که در حقیقت ربطی به جنبش سکولار دمکراسی ندارد و در واقع کنگره مشروطه خواهان سرگردان است دعوت کردند.
نام: 
اسامه
نظر: 
در ضمن چیزی هم فراموش کردام بنویسم:
شهر شیراز پس از اسلام ساخته شده و قبل از اسلام شهری به این نام وجود نداشت شهر های مهم پارسیان هم اصطخر و بیشاپور و فیروزاباد در محدوده استان فارس کنونی بذ و شیز در اذربایجان نیشابور و شاپورگان در خراسان جندیشاپور شوش تیسپون و بابل در محدوده بین النهرین باکو و دربند در قفقاز
درباره محدوده کردستان هم به عرض میرساند این محدوده تا اوایل صفویه کاملا ایرانی بود بعدها با فشار حمله مغول تو"ر"کی ها به غرب جارو شدند از زمان تصرف به دست عثمانی اولین نسل کسی در این مناطق با به بردگی بردن و کشتار ایرانیان رقم خورد و بعدی کشتار ارمنی ها بود کردها بعدا ساکن این مناطق شدند
نام: 
اسامه
نظر: 
یک توضیح هم من بنویسم :
این "ر" در تو"ر"کی معروف به "رای" زورکی است چون در تو"ر"کی حرف" ر" وجود ندارد و من به دلیل اثبات وجود نداشتن اش در ان زبان و عدم به کار بردن اش دوبار تا کنون بن شدم ان را مینویسم شما مختار هستید با "ر" یا بدون "ر" بخوانید
نام: 
اسامه
نظر: 
به عرض انور ناصر خان ایلخان بختیاری میرسانیم که حضرت عالی که تمام تمدن های غرب را به نام ایل سند زده اید هنوز در ایران 24 محوطه تمدنی کامل و دست نخورده زیر خاک است که تمدن های بین النهرین در برابر خیلی هایشان هیچ است
به هر حال چون شما و ایل و تبار ات تا کنون جفایی به مردمان ایران( برخلاف تو"ر"کی و عرب ) نکرده اید ما این سخنان شما را به سکوت خواهیم گذراند
و باور کن که زبان لری تا فارسی نو تقریبا هیچ تفاوتی ندارد زبان پارسی میانه هم زبان زرتشتیان کرمان و یزد و اصفهان است معروف به فارسی زرتشتی که شما حتی یک واژه از ان را نمیفهمی تبار حضرت عالی نه مانند انها خالص است و نه تا کنون جشن سده و مهرگان و ایین زرتشتی و اداب ایرانی خاصی مانند انها داشته است
کرد هم ربطی به ساسانیان نداشته چون اگر پارسی بدانی "کورد به معنی چوپان است " و اتفاقا به دلیل ماهیت خشک مناطق ...
نام: 
اسامه
نظر : 
جناب تورک
اسم اش روی خوداش است "دوشکی " روستایی کنار کوه تفتان البته کسی که به انجا نرفته مزخرفات زیاد مینویسد تو هرچی رو که تو اینتر نت پیدا نکنی عر و تیز ات در میاد
بالاخره یاد گرفتی یک جمله بدون کپی پیست به زبان بلوچی بنویسی
نام: 
اسامه
نظر : 
جناب تورک
اسم اش روی خوداش است "دوشکی " روستایی کنار کوه تفتان البته کسی که به انجا نرفته مزخرفات زیاد مینویسد
بالاخره یاد گرفتی یک جمله بدون کپی پیست به زبان بلوچی بنویسی
نام: 
ناصر کرمی
نظر: 
اگر فحاشی شما به یک مادر به این مناسبت باشد که فرزندش محسن رضایی از مهره های نظام جمهوری اسلامی است پس چرا این تحقیق را در مورد مادر خمینی ، مادران: علی شریعتی، عبدالکریم شروش و ابراهیم یزدی، بنی صدر، لارهیجانی ها، حسن روحانی ها و ظریف ها، حعفری ها، ولایتی ها، مطهری ها، احمدی نژادها محمد خاتمی ها، رفسنجانی ها، جنتی ها، و سایر کوف زهر مارهای دیگر نمیکند ؟
این حرکت زشت ددمنشانه، توهین به همهء مادران و بویژه به مادران پاک سرشت و فداکار جغرافیای زاگرس است، اگر جرأت داری و پدر و مادر خودت را میشناسی پرده از هویّت خودت بردار که چه موجودی هستی ؟
نام: 
داریوش افشار
نظر: 
جناب توکلی گرامی

از آنجا که در این جستار اساسن به کسی توهین نشده و سرفن به توصیف احوال مادر یک پاسدار پرداخته شده است، ضمن اینکه هیچ قصد توهینی وجود ندارد، خواهشمندم دیدگاه هایی که ذیل این جستار نوشته شده اند و نسبت فاخشگی به مادر من را داده اند، مورد بررسی قرار دهید که مصداق بارز توهین و دروغ زنی و تجاوز به حریم شخصی است. امیدوارم در این باره با همان جدیتی برخورد کنید که از جناب عالی انتظار می رود.

سپاسگزارم
نام: 
داریوش افشار
نظر: 
جناب لاچین
من ادعا نکردم که نماینده ی کسی هستم، از سوی خودم صحبت می کنم و این حق طبیعی منست و نیازی به اجازه ی شما و یا هفت ملیارد انسان دیگر ندارم. این مسئله یا هر مسئله ی دیگری، سرفن بدین جهت می تواند به من مربوط باشد چون مایلم درباره ی آن اظهار نظر کنم و اگر اظهار نظر من به مذاق شما خوش نمی آید، مشکل من نیست. درباره ی علم اقتصاد که صحبت کردید، باید بدانید که خرید و فروش انسان یا بخشی از بدنش، عین بردگی است که به زبان لقلقه ی آزادی جنسی و کارگر جنسی، توجیه می شود. انسان کالا نیست که شما درباره ی فروش تنش به اقتصاد متوسل می شوید. در علم اقتصاد، چیزی به عنوان "قانون" وجود ندارد بلکه اساس و پایه ی آن بر مهوریت "اصل" تعریف می شود.