ایران نگران از خیانت روسیه در سوریه است

هوشنگ امیراحمدی به رادیو فرانسه

به گفتۀ مقامات رژیم دمشق و کارشناسان روسیه، رقابت میان مسکو و تهران در سوریه بیش از پیش ملموس‌تر به نظر می رسد. اگر چه از آغاز جنگ داخلی سوریه، جمهوری اسلامی ایران با اعزام نیروی نظامی و اختصاص منابع مالی هنگفت به کمک رژیم بشار اسد شتافته، اما، روسیه توانسته با ورود به جنگ داخلی سوریه داده های نظامی را به زیان مخالفان بشار اسد تغییر بدهد. یک نمایندۀ مجلس سوریه که نخواسته نامش فاش شود به خبرگزاری فرانسه گفته است :

اگر چه مسکو و تهران از رژیم بشار اسد پشتیبانی می کنند، اما راهبرد آنان برای پیروزی در جنگ داخلی سوریه یکی نیست. هوشنگ امیراحمدی، استاد علوم سیاسی در دانشگاه راتگرز آمریکا، که از ایران بازگشته در گفتگوی اختصاصی با رادیو بین المللی فرانسه گفته است که کلیه مقامات ایران از بازی روسیه بر سر ایران در سوریه آگاه و نگران هستند و اولین پرسش هایی که از خود می کنند این است که آیا پوتین در حال فروختن جمهوری اسلامی ایران به ترامپ است؟ آیا پوتین به جمهوری اسلامی ایران در سوریه خیانت می کند؟ جنگ سوریه عاقبت چه پی آمدهایی برای جمهوری اسلامی ایران در برخواهد داشت؟ هوشنگ امیراحمدی اضافه می کند که در پاسخگویی به این دست پرسش ها دو نظر در داخل رژیم اسلامی ایران شکل گرفته است : نظر اول که متعلق به اردوی حسن روحانی و دوستان او است بر این است که سوریه و اسد دیگر به درد جمهوری اسلامی ایران نمی خورند و این کشور باید از سوریه و جنگ داخلی این کشور خارج شود. و نظر دوم که از سوی سپاه پاسداران نمایندگی می شود می گوید که سوریه و اسد و همچنین حزب الله لبنان برای حفظ و بقای جمهوری اسلامی ایران نقش کلیدی دارند و به همین خاطر ایران نباید پایش را از سوریه بیرون بگذارد.

 

بخش: 

انتشار از: 

دیدگاه‌ها

نظر: 

"" ایران نگران خیانت روسیه و ایرانیان ( ۶ ملت ایران ) نگران قحطی به دلیل بی‌ کفایتی و نه کارایی‌ دولت جامعه شاهنامه خوان "" کسانی‌ که با نظریه‌های تکامل آشنائی دارند، میدانند که "" جوامعی که از پیشرفت‌های دیگران تقلید کردند و سعی‌ در بهتر کردن آن نمودند، یا استعداد یادگیری از اشتباهات دیگران را داشتند "" پله‌های تکامل را، بهتر از دیگران طی‌ کردند. " نمونه ژاپن که با تقلید از تولیدات صنعتی دیگران شروع کرد ""، ترکیه برای پایان دادن به قحطی در سومالی، بهتر از دیگران عمل کرده، ایران را نیز قحطی تهدید می‌کند، از تجربه‌های ترکیه بیاموزیم. > "" Somalia: Ending Famine in Somalia, the Turkish Way """
http://allafrica.com/stories/201703210514.html

نظر: 

""ایران نگران خیانت روسیه در سوریه "" همکاریهای تروریست‌های حزب‌ا‌لله با لبنان چنان آمیخته شده، که اسرائیل را تهدید میکنند، در کامنتی اشاره کردم که ایران برای جلوگیری از " خیانت روسیه " ۲ راه پیش روو دارد، انگار گزینهٔ درگیری با اسرائیل وزن بیشتری پیدا کرده، آیا اسرائیل، ترکیه، کشور‌های همکاری شورای خلیج با خیانت روسیه، سر گربه را از سرش جدا خواهند کرد، "" آینده سوریه در گرو ۱- تامین آب ۲- سرمایگذاری و ۳- باز سازی خواهد بود، همه این شرایط را ترکیه در اختیار دارد، بدون شک روز‌های آتی، سرنوشت ساز خواهند بود، خبر بد برای تشکیل کردستان بزرگ و مافیای سپاه / کمونیست‌های پ ک ک ، امروز هر بشکه نفت با ۵۳ سنت افت، به فقط ۴۸.۲۰ دلار رسید، یعنی‌ ارزش هر بشکه نفت اندازه قیمت چهار تاا مرغ‌، هفتیر کشان کرد اینگونه میخاند کشور بسازند.

نظر: 

"" ایران نگران از خیانت روسیه، دنیای ترک امیدوار به آینده "" با نزدیکی‌ روسیه به ترکیه، و اسرائیل به ترکیه، دنیای ترک قادر به حل و فصل دو مشکل خواهد شد. ۱- برگرداندن قره باغ به آزربایجان طبق قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، و تا زمانیکه ارمنستان به اشغال اراضی‌ آزربایجان ادامه دهد نه تنها مرز " ارمنستان با ترکیه " باز نخواهد شد، بلکه دیواری بین ارمنستان و ترکیه احداث خواهد شد. ۲- اتحاد قبرس با نزدیکی‌ اسرائیل به ترکیه، تسهیل خواهد شد. بدون شک، خط لوله گاز صلح از میادین گاز تامار در سواحل دریای مدیترانه با اتصال به ترکیه، به اروپا ارسال خواهد شد و اسرائیل با آگاهی‌ به این واقییت، اتحاد قبرس را، بیشتر از پیش، با همکاری ترکیه و آزربایجان، عملی‌ خواهد کرد. منزویترین کشور خاورمیانه، جامعه شاهنامه خوان، با منزویترین کشور قفقاز، ارمنستان، شاهد فروپاشی اقتصادی بیشتر از پیش خواهند شد، و روسیه، با خی

نظر: 

"" ایران نگران خیانت روسیه، و اسرائیل نگران همکاری تروریست‌های کمونیست پ ک ک و تروریست‌های شیعه هشد ال شعبی‌ دست پرورده مافیا سپاه پاسداران "" اسرائیل و ترکیه بدین سبب، تمام بقایای تروریست‌های کمونیست پ ک ک و همکاری آنان با تروریست‌های شیعه هشد ال شعبی‌ را کنف یکن میکنند، واقعا در این بلبشون معلوم میست کی‌ به کی‌ خیانت می‌کند، آیا تروریست‌های کمونیست پ ک ک به تمام دست آورد‌های خلق کرد در ترکیه خیانت کردند؟ آیا همکاری تروریست‌های کمونیست پ ک ک با مافیای سپاه حکم بوسهٔ مرگ را داشت؟ آیا "" اتحاد اسرائیل، ترکیه، روسیه "" به ضرر جامعه شاهنامه خوان و تروریست‌های کمونیست پ ک ک وارد میدان شده؟ آیا جامعه شناسان ساده لوح تحصیل کرده خارج، با حمایت از تروریست‌های پ ک ک ، این کمونیست را، دچار خطای مرگبار کردند؟ کی‌ بی‌ کی‌ خیانت کرد؟ آیا ....الودأ تروریست‌های حزب‌ا‌لله, همکاری با تروریست‌های پ ک ک را

نظر: 

"" ایران نگران از خیانت روسیه، آیا نرمش سازشکارانه‌ای را جامعه شاهنامه خوان در آستین دارد؟ "" ایران برای جلوگیری از خیانت روسیه، ۲ راه پیش روو دارد. ۱- بنادر هرمزگان ، چابهار و جزیره کیش را به روسیه واگذار کند. ۲- تروریست‌های حزب‌ا‌لله را وارد جنگی با اسرائیل کند تا روسیه فرصتی برای خیانت به ایران نداشته باشد. هیچ کدام اینها در شرایط حاضر امکان عملی‌ شدن ندارند، اگر فرصتی شد در آینده توضیح خواهم داد. در مقابل، "" ترکیه می‌‌تواند نفوذ روسیه در لیبی‌ را تسهیل کند و ضربه‌ای جانانه به شیر اتحادیه اروپا که از تروریست‌های کمونیست پ ک ک حمایت می‌کند وارد کند. و اهورا مزدا را سپاه میگویم عمرم را با خواندن جامعه شناسی‌، این رشته مورد علاقه ساده لوحان، به هدر ندادم.‌ای پسا ساختار گرائی و پست مدرنیسم، آیا جامعه شناسی‌ تبدیل به اسطوره شده؟

نظر: 

""" ایران نگران خیانت روسیه، و اروپا نگران پیشروی روسیه """ قرن ۲۱، شباهت عجیبی‌ با قرن ۱۹ دارد، با این تفاوت که در قرن ۱۹، روسیه و ترکیه عثمانی، در بالکان با هم رقابت میکردند و "" امروز با هم همکاری میکنند ""، ضربه به اروپا، از چندین جهت شروع شده، ۱- پیشروی ترکیه و روسیه در بالکان ۲- عدم حمایت ترامپ از اروپا به دلیل نپرداختن ۲ درصد " GDP " به ناتو ۳- شوک " برگزیست " خروج انگلستان از این اتحادیه در حال فروپاشی ۴- حمایت فاشیزم اوروپائی از تروریست‌های کمونیست پ ک ک برای نابودی و بی‌ ثباتی پیشرفته‌ترین کشور خاورمیانه " ترکیه " و عضو گروه ۲۰ اقتصاد برتر دنیا " بدون نفت و گاز ". آیا ترکیه سیل فراریان از بی‌ ثباتی در خاورمیانه را، به سوی اروپا رهسپار خواهد کرد؟ آیا اروپا با اینهمه جامعه شناس کزائی، درنمی یابد "" ثبات و پیشرفت ترکیه ""، به نفع موجودیت خود اروپا است؟ اگر جامعه شناس‌های

نظر: 

"" ایران نگران از خیانت روسیه در سوریه یا ؟؟ "" سفر موفقیت آمیز پادشاه عربستان به چین، در بعدی دیگر نیز، باید برجسته شود، بزودی ""متداول کردن اشتراکات قوانین دریائی بین بندر گوادر در بلوچستان پاکستان و کشور‌های عربی‌ حوزهٔ خلیج "" وارد ابعاد تازه خواهد شد، چین برای تثبیت جایگاه ژئوپلتیک خود در اقیانوس هند، به پاکستان و کشور‌های عربی‌ شورای همکاری خلیج نیاز دارد، بدین سبب، سرمایگذاری کشور‌های عربی‌ شوراه خلیج، به بندر گوادر پاکستان سرازیر خواهد شد، چین با این سیاست، در حال جلوگیری از قدرت گیری "" هند و بندر چابهار جامعه فارسی‌ "" است. خط لوله تاپی، به اتصال به این بندر، آسیای مرکزی را، به پاکستان وصل خواهد کرد.روسیه نیز، با حمایت از این خط لوله گاز، ایران را از بازار گاز و نفت دنیا، حذف خواهد کرد. تروریست‌های کمونیست پ ک ک کجائید با تجارت تریاک با مافیای سپاه و کمونیست‌های جهان، قهر مزخرف ا

نظر: 

"" ایران نگران سوریه است و روسیه نگران پایان سروری گاز و نفت "" پادشاه عربستان، با قرار داد ۷۰ بیلیون دلاری، دست پر از چین برگشت، تورکمنستان، خواهان مشارکت قطر و امارات و کشور‌های حوزه خلیج در پروژهٔ خط لوله گاز "" تاپی "" شد، پاکستان قرار داد ۱۸ بیلیون دلاری صادرات گاز مایع با امارات را بست، ترکیه قرار داد "" ساخت طولانی‌ترین بًل معلق جهان "" با طرف کره‌ای را بست، و در این وسعت، ایران مانند ارمنستان، از همه طرحهای اقتصادی به کنار گذاشته شده، شاهنامه خوانان ثابت میکنند در فردای نابودی اقتصاد‌های پترو دلار، هیچ پلنی برای اداره کشور ندارند، جامعه شناس‌های ساده لوح تحصیل کرده خارج نیز، با پسا ساختار گرائی و پست مدرنیسم، اگر میتوانستند کاری از پیش ببرند به داد همان همان اوروپای در حال فروپاشی می‌‌رسیدند.

نظر: 

"" آیا بیماری هلندی، همزاد خاورمیانه‌ای پیدا کرده ؟ "" روسیه اینک چهار نعل به سوی فروپاشی اتحادیه اروپا می‌‌تازد، برگزیست " خروج انگلستان " از اتحادیه این اتحادیه دچار شک‌های پی‌ در پی‌ خواهد کرد، و ترکیه اتحادیه اروپا را به همراه ترامپ در مقابل روسیه تنها گذاشته است. دیگر "" خبری از دولت‌های رفاه "" که به دلیل حمایت امپریالیزم آمریکا در اروپا شکل گرفتند نیست، بیچاره جامعه شناس‌های ساده لوح با اینهمه "" نظریه‌های پیشرفت در مورد اروپا چه خواهند کرد "" از طرفی‌ تروریست‌های کمونیست پ ک ک در حالی‌ در اروپا در حال متلاشی جایگاهی‌ یافته ‌اند که اردوغان در جنوب شرقی‌ ترکیه، خندق‌هایشان را بر سرشان خراب کرد. آیا همکاری دویچه‌ها با تروریست‌های کمونیست پ ک ک شیوئ بیماری هلندی است و اینبار کی‌ را بستری خواهد کرد؟

نظر: 

در کامنتی اشاره کردم سیاست ترکیه و ازربایجان به حمایت از اتحادیه اوروسیا و دوری از اتحادیه اروپا تغیرخواهد کرد چونکه دنیای اینده بر اساس اب و انتقال کالا شکل خواهد گرفت نه نفت و گاز , این سیاست چین را به انتخاب اسیای مرکزی به عنوان مسیر جاده ابرشم ترغیب جواهد کرد و نزدیکی به روسیه فروپاشی اتحادیه اروپا را که خواهان تضعیف دنیای ترک هستند تشدید خواهد کرد.ایران و تروریست های کمونیست پ ک ک بزرگترین بازنده خواهند بود.

نظر: 

اتحادیه اوروپا در حال فروپاشی است. ترامپ به مرکل گفت المان سهم ناتو خود را نپرداخته. روسیه و ترکیه به عنوان برندگان قدرتهای منطقه ای طهور خواهند کرد.

افزودن نظر جدید

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.