منتخب

جنگ برای قدرت و ثروت میان مافیاهای تشکیل دهنده حکومت اسلامی همچنان ادامه دارد. آخوند حسن روحانی از "آراء" کسب کرده در انتصابات حکومتی گاه و بیگاه هزینه کرده تا امتیازاتی از سیدعلی کسب کند. تاکتیک سیدعلی، نشان دادن چماق سرکوب (سپاه پاسداران) به او بود. نشست سران سپاه با آشیخ حسن به منظور تاکید بر چارچوب تکالیف "رئیس جمهور" در قبال مافیای غالب انجام گرفت.
محسن رفیق دوست بصراحت در باره بی ارزش بودن آراء مردم در حکومت اسلامی و نقش صوری رئیس جمهور سخن گفته است.

جامعه، انسان را مسئول عمل خود میداند. اما جامعه، خود را مسئول مناسبات خودش نمیشناسد. و مشکل اساسی نیز اینجاست.
جامعه دزد را به خاطر عمل دزدی مجازات میکند- اما خود را به خاطر داشتن « مناسبات دزدی» مجازات نمیکند.
از دیدگاه « انسان - مناسبات » مجرم واقعی نه انسان بل خود نظم جامعه، و در اصل مناسبات مشکل دار موجود ست. مناسبات غیر انسانی بخش طبیعی و جدایی ناپذیر نظم و روابط موجود است. بدون تغییر مناسبات غیر انسانی مجازات مجرمان هیچ مشکلی را حل نمیکند.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اعلام کرده است که قرارگاه خاتم‌الانبیای سپاه پاسداران و دولت حسن روحانی درباره میان مشارکت سپاه در اقتصاد ایران به توافق رسیده‌اند. بر اساس این توافق، سپاه پیمانکاری قراردادهایی تا سقف ۲۰۰ میلیارد تومان را به بخش خصوصی واگذار می‌کند.
خبر استعفای امام جمعه بیرجند که به طور غیررسمی منتشر شده بود از سوی شورای سیاست‌گذاری امامان جمعه تائید شد. چند روز پیش امام جمعه کرمان نیز که از حامیان دولت است به دلیل "برخی فشارهای سیاسی" کناره‌گیری کرد.
روزنامه واشنگتن پست امروزیکشنبه اول مرداد در گزارشی نوشته : نیروهای خلافت اسلامی در عراق (داعش) در سال ۲۰۱۴ به طور اتفاقی به مواد مورد استفاده در بمب‌های هسته‌ای دست یافته بودند ولی هیچ‌گاه متوجه چگونگی کاربرد آن نشده بودند.