منتخب

 دولت نظامی
- حسین موسویان با حرف رمز «از خودگذشتگی» پیشنهاد استعفای دولت و برگزاری انتخابات زودرس را داده.
- امنیتی‌های سابق و بخشی از سپاه، آستین‌های خود را برای روی کار آوردن دولت نظامی بالا زده‌اند.
-
دلار به مرز ۹ هزار تومان و سکه به قیمت سه‌ میلیون و دویست‌هزار تومان عرضه شده است

تظاهرات گسترده و اعتصاب کاسبان در تهران

امروز، سوم تیر 1397، هزاران تن از مردم تهران، با همراهی کاسبان بازار، در اعتراض به وضعیت ناگوار اقتصادی، افزایش پیوسته ی بهای ارز و فساد رژیم دست به تظاهرات و اعتصاب گسترده ای در خیابان جمهوری و دیگر مناطق مرکزی شهر تهران زدند.
این اعتراضات، که عصر روز یکشنبه از پاساژ "علاء الدین" و بازار "چارسو" در چهارراه جمهوری ـ حافظ آغاز شد، به سرعت به مناطق اطراف گسترش یافت و به دخالت نیروهای انتظامی و لباس شخصی رژیم انجامید.
همایشگران با شعارهایی چون: "اعتصاب، اعتصاب"، "ببندید، ببندید"، "سوریه رو رها...

انتشار از: 
منظور فراخوان:« ترامپ نباید کاری به حکومت ایران داشته باشد، ایران سوریه ای میشود، و ممکن است که مملکت ما از بین برود. مردم ایران خودشان کار سرنگونی را انجام میدهند. اقدامات ترامپ به زیان مبارزات مردم و استقرار دموکراسی در ایران است».
این موضع دقیقاً نشان دهنده خصلت ناسیونالیستی بخشی از چپ های ماست. که عملاً خود را به دامن حکومت پرت میکند...
در یک زمانِ معین، نقدْ می‌تواند علیه حقیقتی که به‌بار می‌نشیند، بر کوس رزمی بکوبد که در ستاد فرماندهی آن سلحشوران حقیقتی فرمان می‌رانند که امروزه را تاب نیآورده و با غروب آفتاب برای همیشه به تاریکی‌ها می‌گریزند
ترجمه و تلخیص: 
Sylvia Bejanian
انتخاب پرزیدنت دونالد ترامپ به خاطر تغییراتی بود که بایستی در پارادیگم حکومت به وجود می آورد . او در برابر کسانی که او را تهی مغز وگیج می پندارند ، پیوسته شگفتی می آفریند . این در حالی است که او تنها به وعده های دوران انتخاباتی خود عمل می کند ، که ریشه در سنت سیاسی تاریخ ایالات متحده دارد ، با اینکه مدت هاست که به فراموشی سپرده شده . تی یری میسان با کنار نهادن ارتباطات پرزیدنت ترامپ ، می کوشد در رابطه با اعمال او نسبت به تعهداتش تجزیه تحلیل نماید

سازمان عمران ساحل کارون وابسته به قرارگاه خاتم‌الانبیای سپاه پاسداران قصد دارد در مجاورت بلوار ساحلی اهواز، در بستر و در حریم رود کارون یک برج ۱۱۰ متری احداث کند. کلنگ این پروژه ۱۲ اردیبهشت سال جاری زده شده است. رسوب‌گذاری در داخل کارون، افزایش شوری آب و از بین رفتن خودپالایی این رود که مهم‌ترین منبع تأمین آب آشامیدنی استان خوزستان است، از کمترین پیامدهای احداث برج در حریم کارون به شمار می‌آید.

دولت دوازدهم فکر می‌کرد برجام به خودی خود قرار است چرخ‌های فرسوده و ناکارآمد اقتصاد ایران را که سال‌ها در رکود گیر کرده به حرکت درآورد. حال آنکه اگر آمریکا از برجام بیرون نمی‌رفت و اگر همه تحریم‌ها هم لغو می‌شدند، باز به دلیل ساختار بسته‌ی سیاسی و اقتصادی نظام حاکم بر ایران کاری از برجام بر نمی‌آمد.

دو هفته پیش کنفرانسی در واشنگتن توسط دکتر علیرضا نوری زاده (1) و دکتر شهریار آهی (2) برگزار شد که صدای آمریکا خبر آنرا منتشر کرد (3).