«صفحه شما»

اصل مطلب: 

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.نام: 

lachin

نظر: 

آقای ناصر کرمی.... قبل از اینکه رئیس جمهور بشوید اشاره بکنم که اگر تمام اتم های هستی جهان را به انرژی تبدیل بکنید و این انرژی را برای کوچاندن ترک های آزربایجان از سرزمین مادریشان صرف بکنید , هم این انرژی را به هدر خواهید داد و هم وقت با ارزش خودتان را.حتی اگر به ماده سیاه و انرژی سیاه هم دست یافتید که به این کار دست بزنید , این کار شدنی نیست. خوشبختانه ما به قدرت رسیدن خمینی را هم تجربه کردیم که قبل رسیدن به قدرت , آب را مجانی میکرد, برق را مجانی میکرد , پول نفت را بین ملت میخواست تقسیم بکند , زنان را آزاد میکرد .ولی دیدیم که چه شد. شما قبل از اینکه بقدرت برسید دست از وعده های از نوع دونالد ترامپ دادن ها, بردارید.همانطور که تاریخ نشان میدهد کارهای که نسبت به ( کورش) میدهند و کارهای که این جلاد تاریخ انجام داده است فرق میکند. شما نمی توانید از دمکراسی سخن به میان آورید و در عین حال

نام: 

مشدی عباد

نظر: 

هموطن گرامی آقای کیانوش توکلی، اینکه نشریه اینترنتی ایران گلوبال می خواهد، از درج "فحش و توهین و تحقیر و اتهام" در بخش نظراتِ مقالات جلوگیری کند نویدی خوش است، به شرط آنکه این نوید در عمل به بهانه ای برای حذف نظر مخالف تبدیل نشود.
از جایی که امروزه در بخش بزرگی از نشریاتِ اپوزیسیون تحت لوای مقابله با فحش و توهین و تحقیر و اتهام هر نظر مخالف را نوعی توهین تلقی و به حذفش اقدام می کنند. بدین جهت شاید لازم باشد، که ایران گلوبال تعریفِ مشخص خود از "فحش و توهین و تحقیر و اتهام" را ارائه دهد


نام: 

یزدان پرهام

نظر: 

درود بر همه ی دست اندرکاران آزادی بیان.
من زیاد اهل کامنت گذاشتن نیستم ولی یک دو باری که در درازای چند سال کامنت گذاشتم دیدم سایت پیام میده که کامنتم برای بررسی میره و سپس منتشر میشه.پس چطور بعضی ها توانستند در کامنتشان فحش بدهند؟
امیدوارم جوانها پیش از اینکه زود بهر چیزی واکنش نشان بدهند یک لیوان آب خنک میل کنند سپس کامنت خودشان را تایپ کنند.
پاینده ایران و ایرانی.

نام: 

داور

نظر: 

درود بر آقای کرمی عزیز. پاینده باشید.

نام: 

حسین

نظر : 

چرا تهرانی ها و تبریزی ها و مشهدی ها و اصفهانی ها و سایر شهرهای پرجمعیت که در آنجا هم پارازیت پخش میکنند با مردم شیراز همصدا نشدند؟ چرا تنها گذاشتند شان مگر آنها هم همین مشکل را ندارند؟ مگربچه های آنها هم در خطر ابتلا به بیماریهای خطرناک نیستند؟ پس چرا همصدا با شیرازیها نشدند؟ لابد شش ماه یا یک سال بعد هم یکی دیگر از این شهرها میخواهند در این مورد اعتراض کنند. بهتر نبود با شیرازیها همراه میشدند؟ تا صدایشان گسترده تر بشه؟

نام: 

peerooz

نظر: 

این سایت, سایت عمومی ست و معنی انتشار کامنت, تبادل نظر است در باره مقاله و همچنین در باره کامنت دیگران به شرطی که کامنت بی ربط نباشد. اگر نویسنده ای مایل به چنین تبادل نظری نیست میتواند نظرش را در جای دیگر انتشار دهد. در رابطه با این مطلب بی مناسبت نیست یادی از Ricky Nelson خواننده معروف آمریکایی در دهه های پنجاه تا هشتاد میلادی و ترانه Garden Party او بشود. ایشان در این ترانه میگوید که پس از اجرای آهنگی در گاردن پارتی, من درسم را به خوبی آموختم که چون نمیشود همه را راضی کرد بهتر است خود را راضی کنی. و در پایان نتیجه میگیرد که اگر خیال دارید در یک گاردن پارتی آواز بخوانید, خیر پیش, ولی اگر حافظه یاری کند, من ترجیح میدهم راننده کامیون باشم تا خواننده گاردن پارتی. قابل توجه جناب کیانوش!

نام: 

اجمد

نظر: 

واقعیت این است که ایران شکاف برداشته است و اگر به حقوق اقوام و ملیتها توجه نشود، فاتحه ایران واحد را باید خواند، مقصر اصلی و ثابت در این بدبختی اول رژیم ایران و بعدها فارسهای مختلف هستند، که به اشکال گوناگون و به دلیل ترس از دست دادن قدرت سیاسی و فرهنگی و اقتصادی، از حقوق اکثریت مردم ایران طفره میروند.
و حرفهای انان در مورد دمراتیک اصلا صادقانه نیست.

نام: 

peerooz

نظر: 

جناب کیانوش,
عجالتا به چند نکته اشاره میکنم.
اولا, خیر پیش و با آرزوی موفقیت برای کار تمام وقت و تقریبا غیر ممکن کنترل کامنت ها. این سایت به ابتکار شما ایجاد شده و تا کنون بیش از آنچه باید به مراجعین فرصت داده اید تا خود را آنچنان که هستند بنمایانند و فکر میکنم چهره ها شناخته شده اند. و چون آزادی بیان که جزئی از آزادی ست, نمیتواند نامحدود باشد و تعریف حدود آن دقیقا مشخص نیست, برای این سایت حدود آن به دست شماست و مختارید که آنچه به نظر شما درست نیست را حذف کنید و باسابقه شما و تجربه ایران گلوبال کسی نمیتواند ایراد منطقی داشته باشد؛ قاضی دیوان عالی امریکا گفت که تعریفی برای مطلب مستهجن ندارد ولی وقتی آنرا دید, آنرا میشناسد.

راجع به جمله " مخالفت با هرگونه نژادپرستی و راسیزم و اختلافات و جنگهای قومی-ملی ", ما در ایران نژاد های جداگانه سیاه و سفید و زرد و قرمز نداریم.

نام: 

جم

نظر: 

اقبال جان! تن عریان و سکسی حقیت را در جذابیت جنسی تصویر خانمی بیکس که در اوج تنگ دستی حتا تهیه لباس نیز برایش مقدور نیست، مایه اشک هر وجدان دلسوزعاشق است. بیائید با فریاد مرگ بر آخوند صیغه چی و صیغه پرست و حروم زاده از چنین عاشقان دلشکسته با سینه های پرشعف شکیبائی به یاری حق شتابیم. باز آی دل تنگ مرا مونس جان باش/ وین سوخته را محرم اسرار نهان باش. طوطیان در شکرستان کامرانی میکنند/ از تحسر دست بر سر میزند مسگین عسس! کربلا بشو انشالله!

نام: 

نظر

نظر: 

جناب توکلی بنظر من اشکالات در کامنت ها مثل اشکالات در مقاله های این سایت از شخص خود شما سرچشمه میگیرد که متاسفانه درکارتان مبنا و گراندی ندارید و هرزمان یک سازی میزنید. وقتی حالتان خوب و خوش است به هر نوشته و ننوشته ای راه میدهید حتا کلمات رکیک هم در سایت میاید. وقتیکه حالتان خوب نیست شروع به بگیروببند میکنید و بی علت سانسور میکنید. فکر میکنم همان مسئول قبلی را اگر درکارش دخالت نمیکردید که مرتب بحث هایتان را در سایت ببینیم خیلی بهتر بود تا اینکه خودتان به میدان بیایید و اعلام حکومت نظامی کنید.اگر ازادی بخواهید باید تحمل هم باشد و هرکس هم که ازانتقاد به مقاله اش ناراحت میشود مجبور نیست اینجا مقاله بگذارد. مدتی بودکه میشد در این سایت نفسی کشیدو نظری گذاشت. انگار دوباره میخواهید امکان نفس کشیدن را بگیرید.

نام: 

سعيد رضا

نظر: 

با ديدن فيلم هاي لحظه تخريب پلاسكو و بخصوص فيلمي كه حالتي از چندين انفجار پياپي از بالا به پايين را نشان ميداد نظر يك كارشناس سازه را در رابطه با احتمال انفجار جويا شدم.
به نظر او تخريب ساختمان پلاسكو توسط انفجار صورت نگرفته و تنش هاي انفجار گونه ناشي از شكست كنسول هاي داخلي و پرتاب قطعات سازه به بيرون و يا در مواردي انفجار كپسول هاي گاز بوده است..
انفجار كنترل شده براي تخريب سازه ها عمدتا در قسمت هاي پايينتر سازه متمركز و بصورت افقي انجام ميگيرد و سعي بر اين است كه قسمت هاي فوقاني يكپارچگي خود را حفظ كنند، به غير از ان در تمامي اينگونه انفجارها ستون ها باقي نمي مانند در حالي كه در برج پلاسكو ستون ها از پل ها جدا شدند و بطور يكپارچه سقوط كردند،همين كارشناس گفت كه با توجه به حجم بسيار بالاي پارچه و الياف در انبار ها و مغازه هاي اين ساختمان هرگاه كسي قصد تخريب ساختمان را داشته باشد

نام: 

peerooz

نظر: 

جناب سازاخ,
در انگلیسی اصطلاحی است که You are funny یعنی به لفظ محترمانه شما آدم با مزه، با نمک، و سرگرم کننده ای میباشید که مانند سایر " پان ها " عاشقانه ایمان دارید " ملت ترک آزربایجان اکثریت جمعیتی ایران را تشکیل می دهد " و فارس و کرد و لر و عرب و بلوچ و ترکمن و غیره جمعا و روی هم رفته در اقلیت میباشند. خوب
بر ساغر ما سنگ جفا می‌زنی ای دوست!
با تو چه توان گفت که ساغر زده‌ای باز
گفتی که به هم بر نزم کار تو، سلمان!
در هم زده‌ای زلف و به هم برزده‌ای باز

نام: 

پویان انصاری

نظر: 

کیانوش گرامی، امیدوارم در بکارگیری نکاتی که شمرده اید سرسختانه بایستید چون واقعا این سایت مانند این ضرب المثل که، در دیزی باز است حیـا گربه کجاست، شده است. بعضی ها از این آزدی سایت، سوء استفاده و برخوردهای شخصی می کنند و در حقیقت شرم و حیا را قورت داده اند. باور کنید من وقتی مقاله ای می نویسم خوشحال می شدم کسی به آن برخورد منطقی کند! ولی متاسفانه برعکس چندبار بجای برخورد به نوشته ، فحش، ناسزا و تهمت و غیره نصیب ام شد!!!
درهرحال، امیدوارم در امر پیشبرد جدی سر و سامان دادن به کامنتها، موفق باشید.

نام: 

yaradiciliq

نظر: 

جناب بهنام چنگائی گرامی‌، از اینکه تصمیم گرفته اید "" خلاف جهت جریان طغیان رودخانه، شنا کنید ،برای شما آرزوی توفیق دارم "" ، ونزوئلا، کرهٔ شمالی‌، اریتره مانند شما، سعی‌ کردند خلاف جهت این رودخانه شنا کنند، و شما به خوبی‌ نتایج آن را می‌بینید،همزمان، ارادهٔ شما را می‌‌ستایم که تا میتوانید از این مراکز دهشت " ونزوئلا، کره شمالی‌، اریتره " دوری می‌‌گزینید. بدون شک با ورود روبات‌ها و شروع عصر دوم ماشین، شنا کردن در جهت خلاف این جریان رودخانه، بیشتر از پیش، مشکل خواهد شد. با سپاس

نام: 

iraj

نظر: 

""چند میلیون مهاجر خارجی از عراق و افغانستان و پاکستان و ... به ایران وارد شدند اما یک نفرشان اجازه اسکان و اشتغال در آذربایجان و اربیل و زنجان پیدا نکرد و دولت با ممنوع کردن اقامت آنها خیال ترکها را راحت کرد. حالا بهانه جدید پیدا کرده که مالیات ما زیاد است""
دلیلش این هست که رژیم کهریزکی شاهنامه خانی نمی خواست عاریا گری تضعیف شود و متکلمین زبان های غیر عاریایی زیاد شوند.درک نکردن این قبیل موضوعات برای خاک پرستان عاریا پندار مصداق نفهمیدن عمدی به خاطر نفع بردن از این دروغ هاست.

نام: 

بهنام چنگائی

نظر: 

جناب yaradiciliq سلام،
نوشته اید:
بله "" اقتصاد، سیاست "" دنیا حول محور فلسفه مدرنیزم می‌چرخد که شما به آن اطلاق "" تک بعدی "" میدهید.

بله دوست من بنا به دید شما، این ساختار نئولیبرالی ِاقتصاد و سیاست ملیتاریستی آن، تنها بدین انگیزه ی خاص می چرخد: تا بقول شما به مدرنیسم انگلی و مالیخولیائی امثال ترامپ ها و انباشت بیشتر ثروت 8 نفری های بیمار بینجامد؛ که دارائی آنها بیش از نیمی از مردمان جهان هست.

بی گمان مدرنیسم این سیستم در خدمت اراده ی جاهطلبانه ی آنهاست تا هرچه بیشتر به امیال ضدبشری تک تک شان جامه ی عمل بپوشاند. و برای تضمین آن و بیاری پاسداران ریا و بربریتِ آدمخوار مذهبمداران، حقوق بشر نوع انسان را فراموش کند و رسما خود مادر زایش و پردازش داعش ها شود و بخاطر تقویت پایه های مالی و فروش تولید صنایع میلیتاریستی، مدرنیسم گروه های انگل را که در تولید اجتماعی نقش ندارند پشتیبانی کند.

نام: 

حسن نوید

نظر: 

ده ها میلیون نفر در آینده ای نزدیک از جنوب و مرکز ایران به دلیل بی آبی کوچ خواهند کرد. چه راه حلی برای جلوگیری از این فاجعۀ بی سابقه تاریخی و انسانی داریم

نام: 

آ. ائلیار

نظر: 

در اطلاعیه تکلیف این موضوعات روشن نشده:
از جمله: تکلیف کامنت از غیرکامنت:
01- معنی کامنت ؟ کامنت چیست؟
طبق تعریف موجود در سایت « کامنت نظر مستقیم است راحع به اندیشه ی مطلب» یعنی بدون پرداختن به فرد نویسنده. و مسایل شخصی.
چیزی که بیرون از این اصل است کامنت نیست . نه در زیر مقاله و نه در صفحه ی شما.
- آیا غیر کامنت لازم است منتشر شود؟
-اصولاً جای غیر کامنت سطل آشغالی ست.

0- کامنتها ، محل دیالوگ نیست، محل چاله میدان است. فکری برای رفع چاله میدان نشده.
1- کاربری به نام کاربر دیگر کامنت می نویسد.
2- عدم توجه به حفظ « نام کاربری» افراد. یعنی کسی حق استفاده از نام دیگری را دارد یا ندارد.
3- کاربر، بدون توجه به مخاطب خود، یعنی به جای صحبت با مخاطب خود، نام کاربران یا نویسندگان دیگر را به میان صحبت خود میکشد؛ که ربطی به آنها ندارد.یعنی طرف صحبت نیستند.

نام: 

یکنفر

نظر: 

هیچ سایتی و خبر گزاری تا حالا این خبر را پخش نکرده شما بر چه اساسی همچین ادعایی دارید؟ مرجع و رفرنس بدین ؟!!!

نام: 

1111

نظر: 

جناب دانشمند اسامه که یک تنه همه را منکری و تنها خود را برحق می دانی. باید به عرضتان رساند که تشابه الفبای دو قوم یا ملت دلیلی بر نبود و یا عدم اصالت آثار، زبان و ادبیات یکی از ان دو نیست. نمی خواهم از تاریخ و قرون گذشته برایتان مثال بزنم بلکه از امروزمان برایت مثالی می زنم باشد که برای دانشمندی چون جنابعالی ملموس باشد و قابل فهم.
امروزه خط نوشتاری فارسها، اعراب و ترکها (حداقل در چین) عین هم بوده دارای کمترین فرق می باشد. اما این دلیلی بر عدم وجود سه زبان و ادبیات ترکی، عربی و فارسی نمی باشد و این تشابه دلیلی بر انکار وجود مجموعه انسانهایی که خود را ترک، فارس و عرب میدانند نمی باشد. با وجود اینکه الفبای مورد استفاده هر سه یکیست اما اینان دارای زبان، فرهنگ و ادبیات مستقل از هم می باشند. به عبارتی تشابه احتمالی یا حتمی الفبای قدیمی ترکی (اورخون - یئنی سئ) با الفبای رونیک و یا یونانی دلیلی

نام: 

نسیم

نظر: 

مرگ بر جمهوری اسلامی

نام: 

سازاخ

نظر: 

Peerooz گرامی عصبانیت شما کاملا قابل درک است این دقیقا خاصیت ذاتی پانفارسیسم است که وقتی کم می آورد روانشناس می شود و مخالفین خود را به تیمارستان و یا اوین می فرستد، عزیز جواب منطق را باید با منطق داد، نه با تخریب. پان آریایی ها بد جوری در مقابل ترکها کم آوردند که اینگونه به هر خار و خسی خود را آویزان می کنند تا خود را برحق جلوه بدهند.

نام: 

yaradiciliq

نظر: 

جناب کرمی، کسی‌ جائی نمیره، آزربایجان جنوبی ، سرزمین ماست، . ما مثل تروریست‌های کمونیست پ ک ک، شیوه بمب گذاری، کشت و کشتار را پیشه نکردیم، ما هر چه مترقی و متمدّنانه، خواستار احقاق حقمان شدیم، شما جری تر شدید، در فردای جدائی آزربایجان جنوبی، خواهیم دید چگونه جلو اعراب، ایستادگی خواهید کرد.

نام: 

yaradiciliq

نظر: 

جناب بهنام چنگائی گرامی‌، خوب بله "" اقتصاد، سیاست "" دنیا حول محور فلسفه مدرنیزم می‌چرخد که شما به آن اطلاق "" تک بعدی "" میدهید. این جهان به قول شما "" تک بعدی ما "" تازه وارد بی‌ ثباتی شده، پس >>> ما با تشدید و افزایش >>>> ۱- فرار مغزها از خاورمیانه ۲- فرار سرمایه از خاورمیانه ۳- تشدید بی‌ ثباتی در خاورمیانه >> مواجه خواهیم شد. کمونیزم شما این ۳ سه فاکتور را، فقط تشدید خواهد کرد. برخلاف تاکید شما، من آرمان گرا نیستم، من واقعیت‌ها را می‌‌بینم، این شما گرامی‌ هستید که آرمان گرا تشریف دارید. خاورمیانه برای "" مهار ۳ فاکتور بالا "" باید با تمام توان، به تقویت "" طبقه متوسط "" همت گمارد، و گرنه کار خاورمیانه تمام است. خشک سالی‌ و بی‌ آبی‌ نیز که حدیث خود دارد و "" روباتیزه شدن جوامع غربی "" نیاز آنان به کار یدی و کارگری ما را نیز، از بین خواهد برد.

نام: 

ناصر کرمی

نظر: 

به کاربر گرامی،... Anonymous.... در رسانه های گروهی نوشتاری، شنیداری و دیداری مردم تُر تبار بارها و بارها تأکید شده است که جغرافیای سیاسی ایران برای مردم تُرک" زندان" است و با زور و اجبار آنها را در ایران نگهداشته اند و نمیگذارند بروند.
منِ از درگاه رانده و آخرین نفر از این جمعیّت هفتاد میلیونی ایرانی، از آنجا که به دمکراسی و اصول حقوق بشر، و به معیار ها و فلسفهء اخلاقی و معنوی و انساندوستی سکولار اعتقاد راسخ دارم، گفتم من به سهم خودم این دیورا زندان ایران را برای شما باز میکنم و دروازه های آنرا می شکنم تا شما از این زندان خلاصی یابید، و به هر کجا که میخواهید بروید. آیا این دیدگاه من انسانی نیست ؟ یعنی همان کاری که کوروش با فتح بایل با بابلیان کرد !.

صفحه‌ها