پاسخ فیروز نادری به برخورد تند بعضی از کاربران شبکه های اجتماعی

آیا من از بمباران ایران حمایت می‌کنم؟ معلوم است که نه

296+
رای دهید

firouz_e_naderi.JPGI wrote this in english and asked a good journalist friend in Canada to translate it to Farsi for me.
از شب مراسم اسکار تاکنون، انبوهی از نوشته‌های بی‌خردانه، از سوی یاوه‌گویان حرفه‌ای، صفحه عمومی فیس بوک مرا پر کرده است. ازجمله، اعتراض به اینکه چرا من فرصت حضور بر صحنه اسکار را غصب نکردم تا از آن برای ایراد خطابه‌ای در مقابل بیش از یک میلیارد نفر از مخاطبان جهانی استفاده و فعالیت‌های مجرمانه جمهوری اسلامی و نقض حقوق بشر در ایران را یادآوری کنم

درنتیجه این کنایه‌ها و یاوه ها، اکنون تعدادی از مخاطبان من درباره اینکه من واقعاً چه می‌اندیشم و کیستم، دچار سرگشتگی شده و برایشان ابهام‌هایی پیش‌آمده است.

این نوشته - جریان فکری من - برای کسانی نیست که به‌خوبی مرا می‌شناسند یا برای کسانی که به دلیل اهدافی که در ذهن دارند حاضر به تغییر ذهنیت خود نیستند. این نوشته برای آن مردمان خوبی است که برخی از یاوه‌های نشر یافته در فضاهای مختلف را خوانده و از من انتظار تصحیح و شفاف‌سازی درباره آن‌ها را دارند.

من چنانم که هستم. اگر با نظرات من درباره این موضوعات موافق بودید، چه‌بهتر، اگرنه، متأسفم که ناامیدتان می‌کنم - ولی هدف من تحت تأثیر قرار دادن یا جلب رضایت افراد نیست.

این بیست نکته‌ای است که بدون هیچ اولویتی به ذهنم می‌رسد:

1. من با شعارهای پوچ و بی‌معنی تندروانه شونیستی مانند «هنر نزد ایرانیان است و بس» یا «آمریکا - کشور من است، چه وقتی درست عمل می‌کند چه وقتی اشتباه» همدلی ندارم و از آن‌ها دوری می‌کنم.

2. من عضوی از سازمان نایاک NIAC (شورای ملی ایرانیان آمریکا) نیستم. نه به این دلیل که فکر می‌کنم این سازمان مشکلی دارد. اما من عضو این سازمان نیستم.

3. آیا من از توافق هسته‌ای اوباما با ایران حمایت می‌کردم؟ بله. این توافقی خوب برای هر دو کشور بود.

4. آیا من از بمباران ایران حمایت می‌کنم؟ معلوم است که نه. اگر خانواده من درون خانه‌ام به گروگان گرفته‌شده باشند، من هیچ‌وقت خانه‌ام را به آتش نمی‌کشم تا از دست گروگان گیرها خلاص شوم. کسانی هستند که از چنان ایده‌ای حمایت می‌کنند. اما من گمان می‌کنم آن‌ها با چنین طرز تفکری حق ایرانی نامیدن خو را از خود سلب کرده‌اند.

5. آیا من یک سلطنت‌طلبم؟ نه. من احترام فوق‌العاده‌ای برای شهبانو فرح قائل هستم و با رضا پهلوی ملاقات داشته‌ام و فکر می‌کنم او هم همانند پدرش شخصی وطن‌دوست است.

6. آیا من در موضوعات مربوط به حقوق بشر در ایران ساکت مانده‌ام؟ اگر از سال 2009/ 1388 تاکنون گفته‌ها و سخنان من را دنبال کرده باشید می‌بینید که اغلب اوقات درباره این موضوعات سخن گفته‌ام.

7. چرا درباره مسائل سیاسی در رسانه‌های اجتماعی خود صحبت می‌کنم، آن‌هم وقتی‌که تحصیلاتم در زمینه علوم سیاسی نیست؟ فکر می‌کنم این سؤالی است که عمدتاً کسانی می‌پرسند که تجربه زندگی در یک فضای دموکراسی را نداشته‌اند. این مسئولیت هر شهروندی است که در مسائل سیاسی کشور خود - و در مورد من آمریکا، مداخله کرده و اظهارنظر کند.

8. آیا من از دانلد ترامپ حمایت می‌کنم؟ نه. من یک لیبرال دموکرات هستم. در انتخابات دوره مقدماتی نیز به برنی سندرز رأی دادم.

9. آیا از قانون منع سفرهای اعلام‌شده از سوی ترامپ حمایت می‌کنم؟ نه. این قانون مفیدی برای آمریکا نیست.

10. بعدازاینکه نزدیک به 50 سال در آمریکا زندگی کرده‌ام آیا خود را بیشتر ایرانی می‌دانم یا آمریکایی؟ ایرانی بودن بخشی از تاریخ من و آمریکایی بودن بخشی از هویت من است و هردوی این‌ها به گونه جدایی‌ناپذیری درهم‌تنیده شده‌اند. همانند تخم‌مرغ هم خورده‌ای که زرده و سفیده آن را پس از ترکیب شدن باهم دیگر نمی‌توان جدا کرد. آمریکا کشور من و ایران وطن و زادگاه من است و چقدر خوش‌شانس بوده‌ام که ریشه‌هایم در تمدنی باستانی با فرهنگی غنی مستحکم است و در همان حال، باافتخار تمام فرصت زیستن در کشوری جوان به نام آمریکا را داشته باشم که مرا بر شانه‌های خود بلند کرد و به اوج آسمان‌ها و ستارگان رساند.

11. دیدگاه من درباره ساختار سیاسی ایران این است که مردمی که درون ایران زندگی می‌کنند باید تصمیم بگیرند که چه ساختار و حکومتی برای آن‌ها بهترین گزینه است؛ اما ترجیح شخصی من دولتی انتخاب‌شده به روش دمکراتیک و سکولار است که از تمامی آزادی‌های مدنی و حقوق بشر دفاع کرده و بر پایه جدایی نهاد دین از سیاست بناشده باشد.

12. آیا من مسلمانم؟ یهودی‌ام؟ یا بهایی یا مسیحی؟ من به هیچ مذهبی وابستگی ندارم. بااین‌وجود خودم را شخصی معنوی می‌دانم و به وجود چیزی در فراسوی خودم اعتقاددارم. مذهب من این است که کار نیک کن و با دیگران به نیکی رفتار کن.

13. چرا من نمایندگی آقای فرهادی در مراسم اسکار را قبول کردم؟ من فیلم او را دیده بودم. فکر می‌کنم فیلمی درخشان است. این فیلم مدت‌ها پیش از آنکه ترامپ رییس‌جمهور امریکا شود چندین جایزه ازجمله در جشنواره کن را به خود اختصاص داده بود و مدت‌ها قبل از آنکه دستور اجرایی ترامپ در منع ورود شهروندان هفت کشور صادر شود، نامزد جایزه اسکار شده بود.

14. چرا من از حضور بر صحنه مراسم اسکار برای محکومیت حکومت ایران استفاده نکردم؟ این مراسم فرصت و جایگاه بیان نظرات و دیدگاه های شخصی من نبود. این جایزه و جایگاه متعلق به آقای فرهادی و این فرصتی برای بیان نظارت و خواندن بیانیه او بود و کل زمانی از سوی آکادمی برای قرائت متن برندگان در نظر گرفته شده بود چهل و پنج ثانیه بود.

15. آیا من مأمور جمهوری اسلامی ایران هستم؟ این سوال به‌قدری بی‌خردانه است که من حاضر نیستم با پاسخ دادن به آن، چنین بی‌خردی را معتبر بشمارم.

16. چرا به کشور خودم باز‌نمی‌گردم؟ آمریکا کشور من است و من به دلیل فرصت‌هایی که آمریکا در اختیار من قرارداده است به این جایی که امروز هستم رسیده‌ام. پس ایران چه می‌شود؟ من ایران بودم و در سال 1979 از افرادی مثل من خواستند که آنجا را ترک کنیم. به همین دلیل هم، ما و من ایران را ترک کردیم.

17. چرا برای بازدید به ایران سفر نمی‌کنید؟ با توجه به خطرات و ریسک‌هایی که وجود دارد شما اگر جای من بودید حاضر به این سفر می‌شدید؟

18. آیا من واقعاً نامه‌ای را که چند وقتی است در رسانه‌ها منتشر می‌شود و ادعا می‌کند من خطاب به ترامپ نوشته‌ام را تهیه‌کرده بودم؟ نه. این نامه کاملاً جعلی است و کسانی که نمی‌شناسم آن را جعل کرده و به من نسبت داده‌اند. من اطلاعیه و توضیحی درباره جعلی بودن آن منتشر کردم که برخی از رسانه‌ها آن را بازتاب دادند.

19. من فکر می‌کنم کسانی که از من انتظار دارند همزمان رفتارهای مغایر حقوق بشر در ایران را محکوم کنم اما همزمان به من توصیه می‌کنند چون در زمینه سیاست تخصص ندارم نباید درباره آن صحبت بکنم، واقعاً دچار سرگشتگی فکری هستند.

20. من همانم که هستم و وظیفه و مسئولیتی ندارم تا رضایت شایعه‌پراکن‌ها و بداندیشانی که پشت هویت‌های جعلی خود پنهان می‌شوند و در فضای رسانه‌های اجتماعی به یاوه‌گویی می‌پردازند، یا رسانه‌های زردی که برای اندک درآمدی حاضر به لکه‌دار کردن نام و اعتبار افراد هستند، را جلب کنم.

بخش: 

انتشار از: 

دیدگاه‌ها

نظر: 

در ضمن جناب حسام با منطق:
تنها یکبار نشان بده من در کامنتی از اعراب پشتیبانی کرده باشم که نوشتی:
"شتباه شما این است که فکر می کنید تبلیغ و پای اندازی برای رژیم های عرب خلیج فارس در ایران گلوبال ممکن اس"

تنها و تنها یکبار نشان بده من جایی از اعراب حمایت کرده و برایشان "پا اندازی" کرده باشم
واقعا که ادم دروغ گو هیچی نداره .

نظر: 

جناب محمد:
توجه همه خوانندگان این سایت علی الخصوص کیانوش توکلی را به منطق گروهی که همیشه برایشان غش میکند و حرف هایشان برایش سند است جلب میکنم که بداند منطق این جماعت کدام است :
.دزدانی که "("کلی شر و ور مرجع دار (made in England ) در دست داشت")
یعنی اینکه:
"کاری نداشته باش که چی داره میگوید همیشه ببین چه کسی دارد میگوید"
امیدوارم به امتیاز دهندگان به این افراد و جریان حالا هر اسمی که رویشان میگذارید هویت طلب ،ملیت چی، چلیق و چولوق و چولوک ، اثبات شده باشد که با چه کسانی طرف شده اید و تا چه اندازه میتوانید منطق حاصل کنید

نظر: 


جناب حسام :
از پاسخ بسیار منطقی و حق پذیر بودن حضرت عالی بسیار سپاسگذار شدیم
خوب است که در همین بحث ها خوانندگان سایت به ماهیت افراد پی میبرند که هر کسی چه جوهری دارد

نظر: 

جناب اسامه،
پاسخ شما را آقای ناصر کرمی با استدلال منطقی و محکم داده است. شما به نجد عربستان باید برگردید.
اشتباه شما این است که فکر می کنید تبلیغ و پای اندازی برای رژیم های عرب خلیج فارس در ایران گلوبال ممکن است.

نظر: 

من مسئول گفته های دیگران نیستم
من وقتی به دنیا آمدم
زبان مادریم تری بوده
این زبان از من دریغ شده ... ثروت منطقه ام چپاول شده ... و با یک نوع ابله و چند دسته دزد مواجه بودم
1. ابلحانی که سعی داشتند من را به خودم بشناسانند !!!(تو ترک نیستی آذری هستی)
2. دزدانی که بهانه دزدی شان از منطقه من پانترکیسم بوده
3.دزدانی که بهانه دزدیشان هموطن غیور بوده
4. دزدانی که بهانه دزدیشان مغول زاده بودن بوده
5.دزدانی که کلی شر و ور مرجع دار (made in England ) در دست داشتن
6. دزدان دانا
7. دزدان عقل کل همه چیز دان
8. دزدان متخصص ژنتیک
9.دزدان همه چیز فهم !
اما در مجموع من زمانه ای رو که دور تر از پدر بزرگم باشه رو نمی شناسم ،برخلاف یه عده که داستان کروش چنان تعریف می کنن که انگار رفیق گرمابه بودن

نظر: 

با این حساب، گوگوش و داریوش اقبالی و بهروز وثوقی و فرح پهلوی و داریوش شایگان و ... عرب تشریف دارند. احمدی نژاد سنگسار ی و روحانی سمنانی و جلیلی و رفسنجانی و محسن رضایی و ... آریایی اند. اسامه تو خودت را نشانمان بده ببینیم چه چیزی از آریایی ها به ارث بردی.

نظر: 

جناب محمد:
پانترک هرکجا بازی را ببیازد میگوید از اول
یادتان باشد این بحث را اول شما تورک ها در این سایت شروع کردید با مقاله دیرنج مین ائلی
حالا که مشخص شده خالص ترین اعراب بعد از یمنی ها هستید میزنید زیر همه چی
همان طور که خود شما گفتید مغول را بر فارس فضیلتی نیست و شمن الت تناسلی پرست را بر مسلمان (البته خود مسلمانان این را قبول ندارند)
البته البته پول نفت چاه های تالش مغان که کم ارزش شود و کم شود کارمند های کامنت نویس بیکار میشند و ساختن داستان های "ایا میدانید فوتبال ورزشی تورکی است" یا "داستان های قزیل الما نه ببخشید قزی سیندرلا" یا ارک علیشاه و قوتادوغ کم میشود
http://www.iranglobal.info/comment/81251

نظر: 

جناب حسام:
شما خودات پاسخ به خودات را در کامنت ات دادی:

Geographic distribution of the J2 haplogroup in Europe, North Africa and the Middle East

به عرض انورتان میرساند که که خاستگاه هاپلوگروپ ها برای ما مهم است نه "وجود" داشتن اش این خاستگاه چگونه تععین میشود :
به وسیله نمونه برداری تاریخی از گور ها و باقی مانده های انسانی مثل همان مورد که در کامنت تان نوشتید تا 15000 یا حتی 40000 سال
میتوانی تراکمY دی ان ای در زیر شاخه هاپلو گروپ J2 را در عکس زیر در ویکی پدیا ببینید:

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Haplogroup_J_(Y-DNA).svg

حالا خود شما بگو زمانی که جنوب عربستان و یمن بیشترین تراکم این هاپلو گروپ را دارند و تقریبا این منطقه همیشه مهاجر فرست بوده نه مهاجر پذیر ایا این هاپلو گروپ عربی نیست

نظر: 

پیش کشیدن مباحث خنده داری مثل آزمایش ژنتیک به دو دلیل فاقد ارزش است
1. جامعه آماری این آزمایش ها بسیار بسیار محدود می باشد و ضمنا در جهانی که اختلاط خونی در طول این چند قرن شکل و شمایل بی حد و مرزگرفته برای تعیین اینکه چه کسی متلق به چه گروه نژادی (از نظر ژنتیکی) است بیشتر به یک جوک شبیه است
2. امروزه همه می دانند که یه درصد بالایی از مردم انگلستان از نظر زنتیکی با آلمان ها قرابت دارند اما این نه باعث نزدیکی در عالم سیاست ویا اقتصاد و یا ... می شود !ضمنا هیچ آلمانی هیچ انگلیسی را آلمان زاده غربی نمی نامد ... طبیعتا اگر خلاف این امر را در نظر بگیریم با توجه به حضور مدید افاغنه (در حمله محمد افغان به نواحی مرکزی ایران) ،پارسیان را با افغان زاده غربی بنامیم که البته نه درست است نه اخلاقی ...

نظر: 

اسامه،
به این هم نظری بینداز
It is believed that the J2 haplogroup appeared somewhere in the Middle East towards the end of the last glaciation, between 15,000 and 22,000 years ago. The earliest J2 individual known to date is from Kotias Klde, Georgia, and dates from about 11,700 years ago (Jones et al. (2015)), confirming that the J2 haplogroup was already present around the Caucasus during The Mesolithic period.

نظر: 

جناب حسام
چیزی را که در نوشته پیشین فراموش شد:
منابع نوشته شما درباره ژنتیک اذربایجان :
http://www.lrz-muenchen.de/~wschulze/Udigen1.htm
مطلقا فاقد اعتبار
...................
تنها منبع دانشگاهی که لیست
http://www.journals.uchicago.edu/AJHG/journal/issues/v71n3/023927/023927.html
درباره ژنتیک گرجی ها و ارمنی ها بود که در کامنت قبل ربط ان به اصفهانی ها مشخص شد.
........................
http://www.lrz-muenchen.de/~wschulze/Udigen1.htm
و
http://link.springer.com/article/10.1023%2FB%3ARUGE.0000004149.62114.92

فرمی که خود شما هم میتوانید با عضو شدن هر اندازه خواستید تایپک بسازید
...................................
منابع شما غاقد ارزش بود بقیه نوشته لینک ویکیپدیا هم درباره تغیر زبان در اذربایجان و فرهنگ و فولکلور وووو بود که به ژنتیک اذربایجانی ها مطلقا ربطی نداشت

نظر: 

جناب سازاخ:
مگر شما تورک ها ادعا نمیکردید که فیروز نادری از تورکان شیراز هست:
کامنت ها را بخوان
http://www.iranglobal.info/node/58843

نظر: 

جناب حسام :
یاد دوران جر و بحث با پسر تورک جلیل خان نارویی به خیر
اولا از کجا تشخیص دادی من عرب تبار ام از ادعای البو کرم استفاده کردی؟
بگذریم
من هم میخواهم زبان گیلکی یاد بگیرم علی الخصوص که شما گیلک هستی
لطف میکنی دو پاراگراف اول همین مقاله را به زبان شیرین گیلکی بنویسی ما هم یاد بگیریم

نظر: 

جناب حسام:
مثل اینکه انگلیسی شما بسیار ضعیف تشریف دارد:

The latest comparative study (2013) on the complete mitochondrial DNA diversity in Irania ahas indicated that Iranian Azeris are more related to the people of Georgi

بسیار ممنون خواهیم شد اگر بدانید این نوشته به تحقیقات دکتر اشرفیان بناب که در سال 2013 تهیه شد اشاره دارد
اگر یک کم نوشته را درست میخوانی میدانستی که نوشته "اذربایجانی ها دی ان ای شبیه به گرجستانی ها دارند

حالا توجه حضرت تان را جلب میکنم به چارت ژنتیک گرجستانی ها:
https://mathildasanthropologyblog.files.wordpress.com/2009/12/caucasus-y-chromosomes.png

میبینید که گرجستانی ها 80 درصد هاپلوگروپ J2 در وجود مبارکشان دارند که حتی دکتر انزابی و دیرنه هم پذیرفتند که J2 به همراه J1 هاپلوگروپ نژاد شاخص عرب است (البته اولی را نجدی و دومی را یمنی مینامند)

نظر: 

جناب اسامه،
شما می خواهید خودتان را که عرب تبار هستید به آذربایجانی ها نزدیک کنید. ایرادی ندارد. آزاد هستید. اما آزمایش های ژنتیکی در بارۀ آذری ها را در زیر بخوانید که بسیار معتبر تر از جعلیات شماست. من گیلک ام و همسرم آذری است و گمان نمی کنم بحث های نژاد پرستانۀ شما در همبستگی ایرانیان تأثیری داشته باشد. البته اگر انگلیسی بلدید؟

نظر: 

حیثیت علمی آقای فیروز نادری در راه شیری کهکشانها و هزینه پرواز سه ملیون دلاری خانم انوشه انصاری به فضا با دخالت در امور سیاسی کثیف جمهوری اسلامی باد شد رفت هوا، بطور قطع و یقین آنها هم از قرص روانگردان تاریخ ایران باستان در مدارس ایران مصرف کرده اند که تصور می کنند که ایرانیان اشرف مخلوقات عالم می باشد،، و ترک و عرب عامل همه بدبختیها است. من سر در نمی آورم که علم فضا و فضانوردی چه ربطی به شقیقه دارد؟!

نظر: 

جناب محمد:
یکبار در تایپک زیر اثبات شد چیزی که شما ان را تورکی مینامی زبانی مستقل نیست و "لهجه غربی زبان مغولی میباشد" من نمیدانم شما از اصل و واقعیت خودات بدات میاید یا دوست داری در دنیایی که در تخیل خودات ساختی زندگی کنی

کامنت ها را بخوان :

http://www.iranglobal.info/node/58685

کسی صحبت از زنا زادگی و حرامزادگی یا مغول زادگی نکرده که شما طلبکاری .دقیق ترین ازمایش ژنتیک که در ایران انجام شده نشان میدهد:
49 درصد مردم اذربایجان این هاپلوگروپ ها را نشان میردهند
J1-M267

J1-PAGEO8
J2-M410

J2-M12
باید این را بدانید که هاپلوگروپ ها گروه J1وJ2 شاخصه نژاد عرب میباشد
هاپلو گروپ بعدی C-M216 است که مربوط به نژاد تورک است
همچنین Q-M242 که به ویژه در میان ترکمن ها 70 درصد است در اذربایجان 10 درصد هستند

نظر: 

من اگر جای آقای فرهادی بودم نماینده ارومیه در مجلس آقای قاضی پور برای دریافت اسکارم بعنوان نایب خودم به آمریکا میفرستادم. بعدش خیالم راحت میشد و ترکها دست از سرم برمیداشتند. یا اینکه جایزه را نمیگذاشتم به ایران برسد و هنگام توقف هواپیما در استانبول جایزه را به آقای اردقان بخاطر اعمال بشردوستانه اش و پادرمیانیش برای آزادی همه زندانیان دربند، تقدیم میکردم. چطوره؟ دمشگرم!

نظر: 

روشنفکران ما شعورشون در حد دیدن عکس آقا تو ماه بود و حالا هم از همین 20 ایرادی که فیروز نادری اینجا براشون توضیح داد مشخص میشه که ما هنوز همونجاییم. درست همونجا که آخوندها پس از خرداد 60 همه رو قلع و قمع کردند. ایرانی با این نسل و این تفکر واپسمانده را اگر آزاد کنند یکدیگر را خواهند خورد. خدا پدر آخوند رو بیامرزه که زد همه رو ناکار کرد. اگر به مجاهد و فدایی و توده ای و گروههای کرد و ترکمن امکان نشو و نما میدادند ایران میشد افغانستان امروز یا لیبی امروز. تکه تکه میشد و در خود اون مناطق هم هر گردن کلفتی دیگری را به چالش میکشید. فکر نکنید که سلطنت طلبان را از این لیست جدا کرده ام. سلطنت طلبان گروه تروریستی و مسلح در آن زمان در داخل ایران نداشتند اگرنه ایرانی ایرانیه. بیله دیگ بیله چغندر. ما فعلا لیاقت دمکراسی نداریم. ایران سوئد نیست.

نظر: 

مگر تهرانقلی از ایران دفاع کند. زنده باد تهرانقلی! ده ها نمایندۀ مجلس از اسکار فرهادی اظهار شادمانی کردند. حسن روحانی و مردم همیشه در صحنه ایران از این جایزه شادمان شدند.حسودها و دم بریده های سیاسی و مغول ها و مونارشیست ها و آنارشیست ها و نیهیلیست ها دلخورند. به درک!

نظر: 

رفتار آقای نادری در قبال ملت ایران
درست مانند رفتارکیانوش توکلی در برابر ترک ها و اعراب ایران است ...

من یک مثال ساده می زنم
اینجا متنی نوشته شده است و جایزه ای گرفته شده است !
حال به اولین کامنت درج شده توجه کنید :"بریدههای سیاسی . نیهلیستها. تجزیه طلبان مغول ..."
یعنی کسی اینجا است که اولن حاضر نیست حق تعیین سرنوشت ملتی را بپذیرد و ضمنا بهآنها و هویت آنها و حتی ریشه آنها توهین می کند
با لغت "تجزیه طلب مغول" یعنی با استتفاده از مارک تجزیه طلب هر حرکتی حتی صحیح را در جا به هیچ می گیرد و با لغت مغول 25 میلیون نفر را زنا زاده معرفی می کند !!
حال سایت منتسب به کیانوش توکلی چه واکنشی از خود نشان می دهد
بدون توجه به آنکه که کرد ها و بلوچ ها ترکمن ها و عرب ها حتی لر ها در یک انتخابات آزاد هرگز حاضر به باقی ماندن در قالب ایران نسیتند و خاستار حقوق حقه خود هستند

نظر: 

آقای نادری شما و خانم انصاری انصاف نبود که بعنوان متخصص در رشته علمی فضائی خودتان را درگیر یک مساله سیاسی هنری بکنید، از قدیم گفتند، مار گزیده از ریسمان سیاه و سفید می ترسد، راستش همین بازیگران پشت پرده اسکار سال 57 خمینی را در ماه به ما نشان دادند، محصولش را از سال 60 تا 67 را در اوین و کمیته مشترک مشاهده کردیم و حالا تبلیغ وسیع ناسیونالیزم ایرانی که گویا ایرانی ها همه دانشمند و پژوهشگر و هنرمند برتر جهان هستند، می خواهند به جهانیان معرفی کنند، آیا این یک زمینه سازی هست برای قلع و قمع حرکت های ملی ملتهای غیر فارس، که برای اعاده و حفظ زبان مادری خود تلاش می کنند، در کشوری که مرا از تحصیل بزبان مادریم محروم ساخته اند، شرم می کنم خودم را ایرانی معرفی کنم و حالا چه رسد به اینکه به آن افتخار هم بکنم،

نظر: 

بریدههای سیاسی . نیهلیستها. تجزیه طلبان مغول. سلطنت طلبان و غیره از هر اخبار ایرانی و افتحار ایرانی و کار ضد آخنوندی فقط بدگویی و ایراد و حماقت و ایجاداغتشاش فکری را در اختیار دارند.
به ایرادهای بی منطق این نیروهای ضد انسان و ضد ایران نباید اهمیت داد.

افزودن نظر جدید

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.