منتخب

فدریکا موگرینی پس از دیدار وزیران ۱+۵ و ایران گفت: همه ما موافق بودیم که تمامی طرف‌ها تا اینجا به برجام پایبند بوده‌اند.
قسمت ششم
چه سنگین گذر بود آن روزها .هر روز خبر در گیری های خیابانی .هر روز کشته شدن عزیزی .روز ملاقات روز قرار ها هم بود برای رفتن به خانه پدر ومادر هائی که بچه هایشان کشته می شدند.
نابرابری اجتماعی و فشار فرهنگی صدها ساله بر مردم کرد عراق کنونی از سوی خلافت عثمانی و حکومت عراق، که گاه با جنایاتی چون نسل کشی "انفال" از سوی رژیم وقت عراق نیز همراه شده اند، و ادامه ی نگاه تبعیض آمیز به کردستان از سوی دولت های عراق پس از سرنگونی صدام حسین، نشانگر این واقعیت هستند که مردم کردستان عراق در سایه ی حکومت مرکزی این کشور از نابرابری و ناامنی مصون نخواهند بود. از این رو کوشش برای استقلال، کوششی قابل درک از سوی مردم کرد عراق برای حفاظت از موجودیت، امنیت و حقوق انسانی خویش است
مالکوم ترنبال، نخست وزیر استرالیا روز چهارشنبه ۲۹ شهریور در یک گفتگوی تلویزیونی اعلام کرد نزدیک به پنجاه تن از پناهجویانی که هم اکنون در جزایر پاپوآ گینه نو و نائورو در اقیانوس آرام نگهداری می شوند، در هفته های آینده راهی ایالات متحده آمریکا خواهند شد.