منتخب

اگر پاسخ به عنوان این مقاله را دقیقا نمی‌دانید چندان نگران نباشید چرا که شما تنها نیستید. در خود آمریکا هم متخصصان در این زمینه با یکدیگر اختلاف نظر دارند. دلیل این ابهام دو چیز است. یکی برداشت‌های متناقضی است که می‌توان از گفته‌های دونالد ترامپ، در جریان مبارزات انتخاباتیش و بعد از آن، در ارتباط با ایران کرد و دیگری نامشخص بودن برآیند نیروهایی است که به او مشاوره می‌دهند و یا او را تحت فشار قرار می‌دهند.

مصاحبه جنجالی دهباشی بامصطفی تاج زاده در برنامه تاریخ آنلاین

مصاحبه جانداری است و "جنجالی" اصلا توصیف مناسبی برایش نیست. حتما می توان اینجا و آنجا خرده گیری هم کرد، اما تاجزاده در این مصاحبه شجاع، صمیمی و صادق ظاهر شده است و از مجموعه حرفهایش، یک سوال و یک جمعبندی به نظرم مهمتر آمده است:
تفسیری برمصاحبه جنجالی دهباشی با مصطفی تاج زاده در برنامه تاریخ آنلاین

انتشار از: 

گرامیداشت آتش نشانان جانباخته با سرود "ای ایران"

در پی جان باختن شماری از کارکنان آتش نشانی تهران در جریان آتش سوزی مهیب ساختمان پلاسکو (30 دی 1395)، مردم ایران در آیین هایی در سراسر کشور یاد این جانباختگان را گرامی داشتند.
ایرانیان در آیین های گرامیداشت آتش نشانان با خواندن سرود "ای ایران" و بیان فساد و ناکارآمدی شهرداری تهران و دیگر نهادهای رژیم، که مقصر اصلی فاجعه ی پلاسکو بودند، بیزاری خود از جنایتکاران حاکم بر ایران را نشان دادند.
برخی از آیین های گرامیداشت آتش نشانان، از جمله در میدان ونک تهران، با هجوم نیروهای امنیتی رژیم روبرو شدند.

انتشار از: 

امروز رئیس‌جمهور جدیدی وارد کاخ سفید شده و یک‌چیز کاملاً واضح است: تماس‌های تلفنی میان بروکسل و واشنگتن از گذشته سخت‌تر خواهند شد. هفته گذشته دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای مشترک با «تبلورید بیلد» آلمان و «تایمز» لندن گفت: «با رئیس اتحادیه اروپا صحبت کردم. مرد بسیار خوبی بود.» زمانی که از ترامپ پرسیده شد آیا «ژان- کلود یانکر» رئیس کمیسیون اروپا با او تماس گرفته، پاسخ داد: «آره، تماس گرفت و پیروزی در انتخابات را تبریک گفت.»
مهدی کروبی معروف به شیخ اصلاحات و بعبارت دیگر یکی از رهبران مقاوم جنبش سبز ،دقایقی پیش در بیمارستان شهدای تجریش به علت ایست قلبی تنفسی در سن ۷۸ سالگی درگذشت… "
اگر تاریخ را به عقب برگردانیم میتوانیم به یکی از مهمترین حوادث های سال ١٣۵٧شمسی اشاره کرد، که باعث خشمگین شدن مردم و سرعت بخشیدن به انقلاب ۵۷ شد، فاجعه به آتش کشیدن سینما رکس آبادان بود. علت خشمگینی مردم، نسبت دادن این فاجعه به عوامل حکومت پهلوی بود. در حدود ساعت ۲۱:۴۵ شب بیست و هشتم مرداد طبق آمار دقیق ۶۳۰نفر از کسانی که به تماشای فیلم گوزن‌ها در آخرین سانس به سینما رفته بودند در آتش سوختند.تعداد کشته‌شدگان بعداً به بیش از ۶۷۷ نفر افزایش یافت.
کاخ سفید گمانه‌زنی درباره انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس (اورشلیم) را رد کرد. شان سپایسر، سخنگوی کاخ سفید گفت: «بحث درباره این موضوع هنوز در مراحل اولیه است
حیات‌الله حیات، فرماندار هلمند، گفت بر اساس گزارش‌های اطلاعاتی، دیداری میان مقام‌های ایران و مقام‌های طالبان در «گرمسیر» صورت گرفته‌است ولی تحقیقات در مورد موضوع این دیدار همچنان جریان دارد.گرمسیر و سنگین در استان هلمند، از جمله، در ماه جاری مرکز درگیری‌های شدیدی میان نیروهای امنیتی افغانستان و شبه‌نظامیان گروه طالبان بودند.
نشست مذاکرات صلح سوریه به میزبانی قزاقستان در آستانه، پایتخت این کشور با حضور کشورهای روسیه، ترکیه، ایران و نمایندگانی از سوریه و گروه‌های مخالف دولت این کشور پشت درهای بسته آغاز شده است.
این نخستین بار است که نشستی با حضور نمایندگانی از گروه‌های مسلح مخالف دولت بشار اسد و نمایندگان دولت و کشورهای حامی آن مانند روسیه و ایران برگزار می‌شود.

فاجعه عقب ماندگی در رویارویی با آتش سوزی پلاسکو

شلنگ کوتاه آتش نشانی تهران برای فرو نشاندن آتش ساختمان 17 طبقه ی پلاسکو، مضحکه ای است که فاجعه ی 38 سال جمهوری اسلامی را بازتاب می دهد.
از 140 میلیارد تومان بودجه ی آتش نشانی تهران، تنها 21/5 میلیاد تومان پرداخت شده بود و در نتیجه آتش نشانی ناچار بود با ابزارهایی ابتدایی به جنگ آتش رود.
این محروم گذاشتن آتش نشانی از ابزارهای لازم به بهانه ی کم پولی، در حالی است که تمام بودجه ی 140 میلیارد تومانی این سازمان تنها با بخش کوچکی از دزدی های نجومی محمدباقر قالیباف در دوران شهرداری او برابری می کند.

انتشار از: 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - منتخب