منتخب

پادشاه اردن ترکیه را متهم به اعزام "تروریست" به کشورهای اروپایی و در پیش گرفتن راه حلی بر اساس اسلام رادیکال برای خاورمیانه کرده است.
وقتی کاندیدایی نداریم و انتخابات ازاد،دموکراتیک،منصفانه و عادلانه نیست، پس شرکت ما بی معنا خواهد بود. شرکت در حرکت های غیر دموکراتیک و پو پولیستی شایسته ی هیچ اپوزسیون و تشکل قانونمندی نیست و در نتیجه هیچ کس را به مشارکت در این امر، دعوت نمی
کنیم و از هیچ فردی که توسط شورای نگهبان رژیم تایید شده ،پشتیبانی نکرده و نخواهیم کرد.

طبق اظهارات محمد جواد ظریف، روسیه در صورت لزوم می‌تواند برای مقابله با جهادگران در سوریه از خاک ایران استفاده کند. ظریف گفته در ارتباط با حق استفاده از پایگاه‌های نظامی ایران توسط روسیه مورد به مورد تصمیم‌گیری می‌شود.
هرزه‌انگاری، هرزه‌نامی یا هرزه‌خوانی، اصطلاح چندان شناخته شده‌ای در زبان فارسی نیست، هرچند این پدیده به اندازه نفوذ فرهنگ نابرابری و تبعیض جنسی و جنسیتی و قومی و فرهنگی، قدمت دارد. این نوشته به تعریف این رفتار، بررسی یک نمونه مشهور هرزه‌نامی و ارائه راهکارهایی برای مقابله با آن می‌پردازد.
محدودیت های سینما درباره ترانه موسیقی نیز وجود دارد
ناانتخابات حکومت اسلامی برای تعیین اعضای دولت نمایشی، پیشاروی مافیاهای حکومتی و بادمجان دورقاب چنینان پیرامونی قرار دارد. در این شرایط ورشکستگی سیاسی، فرهنگی، دینی و اخلاقی اسلامگرایان، بلندگوهای حکومتی عوامفریبی های خود را تشدید کرده و از چهره های خوشنام، جهت لاپوشانی نزدیک به 4 دهه قتل عام آئینی، سیاسی و فرهنگی در ایران استفاده می کنند. رسانه رسوای حکومتی تابناک اقدام به مصاحبه با شاعر و نویسنده فرهیخته، شمس لنگرودی نموده و ایشان نیز از تریبون ارتجاع اسلامی برای بیان نظراتش استقاده کرده است.
درحالی که حدود ۴۰ کشور مجهز به سلاح های اتمی از جمله آمریکا، بریتانیا و فرانسه از شرکت در مذاکرات سازمان ملل برای ممنوعیت سلاح‌های هسته‌ای خودداری کرده‌اند سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد می گوید که منع جهانی سلاح های اتمی امری “واقع بینانه” نیست.
آلمان فشار بر کشورهایی را افزایش می‌دهد که درخواست پناهندگی شهروندانشان در آلمان رد شده، اما حاضر به بازپس‌گیری آنان نیستند. وزیر کشور آلمان این کشورها را به کاهش کمک‌های عمرانی تهدید کرد.
دادگاهی در برلین یک فرد پاکستانی‌تبار را به ۴ سال و سه ماه حبس محکوم کرد. به گفته منابع امنیتی آلمان او برای “نیروی قدس سپاه پاسداران” با هدف انجام عملیات تروریستی در آلمان و فرانسه دست به جمع‌آوری اطلاعات زده است.
محسن همدانی معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران گفته است:در مقابل هر نوع حادثه امنیتی آماده ایم.هر سال آبستن حوادث غیرمترقبه امنیتی است که هر عنصر امنیتی باید خود را برای آن‌ها آماده کند و بسیاری از آن‌ها غیرقابل برنامه ریزی و تنها قابل گمانه زنی است که می توان پیش بینی‌های عمومی در مورد آنها داشت.
دیوان عالی کشور حکم اعدام سینا دهقان و محمد نوری را تأیید کرد و حکم ۷ سال زندان سحر الیاسی را به ۳ سال کاهش داد
سه زندانی بنام‌های سینا دهقان، محمد نوری و مرجان داوری تنها به دلیل اعتقادات و یا بیان نظراتشان به اعدام محکوم شده‌اند.
محمود امیری مقدم سخنگوی سازمان حقوق بشر ایران در این خصوص گفت: "صدور حکم اعدام برای سینا دهقان، محمد نوری و مرجان داوری یادآور احکام مرگ برای ابراز عقیده در قرون وسطی است. جامعه جهانی نباید در قبال این احکام سکوت کند و ما خواهان محک

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - منتخب