«صفحه شما»

اصل مطلب: 

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.نام: 

آتاش

نظر: 

با عرض سلام به دوستان . باید از آقای کرمی پرسید مگر تنها زبان عامل پیشرفت بشریت بوده و هست ؟ یا قوانین و اجرای عملی آن ؟
آقای کرمی در مورد حقوق بشر ، آزادی انسان وحق انتخاب شدن و حق انتخاب کردن از جمهوری اسلامی نیز کیلومترها عقب تشریف دارند ، هر چند در اروپا زندگی می کنند .

نام: 

کیانوش توکلی

نظر: 

این مقاله بسیار تحریک آمیز است ، هر چند توخالی....

نام: 

کیانوش توکلی

نظر: 

خوب ،ژست سعودی ها واسراییل است که ایران را تجزیه کنند، تا زمانی که خامنه ای در راس کشور باشد ، این بازی ها هست. منتها برخی ها گول این بازی ها را می خورند و قصد دارند ایران را سوریه ای کنند. ولی بهوش باشند که دود این آتش بازی به چشم همه از جمله مردم کرد هم خواهد رفت ، برنامه این است با تشد اختلافات سنی وشیعه ،اسراییل همچنان سرزمین اعراب را در اشغال داشته باشد.

نام: 

حسام

نظر: 

اخم نکن، بهتر از هیچ است. همین اندازه هم بد نیست. زیاده طلب نباش! خدا را خوش نمی آد. می خواستی پنجاه هزار صفحه باشد. این را هم بگم. اگر کتاب های کت و کلفت به بچه ها بدی اصلاً نمی خونن. بگذار با همین صد صفحه شروع کنن، بعد سومری هم بهشون یاد خواهند داد. از قدیم گفته اند: مشد، مرند، آستارا / مالا باسیب پاسدارا.

نام: 

کاظم

نظر: 

یه چندتا کشور دیگه هم اضافه کن کمه اینا ...... . اصفهان و شیراز هم ملت غیر فارس هستند. این آقای کیانوش توکلی که اینقدر ادعاش میشه خوابه یا خودش هم دشمن ایرانه که این شعرا رو انتشار میده؟

نام: 

بامسی

نظر: 

آقای کرمی
تعصب کورکورانه ونژادپرستی تاکی ؟؟
آنچه باعث عقب مانده گی ایران شده زبان فارسی وافکارباستانگری است وبس .
چندسال پیش اگرغلطک واطاق رابه این شکل (غلتک واتاق) می نوشتیدچوب فللکت می کردندمانند این مورد زیاداست <همۀ>
دیروز و<همه ي >امروزباهرینه میلیاردی کلمات ازترکی وعرب تغییرشکل داده ومصادرمی شود.
زبان فارسی ارمغان نابخردانه محمودغزنوی می باشد .
آنهم چون ترکا اعراب را ازایران بیرون کردند مجبورشدند فارسی ازافغانستان آورده درمقابل زبان عربی گسترش بدهند .
تا حدود1000سال پیش زبان فارس درایران وبخصوص فارس وکرمان واصفهان و...حضورنداشته است .
به چه مدارکی ادعامی شود درزمان تسلط اعراب زبان فارسی کنارگذشته شده بود!
نبوده که کنارهم گذاشته شود.
ادعا می شود دانشگاه جندی شاهپورداشتیم به زبانی تدریس می شده ؟؟
چرا اززبان فارسی هیچ اثری نداریم ؟
اول بودند وداشته خودرا ثابت کنید .

نام: 

No name

نظر : 

به قول پارسیان، هردم ازین باغ بری میرسد...
ایشون نمیخوان بیخیال این داستان بشن نه؟

نام: 

یکنفر

نظر: 

دست از رویای کوردستان بزرگ بردارید و نسبت به تمامیت ارضی آزربایجان جنوبی احترام بگذارید تا همه چیز اتوماتیک وار درست شود. شما به جای مبارزه با رژیم آپارتاید فارس مشغول دشمن تراشی با ترکهای آزربایجان و ترکیه هستید. مگر همین پژاک و پ ک ک مزدور قاسم سلیمانی نشده اند. اول خودتان را اصلاح کنید بعد برای ما مقاله بنویسید که چه کار کنیم.

نام: 

اسامه

نظر: 

اگر واقعا اشغال سرزمین ها بد است شما عرب ها بهتر است از اشغال سرزمین بقیه دست برداشته و به حجاز و نجد برگردید
اول قبور مطهر اجداد عرب ات را در خوزستان با قدمت بیشتر از 300 سال نشان بده بعد ادعای ارث و سرزمین بکن این امامزاده های شاه و شیخ ساخته را هم مثال نیاور که تعدادشان از سال 1300 تا کنون از 100 تا به 10000 تا رسیده
یک نگاه به دنیا بکن امروز شما عرب ها را در دنیا با نام جذاب داعشی میشناسند و در واقع داعش را باید برای جامعه عرب نوعی بازگشت به خویشتن خویش شمرد نه چیز دیگر
اینکه تو دیگران را هم با هفتیر کشی و چاقو کشی و عربده فرا میخوانی عجیب نیست تاریخ به یاد میاورد عرب همواره به شمشیر و شتر شناخته میشود
بهتره برای بهبود وجهه عربی در دنیا کوشش کنید شما ها 100 سال پیش میگشتید سر هم را میبریدید الان هم به همان باز گشته اید

نام: 

امید جهانی

نظر: 

سخن چون از دل برآید بر دل نشیند! دست شما درد نکند، تحلیل خوبی ارائه دادید و نکات مبهمی را روشن نمودید اما با این وجود نمی دانم آقای کیانوش توکلی که با افتخار از 100 هزار خواننده صحبت می کرد وپس از کامنتی که با مخاطب قرار دادن ایشان نوشتم، آن کامنت مربوط به خود راجع به 100 هزارخواننده خبر را از جمع کامنتها حذف نموده است چرا تصممیم نگرفت تا چند کلمه ای هم بنویسد و توضیحی دهد و بعد هم چنین خبری که طرح دوباره آن مشکوک است را از سایت بردارند.می گویم مشکوک چون در این شرایطی که بیشتر مناطق ایران دست به اعتراض علیه رژیم زده اند آمدن چنین خبرهایی به تیتر اول فقط کار دستگاه های امنیتی و جنایتکاران در وزارت اطلاعات می تواند باشد.
شاد وسلامت باشید

نام: 

A

نظر: 

جناب جمال پورکریم, اینکه آزربایجانی ها در خدمت رژیم هستند برداشت درستی نیست. طبقه اوپورتونیست همه ملتهای غیر فارس بارژیم همکاری دارند و آزربایجانی ها هم یکی از آنها. اتفاقا همکاری با رژیم از میان کردها از سایرین هم بیشتر است. هر ملتی در ایران برای مبارزه با سیستم آپارتاید فارسی شرایط خودرا دارد.از طرف دیگر فعالین آزربایجانی با همه فعالین ملل غیر فارس در ایران همکاری و هماهنگی نزدیکی دارند. متاسفانه این همکاری با کرد ها آنطوریکه باید و شاید نیست و عللش فعلا بحث اینجا نیست.

نام: 

ASLAN

نظر : 

ضمن تقدير تشكر از عربهاي خوزستان كه يك تنه در مقابل استعمار وزورگويي رژيم ايستاده اند بايستي تمامي مليتهاي ساكن در ايران از عربهاي اهوازي حمايت لازم را بعمل آورند مخصوصا توركهاي آزربايجان وديگر ملتها

نام: 

حسین

نظر: 

در تهران " آذربایحان مدنی درنکلر بیرلیگی " ( کانون اتحاد فرهنگی آذربایحان ) که از تشکیل 16 کانون ادبی - فرهنگی که اعضاء آن از مولفین برجسته آثار ادبی ترکی در ایران تشکیل شده است در سال 1393 به آقای یونسی معاونت اقوام آقای روحانی پیشنهاد داد برای اجرای اصل 15 قانون اساسی ، این کانون آمادگی دارد کتابهای درسی ترکی را که برای تدریس در مدارس آذربایجان در نظرگرفته می شود تالیف و تدوین کند و برای آموزش معلمان آذربایحان برای تدریس کتابهای ترکی ، در یک دوره یک ماهه در تعطیلات تابستان آموزش لازم را به آنها بدهد که متاسفانه هیچ حرکتی از طرف مقابل دیده نشد.

نام: 

فريبا عمادى

نظر: 

درمان درد چيست؟

نام: 

علی

نظر: 

این کتاب اگر در زنجان تدریس هم بشود گول زدن ترکان آذربایجان است ، اگر به جلد کتاب دقت کنید روی آن نوشته شده است : آلتی ایللیک ابتدایی مدرسه لر اوچون ( برای مدارس شش ساله ابتدایی ) ! این کتاب 100 صفحه است ، یعنی تدریس این کتاب 100 صفحه ای برای 6 کلاس ، یعنی تدریس آن برای اول تا ششم ابتدایی در نظر گرفته شده است! که اگر به نسبت مساوی برای هر کلاس تقسیم شود برای هر سال کمتر از 17 صفحه می افتد! این مسخره کردن ملتی با جمعیت حداقل 32 میلیون نفر در ایران است!

نام: 

فريبا عمادى

نظر: 

حتى با ديوار كشيدن دور تمام كشورها و شهرها و دورخانه ها مشكل حل نميشود. مغزهاى بيمار بايد شناسايى شوند و دور انها ديوار كشيد و محصورشان كرد. با وضعيت كنونى دادگاهها ادمهاى مريض پولدار وكيل مدافع هم ميگيرند و از جنايتها جان سالم بدر ميبرند و حتى وحشى تر هم ميشوند. چاره كار در دست مادران است و بس!!! تربيت روحانى و جسمانى تنها راه چاره است. مادران عزيز، بچه ها در دوران زير هفت سال شخصيتشان شكل پيدا ميكند. پس بايد بيشتر هزينه ها صرف تعليم و تربيت دوران پيش از دبستان شود تا جهانى زيباتر و سالم تر داشت. كلاسهاى دروس اخلاقيه بايد گسترش يابد و اثار امريه تدريس شود چون شير ولرم وارد جان معصوم شود بامهر به نوع بشر و محبت و اخترام به كائنات ❤

نام: 

سازاخ

نظر: 

اسامه عزیز من که از خواندن نوشته شما سردرگم شدم، شما با زبان بی زبانی می خواهید چه چیزی را اثبات کنید؟ که ترکها از کره مریخ به کره زمین آمدند؟ و موجودات فضائی می باشند؟ چرا می خواهید موجودیت ترکها را انکار کنید؟، چه منافعی شما را به این کار وا می دارد؟ اگر شما در آغوش پانفارسیسم احساس خوشبختی می کنید، لطفا خوشبختی تان را برای خودتان نگهدارید، سعی نکنید آنرا با دیگران تقسیم کنید..

نام: 

Anonymous

نظر: 

می دانی باید از چه شرم کنی؟ از دروغ شرم کن از دغل کاری شرم کن افغانی هستید حقیقت را بگویید در کشور شما امار تجاوز به پسر و دختر چقدر است؟ امار خشونت و جرم چقدر است؟ چرا انها را محکوم نمی کنی؟ در ایران تابلو زدند در افغانستان مهاجرین هند و پاکستان را کتک زده و اخراج کردن چرا از ان شرم نمی کنید؟ در کشور ما به عنوان مهمان امدید جنایت کردید مواد مخدر اوردید دست اخر توقع احترام هم دارید چرا از ان شرم نمی کنید؟ چرا نمی روید؟ علیرغم جنگ و حضور نیروهای خارجی افغان ها بجای جنگیدن به کشورهای همسایه خود و اندکی اروپا می گریرند و در ان کشورها سربار شده توقع استقبال دارند! چرا از ان شرم نمی کنید؟ بعضی ها هم دست از پا درازتر به خدمت سرویس های اطلاعاتی کشورهای اروپایی درامده مانند حیوانات دست اموز هر خیانتی می کنند تا اقامتشان تایید شود چرا از ان شرم نمی کنید؟ اگر توانستید کمی شرم کنید ما هم !

نام: 

عزت

نظر: 

دوستان ایران گلوبال منظور... دوزخ است .همه ایران جهنم اسلام اخوندی است و ربطی به دشمنی با شاعر ندارد .هر ایرانی خواهد گفت ایران بدتر از جهنم است .همه با هم قهرهمه با هم دشمن.اگر کسی بخواهد در رویای کودکی بماند ایرادی نیست ولی واقعیت ایران تلخ تر از تصور مااست . شاد کام باشید .

نام: 

Anonymous

نظر: 

ورازت اطلاعات ما به از بعضی هم وطنان افغانی ادمکش و مجرم شما صد هزار بار شرف و ارزش دارد حتی از شماهایی که با این رنگ و لعاب وارد سایت ها می شوید به حمایت از مجرم و مجرمین می پردازید تا بهانه برای انتقاد و تحقیر ملت ما داشته باشید فی الواقع آت و آشغال به محیط مجازی اضافه می کنید بسیار باشرف تر و بزرگوار تر هستند حداقل ناموس و اخلاق دارند بهتر است در حد خودتان صحبت کنید!

نام: 

Anonymous

نظر: 

این شما هستید که به دنبال به انحراف کشیدن بحث از جنایت فوق هم وطنانتان به تظاهرات هستید جناب افغانی بحث های سیاسی ایران بحث داخلی و دغدغه ماست شما هم بروید درباره تظاهرات در افغانستان بر ضد استبداد و طالبان نظر بدهید

نام: 

سازاخ

نظر: 

روز زبان مادری را به جامعه فارس تسلیت عرص نموده، و فوت و از بین رفتن دهها زبان گویش و لهجه و تضعیف دیگر زبانهای غیر فارسی را در عرض این صد سال حکومت پانفارسیسم را به حافظان میراث فرهنگی یونسکو و سازمان ملل نیز تسلیت عرض نموده و به زبانهای نیمه جانی مثل ترکی و کردی عربی و بلوچی صبر و شفای عاجل آرزو می کنیم، از طرف کلیه ملتهای بدون دولت در ایران.

نام: 

سمیعی

نظر: 

مطالب خوندم وفكركنم آقا شما دنبال تخريب هستين نه اصلاح
اگر دنبال اصلاح بوديد به شخص خودش ميگفتين نه اينكه علني بگوييد
واگرم شخصي گفته ايد بازهم كار شما به عنوان يك مدعي كاملاً اشتباه است.
چرا هدف خواندن است
ومسئله بعدي اينكه مقاله نوشتن همه شما مدعيان سياسي و كانالهاي ديگر همتون تكراري شده است . مثل كتابهاي كه در خانه هستند وديگر كسي نميخواند ونگاه نميكند.
اما اين جناب فتاحي بارها من مطالبي ازايشون ديدم در خيلي از سايتها ورسانهاي مهم
ولي اينبار اجتماعي نوشتند وفكركنم آمار مطالعه وخواندن آن در سايتي بيش نه هزار نَفَر بودند.شما خود جوش زده ايد ودنبال تخريب هستيد . شما لطفاً تخريب چي نباشيد بلكه تشويق گر باشيدباتشكر.
داريوش سميعي (استاددانشگاه، شاخه ژنتيك ، ق)

نام: 

Anonymous

نظر: 

دیدن اینگونه ویدئوها آدمی را تا مغز استخوان بدرد می آورد ، ولی مثل اینکه ناشر اینگونه صحنه های دلخراش دست بردار نیست، نکند این رپورتاژ های مشکوک با هدف نژاد پرستی نشر می یابد؟ و شاید هم برای ناشر حالت وصف العیش، نصف العیش را دارد.

نام: 

وجدان

نظر: 

جناب ایلار در برابر شعار پانترکها: ( تبریز توسعه یافته ترین شهر ایران و شهر بی افغانی ) چرا موضع گیری نمی کنی و یقه چاک نمی دهی. البته اقامت افغان و عراقی در همه این سالها در آذربایجان مموع بوده است با وجودیکه بیشتر افغانها ترک نژاد هستند اما این حادثه و مشابه آن که هر روز در رسانه های داخل می بینیم و شما خارج نشینها از آن بی خبر هستید اگر در تبریز اتفاق افتاده بود و یک دختر یا پسر یا زن ترک آذری این بلا سرش می آمد باز هم برای ما روشنفکر بازی در می آوردی؟! نظر یک کاربر که می گوید 99.99 درصد افغانها خوب هستند و در دادگاه دیده که حکم به ضر افغان داده اند را منتشر می کنی ( که احتمالا کار خودت است)و عکس جعلی منتشر می کنی اما خبری که در روزنامه رسمی منتاشر شده را زیر سوال می بری که قدیمی است خوب هر هفته چند خبر جدید آن در رسانه ها منتشر میشود

صفحه‌ها